Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 71

Thread: Εγκληματικότητα στην Ελλάδα

  1. #31
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    Ευχαριστώ όσους αντιμετωπίζουν σοβαρά αυτό το σοβαρό θρεντ, για τους υπόλοιπους θα τα πούμε άλλη φορά.....

    Από αυτό που έγραψε ο Reject κι ο Deggial με έπεισαν πως δεν φταίνε οι αλλοδαποί. Όμως τότε, ποιος φταίει; Η πρόταση του Nekrobutcher μου φαίνεται πολύ ακραία, αλλά μήπως όντως η λύση είναι να τα βρούμε όλοι μαζί; Έλληνες και μη, να πάρουμε την κατάσταση στα χέρια μας δυυναμικά;

    edit: άλλαξα και την αρχική λίστα γιατί παρατήρησα πως μέσα στα λινξ υπήρχαν και μερικά φασιστικά... άφησα μόνο τα κανονικά.

  2. #32
    after halloween. sod1013's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    INto the void
    Posts
    861

    Default

    φιλε..μιας κ μου χει κολλησει κιολας
    δεν παιζω ξυλο.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    195

    Default

    ασχετο αλλα εχω την απορια αν ποτε εχει αλλαξει κανενος εστω και ελαχιστα η αποψη καποιου για οποιοδηποτε πολιτικο-κοινωνικο θεμα μεσα απο συζητηση σε καποιο φορουμ

    μπορει να σπαταλησεις 2-3 ωρες απ τη ζωη σου διαβαζοντας και απαντωντας σε καποιον που αν ησασταν σε μια κοινη παρεα μπορει απ τη φατσα και μονο να λεγες τι ζωντοβολο ειναι τουτο και να μη χαραμιζες ουτε δευτερολεπτο

    κατα τα αλλα τα γνωστα:

    http://www.iospress.gr/ios1999/ios19991128table2.htm


    http://www.iospress.gr/ios1999/ios19991128b.htm
    SAME SHIT DIFFERENT ASS

  4. #34
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Καλά αυτό με το κλασικό επιχείρημα περί Ελλήνων της Αμερικής τα σπάει, απαντάει ξεκάθαρα στο πρόβλημα του ρατσισμού, της εγκληματικότητας και οτιδήποτε μαστίζει την κοινωνία το 2011.

  5. #35
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Γιατί κοροιδεύεις, υπάρχει στ' αλήθεια κόσμος που δεν μπορεί να ολοκληρώσει στο κεφάλι του την σχέση «εγκληματικότητας» και μετανάστευσης με το ταξικό μπαγκράουντ κάποιου. Ρώτα σε μια λαϊκή, σε μια καφετέρια να δεις τι θα σου πούνε. Ο έλληνας πήγε εκεί και δεν έκλεψε, αυτοί το έχουν στο αίμα τους, είναι η κουλτούρα τους τέτοια. Δεν έχω πρόβλημα με τους ξένους αλλά αυτοί οι ξένοι δεν είναι από δω. Αυτά θα σου πούνε.

  6. #36
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Ναι ρε αγόρι μου, αλλά στην πολιτική διάσταση του ότι ο Έλληνας κάτοικος του κέντρου είναι ρατσιστής επειδή δε μπορεί να βγει από το σπίτι του ΔΕΝ απαντάει αυτή η μαλακία, πώς να το κάνουμε; Είναι ηλίθιο, είναι σουτ στην εξέδρα κανονικά.

  7. #37
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    τα νούμερα σας φαίνονται αληθινά; δεν θα είχαμε δει δεκάδες ταινίες με έλληνες κακοποιούς; δεν με ενοχλούν καθόλου, ίσα ίσα μου προκαλούν συγκίνησις και βάζω alitiz τέρμα στα ηχεία αλλά είναι πολύ τεράστια ρε.

    δηλαδή μας ακολουθούν ιδρωμένοι αυστριακοί σκανδιναβοί και ιταλοί ιρλανδοί τα καλύτερα παιδιά; δεν είναι ότι ο κινηματογράφος η λογοτεχνία και η τηλεόραση είναι ο ορισμός της ιστορικής πηγής αλλά εδώ έχουμε ακριβώς αντίθετη εικόνα.
    Last edited by asimoulis; 20-12-2011 at 23:23.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  8. #38
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Spoiler
    Ας μην ξεχνάμε πως οι μοναδικοί εγκληματίες (και του μεγαλύτερου βεληνεκούς) στο Wire, που έμειναν και άπιαστοι ήταν... Greeks!
    Last edited by 12 stars circle your brow; 20-12-2011 at 23:16. Reason: συγγνωμη φίλε!!!
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  9. #39
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    τα νούμερα σας φαίνονται αληθινά; δεν θα είχαμε δει δεκάδες ταινίες, σειρές με έλληνες κακοποιούς; δεν με ενοχλούν καθόλου, ίσα ίσα μου προξενούν συγκίνησις και βάζω alitiz τέρμα στα ηχεία αλλά είναι πολύ τεράστια ρε.
    αφου οι ελληνες ηταν ντουρντουβακια και τους πιαναν ευκολα

  10. #40
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    Spoiler
    Ας μην ξεχνάμε πως οι μοναδικοί εγκληματίες (και του μεγαλύτερου βεληνεκούς) στο Wire, που έμειναν και άπιαστοι ήταν... Greeks!
    εεεεεεεεεεεεε σποιλερ ://///
    Last edited by ikonoklast; 20-12-2011 at 23:49.

  11. #41
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Ναι ρε αγόρι μου, αλλά στην πολιτική διάσταση του ότι ο Έλληνας κάτοικος του κέντρου είναι ρατσιστής επειδή δε μπορεί να βγει από το σπίτι του ΔΕΝ απαντάει αυτή η μαλακία, πώς να το κάνουμε; Είναι ηλίθιο, είναι σουτ στην εξέδρα κανονικά.
    Δεν απαντάει στην πρακτική διάσταση θες να πεις. Η οποία με τη σειρά της είναι απόρροια της πολιτικής.

    Για παράδειγμα κάποιος μπορεί να θεωρεί «σουτ στην εξέδρα» και «μαλακία» ένα στοιχείο που τονίζει ότι κάθε άνθρωπος όταν βρεθεί στην ανάγκη, κλέβει. Μπορεί να θεωρεί ότι μόνο οι μαλάκες οι ξένοι κλέβουν. Μπορεί να απαντήσει στο πρόβλημα των «ρατσιστών κατοίκων του κέντρου» με «ΜΑΖΙΚΕΣ ΑΠΕΛΑΣΕΙΣ ΤΩΡΑ». Και να μην πετάει την μπάλα στην εξέδρα και να δώσει μια (εφικτή) λύση στο πρόβλημα. Εσύ θα ήσουν ικανοποιημένος;

  12. #42
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    λοιπόν λοιπόν.καταρχήν να συμφωνήσουμε όλοι ότι αυτό που περιγράφει ο σιριμέ ανάγεται στο μεταναστευτικό. αν υπήρχε αύξηση της εγκληματικότητας χωρίς μεταναστευτική εισροή όπως π.χ. στη γεωργία μετά την κατάρρευση θα είχαμε διαφορετικής υφής πρόβλημα. αφού λοιπόν πήγαμε στο μεταναστευτικό για το οποίο υπάρχει μια χαρά θρεντ παρεπιπτόντως να προτείνω μια λύση.

    οι μετανάστες δεν έρχονται στην ελλάδα. τεχνικά ναι επί της ουσίας όχι. έρχονται στη δύση και πιο συγκεκριμένα στην ευρωπαική ένωση. όπως λοιπόν το θέμα της μεταναστευτικής εισροής δεν είναι θέμα της περιφέρειας ανατολικής μακεδονίας και θράκης, αιγαίου κλπ ούτε των δήμων ορεστιάδας σουφλίου διδυμοτείχου αλαξανδρούπολης και δεν ξέρω γω ποιανού άλλου έτσι δεν είναι ΟΥΤΕ της ελλάδας. είναι της ευρωπαικής ένωσης. να βάλουν όλοι λεφτά για ανάπτυξη παροχές κλπ κλπ. στεγνά. δεν βάζουν; στα παλιά μας τα παπούτσια. φεύγουμε από το μπουρδέλο χαράζουμε ξανά παραγωγή οικονομία κλπ κι αν όλα πάνε καλά θα χρειαστούμε όχι μόνο αυτούς αλλά και άλλους τόσους.

    κι έτσι θα γίνει.

    να συμπληρώσω. αν δεν θέλουν να βάλουν τα λεφτά που απαιτούνται ας ανοίξουν τα σύνορα για τους λαθραίους. εδώ θα επιχειρήσω πιο νομική επιχειρηματολογία και θέλω να με διορθώσετε. με την ταυτότητα μου μπορώ να πάω είτε στην καλαμάτα είτε στο λουξεμβούργο κοινώς δεν υπάρχουν σύνορα για τους νόμιμους. με την ίδια λογική και την ανυπαρξία συνόρων όσο λαθραίος είσαι στον έβρο τόσο είσαι και στην αθήνα τόσο είσαι και στην ολλανδία. οπότε το θέμα είναι όλων. οπότε αυτό ή θα βάλουν λεφτά ή θα ανοίξουν τα σύνορα. όλοι είναι το ίδιο υπεύθυνοι κι αν δεν αναλάβουν τις ευθύνες τους πάμε στην τελευταία πρόταση της πρώτης παραγράφου.
    Last edited by asimoulis; 21-12-2011 at 00:19.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  13. #43
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    και ποιος θα τα κανει ολα αυτα που λες? η Παπαρηγα ο Τσιπρας η το Ναρ ? δειχτε μου καποιον που να μπορει και τον ψηφιζω. Και αμα ειναι τοσο απλο γιατι δεν το εχει εφαρμοσει κανενα κρατος να γινει ενας πολυφυλετικος παραδεισος? δεν το λεω ειρωνικα αλλα ακουγεται πιο απλοικο και απο τα 1400 ευρο μινιμουμ μισθο που ταζει το ΚΚΕ.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  14. #44
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    το εφαρμόζουν οι ηνωμένες πολιτείες της αμερικής. δεν νομίζω οι συνοριακές πολιτείες να εφαρμόζουν αυτόνομη μεταναστευτική πολιτική είτε σε επίπεδο νόμων είτε κονδυλίων. επειδή δέχομαι και σε καταλαβαίνω να μην πιστεύεις στη λύση "εκτός ΕΕ" με δικιά μας παραγωγή που χωράει τους πάντες σε παραπέμπω σε λύση εντός του συστήματος.

    μην πει κανείς τι συγκρίνεις ΕΕ, ΗΠΑ γιατί αυτό που λέμε ευρωπαισμός είναι ο στόχος να γίνεις ΗΠΑ. δείξτε λίγη τιμιότητα και διαλέξτε υπεύθυνα.

    αν δεν ισχύουν τα πρώτα περί συνοριακών πολιτειών να βγει κάποιος και να διαψεύσει π.χ. το τέξας διαχειρίζεται μόνο του την μεταναστευτική εισροή και η ομοσπονδιακή κυβέρνηση + οι άλλες πολιτείες δεν ασχολούνται αρκεί το τέξας να φυλάει τα σύνορα του προς αυτές.
    Last edited by asimoulis; 21-12-2011 at 00:57.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  15. #45
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    ο βλάκας ο Frek Bro ρωτάει για "όλα αυτά που λες" εννοώντας προφανώς και το "έξοδος από την ΕΕ-αναζωογόνηση και στήριξη του πρωτογενούς τομέα" μέρος της απάντησής σου, ασ'τον να μαντέψει μόνος του ποιος το θέτει σαν πολιτική πρόταση.

    κατά τα άλλα:

    Quote Originally Posted by fromashesrise View Post
    ασχετο αλλα εχω την απορια αν ποτε εχει αλλαξει κανενος εστω και ελαχιστα η αποψη καποιου για οποιοδηποτε πολιτικο-κοινωνικο θεμα μεσα απο συζητηση σε καποιο φορουμ

    μπορει να σπαταλησεις 2-3 ωρες απ τη ζωη σου διαβαζοντας και απαντωντας σε καποιον που αν ησασταν σε μια κοινη παρεα μπορει απ τη φατσα και μονο να λεγες τι ζωντοβολο ειναι τουτο και να μη χαραμιζες ουτε δευτερολεπτο.

    Ισχύει
    Last edited by Shirime; 21-12-2011 at 02:11.

Similar Threads

  1. Nightrage στην Ελλάδα
    By dead_men_walking in forum Live & Events Talk
    Replies: 5
    Last Post: 23-01-2010, 00:18
  2. Πώς να έρθουν Οι Comus στην Ελλάδα
    By zealot~ape in forum Live & Events Talk
    Replies: 6
    Last Post: 07-10-2008, 10:22
  3. Mudhoney στην Ελλάδα, 5 Ιουλίου
    By desertman in forum Live & Events Talk
    Replies: 3
    Last Post: 29-04-2007, 21:00
  4. Replies: 39
    Last Post: 21-02-2006, 10:59
  5. Βιομηχανία στην Ελλάδα
    By enitharmon in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 23
    Last Post: 17-02-2006, 14:22

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •