Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 107

Thread: εφαρμογές Android

  1. #76
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Κατ'αρχάς, πείτε μου "με γεια" για το καινούριο μου android tablet ZTE S8Q που το πήρα τζαμπέ με δωροεπιταγή από Γερμανό

    Μετά, για κάρτα microSD που πρέπει να του βάλω. Όσον αφορά την ταχύτητα, class 4 από class 10 υπάρχει αισθητή διαφορά; Και πού, πιο συγκεκριμένα; Σε φωτογραφίες και παίξιμο βίντεο ξέρω γω; Να δώσω μεγαλύτερη βάση στην ταχύτητα ή στη μάρκα; Κάπου διάβασα ότι γενικά οι κάρτες SanDisk είναι καλύτερες ακόμη και από άλλες κάρτες μεγαλύτερης ταχύτητας. Ξεράστε ό,τι ξέρετε παρακαλώ.
    Είναι πιο γρήγορες και φαίνεται όταν μεταφέρεις αρχεία. Για απλό video κλπ δε νομίζω πως σου κάνει διαφορά. Το πρόβλημα είναι η συμβατότητα, θυμάμαι στο δικό μου zte blade δούλευε σωστά μόνο ένα συγκεκριμένο class10 μοντέλο. Αυτά τα προβλήματα δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμη αλλά καλό θα ήταν να ρίξεις μια ματιά στο myphone αν έχει ψαγμένο section για το δικό σου. Το καλύτερο είναι να βρεις benchmarks γιατί ναι παίζει κι η μάρκα/ποιότητα μεγάλο ρόλο. Ή πας με το rule of thumb πως ότι πληρώνεις παίρνεις.

  2. #77
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Τώρα η νεκροψία θα δείξει. Παρήγγειλα μια Kingston 32GB class 10

  3. #78

    Default

    pou iparxoun pirated android apps?

    kala emulators? kala apps?

  4. #79

  5. #80
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Για πείτε λίγο οι γνώστες με όσο το δυνατό πιο απλό τρόπο πώς γίνεται να μεταφέρω τις εγκατεστημένες android εφαρμογές στην εξωτερική SD κάρτα 32 ολόκληρων GB που την έχω και κάθεται ενώ μαζεύονται τα πάντα στα 4GB της εσωτερικής μνήμης (στο μετα3ύ είναι και η εσωτερική μνήμη χωρισμένη σε 2+2GB, τι συμβαίνει ακριβώς; ) και φισκάρουν (φισκούνια; ) τα πάντα. Όσο γκουγκλάρω βρίσκω πολύ εξειδικευμένες απαντήσεις για συγκεκριμένα tablets και δε βγάζω άκρη ή απλά είμαι χαζός και ΔΕΓΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ

    A όπως έχουμε ξαναπεί, έχω το ZTE S8Q (android 4.2)
    Last edited by Parasight; 11-04-2014 at 08:51.

  6. #81
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Βάζεις κάποιο app όπως το Link2SD.

  7. #82
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Φαίνεται να είναι ακριβώς ό,τι χρειάζομαι, thanks.

  8. #83
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Εεεεε, βασικά μετά την ICS έκδοση του Android δε χρειάζεται κάποια εφαρμογή για να το κάνεις. Συνήθως πηγαίνεις στο app management -> long press την εφαρμογή που θες να μεταφέρεις και move to external SD. Εφόσον λες ότι έχει πάνω 4.2 πρέπει να γίνεται.

    Μηπως είσαι απλά χαζός ΚΑΙΔΕΓΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ; <3
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  9. #84
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Λοιπόν, στη διαχείριση εφαρμογών υπάρχει μία εκ των δύο επιλογών για μετακίνηση της εκάστοτε εφαρμογής: είτε "Μετακίνηση σε Εσ. αποθ. χώρος", είτε "Μετακίνηση σε εσωτερικός χώρος αποθήκευσης". Τι σκατά σημαίνει το ένα και τι το άλλο;;;
    Επιλογή για μετακίνηση σε κάρτα SD δε μου βγάζει πουθενά. Τι εννοείς "πηγαίνεις στο app management -> long press την εφαρμογή που θες να μεταφέρεις";; Με παρατεταμένο πάτημα δε μου βγάζει τίποτα διαφορετικές επιλογές.

    Επίσης, με το Link2SD διαβάζω ότι πρέπει να έχω rootάρει το tablet και θα ήθελα να το αποφύγω προς το παρόν για να μη χάσω την εγγύηση. Ισχύει ότι πρέπει;

  10. #85
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    dammit, στα ελληνικά το έχεις, α; Λοιπόν, ναι, κανονικά θα έπρεπε με παρατεταμένο πάτημα να σου βγάζει κάποιες επιλογές. Πήγαινε στις ρυθμίσεις -> διαχείριση εφαρμογών και δοκίμασε να πατήσεις απλά σε μια εφαρμογή που έχεις εγκαταστήσει εσύ (όχι system app δηλαδή). Εκεί θα σου βγάλει κάποιες επιλογές όπως uninstall, force close και ΛΟΓΙΚΑ move to SD.

    Τώρα, για ποιο λόγο γράφει το ίδιο πράγμα, τη μια κομμένο με συντομογραφίες και τη μια ολόκληρο, ντεν το ξέρει αυτό μάστορα, αλλά από τη στιγμή που τρέχει 4.2 (Jelly Bean) πρέπει να μπορεί να το κάνει.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  11. #86
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    έβαλα και εγώ ένα παιχνιδάκι και κάηκα ...
    Είναι ουσιαστικά μια μαλακία και μισή που με έχει κάψει 2 μέρες τώρα και το όνομα αυτής

    Pou

    (και έχει και μουλτιπλέιερ)
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  12. #87
    αισθηματίας Κέβιν Σόρμπο's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    468

    Default

    τα φωτα σας.

    Proud owner Μοτο G 4G.

    Δεν βρισκω ομως player. Βασικα, εχω βρει πολλα, αλλα δεν ξερω ακριβως αν εχει καποιο αυτο που χρειαζομαι.

    For now, κυκλοφορω με poweramp.

    Επειδη ομως μιλαμε για κινητο, θελω εναν τροπο να κανω import playlist απο το pc μου (και αν ειναι ευκολο, απο το itunes).

    Πως το κανω ακριβως; Λεει οτι υποστηριζει m3u files ξερωγω, που ξερω οτι ειναι αρχειο playlist, αλλα δεν καταλαβαινω πως θα το περασω μεσα (επισης ξερω πως το m3u λειτουργει με filepaths, οποτε πως σκατα θα λειτουργουσε αμεσα απο κατι που κανω export απο itunes, ουτε αυτο το πιανω).

    TL;DR: Θελω εναν πλεηερ καλο που θα μου επιτρεπει να του βαζω ευκολα πλεηλιστ που θα φτιαχνω στο πισι μου.

    Αυτο.

    Τα φωτα σας

  13. #88
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    δεν διαβάζει θες να πεις .m3u ? απίθανο λιγάκι.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  14. #89
    αισθηματίας Κέβιν Σόρμπο's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    468

    Default

    Οχι, οχι, διαβαζει λεει.

    Oντας χαζος, εγω δεν ξερω να το κανω import.

  15. #90
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Quote Originally Posted by Κέβιν Σόρμπο View Post
    Οχι, οχι, διαβαζει λεει.

    Oντας χαζος, εγω δεν ξερω να το κανω import.
    Αν πετάξεις μέσα στους φακέλους με τα mp3 και το .m3u μαζί δεν θα δει την playlist; Για το google music μιλάω, το poweramp δε το ξέρω μπορεί να χει και option. Το .m3u με filepath δουλευεί αλλά όχι με absolute, με σχετικό δλδ ανάλογα το φάκελο που βρίσκεται. Γι' αυτό το βάζεις στο φάκελο με τα συγκεκριμένα mp3 που περιέχει.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •