Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: OMEGA MASSIF / ROTOR / BLACK SHAPE OF NEXUS ~ 04/02/2012 @ An Club, Athens

  1. #1
    αντιπαθΗς Γκουλαγκ's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    άνω πετρομαγούλα
    Posts
    391

    Default OMEGA MASSIF / ROTOR / BLACK SHAPE OF NEXUS ~ 04/02/2012 @ An Club, Athens

    εξαίρετο λάηβ χθες

    b.son: η ζωντανή απόδειξη του κακού που έκαναν οι sunn στον κόσμο της μουσικής. κακοί άνθρωποι, τους αγάπησα.

    omega massif: ισοπέδωση, χαμός, τα πάντα όλα. να ξανάρθουν άμεσα.

    ρότορ δεν είδα, πρώτον επειδή τους βαριέμαι και δεύτερον επειδή ένιωσα υπερπλήρης απ' την εμφάνιση των προηγούμενων.

    στο θέμα του ήχου πάντως, αν δεν ήταν όλα ΤΣΙΤΑ θα ακούγαμε πολύ καλύτερα (και δε θα είχα τούτον εδώ τον πονοκέφαλο)

    cheers στον λητς, πάντα~

  2. #2
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    BSON γάμησαν της γης τον άξονα με σλατζιες με ένα κάρο ματζούνια, συχνότητες, θορύβους, κολάρα, οδοντόβουρτσες. βούρκωσα από αγάπη.

    Omega Massif έπαιξαν σχεδόν μόνο από το νέο δίσκο (που είναι γαμάτος), custom made φωτισμός αλλά ο τσιτωμένος ήχος δεν τους πήγαινε, σε αντίθεση με τους προηγούμενους, πόνεσαν τ'αυτιά μου και παραείναι "βελούδινοι" για τέτοια. Γαμάτοι πάντως σαν απόδοση και φήλινγ.

    Rotor δεν είχα ακούσει νότα, σίγουρα μετά την ηχητική υπεβολή των παραπάνω δεν περίμενα να μου πουν τίποτα, αλλά τελικά ήταν αρχιδάτοι, ρόκαραν σωστά και μ'άρεσαν.

    Το λάιβ τέλειωσε αργάμιση, μισογεμάτο το μαγαζί, τσηρζ σε Γκούλαγκ, Ιντρονοτ, Μπουμ, Σάμπερνοτ, Παύλο.

  3. #3
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    ποιος μαηκ παττον και μαλακίες. το κολάρο έκλεψε την παράσταση. ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΣΕΤΛΙΣΤ ΜΠΣΟΝ να δω τι θα ακούσω.

    ομεγα μασσιφ, όπως στο σιντί που λένε, άψογοι και χιέβη. ο μεσαίος ο κιθαρίτσας που έμοιαζε με πολωνό ήταν κρυφό ταλέντο. αν δεν ψιλοχοντροβαριότανε κι ο άλλος θα είχαμε απογειωμένη εμφάνιση όσον αφορά το θεατρικό μέρος της υπόθεσης.

    ροτορ δεν μπορούσα να ξεκολλήσω τα μάτια μου από τα βυζάκια του ντράμμερ. δεν πρόσεξα τι μουσική παίζανε.

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  4. #4
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Για το μισό σετλίστ ΒΣΟΝ ακούς αυτό:



    (κατά προτίμιση από την CD έκδοση με τα δύο εξτρά κομμάτια)

    και για το υπόλοιπο (κολάρο included) περιμένεις μέχρι τον απρίλη για το νέο άλμπουν.

    Κάτι "Microbarome Meetings" κλπ είναι εντελώς drone οπότε με προσοχή.

  5. #5
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Nexus φοβερη σκατοψυχια, βιασαν τα αυτακια μας.
    Οι Omega Massif τα βιασαν κι αυτοι, αλλα με τον κακο τους ηχο.
    Καλη μαστουρα παντως, δεναν καλα και τα μπλε φωτακια με το ολο σκηνικο, γουσταρα.
    Rotor οσο τους ειδα, το πηγαιναν σωστα. Ηθελα το μπασο λιγο πιο χαμηλα γιατι σε σημεια επνιγε την κιθαρα.
    Δυστυχως, εφυγα κατα τις δυο, για να προλαβω μετρο. Ποσο ακομα παιξαν;
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  6. #6
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    2.20 περίπου το σχόλασαν, έκαναν κι ενκόρ για τα 40 άτομα που είχαν μείνει

  7. #7
    Senior Member intronaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    188

    Default

    Super το live, δε το μετάνιωσα καθόλου που το επέλεξα στο δίλλημα με gagarin.., αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε Λίτς και Βοομ που είδα πρώτη γραμμή!

    ΒSoN πρώτη επαφή και γούσταρα και εγώ. Είναι ότι πιο slow & heavy έχω δει, πιο κάτω λογικά θα πάει σανό, και πιο κάτω πεθαίνεις. Θα μπορούσαν το προτελευταίο να το είχαν κλείσει και λίγο νωρίτερα, αλλά γενικά τέρμα θετική εντύπωση, θα τους ψάξω επίσης.

    Omega Massif όντως δεν είχε και το καλύτερο ήχο μπροστά που ήμουν, οπότε εμπίπτει στις περιπτώσεις που δεν μπορεί να το ευχαριστηθεί δεόντως κάποιος αν δεν ξέρει καλά τα κομμάτια.
    Εγώ χτυπιόμουν πάντως, δεκατάλαβαπωςπέρασεηώρα κτλ οπότε θα πρέπει να θεωρήσω το εαυτό μου official φανμπόυ ούτω καθεξής..

    Rotor φοβερή μπάντα και εμφάνιση ε.. Δε τους ήξερα και απορώ πως είναι underrated.
    Κέντρο είχε λίγο μπασαδούρα, αλλά πλάγια παραδόξως μια χαρά ο ήχος και τα είδα/άκουσα όλα..
    Αεράτοι επί σκηνής να παίζουν απο psych stoner color haze κτλ που λέει δελτίο τύπου μέχρι knut και coroner μου θύμισαν σε φάσεις αλλά με δικό τους χαρακτήρα.
    Ωραίος και ο φωτισμός που έδινε μια vintage αίσθηση και απο κάτω 1-2 κορίτσα να χορεύουν χίπικα συνεχώς και αρκετοί με εκφράσεις ωμαλάκαμουκοίτατιπαίζουν και χαμόγελα ικανοποίησης, μια χαρά.

  8. #8
    Will Teasle kontan's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Atens
    Posts
    3,522

    Default

    άμα οι RotoR έπαιζαν πρώτοι δε θα καθόσασταν να δείτε τις άλλες μπάντες.
    επική βραδιά η χθεσινή. τα αυτιά μου πονάνε. πάντα τέτοια αλλά με περισσότερο κόσμο. ντροπή που δεν έγινε sold out ξέρω γω με τέτοιο εισιτήριο. τι να πω

  9. #9
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    Default

    Σοβαρά?Με 22 ευρώ?
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  10. #10
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    ναι, άξιζε και τα 22 ευρώ ήταν πολύ καλή τιμή για τέτοιο event.
    Last edited by Shirime; 07-02-2012 at 00:52.

  11. #11
    αντιπαθΗς Γκουλαγκ's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    άνω πετρομαγούλα
    Posts
    391

    Default

    και ακόμα καλύτερη τιμή ήταν τα 15 των ιντερνετς.
    μιλάμε για 3 ξένες μπάντες ε, συνήθως τόσα έχουν μια ξένη και δύο ντόπια σαππορτ.

  12. #12
    Will Teasle kontan's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Atens
    Posts
    3,522

    Default

    mourning apocalypse δε θέλω να μπω στο τριπάκι ερωτήσεων του στυλ "δηλαδή με τι εισιτήριο θα ήσουν οκ;", αλλά με τι εισιτήριο θα ήσουν οκ δλδ; παράδειγμα δώσε, χωρίς να χρειαστεί να μας νοιάξει πόσο μέσα μπορει να μπει η διοργάνωση κ πόσοι πιθανώς να έρχονταν κλπ κλπ κλπ. ένα νούμερο μόνο

  13. #13
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    Default

    Αυτό το στυλ "πες μου ένα νούμερο χαμηλό για να σου πω μετά τα έξοδα" κάντο αλλού.
    Ανεξάρτητα από τις μπάντες που έρχονται,αν είναι από εξωτερικό ή όχι, το νούμερο 22 είναι για τους περισσότερους θαρρώ υψηλό είτε πρόκειται για συναυλία είτε για φαί είτε για οτιδήποτε άλλο.
    Η ένσταση μου δεν έγκειται τόσο στην τιμή του εισητηρίου όσο στο ποστ σου περί ντροπής που δεν έγινε sold out.
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  14. #14
    Will Teasle kontan's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Atens
    Posts
    3,522

    Default

    Μάλλον δε διάβασες σωστά. Λέω πως δε χρειαζεται να μας νοιαζουν τα έξοδα κ το πόσο μέσα θα μπει η διοργάνωση. Ούτε ΚΑΜΠΟΣΟΣ το παίζω ούτε τίποτα. Ένα νούμερο ζήτησα να μάθω για να καταλάβω δηλαδή τι θα σου φαινόταν λογικό για να κάνει sold out. Η ένστασή σου πάντως μόνο τα 22€ αναφέρει.

  15. #15
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    εν τω μεταξύ, όταν κάποια χιλιόμετρα πιο κει οι νεκροζώντανοι arcturus κόβουν εν έτει 2012 500 30αράκια, είναι τόσο παράλογο να λες "ντροπή που ένα τέτοιο live με τέτοιο εισιτήριο δεν εγινε sold out"?

Similar Threads

  1. Black Sabbath-2012
    By GraveMiasma in forum Music Discussion
    Replies: 97
    Last Post: 23-01-2016, 19:45
  2. Replies: 15
    Last Post: 02-02-2012, 20:57
  3. Bad Movies / 10 To Go ~ 28/1/2012 @ AN Club, Athens
    By apostolisxxx in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 11-01-2012, 20:15
  4. Replies: 2
    Last Post: 22-10-2011, 15:33
  5. Replies: 34
    Last Post: 05-04-2011, 22:01

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •