Page 2 of 24 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 359

Thread: Homeland

  1. #16

    Default

    αισχος το 11.ξενερωνω απιστευτα που ξερω οτι παει 2η σαιζον και δν θα γινει χαμος
    Last edited by toolre; 13-12-2011 at 12:35.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Είδα χτες βράδυ τα 2 πρώτα επς. Κρίνοντας και από τα σχόλια νομίζω ότι η σειρά θα τα σπάσει κανονικά. Γουστάρω πολύ Danes και Patinkin (ΘΕΟΣ).

  3. #18
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Ερμηνεία για Oscar στο 11 η Danes. Φοβερό επεισόδιο κι αυτό, στο κλίμα της σειράς, αλλά πραγματικά αναρωτιέμαι πώς και με ποια δεδομένα θα έχουμε κι άλλον-ους κύκλο-ους και γενικά μία σειρά που θέλει (φαντάζομαι) να συνεχιστεί για χρόνια. Πραγματικά ελπίζω να εκπλαγώ θετικά γιατί η δουλειά που γίνεται ως τώρα είναι φανταστική.

  4. #19
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Phoebus View Post
    Patinkin (ΘΕΟΣ).
    Eίμαι κάπως οκ, ποιος είναι αυτός ρε παιδιά, οπότε βλέπω πως είναι ο Saul. Το παίζει γαμάτα και πολύ ωραία κτλ. ώσπου ανακαλύπτω πως επίσης ήταν ο



    κι εδώ ήρθε ένα σοκ. Inigo Montoya
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  5. #20
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Patinkin grew up in a middle class Jewish family and was raised in Conservative Judaism
    το βάλανε και στη σειρά οι αθεόφοβοι

    ωραίο το 11

    Spoiler
    δεν αισθάνθηκα καθόλου άσχημα για την τύπισσα.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    ΟΚ, είδα μέχρι και το 11. Η σειρά γαμάει πολύ καλά. Η Danes είναι καταπληκτική ηθοποιός, απλά τα σπάει κανονικά ο χαρακτήρας της, είναι τέλεια γραμμένος και τον παίζει εξίσου τέλεια. Ειδικά η σκηνή που
    Spoiler
    έρχεται ο Brody σπίτι της, εκείνη ετοιμάζεται για ένα ωραίο βράδυ, φουλάρι, κραγιόν και εκείνος της ρίχνει Τη Χυλόπιτα. Κρασιά στο νεροχύτη, μπουκάλι στα σκουπίδια, κλάμματα, και γαμωσταυρίδια από μέσα της, γαμώ τον Miles Davis γαμώ.
    Η επόμενη season έρχεται την άνοιξη, σχετικά σύντομα IMO, άντε να γίνει της καριόλας να γουστάρουμε.

  7. #22

    Default

    σπόιλερ για το τελευταίο

    Spoiler
    είναι εκνευριστικό και προβλέψιμο
    tt0274518

  8. #23
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    σκατά το τέλος, τζάμπα 12 ώρες από τη ζωή μου

    μια τρίχα από τα αρχίδια του rubicon.

    + αντιπαθέστατοι χαρακτήρες (αυτό δεν είναι κακό, μάλλον παίζουν πολύ καλά, απλά θέλω να κλωτσήσω την κόρη του στα μούτρα.)

    Spoiler
    δόξα και τιμή στον tom walker
    Last edited by asimoulis; 20-12-2011 at 04:35.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  9. #24
    Радость простых мелодий Fireknight's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Øresund
    Posts
    2,439

    Default

    etsi einai , dystyxws . fenotan oti mporei na ekselix8ei poly kala , alla eidika to telefteo episodio itan aparadekto .

  10. #25
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    Default

    Spoiler
    Wtf, διαφωνώ όσο δεν πάει. Δηλαδή τι έπρεπε να γίνει, να εκραγεί και μετά στη 2η να κυνηγάνε τον άλλον και να γίνει περιπέτεια; Δεν ήταν από το πουθενά το φινάλε, ότι έγινε είναι αποτέλεσμα χαρακτήρων που έχουμε δει όλη τη σεζόν και έχει αφήσει και πράγματα για τη 2η (ποιος είναι από τη CIA που δίνει πληροφορίες πχ). Κι όλα αυτά έχοντας στη επίκεντρο της ιστορίας τα drone attacks που πρέπει να 'ναι η μόνη σειρά που θυμάμαι που τολμάει να κάνει τέτοια προσέγγιση.

  11. #26
    Радость простых мелодий Fireknight's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Øresund
    Posts
    2,439

    Default

    Spoiler
    Arxika , gia mena to apotelesma tou xaraktira Brody efoson eftase ws ekei itan na skasei me ti mpompa . An to metanione pio noris kai ton kerdize i oikogenia klp einai alli ypo8esi . Alla to na ftasei ws ekei kai na mi ginei tipota den me pi8ei ka8olou . Episis to ti 8a ginei i ti 8a ginotan sti defteri sezon den to kseroume giafto kai milaw mono gia to ti exoume dei ws twra . Den lew oti einai ola skata , diladi paei arketa kala i ypo8esi sta esoterika tis secret service me ton Saul ,ton Estes , ton antiproedro klp , opws kai tis Carrie . H apogohtefsi einai kyriws gia tin alli plevra , twn tromokratwn .

  12. #27
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    Default

    Spoiler
    Χμ θα συμφωνούσα αν όντως δεν γινόταν η έκρηξη επειδή χαλασε ο μηχανισμός. Αλλά εδώ νομίζω ότι ταιριάζει που τελικά δεν τόλμησε γιατί απ' τη μια ταιριάζει με τον χαρακτήρα του -δηλαδή ναι μεν τον έχει δείξει να υπηρετεί πλέον τον Nazir αλλά πουθενά να είναι στα επίπεδα του Walker πχ- και απ' την άλλη κατάφερε να κολλήσει ωραία το στόρυ της κόρης του σε όλη τη διάρκεια της σεζόν, που αν δεν οδηγούσε κάπου θα ήταν πραγματικά σπατάλη χρόνου.
    Αν εννοείς απογοήτευση για το timing, ότι δηλαδή ένα sec πριν το πατήσει ήρθε το τηλέφωνο ή ότι επέτρεψαν τηλέφωνο της κόρης μέσα στο θάλαμο (αυτό όντως λολ) τότε πάσο, αλλά οκ τηλεόραση είναι =Ρ

  13. #28
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    στο πρώτο επεισόδιο μιλάνε λίγο για την ψυχολογική του κατάσταση, αλλά κατά τα άλλα 8 χρόνια αιχμάλωτος με βασανιστήρια, εξακολουθεί να είναι καλά στα μυαλά του και δεν αναρωτιέται κανείς.
    Vielen Dank für alles was mal war

  14. #29
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Βασικά όλα καλά και ωραία αλλά στο τέλος

    Spoiler
    που η άλλη σκαρφίζεται από το πουθενά όλο το σχέδιο των Brody και σία, ε αυτό το έβγαλε από το κώλο της ξέρω'γω. Τη μια σκηνή γίνεται το sniping, την επόμενη, α ξέρεις ο Brody θα περασει metal detectors και θα τους ανατινάξει όλους στο bunker. E χεσε μας.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  15. #30
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    ^
    Spoiler
    Αυτό της ήρθε όταν είδε ποιον πέτυχε ο sniper, κανέναν σημαντικό δλδ, και σκεπτόμενη αυτόματα το επόμενο βήμα το οποίο, σύμφωνα με το πρωτόκολλο, είναι να στείλουν όλους μαζί τους επισήμους σε έναν κλειστό χώρο. Έχουμε ως δεδομένο πιστεύω ότι το μυαλό της δουλεύει με περισσότερες στροφές από όσες τα κοινά μυαλά λόγω της πάθησής της. Τεσπα εγώ προτείνω να ηρεμήσουμε, ναι παραήταν χλιαρό το φινάλε με βάση τις προσδοκίες που είχαμε, αλλά όσον αφορά σενάριο και χαρακτήρες είναι από τις πιο σφιχτές σειρές τα τελευταία χρόνια.
    Παρ'όλ'αυτά, κι εμένα μου λείπει το Rubicon
    Last edited by Parasight; 22-12-2011 at 17:38.

Similar Threads

  1. [Cinema] Χώρα Προέλευσης [Homeland] (2010)
    By ikonoklast in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 12
    Last Post: 16-11-2011, 15:39

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •