Page 39 of 56 FirstFirst ... 29373839404149 ... LastLast
Results 571 to 585 of 833

Thread: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ = ΚΟΜΠΛΕΞ

  1. #571
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by sfinotouvlaki View Post
    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Quote Originally Posted by sfinotouvlaki View Post
    Σαμπρέλ, δεν ξέρω για τι πράγμα μιλάς...
    δεν πιστεύουμε όλοι σε "μηνύσεις" και προσπάθεια να βρούμε το δίκαιο μέσα από ένα αστικό δικαστήριο γιατί απλά δεν μας εκφράζει και δεν το εμπιστευόμαστε
    Η κοπέλα είναι μέσα σε αυτή την ομάδα; Επίσης, τι άλλες επιπτώσεις ακριβώς έχει αυτή η πίστη σας; Δεν βγάζετε ταυτότητες, διαβατήρια, δεν χρησιμοποιείτε χρήματα, ψάχνετε και τιμωρείτε τους κλέφτες, του βιαστές κ.λπ. μόνοι σας;

    προβοκατόρικο ερώτημα αρνούμε να απαντήσω, κάνε άλλο θρεντ και αν θες συζητάμε τι κάνω εγώ και όχι εμείς
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  2. #572
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Εδώ πάντως δεν έχουμε αυτοδικία αλλά περίπτωση αυτοάμυνας απέναντι στη συστημική βία.

  3. #573
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    και δεν μπορώ να ξέρω τι είναι η κοπέλα, απλά δεν σημαίνει ότι κάνει όλος ο κόσμος μηνυσεις
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  4. #574
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Ε, οκ, αν έχει ταυτότητα, αφμ, πινακίδες κ.λπ. αστικά κομφόρ, αλλά δεν θέλει να κάνει μήνυση για ιδεολογικούς λόγους, να έρθουμε να τα ξαναπούμε όταν της ξανα-ασκήσουν βία. Βάζω τα χεράκια μου και βγάζω τα ματάκια μου, πραγματικά.

  5. #575
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by sfinotouvlaki View Post
    Ε, οκ, αν έχει ταυτότητα, αφμ, πινακίδες κ.λπ. αστικά κομφόρ, αλλά δεν θέλει να κάνει μήνυση για ιδεολογικούς λόγους, να έρθουμε να τα ξαναπούμε όταν της ξανα-ασκήσουν βία. Βάζω τα χεράκια μου και βγάζω τα ματάκια μου, πραγματικά.
    οχι ρε φίλε δεν είναι έτσι, ακόμα και να μην υπάρχει το πολιτικό υπόβαθρο είναι 100€ το παράβολο για τη μήνυση
    Εσύ αποφάσισες ότι μάλλον δεν έχει δίκιο γιατί δεν έκανε μήνυση.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  6. #576
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    προσπαθω να φανταστω την κοπελα την επομενη/μεθεπομενη, με την ψυχολογια της στα ταρταρα, να βλεπει το σκηνικο σε καναλια/σαιτς κλπ και να πεφτει στην εδω συζητησις
    και να προσπαθησει να εξηγησει σε εναν απολυτα ψυχραιμο γιουζερ οτι...δεν ειναι ρομποτ

  7. #577
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Απλά πληροφοριακά, δεν είσαι υποχρεωμένος να καταθέσεις μήνυση και διώκεται αυτεπάγγελτα, εφόσον κατακρατείσαι παρανόμως.
    Life begins at 45°.

  8. #578
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Quote Originally Posted by sfinotouvlaki View Post
    Ε, οκ, αν έχει ταυτότητα, αφμ, πινακίδες κ.λπ. αστικά κομφόρ, αλλά δεν θέλει να κάνει μήνυση για ιδεολογικούς λόγους, να έρθουμε να τα ξαναπούμε όταν της ξανα-ασκήσουν βία. Βάζω τα χεράκια μου και βγάζω τα ματάκια μου, πραγματικά.
    οχι ρε φίλε δεν είναι έτσι, ακόμα και να μην υπάρχει το πολιτικό υπόβαθρο είναι 100€ το παράβολο για τη μήνυση
    Εσύ αποφάσισες ότι μάλλον δεν έχει δίκιο γιατί δεν έκανε μήνυση.
    Ναι, η αλήθεια είναι ότι παίρνω σχεδόν ως δεδομένο πως, εφόσον δεν υπάρχει η ιδεολογία, κάποιος τόσο εξοργισμένος με τη βία που του ασκήθηκε, θα έβρισκε 100 ευρώ, ακόμη και αν έπρεπε να τα πάρει από τους τριγύρω που την υποστήριζαν. Κατά τ' άλλα, δεν αποφάσισα τίποτα, είπα απλώς ότι δεν το βρίσκω πολύ πιθανό να λέει ψέματα η άλλη.

  9. #579
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    μη λέτε βλακείες κι ακούστε το σαμπρέλα.
    Rock or Nothing

  10. #580
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    μη λέτε βλακείες κι ακούστε το σαμπρέλα.
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  11. #581
    problem child
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    τάξη
    Posts
    1,476

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    σοβαρα τωρα...ο φασιστας καλα εκανε και σε βαραγε ε?

  12. #582
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Ο Σαμπρέλ μια χαρα τα ειπε και η Σταυρούλα το ίδιο, όπως κι ο Μπλιτζερ όμως. Θέλει αρχίδια για να τηρεις την όποια πολιτική πράξη και το 2010 που κάναμε καταλήψεις των λεωφορειων του ΟΑΣΘ για να δώσουμε ενα μπουσουλα και σε κόσμο που δεν ειχε πάρει χαμπάρι, κάτι γίνονταν. Αλλα κλασικά, στα τσακίδια πηγε κι όλη αυτη η προσπάθεια. Κατεληξε ο πυρήνας των "δεν πληρωνω" να ειναι Νεολαια Σύριζα, που μας εμποδιζε να φυγουμε κι από τα χημικα των μπατσων το Σεπτεμβρη του '11 στα εγκαίναι της ΔΕΘ.

    Μινμιν, ξεκόλλα ρε μαλακα, ολόκληρος μαντράχαλος εισαι, νομιζεις ότι έχω καμια διαθεση να ασχολουμαι με σενα ή πιστευεις πραγματικα ότι ειμαι τοσο τιποτενιος ώστε να χλευάζω τις παθησεις σου; Πληροφοριακα, το 67% είναι το ποσοστό πάνω απο το οποίο σύμφωνα με την επιτροπη "δικαιούσα" κάτι σε αυτο το μπουρδέλο.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  13. #583
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    http://news247.gr/eidiseis/koinonia/...h.4248553.html

    Άντε να τελειώνουμε με αυτούς. Στη Θεσσαλονίκη είναι γενικότερα πιο αντιπαθητικοί και από τους μπάτσους. Οι υπόλοιποι εκτός πόλης δεν το διανοήστε κάτι τέτοιο αλλά ισχύει.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  14. #584

    Default

    Quote Originally Posted by Serpantinas View Post
    εγω να πω οτι οκεη μαζι σας, αλλα με βαση αυτα που φαινονται στο βιντεο, γιατι θεωρουμε πως το οτι δεν εχω εισιτηριο σημαινει αυτοματα πως συγχωρουμαι αν ριχνω μπουκετα σε μουρες ελεγκτων (αφου πρωτα χαμογελασω χαριτωμενα στο φακο; )

    Εκτος αν χανω κατι ("λαδια", "μυαλο", "τ αυγα και τα πασχαλια", "τον κοσμο κατω απ τα ποδια μου" θ απαντησει ο ικονοκλαστ, αλλα θεωρειστε την απορια μου ειλικρινη και με διαθεση για κουβεντα). Δε βλεπω την υπερβολικη βια η την καταφορη καταστολη στο βιντεο, παρα μονο μια μπατσα απ την τυπισσα κι ενα αμηχανο κεφαλοκλειδωμα απ τον τυπο στη συνεχεια.
    Αν θεωρείς πως καταστολή θεωρείται μονάχα οι γκλοπιές και τα δακρυγόνα των μπάτσων, το να σε σαπίσουν στο ξύλο γενικά, όχι τότε καλά βλέπεις, δεν υπάρχει κατάφορη καταστολή. Βέβαια, όπως έγραψε και ο ΚανονικόςΠαύλος, εξαιτίας αυτής της μη κατάφορης καταστολής, πριν 3 χρόνια, ένας άνθρωπος έχασε τη ζωή του. Και όχι, δεν ήταν ατύχημα, που μπορεί να συμβεί οπουδήποτε και στον καθένα.

    Γενικά δε βγάζω άκρη. Ο άλλος λέει πως η κοπελιά είναι για ξύλο, χωρίς βέβαια να κάνει τον κόπο να μας εξηγήσει το γιατί, ο άλλος λέει πως είναι παράλογο να μην έχει το δικαίωμα ο ΟΑΣΘ (ο οργανισμός έτσι; που βγάζει κάποια υπέρογκα ποσά από τα πάρε-δώσε με το ελληνικό κράτος) να κρατά αυτούς που δε βαράν εισιτήριο, ο άλλος ότι θα πρέπει να είναι έτοιμος αυτός που δε βαρά για τον όποιο λόγο εισιτήριο να υποστεί τα τραμπουκίσματα και τις ψευτομαγκιές των χέστιδων των ελεγκτών που ξέρουν να τα πουλάν αυτά όπους τους παίρνει. Πάτος.

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Quote Originally Posted by sfinotouvlaki View Post
    Σαμπρέλ, δεν ξέρω για τι πράγμα μιλάς...
    δεν πιστεύουμε όλοι σε "μηνύσεις" και προσπάθεια να βρούμε το δίκαιο μέσα από ένα αστικό δικαστήριο γιατί απλά δεν μας εκφράζει ή και δεν το εμπιστευόμαστε
    Συμφωνώ και επαυξάνω, στο βαθμό όμως που τρέχουν παράλληλα (από αυτό το α' πληθυντικό) και άλλες δράσεις, όπως μαζικές διαγραφές προστίμων, χτίσιμο νομικής ομάδας, συνεπείς παρεμβάσεις σε ΜΜΜ για τους λόγους που οι συγκοινωνίες πρέπει να ελεύθερες. Το συγκεκριμένο ζήτημα δεν είναι ζήτημα εσωτερικής κατανάλωσης, αλλά απευθύνεται σε όλους και όλες.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  15. #585
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    ο άλλος λέει πως είναι παράλογο να μην έχει το δικαίωμα ο ΟΑΣΘ (ο οργανισμός έτσι; που βγάζει κάποια υπέρογκα ποσά από τα πάρε-δώσε με το ελληνικό κράτος) να κρατά αυτούς που δε βαράν εισιτήριο
    Τι ακριβώς σου φαίνεται λογικό στο να μην μπορεί κάποιος να παραδώσει στην αστυνομία αυτόν που χρησιμοποιεί παράνομα το εμπόρευμά/υπηρεσία του;

Similar Threads

  1. Παιδικά κόμπλεξ κτλ.
    By Amnesiac. in forum General Discussion
    Replies: 97
    Last Post: 23-07-2012, 10:40
  2. SKA-P - Θεσσαλονίκη 16/05/09
    By Drumsick in forum Live Reports
    Replies: 24
    Last Post: 04-06-2009, 16:25
  3. SKA-P ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 16/05/09
    By locust in forum Live & Events Talk
    Replies: 146
    Last Post: 28-05-2009, 17:09
  4. Ska-p Θεσσαλονίκη
    By Ace in forum Live & Events Talk
    Replies: 8
    Last Post: 12-03-2009, 11:25
  5. Ενοίκια Θεσσαλονίκη
    By Deafening_Silence in forum General Discussion
    Replies: 15
    Last Post: 21-07-2008, 18:11

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •