Page 5 of 56 FirstFirst ... 345671555 ... LastLast
Results 61 to 75 of 833

Thread: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ = ΚΟΜΠΛΕΞ

  1. #61

    Default



    ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΙΚΟΝΟΚΛΑΣΤ + ΕΒΡΑΙΚΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ = L.F.E.

    ΠΑΡΑΛΛΑΞΗ=ΔΕΥΤΕΡΗ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ=ΠΝΙΓΜΟς ΝΥΜΦΗς ΘΕΡΜΑΙΚΟΥ=ΞΥΠΝΗΜΑ ΚΟΚΚΙΝΗς ΑΡΚΟΥΔΑς=ΕΛΕΥΣΙς ΜΕΓΑ ΓΟΥΝΑΡΑ=888


    ΚΑΙΡΟC ΓΑΡ ΕΓΓΥC
    Last edited by χελιδόνι; 05-02-2012 at 18:25.

  2. #62
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    εγω θεωρω την σκατουπολη την αθηνα καλυτερη πολη του κοσμου και θεωρω οτι ο πατερας μου μιλησε σωστοτατα οταν ειπε:
    Quote Originally Posted by καλκοπατέρας
    ε τι, για την αθηνα μιλαμε, εξω απ'την αθηνα ειναι ολοι καθυστερημενοι
    Μιλάμε για την ίδια Αθήνα που έβγαλε Αβραμόπουλο, Ντόρα και Κακλαμάνη;

  3. #63
    untitled unmastered tssks's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    δενεχωπουναπαω
    Posts
    1,485

    Default

    Quote Originally Posted by pol_pot View Post
    η θεσσαλονίκη απαντάει με νομάρχη της καρδιάς μας.
    και ατσαλάκωτο ε

  4. #64
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    εγω θεωρω την σκατουπολη την αθηνα καλυτερη πολη του κοσμου και θεωρω οτι ο πατερας μου μιλησε σωστοτατα οταν ειπε:
    Quote Originally Posted by καλκοπατέρας
    ε τι, για την αθηνα μιλαμε, εξω απ'την αθηνα ειναι ολοι καθυστερημενοι
    Και ο μπαμπάς κουλτούρα, τσαί και συμπάθεια? Μοντιέ....
    Τι πίκρα του έδωσες του ανθρώπου όταν πέρασες σε επαρχιακό πανεπιστήμιο, μέσα σε βλάχους και καθυστερημένους ε?

    Εκείνο που με στεναχωρεί περισσότερο από όλα στην Σολούν, είναι ότι ενώ μέχρι τα μέσα 90ς είχε ρεύματα, κινήσεις, τάσεις, μουλτι-κουλτι καταστάσεις, όλα συνοδευόμενα από μία γλυκειά αλητεία, πλέον έχει μετατραπεί officially σε μία κωλοτρυπιδούπολη της μόδας.
    Περί Αθηναίων, δεν έχω κανένα πρόβλημα.
    Περί Αθήνας, έχω. Δεν την γουστάρω, μου φαίνεται απίστευτα βαρετή, στημένη, αντιλαική. Μιλάω φυσικά για τον δακτύλιο, όχι για άλλες περιοχές. Πολύ στήσιμο, μπόλικη δηθενιά, σε όλα.
    Προτιμώ Πειραιά. Ανθρώπινος, Λαικός, πολύ πιο κοντά στον Σαλονικιό, ακόμα και σε ένα παιδί του Κέντρου όπως εγώ.
    Από την Θεσσαλονίκη, θα ήταν καλό να πέσει μία βόμβα στην Καλαμαριά. Ναπάλμ.Όλο το βλαχοκιτς, μαζεμένο εκεί
    Last edited by Reject; 05-02-2012 at 19:14.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  5. #65
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    και αν γίνεται να πέσει ενας κεραυνός στην θέρμη για τον πουστη που με εκοψε στους αυτοματισμους με 4. μονο πάνω του και στο σπιτι του. οταν χέζει


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  6. #66
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    εγω θεωρω την σκατουπολη την αθηνα καλυτερη πολη του κοσμου και θεωρω οτι ο πατερας μου μιλησε σωστοτατα οταν ειπε:
    Quote Originally Posted by καλκοπατέρας
    ε τι, για την αθηνα μιλαμε, εξω απ'την αθηνα ειναι ολοι καθυστερημενοι
    Και ο μπαμπάς κουλτούρα, τσαί και συμπάθεια? Μοντιέ....
    Τι πίκρα του έδωσες του ανθρώπου όταν πέρασες σε επαρχιακό πανεπιστήμιο, μέσα σε βλάχους και καθυστερημένους ε?
    χαχ, οχι, η μανα μου ειναι κουλτουρα. ο πατηρ εχει μεγαλωσει στα τρικαλα τα οποια τα δηλωνει ΠΑΤΡΙΔΑ του, σπουδασε σαλονικη, δουλεψε καποια χρονια στα τζουμερκα (πρακτικα στην αθηνα ηρθε οταν παντρευτηκε την μανα μου), του αρεσει ο μπηθικωτσης, διαβαζει φανατικα εκδοσεις λιακοπουλος και με ελεγε μαλακα ελιτιστη επειδη σνομπαρα τους αγανακτισμενους. την πικρα του την εχω δωσει γιατι το επαρχιακο πανεπιστημιο ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΓΑΜΙΔΙ.*

    Εκείνο που με στεναχωρεί περισσότερο από όλα στην Σολούν, είναι ότι ενώ μέχρι τα μέσα 90ς είχε ρεύματα, κινήσεις, τάσεις, μουλτι-κουλτι καταστάσεις, όλα συνοδευόμενα από μία γλυκειά αλητεία, πλέον έχει μετατραπεί officially σε μία κωλοτρυπιδούπολη της μόδας.
    περα απ'την πλακα τωρα, αυτη ειναι μια αισθηση που εχω κι εγω, εχοντας μονο σκορπια στοιχεια (μπαντες, labels, χωρους και περιγραφες ζωης εκει) για την σαλονικη. πλεον ειναι καλη για να πας σε φαση ξεσαλωματος αλλα δεν ξερω τελικα αν θα μπορουσα να ζησω εκει.


    * αν και για να πω τον πονο μου, παλιοτερα ειχε μια σαφη προτιμηση στον αδερφο μου που πηγαινε για ποδοσφαιριστης
    this is radio freedom.

  7. #67
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    Περί Αθήνας, έχω. Δεν την γουστάρω, μου φαίνεται απίστευτα βαρετή, στημένη, αντιλαική. Μιλάω φυσικά για τον δακτύλιο, όχι για άλλες περιοχές. Πολύ στήσιμο, μπόλικη δηθενιά, σε όλα.
    και μέσα στο δακτύλιο έχει λαϊκές γειτονιές, άσε που μιλάς για ένα πολύ μικρό υποσύνολο της αθήνας, ούτε καν για το δήμο αθηναίων.

  8. #68
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Κάλκι, σαν παιδί του Κέντρου της πόλης, με μεγαλύτερα αδέρφια σε όλα αυτά μέσα, τα έχω δεί και ελαφρώς ζήσει (λόγω ηλικίας), και ήταν πραγματικά πολύ όμορφες εποχές, πολύ ξεχωριστές, κάθε άνθρωπος είχε ΚΑΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ.
    Τώρα, απλά μηδεν. Ένα αρρωστημένο (αρρωστημένο όμως ε, έχει καεί απίστευτα πολύς κόσμος) ξεσάλωμα, κούφιο και ξενέρωτο.
    Χθές, πήγαμε σε ένα μαγαζί (το οποίο θεωρείται και οκ, και τι στον πούτσο, ο ένας που το έχει είναι παλιό μου αφεντικό, αρκετά σκληρός και ποιοτικός), και ο dj έβαζε Tus μετά από...Six Feet Under, και Bad Religion μετά από Aqua.
    Όχι, δεν μου ήρθε να του γαμήσω την παναγία στα μπουνίδια. Περισσότερο ήρθε καταθλιψάρα, που έβλεπα κόσμο να χορεύει με τέτοια ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΗ νοοτροπία. Ή ακόμα καλύτερα, τα 500+ άτομα που χορεύουν discο κάθε Παρασκευή, με μπλούζες Joy Division, "για την φάση".
    Tίποτα ρε, μηδέν.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  9. #69
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    σαλοθ σαρ, οι μουσικες κουλτουρες ειναι πισω απ'τις πιο συγκροτημενες κοινοτητες μιας πολης ιμο.
    this is radio freedom.

  10. #70

    Default

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Στήριξη στο σαλωνικιώτικο ΑΠΟΛΑ -πατάτες, κρεμμυδι, ντομάτα, κέτσαπ, μουστάρδα.
    Φίλε τσιμπούκλανε μόλις περιέγραψες το αποκρουστικότερο φαί που έχω βάλει ποτέ στο στόμα μου.

    Με τη πρώτη επαφή νιώθεις τη λαδίλα της πίτας να κατακλύει τη στοματική σου κοιλότητα... έπειτα σου λέει HI ο θανατηφόρος συνδιασμός κέτσαπ-μουστάρδας μαζί με μια τζούρα βρώμικου χοιρινού.
    Επρόκειτο ήδη για μια γευστική πανδαισία οπότε κάνεις ένα διάλλειμα για τις πατάτες που πέφτουν απο την άλλη μεριά και ετοιμάζεσαι για τη μπουκια-endofworld: ΚρεμμύδιΜουστάρδαΛάδιαΠατάτεςΓάταΚέτσαπΧοιρινόΛάδιαΜουστάρδαΣκύλοςΚρεμμύδιΠίταΛάδιαΧοιρινό, το party είναι τόσο ξέφρενο που αργάήγρήγορα ΞΕΡΝΑΣ. Σε περίπτωση που ακόμα αντέχεις, το κρεμμύδι θα σου δημιουργήσει τέτοιες καούρες στο στομάχι όπου αναγκαστικά θα βγάλεις ότι έβαλες. Όπως και οτιδήποτε ζωντανό γύρω σου σε ακτίνα 50 μέτρων. Το τζατζίκι μετριάζει τη κατάσταση αλλά στο βορρά είναι προαιρετικό.

    Πείτε μου τώρα, γίνεται να υπάρχουν άνθρωποι που γουστάρουν να τρώνε τέτοιο πράγμα;
    Ποιός ο λόγος για έναν τόσο απεχθή default συνδυασμό;
    Γιατί κάθε φορά που παραγγέλνεις και σε ρωτάει "ΑΠ'ΟΛΑ;" με τόση σιγουριά να πρέπει να τη διορθώνεις;
    Είναι ανάγκη να επιβαρύνουν οι Θεσσαλονικείς τόσο πολύ τα στομάχια τους;
    Βρίσκετε τυχαίο το γεγονός που στην Αθήνα η προεπιλογή είναι πολύ πιο ανθρώπινη;

    Το συμπέρασμα μπορεί να είναι μονάχα ένα.

    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ=ΚΟΜΠΛΕΞ

  11. #71
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by tamagothi View Post
    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    εγω θεωρω την σκατουπολη την αθηνα καλυτερη πολη του κοσμου και θεωρω οτι ο πατερας μου μιλησε σωστοτατα οταν ειπε:
    Quote Originally Posted by καλκοπατέρας
    ε τι, για την αθηνα μιλαμε, εξω απ'την αθηνα ειναι ολοι καθυστερημενοι
    στηρίζω συντρόφισσα καϊλή, αλλά με τη διευκρίνιση ότι Αθήνα είναι ο Δήμος Αθηναίων, χωρίς τα γύρω καρακατσουλιά.
    και δείχνω και μια ελαστικότητα, σε πιο αυστηρές στιγμές η Αθήνα περιορίζεται στα όρια του δακτυλίου.
    Να πα να γαμηθει τοτε η Αθηνα σας ρε! Αιγαλεω CITY και σας γαμαμε το σπιτι! (που λεει και το συνθημα δηλαδης)
    1) e4, c5
    2) Νf3

  12. #72
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Firestorm View Post
    ΚρεμμύδιΜουστάρδαΛάδιαΠατάτεςΓάταΚέτσαπΧοιρινόΛάδιαΜουστάρδαΣκύλοςΚρεμμύδιΠίταΛάδιαΧοιρινό,
    Εμενα παντως μου τρεχουν τα σαλια, δε μπορω να καταλαβω γιατι καποιος να πινκαρει αυτο το αναιτιο κραξιμο σε κατι που θα μπορουσα να τρωω μερα παρα μερα. Κι ας πεθανω νεος.

  13. #73
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    O Firestorm τα λέει όλα αυτά γιατί τα υψηλά του γευστικά και αισθητικά κριτήρια, τον αυστηρό του ουρανίσκο, την εκλεπτυσμένη σχέση με την εμφάνιση, μπορεί να ικανοποίησει μόνο ένα τέτοιο πιάτο:


  14. #74

    Default

    κάνε ένα δώρο στον εαυτό σου:


  15. #75
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Καταρχήν, για να είμαι ξεκάθαρος, στο βρώμικο της θεσσαλονίκης δίνουμε το 'ΣΠΕΚ.

    Εσύ το κράζεις και αυτό που ποστάρεις σα «δώρο στον εαυτό» είναι παραβρασμένο φοιτητόσπαγγέτι νο.11, κέτσαπ και κάρρη; Δηλαδή όντως, αυτό είναι;

Similar Threads

  1. Παιδικά κόμπλεξ κτλ.
    By Amnesiac. in forum General Discussion
    Replies: 97
    Last Post: 23-07-2012, 10:40
  2. SKA-P - Θεσσαλονίκη 16/05/09
    By Drumsick in forum Live Reports
    Replies: 24
    Last Post: 04-06-2009, 16:25
  3. SKA-P ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 16/05/09
    By locust in forum Live & Events Talk
    Replies: 146
    Last Post: 28-05-2009, 17:09
  4. Ska-p Θεσσαλονίκη
    By Ace in forum Live & Events Talk
    Replies: 8
    Last Post: 12-03-2009, 11:25
  5. Ενοίκια Θεσσαλονίκη
    By Deafening_Silence in forum General Discussion
    Replies: 15
    Last Post: 21-07-2008, 18:11

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •