Page 16 of 24 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast
Results 226 to 240 of 359

Thread: Homeland

  1. #226
    Senior Member bhoy's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    286

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    λοιπονανε η σεζον παει μια χαρα αλλα αυτα τα μικρα ειναι που μου την σπανε και κανω μπιτσινγκ

    Spoiler
    ΜΥΣΤΙΚΗ ΥΠΟΓΕΙΑ ΕΙΣΟΔΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΤΗΣ ΓΙΟΥ Ες ΕΝ ΕΙ ΣΤΟ ΠΑΚΙΣΤΑΝ... ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙΣ ΕΝΑ ΛΟΥΚΕΤΟ ; ΟΥΤΕ ΚΑΜΕΡΕΣ , ΟΥΤΕ ΚΑΝΑΣ ΦΡΟΥΡΟΣ ΟΥΤΕ ΤΠΤ ; ΔΛΔ ΣΤΗ ΜΑΒΙΛΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΥΠΟΓΑ ΝΑ ΒΓΩ ΣΤΗΝ ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΜΕΣΑ (δε θα το κανω παιδια εκει στην ΕΥΠ αληθεια.


    1000 ρησπεκτ στον Ελληνα μεταφραστη που 9 επ δεν εχει καταλαβει οτι οι μυστικες υπερεσιες ειναι του ΠΑΚΙΣΤΑΝ και οχι του Ισραηλ οπως μεταφραζει <3
    http://subz.blog-spot.gr/downloads/h...ng-else-going/

    Για πολλά μπινελίκια...

    Ακούνε τα παιδάκια "ISI" και φαντασιώνονται "Ισραήλ".
    https://en.wikipedia.org/wiki/Inter-...s_Intelligence
    Last edited by bhoy; 19-12-2014 at 01:32. Reason: https://en.wikipedia.org/wiki/Inter-Services_Intelligence

  2. #227

    Default

    Πιο ξενέρωτο αδερφίστικο season finale δε μπορούσαν να φτιάξουν.. Άνετα χειρότερο επεισόδιο σαιζόν.. :/
    ....went away with my fathers, to gather the fallen.
    To return with the wisdom of the kings....
    Let me dream. (Let the jewels gleam.)
    Let the fallen hear:
    "It never rains around here."
    The sand smothered on my chest....
    Was music choir...

  3. #228
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Συμφωνώ με τελευταία μόνο πρόταση. Αδερφίστικο δεν το λες, απλά με τόση ένταση σε όλη τη σεζόν δείχνει πιο light. Στην 2η και 3η σεζόν είχαμε αρκετά τέτοια επεισόδια. Γενικά με σιγουριά για μένα προσωπικά καλύτερη σεζόν.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  4. #229

    Default

    Quote Originally Posted by H. View Post
    Συμφωνώ με τελευταία μόνο πρόταση. Αδερφίστικο δεν το λες, απλά με τόση ένταση σε όλη τη σεζόν δείχνει πιο light. Στην 2η και 3η σεζόν είχαμε αρκετά τέτοια επεισόδια. Γενικά με σιγουριά για μένα προσωπικά καλύτερη σεζόν.
    Μα ακριβώς επειδή η σαιζόν ήταν τόσο μα τόσο κάβλα ανατρεπτική και χωρίς ρομάντζα ιδιαίτερα περίμενα ένα φινάλε αντάξιό της.. Γενικά εύκολα καλύτερη σαιζόν από τις 4 ανατρεπτική όσο δεν πάει τρώμε νύχια για 5η..
    ....went away with my fathers, to gather the fallen.
    To return with the wisdom of the kings....
    Let me dream. (Let the jewels gleam.)
    Let the fallen hear:
    "It never rains around here."
    The sand smothered on my chest....
    Was music choir...

  5. #230
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Sizo finale

    Spoiler

    Ήθελα περισσότερο διάλογο νταρ ανταλ / σαούλ, και λιγότερο μαμά Κέρι(βουρστ)

    Η συζήτηση btw Νταρ Ανταλ - Σαούλ, είπα και στον φίλο μου εδώ , είναι σαν τις παλιές επικές κουβέντες Μπεν - Λοκ από μια σειρά που σε άλλους άρεσε και σε άλλους όχι


    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  6. #231
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    πολύ χλιαρό φινάλε για μια πραγματικά καθηλωτική σεζόν
    I'll bury you in your god's fucked garden

  7. #232
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Δε με χάλασε η χλιαρότητα του φινάλε, άλλωστε παραείχαν δράση τα δυο προηγούμενα επεισόδια. Είμαι και συναισθηματικό αγόρι κατά βάθος και με άγγιξε το δίλημμα του Quinn και οι αναζητήσεις της Carrie. Γενικά επικέντρωση στους χαρακτήρες και στρώσιμό τους για τον 5ο κύκλο, στον οποίο θα είμαστε εδώ πάλι.

  8. #233
    Senior Member Kasrith's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Toronto
    Posts
    477

    Default

    Μαπα σεζόν, αλλα το φινάλε ακόμα πιο μάπα

  9. #234
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Μέτρια προς το καλή η σεζόν, κανα 2-3 επεισόδια κορυφαία.

    Τώρα για το τέλος

    Spoiler
    δεν με χάλασε τόσο ότι τελείωσε άκυρα μιας και το χομλαντ δεν νοιάζεται γι'αυτά, αλλά ρε μαλάκες σεναριογράφοι όταν θες να κλείσεις έτσι δεν έχεις βάλει να προηγείται η συζήτηση νταρ ανταλ - σολ. Δηλαδή η κάρι βλέπει κάτι που εμείς μάθαμε πριν δέκα λεπτά, σεζόν κλείνεις ρε μαλάκες δεν κάνεις διάλειμμα για διαφημίσεις.


    Ελπίζω να δουλέψουν λίγο πιο σκληρά στην επόμενη γιατί είδαμε καλά δείγματα ακόμα και στην τέταρτη.

    Spoiler
    χειρότερη και πιο ηλίθια σκηνη του κύκλου όταν ο ταλαιπωρημένος και πιθανότατα πεινασμένος πρώην διευθυτής της CIA πιάνει συζήτηση με τον αρχιταλιμπάν στο φαγητό για τους δίδυμους πύργους επιπέδου σχόλια youtube, ήμαρτον
    Last edited by asimoulis; 25-12-2014 at 14:41.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  10. #235
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    πηγα να κατεβασω πριν λιγο το σιζον φιναλε με τη σιγουρια οτι το προηγουμενο ηταν το κλασσικο "calm before the storm" λεει...
    ψιλοξενερωμα αλλα πραγματικα πολυ καλη σεζον.

  11. #236
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ας ξεκινησω με τα ον τοπικ και επικαιρα: http://www.slashfilm.com/homeland-season-5-details/

    Θα τοποθετηθει 2,5 χρονια μετα το τελος της 4ης σεζον. Καλο μου ακουγεται κατι τετοιο, δε μπορει καθε 4 μηνες να γινονται ποθτανα ολα. Δευτερον, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ παμε Ευρωπη. Αν και δεν ξερω ποιοι θα ειναι φυσικα οι "εχθροι" στην Ευρωπη, ποση Μεση Ανατολη να αντεξει κανεις?

    Και αυτο ειναι το μοναδικο μου προβλημα τωρα τελευταια με το Homeland (λιιιιιιιιγο στην 3η σεζον, περισσοτερο στην 4η). Στις πρωτες 2 σεζον ειδικα, παρουσιαζοταν αρκετα ουδετερο, καθως ΚΑΙ οι Αμερικανοι αλλα ΚΑΙ οι "αλλοι" εκαναν αισχρα και σιχαμενα πραγματα. Μετα, η ζυγαρια αρχισε να γερνει λιγο παραπανω προς το "οι Αμερικανοι ειναι καπως πιο ηρωες" και το Ισλαμ ειναι κακο, μπορει και να διαψευστω στα τελευταια επεισοδια που μου μενουν απο 4η. Βεβαια στην πραγματικοτητα, και αυτο φαινεται απο τους 3029 συντελεστες της σειρας που ειναι ΟΛΟΙ Εβραιοι, μεχρι την πλοκη της σειρας την ιδια, πιο πολυ παρουσιαζει οτι ειναι ΟΛΟΙ ΚΑΚΟΙ εκτος απο τους Εβραιους.






    Κατα τα αλλα, και θα τα βαλω σε σποιλερ για να μην ανοιξει οποιος δεν ενδιαφερεται σε σεντονια tl;dr για welcome to last year... Λεπον, εχω δει τα 9 επεισοδια της 4ης σεζον σε 2 μερες, και μου μενουν μονο τρια ακομα.
    Spoiler

    Διαβασα τα ποστς σας μεχρι εκει που εχω δει. Τα χετε πει εδω και κανα τριμηνο εσεις, αλλα πρεπει να κανω το ποστ για να μπορεσω να κοιμηθω χωρις να δω αλλο επεισοδιο. Πρεπει να μου φυγει λιγο η καυλα καπως, σορρυ για το bump.

    1. Σοβαρα τωρα κολλησατε κανα 2-3 στο οτι καταλαβε απο την ανταλλαγη χαρτοπετσετας ο Πακιστανος intelligence agent οτι ο προδοτης ειναι ο σιχαμενος Dennis ο κακομοιρης? Εχουν ηδη μιλησει για breach, και ειναι γαμημενος επικεφαλης intelligence agent, ετυχε να το δει αυτος τωρα. Αν το ειχε δει οποιοσδηποτε Αμερικανος, θα ηταν πιο ευκολα τα πραγματα. Ετσι απλα χασανε κι αλλο χρονο οι Αμερικανοι μεχρι να αποφασισει να τους το πει, και παει η διασωση του Σολ, τον επιασαν παλι.

    2. Δε θα ελεγα καλυτερη σεζον ως τωρα, γιατι η δευτερη σεζον εβαλε πολυ ψηλα τον πηχη, αλλα σιγουρα ειναι πολυ πετυχημενη αφου καταφεραν να μας κανουν να μη σκεφτουμε ουτε μια φορα το "που ειναι ο Brody ρε γμτ?". Τουλαχιστον εμενα δε μου περασε απο το μυαλο μετα το τριτο επεισοδιο, στην αρχη λογικο να τον σκεφτομαι, εβλεπα και την κορη του που την εκαναν ιδια, ε παει το μυαλο εκει περα.

    3. Δεν υπηρχε ποτε καμια χαζορομαντζαδα στο Homeland, ουτε στην τεταρτη σεζον, ουτε σε καμια αλλη. Ο τηλεοπτικος χρονος που αφιερωθηκε στη σχεση Brody - Mathison ηταν ελαχιστος σε σχεση με τον χρονο που μας εδειχναν πλοκη, ξανα και ξανα και ξανα. Αν ειναι ενας λογος για τον οποιο γουσταρω αυτη τη σειρα, ειναι γιατι καθε μα καθε σκηνη, εχει τη σκοπιμοτητα της, και προσθετει κατι στην πλοκη που εξελισσεται.

    4. Η παθηση της Carrie ειναι ενα απο τα themes της σειρας. Φυσικα και θα το χρησιμοποιησουν, ειναι στοιχειο του χαρακτηρα της. Τουλαχιστον το εκαναν πολυ εξυπνα πιστευω, αφου εδειξαν τον "Εχθρο" να το εκμεταλλευεται, και οχι ολη την υπηρεσια να την κατηγορει και να κινδυνευει να ειναι παλι ο αποδιοπομπαιος τραγος.

    5. Καταλαβα το σχεδιο της Καρι με την πρεσβειρα να παγιδεψουν τον αντρα της. Καταλαβα οτι ο Χαησαν Χασσανι θα σκοτωσει τον ανηψιο του αβασανιστα. Καταλαβα και κανα 2-3 απο τα spy games λογω πολυχρονης επαφης με τη σειρα. Εκει που κολλησα ηταν οταν "επιτεθηκαν" στο safe house για να αναγκασουν τον Αηγιαν να τρεξει στο θειο του, και που εσκασαν οι βομβες στα αυτοκινητα. Αυτο δεν το περιμενα για κανενα λογο. Αφου εσκασαν οι βομβες ομως, και λεει ο αλλος στειλτε ολους τους Marines, ε λεω οκ ανοιχτη η πρεσβεια χωρις στρατο, θα μπουν οι αλλοι τωρα.

    6. Αυτο με το δρομακι και την πισω πορτα που φυλασσοταν με ενα λουκετο μονο δε με ενοχλησε πολυ ως σεναριακη ευκολια, γιατι απο τη στιγμη που υπηρχε ο πουταναζιος προδοτης, καποια τρυπα θα εβρισκε, καποιος δρομος θα υπηρχε, τελος παντων καπως θα μπορουσε να βρει ενα τροπο ωστε να χωθουν μεσα οι Χασσανηδες και οι Ομαρς.

    7. Καλα τα λετε για Πητερ Κουην. Ειναι γεννημενος γαμιας, και πρεπει να γαμαει, δε γινεται να αναλωνεται σε ποστ τραβματικ παπαριες. Απο την αλλη, η σκηνη στο diner που ξεπατωνει τους δυο σιχαμενους και τους κανει τα μουτρα κρεας, ισως ηταν αρκετη για μια σεζον. Θελω να πω οτι ελπιζω να τον δω παλι σε ρολο γαμια στην 5η σεζον, αλλα νομιζω πως εχω σποιλεριαστει κατα λαθος οτι πεθαινει στην 4η. Ελπιζω να κανω λαθος.

    8. Μπορει να φαινοταν καπως υπερβολικο να προλαβε να αγαπησει ο Αηγιαν την Καρι μεσα σε 3 εικοστετραωρα ξερω γω, αλλα εγω προλαβα να τον αγαπησω μεσα σε 5 τηλεοπτικες ωρες. Εφυγες νωρις Αηγιαν <3 Δεν ηξερα οτι παιζει στο Life of Pi, καθως δεν το εχω δει ακομα, μη με σταυρωσετε.








  12. #237
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Κοίτα να δεις που συμφωνώ με Φίξερ σε όλα, αυτό δεν έχει ξαναγίνει, μια νέα εποχή γεννιέται.

    Για το 8 μόνο, και επειδή τέθηκε,
    Spoiler
    προσωπικά μου φάνηκε πολύ λογικό που ο πιτσιρικάς ερωτεύτηκε την Carrie, αφού μιλάμε για έναν άβγαλτο και συνεσταλμένο (ίσως και παρθένο; δε θυμάμαι) νέο ο οποίος είχε για πρώτη φορά στη ζωή του επαφή με μια ώριμη γυναίκα η οποία του την έπεσε ασυστόλως. Δεν ξέρω αν κάποιος το βλέπει δυνατό κάποιος πιτσιρικάς να είναι πιο κουλ σε ηλικία που έμφυτα διψάει για ερωτικές εμπειρίες.

  13. #238
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Htan ontos parthenos, kai PROFANOS kai vgazei apoluto noima na faei sunaisthimatiko, politismiko, kavlotiko sok o pitsirikas.

    Kalo einai na sumfonei o kozmos genika, kai oi diafonies kales einai, genika ola kala more, de xreiazetai na ginetai flame oli tin ora

  14. #239
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    3. Δεν υπηρχε ποτε καμια χαζορομαντζαδα στο Homeland
    Κόρη Μπρόντυ με καθυστέρα-πρώην-τήνέιτζερ-δολοφόνο από Ντέξτερ. Έχασες.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  15. #240
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ασε μας κουκλιτσα μου, που το θυμηθηκες αυτο, ηταν και.... 20 λεπτα συνολικου τηλεοπτικου χρονου.

    Ειδα και τα τελευταια 3 επεισοδια, αλλα δεν παιζει σεντονι. Εν ολιγοις:

    4Χ10: Η φαση μεσα στην πρεσβεια. Στα τοπ 5 επεισοδια της σειρας. Κουην γαμιας.
    4Χ11: Η φαση με τον Κουην, το C-4, τη διαδηλωση, και τον Νταρ Ανταλ μεσα στο αμαξι του Χακκανι. Κουην υπεργαμιας.
    4Χ12: Ισως θα μπορουσε να ειναι το πρωτο επεισοδιο της επομενης σεζον. Οχι επειδη ηταν σοφτ. Αλλα επειδη ηταν εντελως ασχετο με τη φαση. Εγω περιμενα Χακανι.

Similar Threads

  1. [Cinema] Χώρα Προέλευσης [Homeland] (2010)
    By ikonoklast in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 12
    Last Post: 16-11-2011, 14:39

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •