Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 69

Thread: Πέτρος Κωστόπουλος

  1. #31
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Λένε συνήθως ότι δεν έχει σημασία αν πέσεις, σημασία έχει να μπορείς να ξανασηκωθείς. Ξέρω ότι αυτή είναι μια ωραία φράση, αλλά κομματάκι δύσκολη στην εφαρμογή της, ιδιαίτερα όταν ζεις σε καθεστώς κλινικής κατάθλιψης επί 12 μήνες. Όμως, αυτό είναι που θέλω να κάνω αυτή τη στιγμή αποζημιώνοντας όσους χάνουν από εμένα – χωρίς να σκέφτομαι αυτούς που μου έχουν κάνει τη ζημιά. Πλέον η μόνη δουλειά που έχω είναι αυτή της τηλεόρασης. Πριν βγω στον αέρα εδώ και 11 μήνες χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο μέσα στο καμαρίνι και μετά βγαίνω έξω χαζογελώντας. Κάποιοι το εκλαμβάνουν ως σταρχιδισμό. Δεν έχουν ιδέα τι νιώθω. Βλέπω μάλιστα ότι θέλουν να μου κόψουν και αυτή τη δουλειά, το μοναδικό πλέον εισόδημα για την οικογένεια και τα παιδιά μου. Αγνοούν ότι τα έσοδα από τις εκπομπές μου στον ALPHA πήγαν όλα στην ΙΜΑΚΟ. Ελέγξιμο και αυτό για όποιον θέλει.
    δακρυσα....

    και ενα κομμεντ απο κατω.

    Πέτρο, δεν ξέρω αν πρέπει να πω λυπάμαι, γιατί από τα χιλιάδες εντιτόριάλ σου μία πρόταση μου έχει μείνει: "Η κρίση γεννάει ευκαιρίες. Πετάς τη σαβούρα απ' το καράβι".
    http://www.lifo.gr/team/readersdigest/29087
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  2. #32
    Senior Member rottenside's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    273

    Default

    εκανε τον απολογισμο του, ωραια. τωρα μπορει να παει να ξερασει το παγκρεας του.
    Οπου με θελουνε φυτο, εγω θα κανω σαματα.

  3. #33
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post

    και ενα κομμεντ απο κατω.

    Πέτρο, δεν ξέρω αν πρέπει να πω λυπάμαι, γιατί από τα χιλιάδες εντιτόριάλ σου μία πρόταση μου έχει μείνει: "Η κρίση γεννάει ευκαιρίες. Πετάς τη σαβούρα απ' το καράβι".
    http://www.lifo.gr/team/readersdigest/29087

    γράψε τώρα ενα κειμενο: 10πραγματα που πρεπει να κανεις πριν χρεωκοπησεις ...
    και

    Πέτρο θα κοιμάσαι σε χαρτόκουτο στο κέντρο της πόλης τώρα;

  4. #34
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

  5. #35
    Ροβινσώνας Φρούσος bbq's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Salieri studios
    Posts
    634

    Default

    πίνκαρα απλά και μόνο με τη συνειδητοποίηση ότι υπάρχει jenny.gr
    τα σχόλια από κάτω επιδέχονται μανιακό τρολάρισμα
    ΠΑΣΟΚ Σ'ΑΓΑΠΩ ΚΙ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΩ ΘΕΛΩ ΗΛΙΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΜΟΥ ΑΠΑΝΩ
    Spoiler

  6. #36
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    ο Κωστοπουλος το εχει γραψει... "αμα δεν το βαλεις θα πεσουν σφαλιαρες"
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #37
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Kάθε μήνα που βγαίνει το καινούργιο τεύχος, η διευθύντρια μάρκετινγκ του ΚΛΙΚ φαίνεται πως είναι ο πρώτος πρώτος του αναγνώστης. Και αρχίζει με το editorial. Κάθε μήνα, λοιπόν, έρχεται στο γραφείο, με κοιτάζει δύσπιστα και ρωτάει: μήπως είσαι λίγο αριστερός; Τον τελευταίο καιρό με κοιτάζει πάλι δύσπιστα, αλλά απ’ ό,τι φαίνεται για άλλους λόγους. Είναι μάλλον επειδή, εδώ και λίγο καιρό, με κίνδυνο να με κοιτάζουν καχύποπτα κάποιοι, υποστηρίζω ότι ζούμε στις μέρες μας αυτό που κάποτε θα ονομαστεί η «εποποιία της ελληνικής οικονομίας των χρόνων του ’90», ή αλλιώς τη μεγαλύτερη αναδιανομή εθνικού εισοδήματος από το 1981 και την άνοδο του ΠΑΣΟΚ στην εξουσία. Ξανά σήμερα, το παιχνίδι μοιράζεται. Η δύναμη φεύγει από την παραοικονομία και πάει στη «λευκή» οικονομία.

    Φεύγει από τα τρία διαπλεκόμενα που υπήρχαν μόνο ως προμηθευτές του δημοσίου και πάει στις εκατοντάδες επιχειρήσεις. Φεύγει από τους επιχειρηματίες που έπαιρναν θαλασσοδάνεια, υπερχρέωναν τις εταιρείες τους και τις φόρτωναν στο κράτος και πάει στους επιχειρηματίες που «επιχειρούν», που παράγουν. Φεύγει απ’ τους κομματικούς και κρατικούς μεσάζοντες και πάει στα στελέχη των επιχειρήσεων. Φεύγει από τους «ραντιέρηδες» που δάνειζαν τοκογλυφικά το δημόσιο και πάει στους επενδυτές του χρηματιστηρίου. Αυτή η αλλαγή δεν οφείλεται μόνο στην αλματώδη ανάπτυξη της τεχνολογίας και την επακόλουθη παγκοσμιοποίηση στην Eνωμένη Ευρώπη και την κοινή αγορά, στην κατάρρευση του «κρατισμού» παγκοσμίως.

    Οφείλεται και στην τεράστια δύναμη αυτής της χώρας, η οποία αφού αποφάσισε να απαλλαγεί από τα δεσμά του παρελθόντος «εκρήγνυται» θεαματικά και καλύπτει σε δυο τρία χρόνια τη διαδρομή για την οποία άλλες χώρες της Δύσης χρειάστηκαν δεκαετίες. Αυτή η οικονομική αλλαγή, που ίσως ο κυριότερος μοχλός της είναι το χρηματιστήριο, θα αλλάξει όλους τους συσχετισμούς δυνάμεων σε οικονομικό, πολιτικό και κοινωνικό επίπεδο. Η Ελλάδα, σε λίγα χρόνια, θα είναι πολύ διαφορετική απ’ ό,τι ξέρουμε. Αν κάποιοι νοσταλγούν το «ηρωικό» παρελθόν των προηγούμενων χρόνων και θρηνούν για τα «κακά της παγκοσμιοποίησης» και τον «τζόγο της Σοφοκλέους», εγώ δεν είμαι απ’ αυτούς.

    [..]

    Γιατί έχω την εντύπωση ότι αυτή τη φορά η «κοινή γνώμη» έχει δίκιο, ότι ξέρει τι κάνει; Όσοι βλέπουν μόνο την επιφάνεια, το φολκλόρ των πραγμάτων, δεν μπορούν να καταλάβουν τις βαθύτερες διεργασίες. Τον τελευταίο καιρό, σε όλες τις περιπτώσεις, η πλειοψηφία της ελληνικής κοινωνίας δηλώνει ότι δεν είναι διατεθειμένη να μείνει έξω από ανακατανομές που συμβαίνουν μια φορά κάθε 20 χρόνια. Και γι’ αυτό γελάει ειρωνικά με όλους αυτούς που προσπαθούν να τη «σώσουν» για το «καλό της».
    ΚΛΙΚ. Νοέμβρης 1999.
    Last edited by ikonoklast; 22-02-2012 at 18:57.

  8. #38
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  9. #39

  10. #40
    Hoder A ha ha's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    love
    Posts
    137

    Default

    μαϊντανός Γιαννάκη μου?

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    999

    Default

    Εξηγήστε μου κάτι, ο τύπος διώκεται ποινικά; Υπάρχει πιθανότητα να πάρουν οι εργαζόμενοι τα δεδουλευμένα;
    See that cockroach? Tomorrow morning we'll be dead and it'll be alive. It will have more contact with my wife and child than I will. I'll be nothing and it'll be alive.

  12. #42
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Από ό,τι προκύπτει έχει υποθηκεύσει τα πάντα (και τα σπίτια λέει ο ίδιος), οπότε αν κάνουν κατασχέσεις όλο και κάτι θα πάρουν και οι εργαζόμενοι. Από τους τίτλους τουλάχιστον που βαράνε κανόνι, για αυτούς που πωλούνται/μεταβιβάζονται δε ξέρω τι ισχύει.

    Το άσχημο σε κάθε περίπτωση είναι ότι απ'ότι φαίνεται δε θα φάει δέσιμο.
    Last edited by ikonoklast; 23-02-2012 at 19:55.

  13. #43
    Senior Member rottenside's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    273

    Default

    αποψε στις 10 ολοι με κερακια εξω απο την ΙΜΑΚΟ. αυριο συναυλια αλληλεγγυης στο κολωνακι. θα τραγουδησει η αννα βισση και ο σακης ρουβας. πετραν ειμαστε μαζι σου.
    Οπου με θελουνε φυτο, εγω θα κανω σαματα.

  14. #44
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    θα σηκωθει πανι συμπαραστασης σημερα στο Καραισκακη?
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  15. #45
    Senior Member rottenside's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    273

    Default

    φυσικα. επισης τα εσοδα απο τα εισιτηρια θα διατεθουν για το μηνιαιο μποτοξ της τζεννης. ολοι στο δρομο
    Last edited by rottenside; 23-02-2012 at 21:20.
    Οπου με θελουνε φυτο, εγω θα κανω σαματα.

Similar Threads

  1. Άγιος Πέτρος
    By in forum General Discussion
    Replies: 41
    Last Post: 18-10-2006, 22:34
  2. Πέτρος Γαϊτάνος
    By eleventh guardian in forum Music Discussion
    Replies: 23
    Last Post: 02-05-2005, 15:02

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •