Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61

Thread: active member

  1. #1
    antimusic rincewind2k's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    3,119

    Default active member

    τους έχω χάσει μετά το "μέρες παράξενες". όποιος έχει ακούσει τις μετέπειτα δουλειές τους ας γράψει δυο λόγια. μην το γαμήσετε.
    ...you will die like a dog for no good reason.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,523

    Default

    de maresan(oi metepeita)
    kalws h kakws olh th kalh douleia thn ekane o xray

  3. #3
    antimusic rincewind2k's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    3,119

    Default

    Quote Originally Posted by DENIZ
    Στείλε μου πριβέ για ότι θες σχετικά με active member και low bap..ή να σε βάλω στο msn messenger αν θες..
    ε πες εδω δυο πράγματα, πώς λέγονται, σε τί στυλάκι είναι, αν είναι καλοί/καλύτεροι από τους προηγούμενους κλπ, μπορεί να ενδιαφέρει και καναν άλλο. αλλά χωρίς fanboy-ισμούς.
    ...you will die like a dog for no good reason.

  4. #4
    antimusic rincewind2k's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    3,119

    Default

    Quote Originally Posted by DENIZ
    Quote Originally Posted by rincewind2k
    Quote Originally Posted by DENIZ
    Στείλε μου πριβέ για ότι θες σχετικά με active member και low bap..ή να σε βάλω στο msn messenger αν θες..
    ε πες εδω δυο πράγματα, πώς λέγονται, σε τί στυλάκι είναι, αν είναι καλοί/καλύτεροι από τους προηγούμενους κλπ, μπορεί να ενδιαφέρει και καναν άλλο. αλλά χωρίς fanboy-ισμούς.
    Οk,ok..το διόρθωσα το προηγούμενο..τώρα ελπίζω να σε κάλυψα..
    γράφεις τα δελτία τύπου τους;

    thanx ε
    ...you will die like a dog for no good reason.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Netzah.
    Posts
    2,472

    Default

    deniz.
    πούτσα μπάλα και καράτε.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    εδώ
    Posts
    890

    Default

    Το Farsa 3 είναι εμετικό... το Δε Σάουντρακ ήταν τουλάχιστον έξυπνο.

    Από Active Member έχω να πω πως ο Καιρός του Αλλόκοτου Φόβου είναι εξαιρετικός αλλά τα 2 επόμενα είναι μέτρια... ελπίζω το Blah... να λέει κάτι γιατί τώρα τελευταία τον BD τον βλέπω να αναλώνεται σε βλακείες και σε μπινελίκια προς τον Xray...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    εδώ
    Posts
    890

    Default

    Γιατί αντί να προσπαθήσουν με έξυπνο να λοιδορήσουν τα κακώς κείμενα αναλώνονται σε εμετικά μπινελίκια... και γι'αυτό μου φαίνεται εμετικός .

    edit: Αλήθεια γιατί είναι Φάρσα 3? Το 2 πού το έχασα?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    εδώ
    Posts
    890

    Default

    Μα ο πιο κακός MC και το Αφιερωμένο ήταν από τα πιο έξυπνα κομμάτια του Δε Σάουντρακ... anyway, παίζει απλά να έχω ξενερώσει τρελά με την όλη φάση, αλλά μου φαίνεται "κάπως" όλα αυτά τα τυπάκια να τα "χώνουνε" στον Xray και στον Ζαρακα κυρίως...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Netzah.
    Posts
    2,472

    Default

    μπε, το πρότζεκτ ρόδες χύνει λουμπεν κλικαδόρικες μιζέριες και
    μικρότητες χοντρού. Αφου αυτό που φτιάνετε εκεί αξίζει το ρημάδι
    προσπα8ήστε να του χαρίσετε ένα υγιές ακροατήριο.
    πούτσα μπάλα και καράτε.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    εδώ
    Posts
    890

    Default

    Πάντα ήμουνα αντίθετος στα μπινελίκια, απλά τότε στην 1η φάρσα ήταν έξυπνα βαλμένα στα κομμάτια και όχι τραβηγμένα, άλλωστε τότε δεν μάθαινα για σκηνικά που τα μπινελίκια γινόντουσαν τραμπουκισμοί και σκηνικά με ξύλο. Ο Xray έχει παραδεχτεί πως έκανε λάθος, ηλιθιωδώς έχει πει πως "παρασυρόταν" από τον BD και έχει εκφράσει την όχι καλή γνώμη του για αυτόν και εκεί τελειώνουν όλα, από τότε δεν έχω δει τον Xray να ασχολείται αυτοβούλως με το Low Bap και δεν μπορώ να αντριληφθώ πως το κομμάτι "καρβουνιάρηδες" από τις Ρόδες προσβάλλει το παρελθόν του. Επίσης δεν τον έμαθε η φάση τα πάντα, ο BD τον έμαθε τα πάντα και σίγουρα η σκηνή που λέγεται ελληνικό hip-hop έχει τον Xray ακόμη σε εκτίμηση η οποία φαίνεται να μεγαλώνει όσο αυτός κινείται μόνος του, αντίθετα η σκηνή που λέγεται low bap και είναι υποδιαίρεση του ελληνικού hip-hop αντιμετωπίζει με χλευασμό τον "προδότη-πουστάρα-δεν-είναι-active-member" Xray... και μάλιστα όχι ολόκληρη αυτή η σκηνή αφού είναι δεδομένο πως αρκετοί που μέχρι σήμερα γουστάρανε κυρίως low bap από το ελληνικό hip-hop εκτιμούν ακόμη και γουστάρουνε τις δουλειές του Xray (πχ εγώ).

    Και τέλοσπάντων ας προσπαθήσουν μια φορά αυτοί οι κύριοι να κρατήσουν τις προσωπικές τους υποθέσεις εκτός της μουσικής και των οπαδών της γιατί δεν μπορώ να κατανοήσω την σημασία της ύπαρξης κομματιών κατά του Xray ή του όποιου Xray στο σημερινό low bap... θα μου πεις, πάντα έτσι γινότανε, ναι αλλά μερικές καταστάσεις πρέπει να ξεπερνιούνται και μερικοί άνθρωποι να ωριμάζουν και δυστυχώς δεν βλέπω κάτι τέτοιο να συμβαίνει.

    Κι εγώ 21 είμαι και τα πράγματα καταστάλαξαν στο μυαλό μου όταν για ένα μικρό διάστημα του δεν ασχολήθηκα σχεδόν καθόλου με το low bap (ήταν η περίοδος που με είχε ξενερώσει το Πέρασμα στ'ακρόνειρο) και βλέποντας τα πράγματα απ'έξω κατάλαβα πως είναι καλύτερα όταν τα βλέπεις απλά ως μουσική και πως τλετοιες ηλίθιες έριδες έχουν κρατήσει την ελληνική hip-hop σκηνή στα ίδια (χαμηλά) επίπεδα τα τελευταία χρόνια.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    opou me vgazei
    Posts
    255

    Default

    hip hop my ass
    atsouloumpour
    xexixaxeoxa

  12. #12
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    oi active member einai polu vlakes..
    phgane kai thn pesane 10 atoma se 3 ( to skhniko me tous stixoima) kai kala epeidh einaia apo ta voreia proasteia .. kai paizan live sthn geitonia tous.. pssssss
    oust re vlakes
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  13. #13
    Defunct Economist
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Skåne Θρησκεία Ανεξαρτησία
    Posts
    6,135

    Default

    SIXAINOMAI TO LOW BAP, GOUSTARO NA KANO RAP ME TO STYL TOU DROMOU KI OXI ME TO STYL TOU KOLOU eipe o midenistis. Kai den eixei kai poly adiko


    btw oi teleutaioi diskoi ton Active Member einai tromaktika anempneustoi kai o xontros exei katantisei eknevristikos.

    Genika se olo to low bap kinima akoma perimeno na akouso ena disko me perissotera apo 3-4 kala tragoudia.
    Practical men, who believe themselves to be quite exempt from any intellectual influences, are usually the slaves of some defunct economist.
    J. M. Keynes.

  14. #14

    Default

    SIXAINOMAI TO LOW BAP, GOUSTARO NA KANO RAP ME TO STYL TOU DROMOU KI OXI ME TO STYL TOU KOLOU eipe o midenistis.
    e afou to eipe o mhdenisths

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,523

    Default

    mhde xarma

Similar Threads

  1. 8/7 live active member στο Θέατρο Πέτρας
    By Deniz in forum Live & Events Talk
    Replies: 1
    Last Post: 02-07-2005, 01:36
  2. Favorite Metallica band member
    By Mercyful_Fate_666 in forum Music Discussion
    Replies: 39
    Last Post: 26-06-2004, 02:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •