Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 107

Thread: εφαρμογές Android

  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Το βασικό σου πρόβλημα το λύνεις με ένα τέλειο προγραμματάκι που λέγεται Airdroid. Το θέμα με τα μενού και τις μαλακίες το λύνεις με το Nova Launcher, για να τα κάνεις όλα όπως θες. Για email είναι όντως δική σου ασχετοσύνη

  2. #62
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Quote Originally Posted by Phoebus View Post
    Το βασικό σου πρόβλημα το λύνεις με ένα τέλειο προγραμματάκι που λέγεται Airdroid. Το θέμα με τα μενού και τις μαλακίες το λύνεις με το Nova Launcher, για να τα κάνεις όλα όπως θες. Για email είναι όντως δική σου ασχετοσύνη
    Θενξ =)

    Το κατέβασα το airdroid, όντως μπόρεσα να περάσω αρχεία στο tablet, απλά δε με βολεύει γιατί αφενός δε μπορώ να συγχρονίσω playlists και πρέπει να επιλέγω εγώ συγκεκριμένα albums, αφετέρου γιατί αργεί υπερβολικά πολύ να στείλεις μέσω wifi 30gb αρχείων. Το Kies κάνει θεωρητικά ακριβώς αυτό που θέλω, συγχρονίζει playlists του itunes και λειτουργεί (και) ενσύρματα. Απλά δε δουλεύει. Γνωρίζουμε καμιά εναλλακτική;

    Κατέβασα και το nova launcher και δε παρατήρησα καμιά διαφορά στην ταχύτητα. Λίγο που πρόλαβα να το ψάξω μάλλον είναι γενικότερο θέμα του android τα lags, οπότε θα κρατήσω το launcher που έχει ήδη (και που είναι πιο βολικό από το nova) και θα κοιτάξω να το συνηθίσω.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Γνωρίζει κανείς κάποιο app που να επιτρέπει να κάνεις κλήσεις μέσω του PC; Να συνδέω δηλαδή το κινητό στο PC (με USB ή wifi, δε με ενδιαφέρει) και όποτε με παίρνει κάποιος, να μου εμφανίζεται στο PC ένα notification και να μιλάω μέσω του PC. Το κουράζω πολύ;

  4. #64
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by Phoebus View Post
    Γνωρίζει κανείς κάποιο app που να επιτρέπει να κάνεις κλήσεις μέσω του PC; Να συνδέω δηλαδή το κινητό στο PC (με USB ή wifi, δε με ενδιαφέρει) και όποτε με παίρνει κάποιος, να μου εμφανίζεται στο PC ένα notification και να μιλάω μέσω του PC. Το κουράζω πολύ;
    πφφφ θα γαμούσε κάτι τέτοιο. Όποιος ξέρει κάτι να το ρίξει.
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  5. #65

  6. #66
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    το εχει αναφερει κι ο σαμπρελας, αλλα wtf με τις απαιτησεις για καποια apps. φεισμπουκ και τετοια οκ, ζουνε απο το να μαζευουνε στοιχεια σου, αλλα μπηκανε και κατι γκουγλ μαπς στο κολπο και σου λενε "can make phonecalls without yourpermission" και λοιπα τετοια. Ως καλοπιστη, υποθετω εννοει οτι μπορει να παρειτηλεφωνο για κρατηση τη γαματη πιτσαρια που σου βγαζει στο χαρτη και η audio ηχογραφηση ειναι για το ναβιγκεισον, αλλα αυτα θα μπορουσαν να τα ζητανε και εξτρα καθε φορα. Γενικα εχει παει μακρια το πραμα η μου φαινεται;
    Vielen Dank für alles was mal war

  7. #67
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    GemRB leei, infinity engine games se android leei, se 1 bdomada pao diakopes agkalia me to tablet na paizei baldurs 2 leei...

    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  8. #68
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    Quote Originally Posted by wraithgr View Post
    GemRB leei, infinity engine games se android leei, se 1 bdomada pao diakopes agkalia me to tablet na paizei baldurs 2 leei...
    να χα 10 ακκαουντ να σε πινκαρω με όλα
    Vielen Dank für alles was mal war

  9. #69
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    wraith, χωρίς ποντίκι μπορείς και παίζεις; με την αφή μόνο δε μπορώ να ενεργοποιήσω τα ξόρκια
    Vielen Dank für alles was mal war

  10. #70
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Από όσο θυμάμαι ναι, μάλιστα επειδή είναι και κάπως optimized για αφή το όλο engine είναι γενικά πιο εύκολα τα διάφορα. Απλά κάνε tap πάνω τους...

    Ποιό παιχνίδι παίζεις; Εμένα στο baldurs 2 μια χαρά γίνονται τα ξόρκια...
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  11. #71
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by Deniz View Post
    https://play.google.com/store/apps/d...herman.Pirelli

    Με την πρώτη έσπασε το wifi της γειτόνισας και σερφάρουμε αμέρημνα..
    0/3 προσπάθειες για εμένα.
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  12. #72
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    Quote Originally Posted by wraithgr View Post
    Από όσο θυμάμαι ναι, μάλιστα επειδή είναι και κάπως optimized για αφή το όλο engine είναι γενικά πιο εύκολα τα διάφορα. Απλά κάνε tap πάνω τους...

    Ποιό παιχνίδι παίζεις; Εμένα στο baldurs 2 μια χαρά γίνονται τα ξόρκια...
    κι εγω δυο. στην αρχη αρχη που βρισκεις ενα enchanted dagger, υποτιθεται θα χρησιμοποιουσα ιμοεν να το αναγνωρισει με το ξορκι, παταω το ? και απλα επιλεγεται, δεν κανει κατι αλλο μετα. Θα το παλεψω
    Vielen Dank für alles was mal war

  13. #73
    Συνεργάτης Μόσπιτ Ingolemo's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    2,250

    Default

    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Quote Originally Posted by wraithgr View Post
    Από όσο θυμάμαι ναι, μάλιστα επειδή είναι και κάπως optimized για αφή το όλο engine είναι γενικά πιο εύκολα τα διάφορα. Απλά κάνε tap πάνω τους...

    Ποιό παιχνίδι παίζεις; Εμένα στο baldurs 2 μια χαρά γίνονται τα ξόρκια...
    κι εγω δυο. στην αρχη αρχη που βρισκεις ενα enchanted dagger, υποτιθεται θα χρησιμοποιουσα ιμοεν να το αναγνωρισει με το ξορκι, παταω το ? και απλα επιλεγεται, δεν κανει κατι αλλο μετα. Θα το παλεψω

    An thymamai kala vazeis to item sto inventory ths imoen, patas deksi click (tap kapou allou thn othonh enw patas panw sto item), kai an exeis identify spell tha vgei epilogh gia identify.
    People assume that time is a strict progression of cause to effect. But actually, from a non-linear, non-subjective viewpoint, it's more like a big ball of wibbly-wobbly...timey-wimey...stuff.

  14. #74
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Κατ'αρχάς, πείτε μου "με γεια" για το καινούριο μου android tablet ZTE S8Q που το πήρα τζαμπέ με δωροεπιταγή από Γερμανό

    Μετά, για κάρτα microSD που πρέπει να του βάλω. Όσον αφορά την ταχύτητα, class 4 από class 10 υπάρχει αισθητή διαφορά; Και πού, πιο συγκεκριμένα; Σε φωτογραφίες και παίξιμο βίντεο ξέρω γω; Να δώσω μεγαλύτερη βάση στην ταχύτητα ή στη μάρκα; Κάπου διάβασα ότι γενικά οι κάρτες SanDisk είναι καλύτερες ακόμη και από άλλες κάρτες μεγαλύτερης ταχύτητας. Ξεράστε ό,τι ξέρετε παρακαλώ.

  15. #75
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Κανένας ε; Θα σας δείξω εγώ θα δείτε τι θα πάθετε.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •