Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 79

Thread: Death In June ~ 11 Δεκέμβρη 2011 @ Passport, Πειραιάς

  1. #16

    Default

    το λάιβ έχει μεταφερθεί κάπου στην Ιερά Οδό, οπότε λογικά θα γίνει
    κανονικά.

  2. #17
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Βασικα οι Χιτλερικοι ειναι κρετινοι, δεν το συζητω.

    Με τους Στρασσερικους ομως παιζει να βγαλεις καποια ακρη παντως.
    Let The Freak Flag Fly!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    The Strasser brothers ruled the Berlin party organization unchallenged and developed an independent ideological profile from the south German party wing around Adolf Hitler. They advocated - at first together with Gregor Strasser's close collaborator in Rhineland and Westphalia Joseph Goebbels - an anti-capitalist, social revolutionary course for NSDAP that was heavily affected by antisemitism and anti-Marxism at the same time.
    πώς βγάζεις κάποια άκρη θέλω να μάθω

  4. #19
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Ε νταξ, εθνο-κομμουνια ειναι στην ουσια.
    Με τον χιτλερ τα σπασανε επειδη ηταν πιονι μεγαλοβιομηχανων.

    Γενικα αν διαβασεις τα προταγματα τους θα δεις οτι οι 2 πλευρες δεν εχουν τοσες διαφορες οσες νομιζουν/θα ηθελαν.

    Πιστευω πιο ανετα συζητας με εναν στρασερικο παρα με εναν κνιτη
    Let The Freak Flag Fly!

  5. #20
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    Ε νταξ, εθνο-κομμουνια ειναι στην ουσια.
    Με τον χιτλερ τα σπασανε επειδη ηταν πιονι μεγαλοβιομηχανων.

    Γενικα αν διαβασεις τα προταγματα τους θα δεις οτι οι 2 πλευρες δεν εχουν τοσες διαφορες οσες νομιζουν/θα ηθελαν.

    Πιστευω πιο ανετα συζητας με εναν στρασερικο παρα με εναν κνιτη
    ε ναι, οι κνίτες δεν κουμπώνονται, οι στρασσερικοί μπορεί.

  6. #21
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by rage for order View Post
    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    Ε νταξ, εθνο-κομμουνια ειναι στην ουσια.
    Με τον χιτλερ τα σπασανε επειδη ηταν πιονι μεγαλοβιομηχανων.

    Γενικα αν διαβασεις τα προταγματα τους θα δεις οτι οι 2 πλευρες δεν εχουν τοσες διαφορες οσες νομιζουν/θα ηθελαν.

    Πιστευω πιο ανετα συζητας με εναν στρασερικο παρα με εναν κνιτη
    ε ναι, οι κνίτες δεν κουμπώνονται, οι στρασσερικοί μπορεί.
    Ξεκουμπωσε λοιπον και συ το παντελονι σου και τραβα βαρα καμμια μαλακια να στρωσεις αγορινα μου
    Let The Freak Flag Fly!

  7. #22
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Φοράς παντελόνια με κουμπιά; Νόμιζα ότι οι σαικεντελάδες φοράνε μόνο φόρμα αντίπας λαϊκής.

  8. #23
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    Πιστευω πιο ανετα συζητας με εναν στρασερικο παρα με εναν κνιτη
    Συναντάς συχνά στρασσερικούς; Έχουμε στη σχολή ξερωγω;

    Ον τοπικ (λολ) οι Στράσσερ είναι οι Τρότσκηδες του εθνικοσοσιαλισμού, είναι αγνοί, τίμιοι, ήρθαν σε ρήξη με τους κακούς επειδή μυριστήκαν τη δουλειά από νωρίς και εξαφανίστηκαν άδοξα ως μάρτυρες. Κάθε χώρος χρειάζεται τέτοιες φιγούρες.

  9. #24
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    Πιστευω πιο ανετα συζητας με εναν στρασερικο παρα με εναν κνιτη
    Συναντάς συχνά στρασσερικούς; Έχουμε στη σχολή ξερωγω;

    Ον τοπικ (λολ) οι Στράσσερ είναι οι Τρότσκηδες του εθνικοσοσιαλισμού, είναι αγνοί, τίμιοι, ήρθαν σε ρήξη με τους κακούς επειδή μυριστήκαν τη δουλειά από νωρίς και εξαφανίστηκαν άδοξα ως μάρτυρες. Κάθε χώρος χρειάζεται τέτοιες φιγούρες.
    Στη σχολη δεν εχω συναντησει ( μονο εναν χιτλερικο βλακα και κατι λαιτ καπιταλοφασιστες φαση λαος εχουμε) αλλα εκτος σχολης ναι.Σιγουρα οχι συχνα βεβαια απλα σου λεω με εναν στρασσερικο εχω κανει πολλες συζητησεις
    Let The Freak Flag Fly!

  10. #25
    agit-spam attack Agoraphobic_S.I.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ΣΤΗ ΛΙΤΑΝΕΙΑ
    Posts
    1,929

    Default

    προφανώς ο "ατομικισμός" προτάσσει τον ελεύθερο διάλογο με φασιστοειδή και όχι να τους σπάμε τα κεφάλια ε;

    έπιασα που λέτε κουβέντα μ' έναν χρυσαυγίτη, και γαμώ τα παιδιά...

  11. #26

    Default

    Κι εμένα με εκνευρίζει όχι τόσο να βλέπω τον Vidna να μιλάει με φασίστες (με εισαγωγικά η χωρίς) αλλά να παίρνει στα σοβαρά αυτές τις ιδεολογίες και να κάθεται να μας αναφέρει τον στράσερ και τέτοια. Το σχόλιο ότι παίζει να μιλάς πιο εύκολα με αυτούς παρά με κνίτες ελπίζω να είναι χιουμοράκι. Αυτούς τους τύπους εγώ γενικά τους ονομάζω "ρομαντικοφασίστες" και αυτό που τους διαφοροποιεί από τους κανονικούς είναι ότι συνήθως δεν είναι τραμπούκοι μισάνθρωποι που είναι το ειδοποιό ψυχολογικό χαρακτηριστικό των δευτέρων, αλλά.. σκέτο μισάνθρωποι κατά βάση ευαισθητούλια με προβλήματα αυτοπεποίθησης, για αυτό βέβαια και επιλέγουν αυτή την ιδεολογία η οποία είναι η μόνη που δίνει τόση βάση στην δύναμη, στο να ξεπεράσεις τον εαυτό σου κτλ. Αυτό που δε πρέπει να ξεχνάει κανείς όταν έχει να κάνει με φασίστες είναι.. όλα τα υπόλοιπα, και κυρίως ότι και να μην απασχολούν ιδιαίτερα τον ρομαντικοφασίστα μας, εάν δεν είναι εντελώς βλάκας είναι πάλι ένας άσχημος, σκατένιος άνθρωπος για να τα έχει βάλει in the back of his/her mind. Δηλαδή ναι, τι θα συζητήσεις λοιπόν με έναν σεμνό και ευγενικό τυπά που σου λέει "ξέρεις, εάν πεθάνει η μισή ανθρωπότητα, όλοι οι ηλίθιοι και οι αδύναμοι, θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα". Α, και δεν παίζει χειρότερος συνδυασμός λέξεων στην ανθρωπότητα από εθνο και κομμουνισμός. Ουσιαστικά υπονοοεί μία ακόμα πιο ακραία και απολυταρχική εφαρμογή των αρχών του ορίτζιναλ ns, για όσους είχανε υποτιμήσει το "σοσιαλιστικό" μέρος αυτού. Γενικότερα, καλλιτέχνες η μη, ρομαντικοί η μη, εγώ πάλι στις κλωτσιές καταλήγω και προτείνω

    Παρόλα αυτά σκέφτομαι σκηνή άμα έρθουν οι DiJ και γελάω:

    Τραμπούκος κόκκινος/γουοτέβερ: Γκετ άουτ από εδώ μορι φάκινγκ γουίμπ, πήγαινε πίσω στο στρατόπεδο σου.
    Ντάγκλας: Γουιμπ??? Μπα, ποιος είναι ο φασίστας τώρα?
    -Εγώ είμαι, ο κοκκινοφασίστας, άντε ξεκουμπίσου μη σε γαμήσω
    -Τι λες ρε μαλάκα, εγώ είμαι ο κοκκινοφασίστας εδώ πέρα, άντε φύγε εσύ!
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  12. #27
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Αρρωσταίνω με φασίστες που όταν στριμωχτούν χρησιμοποιούν την αγαπημένη φράση: "Α μπα, μήπως αυτό που κάνεις ΕΣΥ είναι φασιστικό;", "Αυτή είναι η δημοκρατία σας;;;" κλπ.

  13. #28
    agit-spam attack Agoraphobic_S.I.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ΣΤΗ ΛΙΤΑΝΕΙΑ
    Posts
    1,929

    Default

    Τελικά ο νταγλας είναι φα; Δεν έχω καταλάβει.

  14. #29
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    το κόβω για εθνοκό.

  15. #30
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by Agoraphobic_S.I. View Post
    προφανώς ο "ατομικισμός" προτάσσει τον ελεύθερο διάλογο με φασιστοειδή και όχι να τους σπάμε τα κεφάλια ε;

    έπιασα που λέτε κουβέντα μ' έναν χρυσαυγίτη, και γαμώ τα παιδιά...
    Καλα θα εκανα κουβεντα μαζι σου αλλα οπως εχει αποδειχτει στο παρελθον, δεν ειναι τοσο εφικτο ... Επισης περι 'ατομικισμου' ειχα απαντησει καποτε στο literature περι Stirner , και δεν πηρα καποια απαντηση ...

    Εχεις λυσσαξει με τους individualists,χωρις να εχεις να κανεις καν ουσιαστικη κριτικη. Πώς μπορει να προτασσει κατι ο 'ατομικισμος' ? Το μονο που προτασσει οπως το αντιλαμβανομαι ειναι η εξυψωση της ατομικης μοναδας, τον αντι-κονφορμισμο και μια σταση κατα της μαζοποιησης και της κυριαρχης κουλτουρας,αντιληψεων και κοινωνικου προγραμματισμου που δεχομαστε ανελλιπως απο παιδακια κιολας ... Και προφανως, αυτο δεν αποκλειει συμμετοχη σε κατι ομαδικο/συλλογικο. Απλα εγω για να συμμετεσχω σε κατι τετοιο δινω μεγαλη σημασια στο ποια ατομα θα απαρτιζουν το Χ συλλογικο εγχειρημα

    Επισης εγω δεν μιλησα για χρυσαυγιτες, και αναγνωριζω οτι ειναι κρετινοι και εχουν σκατα στα μυαλα... Δεν ειναι οι μονοι ομως! Να ξερες ποσους σκατομυαλους αναρχικους και αριστερουληδες εχω γνωρισει ...

    Α, και δεν παίζει χειρότερος συνδυασμός λέξεων στην ανθρωπότητα από εθνο και κομμουνισμός. Ουσιαστικά υπονοοεί μία ακόμα πιο ακραία και απολυταρχική εφαρμογή των αρχών του ορίτζιναλ ns, για όσους είχανε υποτιμήσει το "σοσιαλιστικό" μέρος αυτού.
    Μα δεν διαφωνω σε αυτο. Καθολου.

    Απο την αλλη το 'φασιστας' ειναι η βρισια της μοδας (τελευταια παιζει πολυ και το 'σεξιστης'). Δηλαδη οκ οι μισοι αριστεροι θεωρουν φασιστα το νιτσε επειδη ετσι τους μαθανε και το παπαγαλιζουν, μαλιστα πολλοι απο αυτους δεν εχουν διαβασει καν αφου " ε φασιστας ειναι μωρε τι να τον διαβασω" ? Σαν τον εαακιτη που μου λεγε κατι του στυλ 'προσεχε το νιτσε και τους μηδενιστες γιατι φασιζουν' χωρις να εχει διαβασει ποτε κατι σχετικο βεβαια.

    stam&the witches , μηπως αρρωσταινεις επειδη ισχυει ? δηλαδη ατομα που υποτιθεται δεν ειναι φασιστες ή ακομα και τους μαχονται συχνα φασιζουν επικινδυνα ?
    Last edited by VidnaObmana; 28-11-2011 at 20:14.
    Let The Freak Flag Fly!

Similar Threads

  1. Διήμερο - Σέρρες 9 & 10 Δεκέμβρη
    By apostolisxxx in forum Live & Events Talk
    Replies: 1
    Last Post: 30-11-2011, 11:34
  2. 2011-Hat-Vortex Of Death
    By Necromanzee Cogent in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 10-10-2011, 22:23
  3. NIGHTSTALKER ~ 01/10/11 @ Passport, Πειραιάς
    By nothingman in forum Live & Events Talk
    Replies: 4
    Last Post: 01-10-2011, 13:51
  4. The Monochrome Set ~ 7/5 @ PassPort, Athens
    By dreamweapon in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 01-05-2011, 22:20
  5. Death in June - All Pigs Must Die [2001]
    By Dythor in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 07-06-2009, 13:32

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •