Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: OMEGA MASSIF / ROTOR / BLACK SHAPE OF NEXUS ~ 04/02/2012 @ An Club, Athens

  1. #16
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default

    κοιταξε..εγω ημουν αναμεσα στα 2, πηγα Arcturus, με το που βγηκανε το μετανιωσα αλλα κομματι το κομματι, αλλαξα γνωμη.

    να πει το Γκουλαγκ που ηταν και στα 2 lives εκεινο το βραδυ.

  2. #17
    αντιπαθΗς Γκουλαγκ's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    άνω πετρομαγούλα
    Posts
    391

    Default

    το γκουλαγκ λέει πως οι αρκτουρους ήταν οκ, αλλά όπως ακριβώς είπε κι ο shirime, είναι ΝΕΚΡΟΖΩΝΤΑΝΗ ΜΠΑΝΤΑ. Αφού πέρασε ένα 45λεπτο λοιπόν (κι αφού είχα ακούσει το chaos path - μεγάλη αδυναμία) την έκανα με ελαφρά για να προλάβω τον χοντρούλη με το κολλάρο και τους φίλους του. Όπου πέρασα σαφώς καλύτερα.

  3. #18
    Junior Member farsalas's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    8

    Default

    Ο κόσμος προφανώς δεν έχει κ πολύ ιδέα τί παίζει πίσω από κάθε συναυλία που γίνεται, αλλά αυτό είναι φυσικό να μην τον απασχολεί μιας κ στέκεται μπροστά από το συγκρότημα που θέλει να παρακολουθήσει, κ όχι πίσω στα γραφεία του κάθε λαϊβάδικου. Φίλε mourning apocalypse, δεν θέλω να πουλήσω μούρη, αλλά αν θεωρείς ότι 22 ευρω για 3 (!) ξένες μπάντες είναι πολλά όπως αφήνεις με ειρωνεία να εννοηθεί και μετά θίγεσαι γιατί κάποιος άλλος το θεωρεί ντροπή ότι δεν γέμισε το λάιβ, με κάνει να σκέφτομαι πόσοι ακόμα υπάρχουν από αυτούς που ξέρουν να κράζουν κ μετά στέκονται έξω από το μαγαζί με υφάκι κ ατάκες τύπου "φέρε μου τον ψηλό να με βάλει μέσα" "έλα ρε τώρα 2 άτομα είμαστε σιγά" " είμαστε τρεις μπαίνουμε, έτσι?!" , είτε να εντυπωσιάσουν την γκομενίτσα τους κ τους κολλητούς τους, είτε να ανεβάσουν την αυτοεκτίμηση τους, είτε επειδή γουστάρουν να κράζουν (τρολλάκια)... Προσωπικά μέτρησα 18 άτομα έξω από το ΑΝ... Και το χειρότερο ξέρεις ποιό είναι? Αφου θέλεις να μπεις κ να δεις κ να ακούσεις κ να γουστάρεις, κάνε τα κουμάντα σου να έχεις εισιτήριο! Γιατί 99,9% έξω θα μείνεις, θα στραβώσεις θα πας σπίτι σου με φάτσα " στ'αρχίδια μου με τους μαλάκες" κ μόνος σου θα τραβάς τα μαλλιά σου για το λαϊβ που δεν είδες με 22 ευρω κ θα δείς ίσως στο μέλλον με κανα 500άρι ευρω γιατί θα πρέπει να πας στο εξωτερικό. Προσωπικά σαν οπαδός πρώτα θέλω να πω ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ κ ΠΟΛΛΑ ΡΙΣΠΕΚΤ στα άτομα που στηρίζουν την φάση (fleshdiver, kontan, gkoulagk, mushroom freaks όλοι τους, κ πόσοι άλλοι) κ τα όποια λαϊβ που γίνονται από ανεξαρτητές παραγωγές κ σαν μικρός τιποτένιος διοργανωτής του λαϊβ θέλω να ευχηθώ να ζήσουνε οι απανταχού τζαμπατζήδες με τις ατελείωτες ατάκες τους! Κ χωρίς είσοδο έχουμε δει πόσο γεμίζουν τα λαιβάδικα, οπότε δεν μιλάμε πλέον για χρηματικά ποσά αλλά για στάση ζωής.

    Φιλικά κ χωρίς ίχνος ανάγκης απολογίας,

    Farsalas

  4. #19
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    Default

    Ωραίο ποστ αλλά μάλλον λίγο άσκοπο αν έγινε αναφορικά με το πρόσωπό μου.
    Ας το ξεκαθαρίσω γιατί μάλλον δεν έγινε κατανοητό από τα παραπάνω που είπα.Το συγκεκριμένο λαιβ δεν με ενδιέφερε καν,ούτε είχα στηθεί απ'έξω ούτε τίποτα.
    Παρόλαυτά την τιμή του εισητηρίου δεδομένου ότι μιλάμε για 3 μπάντες από εξωτερικό την βρίσκω αρκετά λογική.
    Το μοναδικό μου θέμα στην όλη φάση όπως είπα και στο προηγούμενο ποστ ήταν η φράση του κόνταν περί ντροπής που δεν έγινε sold out.Προσωπικά το μπάτζετ μου περί συναυλιών έχει φτάσει περίπου στα 15 ευρώ μαξ.Για να κάνω την υπέρβαση πρέπει να είναι κάποια πολύ σπέσιαλ περίπτωση.Δεν ξέρω γενικά τι γίνεται παραέξω αλλά μου φαίνεται λίγο δυσκολάκι να έχουν όλοι τόσο εύκολα το 22αράκι δεδομένου και του κοινού που απευθύνεται το συγκεκριμένο λαιβ.
    Αυτά,ελπίζω να μην ξαναχρειαστεί να διευκρινίσω.
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  5. #20
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    μάλλον είναι λίγο δύσκολο για τον μέσο ερίτη να καταλάβει ότι επειδή ο ηλίθιος μεσήλικος μεταλλάς σκάει 30άρια για συνταξιούχους, δε σημαίνει ότι το κοινό μπαντών όπως του συγκεκριμένου live που είναι μικρότερης ηλικίας και σημαντικά περιορισμένο αριθμητικά, δεν μπορεί να κάνει sold out τέτοια live "επειδή ήρθαν 3 ξένες μπάντες με 22€". ναι ΟΚ είναι φθηνά και δεν κατηγόρησε κάποιος το διοργανωτή που μαγκιά του, αλλά στην εποχή που το σκέφτεται κάποιος αν θα σκάσει τόσα λεφτά για ένα βράδυ γιατί δε θα βγει καθόλου το επόμενο ΣΚ, ε όχι, δεν είναι ντροπή. το ξέρω ότι με λιγότερο εισιτήριο ο διοργανωτής θα μπει μέσα, κανείς δε μίλησε για κλέφτες. αλλά και οι οικονομικές δυνατότητες της "σκηνής" είναι δεδομένες.

    επίσης κύριε FARSALAS, τα 18 άτομα που είδες απέξω (πόρτα ήσουν?), μήπως εκτός από καταμέτρηση τους πήρες κι εκκαθαριστικό; με ποια λογική είναι τύποι που θα πάνε να δουν τις μπάντες έξω με 500€ κι όχι που πραγματικά γουστάρουν κι είναι άνεργοι και βάζουν μισό ευρώ βενζίνη στο μηχανάκι κι είπαν να δοκιμάσουν την τύχη τους;

    εγώ πάντως δεν ξέρω τι είναι, αλλά ξέρω ότι εποχές που τα live reviews κατέληγαν στο "πέντε καφέδες λιγότερους να πίνατε, θα αγοράζατε εισιτήριο" είναι αρκετά μακριά. τον πίνω μια βδομάδα στη δουλειά/σχολή/σπίτι, δε θέλω να μην μπορώ να βγω κι άλλο για να περάσω ένα βράδυ μου στο αν, ακόμα κι αν παίζει μια αγαπημένη μπάντα.

  6. #21
    Will Teasle kontan's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Atens
    Posts
    3,522

    Default

    να μας πει ο επίσημος ανταποκριτής, Γκουλαγκ, λοιπόν: ποιός ήταν ο μέσος όρος ηλικίας την ίδια μέρα λίγα χιλιόμετρα πιο κάτω;

    Phantom Duck, κ στους Kiss που έσκασαν τόσο λίγοι (δε ξέρω ακριβώς νούμερο, απλά ξέρω οτι ήταν λίγοι αναλογικά με τη παραγωγή), ντροπή ήταν για τόσο μεγάλη μπάντα. Δε χρειάζεται να γεμίζουν μόνο οι Maidan χωράφια. Σε όλο τον κόσμο οι ίδιοι δεινόσαυροι με εδώ κάνουν υπερπολλαπλάσια εισιτήρια, κ οι συναυλίες του μεγέθους του ΟΜ/R/BSON ενδεχομένως να πηγαιναν κ χειρότερα από τη συναυλία που έγινε εδώ κ με χαμηλότερο εισιτήριο. Τα ίδια με εμάς λένε κ οι κάθε ερίτες σε κάθε Γερμανία και Ιρλανδία για αυτά τα θέματα. Ούτε έξω γίνεται κάθε λαηβ sold out, όπως κ δεν έχει κάθε λαηβ 5-15€. Το κρίμα μου πάει στο ότι ενώ υπάρχει τετοιο πακέτο στη πόλη με τέτοια τιμή, μεγάλη μερίδα του μουσικόφιλου κοινού προτιμάει τα όποια περσινά ξινά (κ μερικές φορές υπερτιμημένα για τον Α ή Β λόγο) σταφύλια. Κρίμα που που στο "R" κολλάει στους Rush κ στους Riot και στο B κολλάει στο Black Sabbath, ενώ υπάρχουν τόσες μπαντάρες εκει έξω που έρχονται στη ψαροκώστενα κιόλας να πουν το κάτι καινούριο. Δε λέω να γίνουν όλοι συναυλιάκιδες κ να ειναι αυτός ο μόνος τους τρόπος διασκέδασης κ να κόψουν τους καφέδες κ τέτοια για να πηγαινουν να βλέπουν τις όποιες μπάντες έρχονται με καλές τιμές εισιτηρίων. Φυσικά κ θα υπάρξει επιλογή κ διαλογή αλλά οταν η διαλογή καταλήγει μόνο τα ίδια κ τα ίδια τη στιγμή που υπάρχει τέτοια προσφορά, τότε κάτι δε πάει καλά.

    Σχετικά με τους τζαμπατζίδες: υπάρχει κόσμος που το έχει κανει σύστημα αυτό ρε. Άλλος μου έκραζε τη διοργάνωση για Current 93 επειδή είχε κατέβει απο Κοζάνη κ δε τον αφηναν να μπει στη κούτρα ξερω γω. Λες κ με το εισιτήριο του κτελ έπερνε κ εισιτήριο για τη συναυλία. Δες το κ αλλιώς όμως: ούτε στο βενζίναδικο θα πας να ζητιανέψεις βεζνίνη, ούτε στο κτελ θα κανεις οτοστοπ, ούτε στο σουπερμάρκετ θα σου χαρίσουν οδοντόπαστες. Γιατί να θες να "δοκιμάσεις τη τύχη σου" προσπαθώντας να μπεις τζαμπε σε μια συναυλία; Απλή λογική δηλαδή.

  7. #22
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    Default

    ό,τι να ναι.
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  8. #23
    Will Teasle kontan's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Atens
    Posts
    3,522

    Default

    έχεις διάθεση να αναλύσεις την ένστασή σου;

  9. #24
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    *bookmarked το thread, να'χω να quoteάρω όταν θα γίνει το Sleep και το Godflesh

  10. #25
    High on Life VirusXI's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    /// on an island.
    Posts
    11,129

    Default

    Εγώ τελευταία κυριολεκτικά στιγμή αποφάσισα ότι δε μπορώ να διαθέσω το 20ευρω, σε άλλες εποχές θα το σκαγα με ευχαρίστηση και μόνοι τους να ήταν οι Rotor βρίζοντας ταυτόχρονα τους γνωστούς απατεώνες με τα πανάκριβα εισιτήρια. Αυτό θέλει να πει κι ο mourning apocalypse, το εισιτήριο ήταν εκπληκτικά φτηνό για τα δεδομένα αλλά αυτή την στιγμή ακόμα και οι συνήθεις ύποπτοι που πριν 1-2 χρόνια θα το γέμιζαν το ΑΝ με τέτοιο εισιτήριο, δεν είναι σίγουροι.
    Το κοινό που μπορεί να τα διαθέσει αλλά τα σκάει για να δει τα ίδια και τα ίδια, πήγε Arcturus ή πήγε να τα πιει στο x κωλόκλαμπο με τον x dj να παίζει τα ίδια και τα ίδια. Ενδεχομένως δεν ήξερε καν, και σίγουρα δεν τον ενδιέφερε το λάηβ στο ΑΝ. Και αυτό είναι που λέει o kontan.
    Κιεπειδή έχει και ο Shirime ένα σωστό ποιντ, αναφέροντας μπάντες του χώρου που πολλοί έχουν απωθημένο, οι Sleep έχουν 'καλό' εισιτήριο (μιλώντας για το internetικό). Προσωπικά αν τα φέρουν έτσι οι συγκυρίες (αν πληρωθώ δηλαδή μέχρι τότε) και υπάρχουν internetικά θα πάρω, αν όχι, δε γαμιέτ. Oh wait, αυτό θα έκανα και με Rotoromegabson. Τεσπα, όσο κόσμο και να'χουν οι Sleep κ οι Godflesh, δεν είναι τόσο "σίγουρα" όπως παλιά που θα καναν soldout με 30ευρω+.

    btw, τον δρόμο για τέτοιου βεληνεκούς live τον έδειξε η Eat Metal. Δωρεάν οι άνεργοι. Του πούστη, θα φέρουν και 1-2 φίλους έστω κι αν μοιραστούν το εισιτήριο, θα καταναλωθούν και 2-3 μπύρες παραπάνω. Θα'ρθει και κανάς άσχετος απ'αυτούς που δε θα πάταγαν ούτε με 10ε εισιτήριο. Αν ξέρεις ότι θα είναι μισογεμάτο/μισοάδειο το μαγαζί γιατί να μη το ρισκάρεις;
    Last edited by VirusXI; 09-02-2012 at 13:03.




    ■■

  11. #26
    Member Skarp's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Athens
    Posts
    39

    Default

    Παίδες το live ήταν γαμώ. Κι οι 3 μπάντες απίστευτες και το εισητήριο για τη διοργάνωση κάτι παραπάνω από λογικό. Αυτά που λέει ο Virus είναι πολύ σωστά κατά τη ταπεινή μου άποψη. Να πρσθέσω πως το κοινό είναι περιορισμένο και τα φράγκα πλέον δεν περισεύουν στους περισσότερους (προσωπικα είχα να πάω σε live ακόμα και εγχώριο ακόμα και με 5 ευρώ εδώ κι ένα 9μηνο περίπου - το τελευταίο ήταν το release των mods το Σεπτέμβρη που ήταν και τσάμπα). Αν αυτό το live γινόταν 2-3 χρόνια πριν, κατά πάσα πιθανότητα, θα ήταν sold-out. Τα πράγματα όμως τώρα δυστυχώς είναι δύσκολα και θα γίνουν ακόμα δυσκολότερα. Βγάζω το καπέλο σε όσους έχουν τ'αρχίδια να φέρνουν μπάντες χωρίς να ξέρουν αν μετά το τέλος του live θα έχουν βγάλει τα έξοδα της διοργάνωσης (που συνήθως δεν σκεφτόμαστε) και αρκετές φορές βάζουν από τη τσέπη τους.

    Peace!

  12. #27
    sex drugs n' pick n' roll wino's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Carnival Bizarre
    Posts
    3,094

    Default

    Quote Originally Posted by Kaserinos View Post
    κοιταξε..εγω ημουν αναμεσα στα 2, πηγα Arcturus, με το που βγηκανε το μετανιωσα αλλα κομματι το κομματι, αλλαξα γνωμη.

    να πει το Γκουλαγκ που ηταν και στα 2 lives εκεινο το βραδυ.
    kai egw auto ekana. Den to metaniwsa ka8olou. Kai Omega Massif na phgaina, pali den 8a to metaniwna. Paraskeuh na htan h mia apo tis 2 mallon 8a eixa paei kai stis 2. Gkantemia
    Vicariously I live while the whole world dies
    Much better you than I

Similar Threads

  1. Black Sabbath-2012
    By GraveMiasma in forum Music Discussion
    Replies: 97
    Last Post: 23-01-2016, 19:45
  2. Replies: 15
    Last Post: 02-02-2012, 20:57
  3. Bad Movies / 10 To Go ~ 28/1/2012 @ AN Club, Athens
    By apostolisxxx in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 11-01-2012, 20:15
  4. Replies: 2
    Last Post: 22-10-2011, 15:33
  5. Replies: 34
    Last Post: 05-04-2011, 22:01

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •