Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Karma To Burn ~ 16/12 @ An Club, Athens & 17/12 @ Eightall Club, Thessaloniki

  1. #1
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default Karma To Burn ~ 16/12 @ An Club, Athens & 17/12 @ Eightall Club, Thessaloniki





    δεν υπαρχουν λογια για αυτο το πραγμα

  2. #2
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default

    ελπίζω αύριο κι εμείς να πάθουμε τα ίδια. θα έρθω με φότο ντάμπερ από τη ΔΕΗ.

  3. #3
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    οι νταηβ δυστυχως ενω τους πιστευω, δε ξερω, οχι κακο λαηβ, απλα δε νομιζω οτι το θυμομουν μετα και τους Πλανετ. ουτε καν στο τελος.
    οι Πλανετ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ λαηβ.

    και οι Καρμα του Μπερν.
    χαχ.
    πω.
    αυτο ηταν σκηνικο.



    υ.γ. στο τελος του σετλιστ τους (στη διαρκεια του τελους τους) ο χρηστης Μιτσμανν ευρισκομενος σε πλεονεκτικη θεση επαιξε 1.5 δευτερολεπτο μπασο στους Καρμα του Μπερν. επιτελους εχω και γω μπαντα.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  4. #4
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    αχχαχχχαχαχαχααχαχ

    οντως πλανετ ΠΟΛΥ καλο λαιβ. dive αδιαφοροι μου φανηκαν.

    απο εκει και περα
    α) pink σε intronaut,leech, mits και φυσικα κοιλια
    β) ο λιτς πιανει θεσεις με τα καλυτερα γκομενακια διπλα του .-
    γ) χαιλαιτ ο τυπος που ειχε γινει κοκκαλο που ειχε κατσει κατω κατα τη διαρκεια του σετ karma to burn και δε σηκωνοταν με τπτ. μαλιστα διαμαρτυροταν που ετρωγε κλωτσιες απο τους γυρω του(κατα λαθος προφανως)

  5. #5
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    The Dive είχα περιέργεια να ακούσω μετά από τα πολύ θετικά σχόλια που έχουν ακουστεί γι αυτούς, με άφησαν τελικά παγερά αδιάφορο με εξαίρεση το τελευταίο κομμάτι (αν ξέρει κάποιος τίτλο ας πει)

    Planet of Zeus ήταν σαφώς καλύτεροι από την προηγούμενη φορά που τους είχα δει, ικανοποιητικότατοι και είχαν και τον κόσμο με το μέρος τους. Αν ποτέ ξεπεράσουν και το κόλλημά τους με τους Clutch ίσως καταφέρουν πολλά.

    Karma to Burn δεν είμαι φαν, αλλά λάιβ είναι τρομερή μπάντα, τους είχα δει και την πρώτη φορά που είχαν έρθει, τώρα ήτανε καλύτεροι με σετ σχεδόν 2 ωρών (1:45 περίπου) και όλα τα κλάσικς, όλοι τους μορφάρες, caveman ντράμερ με τα πιατίνια στο θεό, μπασίστας έκανε αφιερώσεις στα ΚΟΡΙΤΣΑ στο σκαλάκι δίπλα μου, κιθαρίστας εντελώς χιλμπίλι, γάμησαν.

    Μιτς, Τζακ, Κοιλιά, Ιντρονοτ

  6. #6
    Senior Member intronaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    188

    Default

    Πινγκς και γω σε όλους που πέτυχα στο live είτε για αρκετά είτε λίγο 1,5 sec λόγω χαμού
    Aπορώ πάντως πως βρίσκουμε τα κουράγια να γράφουμε live reviews μετά απο τέτοιο εξουθενωτικό (με τη καλή έννοια) live

    Dive το τελευταίο αν νομίζω σωστά πρέπει να ήταν αυτό.
    Το album τους μου αρέσει πολύ, το έλιωνα αρκετό καιρό όταν το αγόρασα, στο Κ44 μάλλον ήταν καλύτεροι αλλά και σήμερα μια χαρά.
    Εδώ ισχύει ίσως ο κλασσικός συνδιασμός: "οχι-και-ο-καλύτερος δυνατός-ήχος" + αν κάποιος δε ξέρει καλά τα κομμάτια ή τα ακούει πρώτη φορά, είναι λογικό να μη τρελαθεί..

    Planet Of Zeus φαίνεται ότι το έχουνε σε όλα τα επίπεδα για αυτό που παίζουν οπότε τους αξίζει η όλη αναγνώριση, περάσαμε και εκεί super, έγινε και εκει χαμούλης μπροστά και δεν κάνανε και καθόλου κοιλιά σε κρατάγανε με τα ωραία riffs, ήχο, παρουσία κτλ

    Karma To Burn oooοεε οοοεε οοεε οοοοεεε, Karmaaa Too Buuurn
    Last edited by intronaut; 17-12-2011 at 05:07.

  7. #7
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    The Dive ωραίοι, με τα φωνητικά όμως χαμένα κάπου στο βάθος λογικό να μην κέρδισαν ( ?) καινούριους οπαδούς, εμένα μου άρεσαν , αλλά προς το τέλος θες η προσμονή θες ο ήχος, δεν χαλάστηκα που τελείωσαν .

    Planet of Zeus , οκ η μπάντα είναι φτιαγμένη για την επιτυχία, από ριφς και ρεφραιν φτιαγμένα για να ξεσηκώνουν και να συμμετέχει ο κόσμος, μέχρι στήσιμο στην σκηνή και η όλη παρουσία. Δεν θεωρώ τυχαίο τον ντόρο γύρο από το όνομα τους μιας και άνετα στέκονται headliners.

    Karma 2 μπερνι, πρώτο τραγουδάκι και χαλαρός ο κόσμος, δεύτερο τραγουδάκι και δεν άντεξα τα ορεινά του Αν και κατηφόρισα στην κοιλάδα των μαχών ! πόλεμος, με απολογισμό ένα καρούμπαλο και μερικές μελανιές , ΑΝΤΕΧΩ ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ.

    Για τον γραφικό -που αναφέρει ο Τζάκος - που ήταν λιώμα ( ?) πιο ποζεράς και πας στο Cinderela αλλά εν πειράζει

    Μάγκες κάτω από άλλες συνθήκες θα καβάλαγα το πρώτο όχημα και θα ερχόμουν για δεύτερη μέρα να τους δω Θεσσαλονίκη, ετοιμαστείτε για αψέχαστες στιγμές , για ένα τρελό παρτυ που θα γαμήσει ότι βρει μπροστά του.

    Τζακο, Μιτς, Λιτς , Κονταν , Αζζα , άει οφ δε στορμ . αγάπες
    Ιντρονοτ παλιόπαιδο ποιος και που ήσουν?
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  8. #8

    Default

    Ήταν τόσο γαμάτοι που μόλις έπαιξα το σετλιστ τους στο Κίνο και κέρδισα.
    I just posted on ER... Take that, society!

  9. #9
    Senior Member intronaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    188

    Default

    Αρένα του An (sic) ήμουν, στην αρχή πίσω απο κυματο-mosh-οθραύστες Μιτσ/Jack, ε μετά αν και δε το συνηθίζω κοπανιόμουν και γω απο δω και απο κει σαν το παρτσακλό κατσίκι, όπως και τις 2 άλλες φορές στους κάρμα

  10. #10
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by intronaut View Post
    Αρένα του An (sic) ήμουν, στην αρχή πίσω απο κυματο-mosh-οθραύστες Μιτσ/Jack, ε μετά αν και δε το συνηθίζω κοπανιόμουν και γω απο δω και απο κει σαν το παρτσακλό κατσίκι, όπως και τις 2 άλλες φορές στους κάρμα
    θα μαλώσω λοιπόν τα παλιόπαιδα που δεν μας σύστησαν
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  11. #11
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    νομιζα γνωριζατε ο ενας τον αλλον

  12. #12
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Dive εμενα μαρεσαν αν και μαλλον λιγο κατωτεροι απο την προηγουμενη φορα με Deus Ex Machina. Λογικο σε πολλους να μην αρεσουν γιατι δε βαρανε και πολυ σα τους αλλους δυο, ηταν καπως εκτος κλιματος. Planet ως συνηθως μπομπα. Karma To Burn ο ηχος στην αρχη ηταν ΚΑΚΟΣ και ειχα ψιλοξενερωσει. Μετα απο καποιο διαστημα μαλλον εφτιαξε ή εγω συνηθισα στη βαβουρα τι να πω. Πορωσαν, σε καθε περιπτωση.
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  13. #13
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default


  14. #14
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    ρε που ησανε εσυ?
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  15. #15
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    ξυπνησα στις 9μισι, σκεφτηκα να σηκωθω να παω ως το Αν με κινδυνο να λιποθυμησω στον δρομο
    ή να βαλω να δω ενα μισφιτς και να κοιμηθω? 5 λεπτα μετα κοιμομουν, με το λαπτοπ αγκαλια

Similar Threads

  1. Replies: 18
    Last Post: 16-12-2011, 19:18
  2. Replies: 23
    Last Post: 06-04-2011, 20:06
  3. Replies: 2
    Last Post: 23-03-2011, 12:34
  4. KARMA TO BURN 30/4 - 1/5 (8ball/AN Club)
    By Parasight in forum Live Reports
    Replies: 19
    Last Post: 10-05-2010, 21:19
  5. KARMA TO BURN 30/4 - 1/5 (8ball/AN Club)
    By Pinatero in forum Live & Events Talk
    Replies: 63
    Last Post: 03-05-2010, 08:49

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •