Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 79

Thread: Death In June ~ 11 Δεκέμβρη 2011 @ Passport, Πειραιάς

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    ? Το μονο που προτασσει οπως το αντιλαμβανομαι ειναι η εξυψωση της ατομικης μοναδας, τον αντι-κονφορμισμο και μια σταση κατα της μαζοποιησης και της κυριαρχης κουλτουρας,αντιληψεων και κοινωνικου προγραμματισμου που δεχομαστε ανελλιπως απο παιδακια κιολας ...
    αυτό τώρα είναι 'αμόλυντο' από κοινωνικό προγραμματισμό; να τα 'λεγες αυτά άμα ήμασταν στα πρόθυρα κομμουνισμού πάει στο διάολο, εγώ πολλές αντικομφορμιστικές 'ατομικότητες' βλέπω.

    Απο την αλλη το 'φασιστας' ειναι η βρισια της μοδας (τελευταια παιζει πολυ και το 'σεξιστης')
    να γίνει της μόδας στ'αλήθεια το σεξιστής σα βρισιά και τι στον κόσμο ε. τελειώσαμε με το σεξισμό και το φασισμό στην ελλάδα του 2011, πάμε παρακάτω φάση.

  2. #32
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Βύδρα Ομπάμα επειδή οι υπόλοιποι είτε σε κάνουνε παρέα και σε ντρέπουνται είτε είναι πολύ φλώροι για να σου πουνε την αλήθεια, θα το κάνω εγώ που με έχει στείλει ο Θεός γι' αυτό. Το γεγονός ότι στην ηλικία σου ψάχνεις ακόμα τον νίτσε, τον στίρνερ, τον στράσσερ, ασχολείσαι στα σοβαρά με ναρκοψυχολογίες, ψυχοεκστάσεις, ενοράσεις και η πολιτικοκοινωνική σου αντίληψη φτάνει μέχρι κάποιου είδους χαοτικό πριμιτιβισμό «ενάντια στον κοινωνικό προγραμματισμό» (christiania, φυλές στην αφρική και άλλα κλασικά εικονογραφημένα), σημαίνει ότι είσαι ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΣ. Με την κυριολεκτική σημασία της λέξης, δε ξέρω που σε είχανε όλα αυτά τα χρόνια αλλά έχεις καθυστερήσει, ψάχνεις πράγματα που τα ψάχνει κάποιος στα 18-19, χρειάζεσαι άμεσα ένα εντατικό πρόγραμμα γύρω στα δύο εξάμηνα να στρώσεις τον κώλο σου να τα διαβάσεις αυτά γιατί άμα μεγαλώσεις θα καταντήσεις σαν τον καντιρού και θα μπαίνεις και θα λες για ζωντανά φυτά και οργόνες στα φόρουμ και θα σε κοροιδεύουνε.

  3. #33
    agit-spam attack Agoraphobic_S.I.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ΣΤΗ ΛΙΤΑΝΕΙΑ
    Posts
    1,929

    Default

    Ό,τι είπε ο αριστερός.
    Επίσης ρε φιλαράκι, όποια ξεχωριστή (από τη μοίρα πάντα ε) ατομικότητα κι αν ρωτήσεις, θα σου πει πως δεν έχει μαζοποιηθεί, δεν έχει υποταχθεί στη μαζική κουλτούρα και ιδεολογία, ξέρει τα πάντα και είναι ικανή για τα πάντα.
    Μια κοινωνία γεμάτη υπερανθρώπους είμαστε.

    Τελικά αυτός ο τυπάς είναι φασίστας ή όχι; Να τον ακούω ή στα σκουπίδια;

  4. #34
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    stam&the witches , μηπως αρρωσταινεις επειδη ισχυει ? δηλαδη ατομα που υποτιθεται δεν ειναι φασιστες ή ακομα και τους μαχονται συχνα φασιζουν επικινδυνα ?
    wat. Δεν ξέρω ακριβώς τι κατάλαβες, οπότε επαναλαμβάνω. Δε δικαιούται ένας φασίστας να κλαίγεται για το ότι του φέρονται φασιστικά, απλά και λιανά.

  5. #35
    σκληρόκαρδος χρυσοκούκης Kingdom Gone's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Lebanon Hangover
    Posts
    5,546

    Default

    Quote Originally Posted by Agoraphobic_S.I. View Post
    Τελικά αυτός ο τυπάς είναι φασίστας ή όχι; Να τον ακούω ή στα σκουπίδια;
    Φασίστας είναι αλλά να τον ακούς.

    After the Triumph of Your Birth.

  6. #36
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by LokiTricksterGod View Post
    ? Το μονο που προτασσει οπως το αντιλαμβανομαι ειναι η εξυψωση της ατομικης μοναδας, τον αντι-κονφορμισμο και μια σταση κατα της μαζοποιησης και της κυριαρχης κουλτουρας,αντιληψεων και κοινωνικου προγραμματισμου που δεχομαστε ανελλιπως απο παιδακια κιολας ...
    αυτό τώρα είναι 'αμόλυντο' από κοινωνικό προγραμματισμό; να τα 'λεγες αυτά άμα ήμασταν στα πρόθυρα κομμουνισμού πάει στο διάολο, εγώ πολλές αντικομφορμιστικές 'ατομικότητες' βλέπω.

    Απο την αλλη το 'φασιστας' ειναι η βρισια της μοδας (τελευταια παιζει πολυ και το 'σεξιστης')
    να γίνει της μόδας στ'αλήθεια το σεξιστής σα βρισιά και τι στον κόσμο ε. τελειώσαμε με το σεξισμό και το φασισμό στην ελλάδα του 2011, πάμε παρακάτω φάση.
    Προφανως και ειναι πρακτικα αδυνατο να εισαι 'αμολυντος' απο τον κοινωνικο προγραμματισμο. Το θεμα ειναι 1) σε τι βαθμο 2) να εχεις αυτη την επιγνωση

    Επισης προφανως και υπαρχει φασισμος και σεξισμος ... Το θεμα ειναι να κολλας σε καποιον την ταμπελα χωρις να ξερεις και πολλα (βλεπε Νιτσε)



    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Βύδρα Ομπάμα επειδή οι υπόλοιποι είτε σε κάνουνε παρέα και σε ντρέπουνται είτε είναι πολύ φλώροι για να σου πουνε την αλήθεια, θα το κάνω εγώ που με έχει στείλει ο Θεός γι' αυτό. Το γεγονός ότι στην ηλικία σου ψάχνεις ακόμα τον νίτσε, τον στίρνερ, τον στράσσερ, ασχολείσαι στα σοβαρά με ναρκοψυχολογίες, ψυχοεκστάσεις, ενοράσεις και η πολιτικοκοινωνική σου αντίληψη φτάνει μέχρι κάποιου είδους χαοτικό πριμιτιβισμό «ενάντια στον κοινωνικό προγραμματισμό» (christiania, φυλές στην αφρική και άλλα κλασικά εικονογραφημένα), σημαίνει ότι είσαι ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΣ. Με την κυριολεκτική σημασία της λέξης, δε ξέρω που σε είχανε όλα αυτά τα χρόνια αλλά έχεις καθυστερήσει, ψάχνεις πράγματα που τα ψάχνει κάποιος στα 18-19, χρειάζεσαι άμεσα ένα εντατικό πρόγραμμα γύρω στα δύο εξάμηνα να στρώσεις τον κώλο σου να τα διαβάσεις αυτά γιατί άμα μεγαλώσεις θα καταντήσεις σαν τον καντιρού και θα μπαίνεις και θα λες για ζωντανά φυτά και οργόνες στα φόρουμ και θα σε κοροιδεύουνε.
    Χεχ λυπαμαι που στο λεω αλλα ο καθυστερημενος εισαι εσυ,με τετοια απαντηση. Μαθαμε λοιπον σημερα οτι οποιος ειναι πανω απο 19 και ασχολειται με Στιρνερ και Νιτσε ειναι καθυστερημενος !!! Με Στρασσερ δεν εχω ασχοληθει, τα περι 'ναρκωψυχολογιας' και 'ψυχοεκστασης' τα αφηνω ασχολιαστα, περι χαοτικου πριμιτιβισμου επισης γιατι εσυ πιανεσαι απο καποιες κοινωνιες που χα φερει ως παραδειγμα για συζητηση (christiania και φυλες) και νομιζεις οτι το θεωρω το ιδανικο μοντελο ...

    Οποτε λοιπον εσυ εισαι ο εξυπνος, ενω το μονο που κανεις ειναι πουλας φτηνο πνευμα και ειρωνεια σχεδον σε καθε ποστ μου (για κουμπια,καγκουροσακεντελαδες κλπ) και ολοι οι υπολοιποι που το συνεχιζουν (ή ο αλλος που βαζει ταγκ του βυντρα η μανα, μπραβο πολυ εξυπνο)

    Γι'αυτο λοιπον, με καθε ποστ σου γινεσαι ολο και πιο αηδιαστικος εδω μεσα, και εσυ εισαι που αν πεις παραεξω απο το τσιφλικι σου τετοια πραγματα, θα γελασουν και οι πετρες.

    Quote Originally Posted by Agoraphobic_S.I. View Post
    Ό,τι είπε ο αριστερός.
    Επίσης ρε φιλαράκι, όποια ξεχωριστή (από τη μοίρα πάντα ε) ατομικότητα κι αν ρωτήσεις, θα σου πει πως δεν έχει μαζοποιηθεί, δεν έχει υποταχθεί στη μαζική κουλτούρα και ιδεολογία, ξέρει τα πάντα και είναι ικανή για τα πάντα.
    Μια κοινωνία γεμάτη υπερανθρώπους είμαστε.
    Αλλο τι λεει ο καθενας, αλλο το τι ισχυει. Δεν το παιζω παντογνωστης ή σουπερμαν.
    Let The Freak Flag Fly!

  7. #37
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    VidnaObmana άραξε, δεν περιμένουμε τον Ikonoklast για να σε μουτζώνουμε σε κάθε τέτοιο και κυρίως κάθε τέτοιο

  8. #38
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by Shirime View Post
    VidnaObmana άραξε, δεν περιμένουμε τον Ikonoklast για να σε μουτζώνουμε σε κάθε τέτοιο και κυρίως κάθε τέτοιο
    Στα αρχιδια μου οι μουντζες σας ρε καημενοι.
    Στα πολλα πινκς ειναι που ανησυχω, οποτε συμβαινει.
    Let The Freak Flag Fly!

  9. #39
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    γαμάνε οι μούτζες, πήρες άλλη μία!

  10. #40
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post


    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    .............


    Οποτε λοιπον εσυ εισαι ο εξυπνος, ενω το μονο που κανεις ειναι πουλας φτηνο πνευμα και ειρωνεια σχεδον σε καθε ποστ μου
    ε, εντάξει πολλά μπορείς να του πεις , αλλά φτηνό δεν είναι το πνεύμα του
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  11. #41
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post


    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    .............


    Οποτε λοιπον εσυ εισαι ο εξυπνος, ενω το μονο που κανεις ειναι πουλας φτηνο πνευμα και ειρωνεια σχεδον σε καθε ποστ μου
    ε, εντάξει πολλά μπορείς να του πεις , αλλά φτηνό δεν είναι το πνεύμα του
    Το θεμα ειναι οτι ο τυπος στο ιντερνετ βγαζει μαγκια κλανια τσαμπουκα,ειρωνια και εριστικο υφακι ενω IRL ειναι low-profile συνεσταλμενος και φαινεται μια χαρα παιδι
    Let The Freak Flag Fly!

  12. #42
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Εγώ πάντως κατάλαβα κατευθείαν σε αυτά τα 30 λεπτά της γνωριμίας μας ότι είσαι αναρχοναρκωμανής και ναζιστικό κτήνος...

  13. #43
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Σταααανταρ

    βεβαια πώς γινεται, αλλος να ναι ο drughead, και αλλος να πινει , παραμενει μυστηριο ....
    Last edited by VidnaObmana; 29-11-2011 at 20:16.
    Let The Freak Flag Fly!

  14. #44
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    Καλα θα εκανα κουβεντα μαζι σου αλλα οπως εχει αποδειχτει στο παρελθον, δεν ειναι τοσο εφικτο ... Επισης περι 'ατομικισμου' ειχα απαντησει καποτε στο literature περι Stirner , και δεν πηρα καποια απαντηση ...

    Εχεις λυσσαξει με τους individualists,χωρις να εχεις να κανεις καν ουσιαστικη κριτικη. Πώς μπορει να προτασσει κατι ο 'ατομικισμος' ? Το μονο που προτασσει οπως το αντιλαμβανομαι ειναι η εξυψωση της ατομικης μοναδας, τον αντι-κονφορμισμο και μια σταση κατα της μαζοποιησης και της κυριαρχης κουλτουρας,αντιληψεων και κοινωνικου προγραμματισμου που δεχομαστε ανελλιπως απο παιδακια κιολας ... Και προφανως, αυτο δεν αποκλειει συμμετοχη σε κατι ομαδικο/συλλογικο. Απλα εγω για να συμμετεσχω σε κατι τετοιο δινω μεγαλη σημασια στο ποια ατομα θα απαρτιζουν το Χ συλλογικο εγχειρημα
    ναι, και ο νιτσε που αναφερεις - του οποιου ο ατομικισμος εγκειται σε μια κακη αναγνωση του και μαλιστα αναγνωση που περιοριζεται στο χειροτερο βιβλιο του, τον ζαρατουστρα - άλλα προτασσει, αλλα δεν ειναι τυχαιο που τον φερνουν μπροστα φασιστες, αναρχοεθνικιστες της παλιας αριστερας και ατομικιστες. ουτε επισης ειναι τυχαιο που ο μυστικισμος και ο εσωτερισμος των μπητνικ περασε για φασισμος. ουτε ειναι τυχαιο που ο κνουτ χαμσουν - στον ατομικιστικο νατουραλισμο του οποιου ο κυριος λεο λοβενταλ αναγνωσε απο νωρις κοινες ριζες με τον ναζισμο - αργοτερα μπηκε στο νορβηγικο ναζιστικο κομμα. ουτε οτι το ισχυροτερο κινηματογραφικο προτυπο πρωταγωνιστη των μπλοκμπαστερ ειναι ο "μοναδικος και το εγω του". ουτε οτι ειναι γενικα "κουλ" στην πανηλιθιοτητα του κοσμου να μην σε αφορα αυτη η αγοραια, "μαζοποιημενη" πολιτικη, "ρε φιλε, εγω χεστηκα, μαγκας εισαι αν τους γραψεις ολους στ'αρχιδια σου και κανεις την δουλεια σου".

    και η κυριαρχη ταση του κοσμου δεν ειναι ουτε η μαζοποιηση, ουτε η αλλοτριωση. κυριαρχη ταση - αν την θες φιλοσοφικα - ειναι αυτη που περιεγραψε ωραια μεσ'στην σουρα του ο ντεμπορ στην κοινωνια του θεαματος: ο οργανωμενος διαχωρισμος. ολοι μονοι, αλλα μαζι στην συντηρηση της ιδιας καταστασης.

    οσο για τα κριτηρια ενσωματωσης σου σε πολιτικη διαδικασια, κι εγω θα γουσταρα να εχω μια ημι-τερροριστικη, ημι-χιπστερ cyberpunk αυτονομη γκρουπα με ωραια κοριτσακια με μαοϊκα 60ς κουρεματα βαμμενα πρασινα. αν τα βαλεις κατω ομως, αυτο ειναι εφικτο μονο στην περιπτωση που θα ηθελα να δημιουργησω στρατο. και δεν μ'αρεσουν εμενα αυτα.
    this is radio freedom.

  15. #45
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Δεν εχω διαβασει Νιτσε και Στιρνερ οσο θα θελα ουτε γνωριζω για τον ατομικιστικο νατουραλισμο οποτε δεν μπορω να σου απαντησω σε αυτα.

    Στα αλλα τωρα, στο τελευταιο για την ενσωματωση μαλλον δεν με καταλαβες,εξ'ου και το τραβηγμενο/ακραιο παραδειγμα σου . Δεν ψαχνω για στρατο,ουτε για σεκτα, απλα συνοδοιπορους. Και ξαναλεω, δεν εχω προβλημα να βοηθησω/συμμετεχω πχ σε εγχειρημα μιας συλλογικοτητας.

    ο οργανωμενος διαχωρισμος. ολοι μονοι, αλλα μαζι στην συντηρηση της ιδιας καταστασης.
    Ουτε αυτο λεω. Βασικα δεν ειναι δυνατον καποιος να ειναι απολυτα ατομικιστης, ουτε το αντιθετο. Υπαρχουν καποιες ισορροπιες. Και δεν λεω να σαι μονος εναντια σε ολον τον παραλογισμο, πολυ καλο ειναι να βρεις ατομα σε παρομοιο μηκος κυματος και να συνταχθεις μαζι τους, γαμω. Οχι ομως να μπεις σε κοπαδι στην ουσια, και πχ να υιοθετησεις ακριτα γραμμες και ιδεολογια/αποψεις σε κονσερβα. Εκει εγκειται η αντισταση του ατομου.

    Το οτι οι φασιστες εχουν διαστρεβλωσει(αλλαξει τα φωτα) στο νιτσε, τι σημαινει ? Οτι ο νιτσε ή οι ιδεες του φασιζουν?

    PS οπως και να χει , εκτιμω την απαντηση σου και οτι εισαι ο μονος (μαζι με τον phtoggon) που δωσανε αξιοπρεπη απαντηση

    PS2 θες να αναλυσεις λιγο τη σχεση beatniks και φασισμου?
    Last edited by VidnaObmana; 29-11-2011 at 21:19.
    Let The Freak Flag Fly!

Similar Threads

  1. Διήμερο - Σέρρες 9 & 10 Δεκέμβρη
    By apostolisxxx in forum Live & Events Talk
    Replies: 1
    Last Post: 30-11-2011, 11:34
  2. 2011-Hat-Vortex Of Death
    By Necromanzee Cogent in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 10-10-2011, 22:23
  3. NIGHTSTALKER ~ 01/10/11 @ Passport, Πειραιάς
    By nothingman in forum Live & Events Talk
    Replies: 4
    Last Post: 01-10-2011, 13:51
  4. The Monochrome Set ~ 7/5 @ PassPort, Athens
    By dreamweapon in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 01-05-2011, 22:20
  5. Death in June - All Pigs Must Die [2001]
    By Dythor in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 07-06-2009, 13:32

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •