Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 71 of 71

Thread: Εγκληματικότητα στην Ελλάδα

  1. #61
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Σε καμία περίπτωση δεν θεωρούμε τον Αγ. Παντελεήμονα μια παρεκτροπή της ελληνικής πραγματικότητας. Όλα κύλισαν και κυλάνε με τον πιο φυσιολογικό τρόπο.

    Το να κάτσουμε και να αναλύσουμε τη δράση των φασιστών δεν έχει κανένα νόημα. Πρώτον διότι δεν περιμέναμε κάτι άλλο από αυτούς και δεύτερον διότι δεν θεωρούμε ότι οι συγκεκριμένοι είναι το πρόβλημα. Οι έλληνες στη καθολική τους πλειοψηφία ήταν και παραμένουν ρατσιστές. Μάλλον οι κάτοικοι ήταν αυτοί που εκμεταλλεύτηκαν τη χρυσή αυγή κι όχι το αντίθετο. Παρόλα αυτά θεωρούμε ότι σε αυτούς του τύπους θα πρέπει να τους περιποιηθούμε καταλλήλως, κι αυτό κι έχει γίνει και θα ξαναγίνει, ελπίζουμε μόνο με συχνότερο ρυθμό.
    Δεν καταλαβαίνω, αυτοί θέλουν να δείρουν την καθολική πλειοψηφία; ΑΔΙΣΤΑΚΤΟΙ.

    Αυτό που αγνοούν, διότι μέσα στα Εξάρχεια και στο indymedia λίγο δύσκολο να έρθεις σε επαφή με την πραγματικότητα, είναι ότι όταν τόσοι μετανάστες είχαν παραβεί το μισό ποινικό κώδικα της χώρας σου, εσύ άντε να έπαιρνες καμιά αποβολή διότι βαριόσουν στη τάξη. Όταν οι ξένοι παίζανε με σφαίρες και νάρκες στα σύνορα της χώρας σου, εσύ άντε να έπαιζες καγγελάκι στο πολυτεχνείο, με τη μισή κοινωνία να ανησυχεί για το τι σε οδήγησε εκεί.
    χαχαχαχα και ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ.
    Last edited by ikonoklast; 21-12-2011 at 12:10.

  2. #62
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by Shirime View Post
    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    Συσχετισμος της 'μαστιγας της εγκληματικοτητας' με τους μεταναστες που πουλανε τσαντες ρολογια και ομπρελλες.

    Ρε φιλε δεν θα ρωτησω αν εισαι, θα ρωτησω ποσο νομιζεις?
    Αν είμαι τι? Κι αν νομίζω πόσο τι? Μαν, αν έχεις τα balls, μίλα χωρίς περιστροφές
    Οτι εισαι μαλακας λεω με αυτα που λες, ουτε αυτο δεν καταλαβες
    Let The Freak Flag Fly!

  3. #63
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    Λοιπόν έλα να μου το πεις από κοντά αυτό Άλιμο μένω, στην πλατεία, την κεντρική, δίπλα στο πολιτιστικό κέντρο στην πολυκατοικία με τις λεύκες και τον φοίνικα τον φουντωτό. Από το ίντερνετ νταής είμαι κι εγώ.

  4. #64
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    πωπω, τι βαρετος γιουζερ
    this is radio freedom.

  5. #65
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by Shirime View Post
    Λοιπόν έλα να μου το πεις από κοντά αυτό Άλιμο μένω, στην πλατεία, την κεντρική, δίπλα στο πολιτιστικό κέντρο στην πολυκατοικία με τις λεύκες και τον φοίνικα τον φουντωτό. Από το ίντερνετ νταής είμαι κι εγώ.
    Δεν ειναι νταηλικι στο λεω χυμα εισαι μαλακας ρε παιδι πως το λεμε δεν στροφαρει το μυαλο , και IRL να ελεγες τα ιδια πραγματα θα μειδιαζα ειρωνικα και θα taggara ως μαλακα ...

    Φοβαμαι να ρθω Αλιμο, εχει εγκληματικοτητα.
    Let The Freak Flag Fly!

  6. #66
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    ...εντάξει είσαι λίγο μαλάκας που μιλάς για μένα έτσι, και πάνω απ'όλα χωρίς επιχειρήματα, αλλά εκφράστηκες στα ίσα κι αυτό το εκτιμώ. Αν κατέβεις ποτέ από τα μέρη μας, πήγαινε στην ουζερί (δε ρωτάμε ποια ουζερί, μία είναι Η ουζερί ) και ζήτα τον Σίμο.

  7. #67
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Στα Εξάρχεια τέλος, αίσθηση προκάλεσε η επίθεση περίπου 15 ατόμων στο κατάστημα Μultirama, τα οποία με την απειλή λοστών άρπαξαν μεγάλο αριθμό φορητών ηλεκτρονικών υπολογιστών και άγνωστο χρηματικό ποσό από τα ταμεία.
    πηγή ΑΠΕ-ΜΠΕ
    στηριζουμε!
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  8. #68
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by Γκουλαγκ View Post
    Επίσης είναι τραγικό να μιλάει για μικροαστισμό ο σταμ, ρε φίλε είσαι η προσωποποίηση του ελληναρά σήμερα. Και "αριστερός" και εθνίκι. Φτυσ' τα μπούτια σου να πούμε.
    Δεν ξέρω τι ρόλο βαράς με 34 ποστ και κρίνεις άλλους τη στιγμή που δεν έχεις δώσει δείγματα γραφής για να κριθείς, παρ'όλαυτα σε κόβω για κοινό γηπεδαριό. Συνέχισε να παρεμβαίνεις.

  9. #69
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Maiden/Metallica.

    Αλλά πρώτη φορά κατάλαβα ότι ακούω ΜΕΤΑΛ με μια κασέτα που πρώτα δύο κομμάτια είχε τα εξής:




  10. #70
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    οντοπικ το αποπάνω.

  11. #71
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Πολύ σθεναρό ίντρο η κασσέτα.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

Similar Threads

  1. Nightrage στην Ελλάδα
    By dead_men_walking in forum Live & Events Talk
    Replies: 5
    Last Post: 23-01-2010, 00:18
  2. Πώς να έρθουν Οι Comus στην Ελλάδα
    By zealot~ape in forum Live & Events Talk
    Replies: 6
    Last Post: 07-10-2008, 10:22
  3. Mudhoney στην Ελλάδα, 5 Ιουλίου
    By desertman in forum Live & Events Talk
    Replies: 3
    Last Post: 29-04-2007, 21:00
  4. Replies: 39
    Last Post: 21-02-2006, 10:59
  5. Βιομηχανία στην Ελλάδα
    By enitharmon in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 23
    Last Post: 17-02-2006, 14:22

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •