Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: 9GAG

  1. #1
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default 9GAG

    Αρκετά με αυτόν τον καρκίνο.

  2. #2
    R U OK Esteban's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    130-148bpm
    Posts
    1,486

    Default

    Καλή ιδέα να φτιαχτεί τόπικ. Να μεταφερθούν εδώ όλες οι εικόνες από 9γκαγκ που έχουν ποσταριστεί στο άλλο θρεντ

  3. #3

    Default

    yo dawg....
    η αβάσταχτη πλαδαρότητα του αδυνατισμένου θράσερ

  4. #4
    90210 Nodoordonotthereisnotry's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,913

    Default

    Bitch please:
    Last edited by Nodoordonotthereisnotry; 08-02-2012 at 03:19.
    Those of you who think you know everything are annoying to those of us who do.

  5. #5
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default

    δεν το θεωρω καρκινο, αλλα ενα σαιτ με πολλες πετυχημενες φωτογραφιες συν πολλες ακυρες. καλη ιδεα ομως να ποσταρονται εδω ολες οι φοτοζ απο εκει

  6. #6

    Default

    Ο μεγαλυτερος εμετος της φασης ειναι οι αυτοαποκαλουμενοι 9GAGGERS. Μαθανε τα ragecomics εν ετει 2012 και νιωθουν Γαματοι. Το 90% των 9gag contributors ειναι γαμημενα ανηλικα καθως σε καθε σελιδα βλεπεις εικονες που παραπεμπουν σε παιδικες ιστοριες στο σπιτι. Κανα σαρδαμ απο facebook status, ιντερνετ λολζ, νουτελλες, ποκεμον, friendzones και οτιδηποτε συμβαινει στη ζωη ενος 15χρονου που εχει προσβαση στο ιντερνετ. Το τραγικο ειναι οτι ενα στα τοσα ποστ οντως βγαζουν γελιο.

    Ακομα μεγαλυτερος εμετος η εικονα που περναει στους ασχετους. Συζητηση με irl φιλους που εμειναν ακομα στη φαση ιντερνετς 2006-7: εξυμνουν το 9gag ως τελειο και αστειο site. Προσπαθωντας να τους εξηγησω πεντε πραγματα, αναφερω πως ξεκινησαν αυτα πριν ποσα χρονια με 4chan και reddit και ακουω το θεικο: "ΑΑΑ καταλαβα, ποσταρουν και καμια εικονα απο 9gag και ετσι ε". Καπως ετσι γεννηθηκαν και τα μεταφρασμενα ragecomics.

    Αυτο το watermark και το facebook commenting συντελεσε στο να μαθει τα trollfaces ακομα και η Κουτση Μαρια, ποσταρει ο καθε ασχετος τη μαλακια του 'με την ελπιδα να φτασει στο hot page'. Γενικα καταφερε να κανει ολα τα internet inside jokes που τα καταλαβαινανε μονο οι τελειως_καμενοι, mainstream.

    Τεσπα, πουτσα και εξευτελισμος στη μαλακια που λεγεται 9gag.

  7. #7
    YOLO Chillin Villain's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    14/f/cali
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitris Giannatos B
    δεν το θεωρω καρκινο, αλλα ενα σαιτ με πολλους που νομιζαν οτι ιντερνετ χιουμορ ειναι το να λες αστεια ενω εχεις μπει στο ιντερνετ!!!!!!!!!!!!!! πριν 5 χρονια. εχει πολλες αστειες φωτογραφιες οπως ο μπητσπλήζ, ο γουα γιου νο και ο γιουμαντ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και μην γουαηλ ιν γκρης *(απλα ντρεπομαι που ειμαι ελληνας με τα ντακφεης rr :S :/) τα comment sections ειναι γεματα απο 17χρονους εγγονους του cpt. obvious που προσπαθουν να πεταξουν το τοπ κομμεντ - tryhard central ενα πραμα και εγω εχω βγει τοπ κομμεντερ και ολοι μου οι φιλοι πλεον με εκτιμουν το ειπα και σε μια οντισιον στο master chef αλλα μου ειπαν οτι δεν ξερουν τιντο ναν γκαγκ?!??!? αυτοι χανουν :SS εχουμε και στρατο και αμα δεν πιασει το θεμα με την αρχιτεκτονικη θα ενταχτω εκει. χαχαχα! φαντασου το! ολη μερα ΜΕΓΚΟΥΣΤΑ με τα κολληταρια ^_______^ αν και λογικα δεν θα ερθουν οι κολλητοι μου τωρα που το σκεφτομαι επειδη δεν μπαινουν 9gag συχνα αρα λογικα θα ειμαι forever alone..... >_> ελπιζω να ποσταρονται εδω ολες οι φοτοζ απο εκει παντως TROLOLOLOLOLOLOLOLOLOL ΠΛΗΖ ΚΑΝΤΕ LIKE BTW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! xD

    9 G A G Y A P A D A
    hang all hope from the nearest tree


  8. #8

    Default

    XAXAXAXAX ακριβως αυτο ρε γαμωτο. τετοιοι τυποι.

    επισης καπου εδω να πουμε για τον ΕΜΕΤΟ που σου προκαλει η υπερβολικη χρηση του χειροτερου-meme-εβερ me gusta.

  9. #9
    Otaku
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Κοιλάδα του Πεσαβάρ
    Posts
    696

    Default

    Quote Originally Posted by Firestorm View Post
    Προσπαθωντας να τους εξηγησω πεντε πραγματα, αναφερω πως ξεκινησαν αυτα πριν ποσα χρονια με 4chan και reddit

  10. #10
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Δύο μήνες πριν, random search.

    Quote Originally Posted by Firestorm View Post
    οκ 9gag εχει βελτιωθει τρομερα απο παλιοτερα που ηταν αηδια

    1 ποστ και σποιλερ για τις ΑΔΕΡΦΑΡΕΣ που γκρινιαζουν
    Spoiler























  11. #11
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    inb4 random tumblr gif.

  12. #12

    Default

    Καλημερα!!



    Το οτι βελτιωθηκε σε σχεση με την απολυτη αηδια που ηταν πριν κανα χρονο πχ δεν αναιρει οσα λεω παραπανω φιλε μου. Επισης δες τις εικονες στο σποιλερ, ειναι ολα reposts απο αλλα site, αντιθετα με αυτα που κραζω και το content του 9gag για το 9gag (ανηλικα) (βλ. ποστ Chillin Villain).

  13. #13
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Firestorm View Post
    Γενικα καταφερε να κανει ολα τα internet inside jokes που τα καταλαβαινανε μονο οι τελειως_καμενοι, mainstream.
    It's not cool if other people like it.

    Άσε μας ρε Firestorm που μαςε έχεις ζαλίσει τόσα χρόνια τον έρωτα με τα "αστεία" memes.

  14. #14
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    meme hipsters.

    Το είδαμε κι αυτό.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  15. #15
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    αυτό που είδαμε είναι το φαιαρστορμ ελιταριό
    Vielen Dank für alles was mal war

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •