Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 178

Thread: Το ΛΑΟΣ είναι κυβέρνηση

  1. #31
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    γειά σου ρε κερατά Ρούθλα με το χέβυ μεταλ χιούμορ σου.

    Spoiler
    μπαινεις στον ισιο δρομο και εσυ αλεξ παιδι μου


    και σιγα τα αυγα με τον μπουμπουκο και τον βοριδη
    εδω ηταν υφυπουργος παιδειας η σεληνη της λαμψης ρε μαλακες!!!
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  2. #32
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    to mono "thetiko" stin oli katastasi einai oti o Adwnis isws exei pio fortomeno programma twra kai epistelous SKASEI
    Vielen Dank für alles was mal war

  3. #33


    "Society, have mercy one me
    i hope you're not angry, if i disagree..."

  4. #34
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    to mono "thetiko" stin oli katastasi einai oti o Adwnis isws exei pio fortomeno programma twra kai epistelous SKASEI
    θα φτιάξει τριήρεις...
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  5. #35
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    Quote Originally Posted by nekrobutcher View Post
    στην φωτο δεν ειναι ο βοριδης

  6. #36

    Default

    η αλήθεια είναι οτι δε μπορω να ξεχωρίσω πρόσωπα αλλά για πες


    "Society, have mercy one me
    i hope you're not angry, if i disagree..."

  7. #37
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    τι να πω...απλα δεν ειναι ο βοριδης
    μην αναπαραγουμε παπαριτσες ε?

    ο βοριδης εχει καμνει χειροτερα αλλα δεν ειναι αυτος στην φωτο

  8. #38

    Default

    η ιστορια με το τσεκουρι ισχυει παντως...το εχει ποσταρει καποιος αλλος πιο πανω απο "έγκυρη πηγη"


    "Society, have mercy one me
    i hope you're not angry, if i disagree..."

  9. #39
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    το 85 ο βοριδας οχι τσεκουρι...ουτε αλμπουμ των μανογουορ δεν μπορουσε να σηκωσει

  10. #40
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    To '85 o Βορίδης ήταν 21 χρονών, γραμματέας της ΕΠΕΝ και ομολογεί ο ίδιος ότι είναι αυτός στη φωτογραφία σε άρθρο που ποσταρίστηκε πιο πάνω.
    Η φωτογραφία είναι του Τάσου Κωστόπουλου και δημοσιεύτηκε στον Ιό το 2002 (5/10/2002 και 9/6/2002).
    Επανήλθε σε διάφορες φάσεις στην επικαιρότητα μέσω νετ και σχολιάζει σχετικά και ο Καρατζαφέρης.

    http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_...11/2010_421550

    – Της εποχής είναι και η περιβόητη φωτογραφία με το τσεκούρι, με την οποία σας απειλεί σήμερα ο κ. Καρατζαφέρης;

    – Τότε ήμουν γραμματέας της ΕΠΕΝ. Η φωτογραφία είναι κάτω από τα γραφεία μας στην Ακαδημίας. Εχουμε δεχθεί επίθεση αναρχικών, οι οποίοι διαδήλωναν για τον φόνο του Μελίστα. Τα γραφεία μας έχουν πυρποληθεί και στη γωνία έναν δικό μας τον έχουν τσακίσει στο ξύλο. Εμείς, φοβισμένοι μετά την επίθεση, πηγαίνουμε να τον μαζέψουμε, οπλοφορώντας. Δέχομαι ότι το τσεκούρι είναι όπλο. Οτι το φέρω εκείνη τη στιγμή είναι άδικη πράξη. Πρόθεσή μου όμως ήταν η άμυνα. Αυτό ήταν. Εγώ τώρα τι θέλετε να κάνω; Εσείς, βλέπετε, κρίνετε τη φωτογραφία έξω από τις συνθήκες εποχής... Ακούστε, είμαι ό,τι είμαι σήμερα επειδή πέρασα απ’ όλη αυτή τη διαδικασία. Αν δεν είχα αυτές τις εμπειρίες, δεν θα μιλούσα όπως μιλώ σήμερα.

    Ο Κωστόπουλος διαψεύδει τα πάντα:

    http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=226000

    Η επίμαχη φωτογραφία τραβήχτηκε από εμένα το βράδυ της Κυριακής 12 Μαΐου 1985, γύρω στις 10:45 μ.μ., κατά τη διάρκεια μιας απόλυτα ειρηνικής διαδήλωσης μερικών εκατοντάδων νέων, ως επί το πλείστον αντιεξουσιαστών, σε ένδειξη αλληλεγγύης προς τους πολιορκούμενους στο Χημείο ομοϊδεάτες τους.

    [..]

    Η πορεία της 12ης Μαΐου -άοπλη, ειρηνική κι ασφυκτικά κυκλωμένη από τα ΜΑΤ- οργανώθηκε ως εκδήλωση αλληλεγγύης προς τους πολιορκημένους και καταγγελίας του φημολογούμενου φόνου ενός νεαρού στις συγκρούσεις της 9ης Μαΐου. Ξεκίνησε απ' τα Προπύλαια, έκανε το γύρο της Ομόνοιας χωρίς το παραμικρό επεισόδιο κι από τη Σταδίου έστριψε προς τα Εξάρχεια. Στην Ακαδημίας, μπροστά στα γραφεία της ΕΠΕΝ, οι διαδηλωτές δέχτηκαν απρόκλητη επίθεση από μια εικοσαριά ΕΠΕΝίτες, μ' επικεφαλής τον Βορίδη. Τα «Νέα» της επομένης έκαναν λόγο για «μεγάλη προβοκάτσια με στόχο τη γενίκευση των επεισοδίων και τη δημιουργία χαώδους κατάστασης», η οποία απέτυχε χάρη στην ψυχραιμία κι αυτοσυγκράτηση των διαδηλωτών. Συνθήματα του Βορίδη και των συντρόφων του ήταν «Ο Μάλλιος ζει, αυτός μας οδηγεί» και «Πινοσέτ - Πινοσέτ». Εκτόξευσαν ακόμη και μολότοφ, χωρίς τα ΜΑΤ να διανοηθούν να τους ακουμπήσουν.

  11. #41
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    ικονοκλαστς ΔΕΝ ειναι

    δεν ξερω για ποιον λογο τα ειπε τα παραπανω αλλα επειδης εχω δικο μου ατομο που ηταν στα σκηνικα ο συγκεκριμενος τυπος ΔΕΝ ειναι ο βοριδας

  12. #42
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Στα παπάρια μας. Διάβασε τα άρθρα και δώσ' τα και στο «άτομο» να ξεστραβωθεί.

  13. #43
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    εαν το ''ατομο'' ηταν ενα απο αυτους που πλακωθηκαν με τα καιναρια της ΕΠΕΝ (με τον βοριδα να σιγονταρει απο πισω) εγω θα πρεπει να τον ξεστραβωσω με το ΓΑΜΗΜΕΝΟ πραμα που βρηκες στον ΓΑΜΗΜΕΝΟ ινντερνε?
    μηπως πρεπει να ξεστραβωσω και οσους ηταν σε ολα τα ΓΑΜΗΜΕΝΑ ιστορικα ΓΑΜΗΣΙΑ εναντια στο ΓΑΜΗΜΕΝΟ κρατος με τα δημοσιευματα γενικα?

    σοβαρα ρε χαιβανι σαλτα και γαμησου

    σε λιγο θα μας ζητησεις και λινκ για το αν υπαρχουμε η οχι

    εντιτ...
    και κοιτα να δεις που μετα το ιστορικο ''ο φιλος σου'' θα βρεθουμε και υπερασπιστες του βοριδα....
    Last edited by 00i00; 12-11-2011 at 03:20.

  14. #44
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Έλα μωρέ μαλάκα όλο εμπειρία και στυλάκι γερογκουρού με «άτομα» στα «σκηνικά» και «μη λέμε παπαρίτσες» και αρχιδιές.

    Η φωτογραφία είναι πασίγνωστη εδώ και χρόνια. Ομολογεί ο ίδιος ο εμπλεκόμενος φασίστας ότι συμμετέχει (παρά το τρομακτικό πολιτικό κόστος που τότε του κόστισε δύο εκλογικές καθόδους). Ο βίος και η πολιτεία του είναι επίσης πασίγνωστος και σαν ΕΠΕΝίτης και σα μαθητής και μετά και όλοι γνωρίζουν ότι συμμετείχε σε εκατό παρόμοια σκηνικά και απόλα. Τα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ περιστατικά περιγράφει έγκριτος δημοσιογράφος με τρακόσα χρόνια προυπηρεσία στην Ελευθεροτυπία και στον Ιό, ο ίδιος που ΤΡΑΒΗΞΕ τη φωτογραφία και ο ίδιος που την πρωτοδημοσίευσε. Ο αρχηγός του κόμματος του μαλάκα ομολογεί το 2006 ότι γνωρίζει για τα σκηνικά και προσπαθεί να το μπαλώσει όπως μπορεί. Όλα αυτά να έχουν εκτυλιχθεί με δημοσιεύματα στην Ελευθεροτυπία, στην Καθημερινή και στο Έθνος ήδη απο το 2006.

    Και έρχεται ο Μιμιν το 2011 στο ιντερνετ να πει ότι τονατάλλο γιατί ασουμε ναουμε και ξερωγω. Ε δε γαμιέσαι, πες λέω μαλακίες, κάνω πάσο. Θες να τα ακούσεις βραδιάτικο.

  15. #45
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    πρωταπολα δεν εχω πουλησει ΠΟΤΕ στυλακι παπου εδω μεσα, αυτο ειναι δικο σου αυθαιρετο συμπερασμα που βολευει το οτι βολευει τελοσπαντων...

    δευτεροναπολα οπως ειναι πασιγνωστη αυτην η φωτο για χρονια το ιδιο ηταν και αλλες που βγηκαν παλι απο ''εγκριτους'' (αληθεια για σενα ποιος ειναι ''εγκριτος'' και με τι κριτηρια?) και εχουν ''καταριφθει''
    να θυμισω το μισθολογιο της ΕΥΠ με Πλευρη (ο αγαπημενος του ''φιλου '' μου) και Πακιστανου....
    το οτι ο ιδιος εβγαλε την φωτο δεν λεει ΤΙΠΟΤΑ για την ταυτοτητα του εικονιζομενου...αν δεν μπορεις να το καταλαβεις αυτο τοτε λυπαμε

    συχωρναμε που ερχομαι εγω ο ΜΙΝΜΙΝ (κι οχι μιμιν ρε καιτουλα) να καταθεσω μια μαρτυρια καποιου που πηρε μερος σε οτι εχεις ΔΙΑΒΑΣΕΙ ρε μπουνταλα, και συγνωμη που πιστευω καποιον που τον τραβουσαν για ανακρισεις μαζι με τον κουφοντινα κι οχι τους αλητες ρουφιανους δημοσιογραφους (εγκριτους ομως ολα κι ολα)

Similar Threads

  1. ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗΣ
    By ikonoklast in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 185
    Last Post: 26-02-2015, 11:02
  2. Ο Λαός Ξεχνά Τι Σημαίνει Αριστερά
    By DM in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 227
    Last Post: 08-05-2008, 01:45
  3. Replies: 15
    Last Post: 08-11-2005, 11:11
  4. Replies: 20
    Last Post: 17-05-2004, 13:53
  5. Brainwashing ή το θέλει ο λαός?
    By cloud in forum General Discussion
    Replies: 65
    Last Post: 19-01-2004, 15:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •