Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 98

Thread: Black Sabbath-2012

  1. #31
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    1 ιουλιου λοιπον
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  2. #32
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Υπάρχει πράμα εδώ. Κατ'αρχήν, το εξώφυλλο του δίσκου που θα λέγεται 13, είχαμε πει ότι είναι γτπ.



    Όπως επίσης και το εξώφυλλο του σίνγκλ.



    Και το κομμάτι μέτριον, κάποια καλά σημεία, αλλά γενικά μου'φερε στο νου τα τελευταία Οζζυ με φήλιν από Η&Η. Γενικά λίγα πράματα...


  3. #33
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    Οχι οτι εχω καποιο θεμα τυπου "Χωρις Ward δεν υπαρχουν Black Sabbath" αλλα το κομματι μου φαινεται ανευρο και προσπαθησα να καταλαβω γιατι
    Ισως να ηθελα πιο γκρουβαριστο παιξιμο,5 bpm πανω και καλυτερα drums! O Ozzy μου αρεσε παντως! Νομιζω μια στονερ μπαντα θα το εκανε και γαμω τις διασκευες
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  4. #34
    In search of... Neuroscar's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,911

    Default

    Για την πουτσα το κομματι. Μη ντρεπεστε, πειτε το.
    Το σωστο ριγιουνιον:

  5. #35
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    Τι έχει ο Νίτσε στο στόμα του;

  6. #36
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    από τη μέση και μετά είναι μια χαρά (αν και λίγο σύγχρονο ύφος). αναμένουμε.

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  7. #37
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Quote Originally Posted by Shirime View Post
    Τι έχει ο Νίτσε στο στόμα του;
    Μακαρόνια? Black Sabbath meets Elder Pastitsios

    To άκουσα καμιά δεκαριά φορές το κομμάτι. Οκ, έχει πεντέμισι λεπτά ύπνο που τα δυο μουστάκια παλεύουν να σώσουν τα προσχήματα, και ουσιαστικά ξεκινάει από το 5.40. Άμα το κάνουμε έντιτ έχουμε ένα συμπαθητικό κομμάτι. Για το δίσκο, άμα έχει δύο κομματάρες (όπως είχε το The Devil You Know), εγώ θα είμαι υπερ-ικανοποιημένος.

  8. #38
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Μιλάμε για τρελή μαλακία. Παραγωγή πλαστική και απαράδεκτη, ένας 17χρονος πιτσιρικάς με επιρροές Sabbath ούτε τέτοιο ήχο έχει ούτε τέτοια στο-πόδι-3-powerchord σύνθεση. Το γιατί δε μπορώ να καταλάβω, δεν πρέπει να χουνε πρόβλημα επιβίωσης ή κάτι σχετικό αυτοί οι άνθρωποι.

  9. #39
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    μετριοτης , και 8λεπτο χωρις λογο και αιτια
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  10. #40
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Τουλάχιστον οι Σαμπς κοπιάρουν τον κλασικό ήχο τους ή για εκεί το πάνε τέσπα.
    Εμένα δεν μου φάνηκε κακό το κομματάκι, με θυμάμαι να τη βρίσκω και με πολύ χειρότερα τους.

    Θέλουμε κάτι εφάμιλλο του Selling my soul και ας έχει και παραγωγή Fatboy slim.

    Τέλος, μεγαλύτερη παπάτζα από το Stooges δεν μπορεί να υπάρξει (το λέω γιατί ακόμα το δαγκώνω).

  11. #41
    ShamRock n' Roll Tyler_Durden's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    κάτω απ' το rhythm section
    Posts
    2,648

    Default

    Eμένα δε μου φάνηκε άσχημο το κομμάτι, αλλά ούτε και κάτι ιδιαίτερο. Έχω την αίσθηση οτι είναι αχρείαστα μεγάλο για σχεδόν 9λεπτο και σίγουρα περίμενα κάτι πιο εντυπωσιακό. Απο την άλλη έχω πιάσει τον εαυτό μου να το έχω ακούσει καμιά 10ρια φορές απο προχθές το βράδυ που έσκασε μύτη. Θέλω να πω, το ακούω πολύ ευχάριστα. Το αν αυτό το "ευχάριστα" οφείλεται στο οτι ακούω "νέο υλικό Sabbath" ή από τις πολλές επαναλήψεις της ακρόασης, ακόμη δεν το έχω ξεκαθαρίσει. Προσωπικές προσδοκίες για τον δίσκο είναι να έχει τουλάχιστον το επίπεδο του "Heaven & Hell" του 2009.
    Fred FlintSTONER: YabadabaDOOM !

  12. #42
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    μερικοί κάνετε σα να 'χετε να ακούσετε Sabbath από το Sabotage

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  13. #43
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    δε θα δώσω πιστοποιητικά σαμπαθοσύνης, αλλά νταξ άλλο σάμπαθ πριν το sabotage κι άλλο σάμπαθ μετά ε;
    μην τα αγιοποιούμε όλα, υπάρχει πολύ τζάμπα τραγούδι εκεί έξω (και στη "χρυσή εποχή" ακόμα)

    προτιμώ να απλά να θυμήσω ότι σάμπαθ ακούμε για κάτι τέτοια
    Spoiler



    και γιατί στόνερ
    Spoiler


    Είναι θλιβερό όταν ένα τραγούδι των σάμπαθ είναι λιγότερο σάμπαθ από μια διασκευή των 1000mods. Βρίσκω επίσης λίγο θλιβερό και αυτό που κάνουν στον Όζι. Δεν τον σέβονται οι δικοί του, ξεμωραμένο άνθρωπο και τον βάζουν να τραγουδάει αφού χρειάζεται τόσο ρετουσάρισμα; Τόσο πολλά είναι τα λεφτά που θα βγάλουν από ένα δίσκο;

    Κι ένα θετικό σχόλιο, ο Iommi να ανακυρηχθεί ο άγιος προστάτης του κιθαρισμού
    Last edited by rat_poison; 21-04-2013 at 05:49.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  14. #44
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    μια χαρά ακούγεται το κομμάτι , απλά στο 6:30 απογειώνεται, για το θέμα της παραγωγής όντως βγάζει μια πλαστικίλα , αλλά δεν είναι και τραγικό το άσμα.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  15. #45
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post

    Είναι θλιβερό όταν ένα τραγούδι των σάμπαθ είναι λιγότερο σάμπαθ από μια διασκευή των 1000mods.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


Similar Threads

  1. Neo Black Sabbath tragoudi
    By Buddy Lackey in forum Music Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 15-03-2007, 00:20
  2. BLACK SABBATH AMAXI KLP
    By freak brother in forum Live & Events Talk
    Replies: 6
    Last Post: 24-06-2005, 05:40
  3. black sabbath
    By osbournes in forum Live Reports
    Replies: 2
    Last Post: 05-06-2005, 20:34
  4. Replies: 2
    Last Post: 24-05-2005, 16:59
  5. Black Sabbath
    By DrButcher in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 20
    Last Post: 11-05-2004, 16:46

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •