Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast
Results 151 to 165 of 178

Thread: Το ΛΑΟΣ είναι κυβέρνηση

  1. #151
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    Quote Originally Posted by GG* View Post
    μην μας πουνε και ΜΑΛΑΚΕΣ
    Αυτο λεω και εγω
    απλα κανουμε πραξη την δηλωση/βωμολοχια: Θα σας γαμησουμε το μουνι, φασιστες!
    1) e4, c5
    2) Νf3

  2. #152
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    Αλε

    Καταρχήν, επιτρέψτε μου να πω ότι ο γιος μου, Αναστάσιος Αλέφαντος, αεροναυπηγός, διευθυντής σε σημαντικό τομέα του αεροδρομίου «Ελευθέριος Βενιζέλος» εδώ και 11 χρόνια, με σπουδές 7 χρόνια στην Αγγλία, και έπειτα από την Αγγλία με επιπρόσθετες σπουδές στην Ανωτάτη Εμπορική εδώ, οικογενειάρχης με 2 παιδιά, κατεβαίνει υποψήφιος στις εκλογές για πρώτη φορά, με το ΛΑΟΣ στη Β’ Αθηνών. Είναι επιστήμονας. Ηλικία 44 ετών.

  3. #153
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Ε τόσο γλύψιμο στον Καρατζάφ στο Τηλεάστυ δεν ήταν τυχαίο.

  4. #154
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default



    http://daravigas.blogspot.com/

    ατελειωτο το οπλοστασιο του προεδρου


  5. #155
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    Quote Originally Posted by MaX Payne View Post
    Αλε

    Καταρχήν, επιτρέψτε μου να πω ότι ο γιος μου, Αναστάσιος Αλέφαντος, αεροναυπηγός, διευθυντής σε σημαντικό τομέα του αεροδρομίου «Ελευθέριος Βενιζέλος» εδώ και 11 χρόνια, με σπουδές 7 χρόνια στην Αγγλία, και έπειτα από την Αγγλία με επιπρόσθετες σπουδές στην Ανωτάτη Εμπορική εδώ, οικογενειάρχης με 2 παιδιά, κατεβαίνει υποψήφιος στις εκλογές για πρώτη φορά, με το ΛΑΟΣ στη Β’ Αθηνών. Είναι επιστήμονας. Ηλικία 44 ετών.
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  6. #156

    Default

    Θα γίνω λίγο γραφικός, αλλά θα πω δυο πράγματα για τον ΠΥΡΙΝΟ ΛΟΓΟ του γιάννη παπαμιχαήλ χτες στην ανατροπή. Έκανε τέσσερις παρεμβάσεις:

    α) Πήρε τον λόγο όταν συζητούσαν για το αν πρέπει να γίνει ντιμπέιτ (και πως θα είναι αυτό), για να πει εντελώς από το πουθενά και επακριβώς "εγώ δεν πιστεύω πως θα βγει η Χρυσή Αυγή, ούτε το κόμμα με το ωραίο όνομα που σκέφτηκε ο κύριος Καμμένος"

    β) Λέει ο Παφίλλης οικονομικές προτάσεις του ΚΚΕ (τις ίδιες) και τον διακόπτει ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ για να τον ρωτήσει "συγνώμη κύριε Παφίλλη, θέλετε να γίνουμε Βόρεια Κορέα τώρα; Μόνο εκεί έχουν κουμμουνισμό". Απαντάει ο Παφίλλης "αυτό καταλάβατε;". Ρωτάει ο Γιάννης "τι έπρεπε να καταλάβω;". Συνεχίζει ο Παφίλλης "εμείς θέλουμε να διαμοιραστεί ισομερώς ο πλούτος, να περάσει από τους ισχυρούς στα χαμηλά στρώματα". Σχολιάζει ο Γιάννης "Α, οκ. Και εμείς αυτό θέλουμε." (τον έσβησε)

    γ) Όσο σκοτώνονται οι Γιακουμάτοι με τους Χαϊκάληδες (...), ξαναπαίρνει τον λόγο για να πει "ο κόσμος έχει βαρεθεί τα δύο μεγάλα κόμματα, και θέλω να τοποθετηθείτε σε κάτι που θα πω : πριν λιγες μερες πηρα τηλέφωνο τον Σαμαρά, και τον ρώτησα πως είναι δυνατόν να μπαινουν υπουργοί άνθρωποι που δεν έχουν σπουδάσει το αντικείμενο. Είναι δυνατόν να μπαίνει ο Βενιζέλος υπουργός οικονομικών ενώ είναι συνταγματολόγος; Αυτά έλεγα στον Σαμαρά και εκείνος μου έλεγε πως γίνεται. Είναι δυνατόν αυτό;". Γυρίζει ο Αντώναρος και τον ρωτάει "κύριε Παπαμιχαήλ, ποιός είναι ο υπεύθυνος για τα οικονομικά του ΛΑΟΣ;". Απαντάει ο Γιάννης "Δεν μπορώ να σας απαντήσω γιατι ΔΕΝ ΞΕΡΩ". Ρωτάει ο Αντώναρος "και τι συζητάμε τόση ώρα;". Απαντάει ο Γιάννης "εγώ μιλούσα για τα κόμματα εξουσίας μόνο."

    και

    δ) Σε κάποια φάση όπου όλοι έλεγαν για τον έλεγχο του χρέους και την ύπαρξη ή μη νέων μέτρων, ξαναπαίρνει τον λόγο, και λεει "ο τόπος θέλει φρεσκάδα. εγώ για αυτό πολιτεύτηκα, για να δώσω παράδειγμα στους νέους. ξεπέρασα όλες τις δυσκολίες και ένα μεγάλο προσωπικό πρόβλημα, που ο κύριος πρετεντέρης το ξέρει επειδή είχαμε κάνει μια εκπομπή παλιά για αυτό. τώρα μπήκα στην πολιτική."

  7. #157

    Default

    Quote Originally Posted by MaX Payne View Post
    Αλε

    Καταρχήν, επιτρέψτε μου να πω ότι ο γιος μου, Αναστάσιος Αλέφαντος, αεροναυπηγός, διευθυντής σε σημαντικό τομέα του αεροδρομίου «Ελευθέριος Βενιζέλος» εδώ και 11 χρόνια, με σπουδές 7 χρόνια στην Αγγλία, και έπειτα από την Αγγλία με επιπρόσθετες σπουδές στην Ανωτάτη Εμπορική εδώ, οικογενειάρχης με 2 παιδιά, κατεβαίνει υποψήφιος στις εκλογές για πρώτη φορά, με το ΛΑΟΣ στη Β’ Αθηνών. Είναι επιστήμονας. Ηλικία 44 ετών.

  8. #158
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    Θα γίνω λίγο γραφικός, αλλά θα πω δυο πράγματα για τον ΠΥΡΙΝΟ ΛΟΓΟ του γιάννη παπαμιχαήλ χτες στην ανατροπή. Έκανε τέσσερις παρεμβάσεις:

    α) Πήρε τον λόγο όταν συζητούσαν για το αν πρέπει να γίνει ντιμπέιτ (και πως θα είναι αυτό), για να πει εντελώς από το πουθενά και επακριβώς "εγώ δεν πιστεύω πως θα βγει η Χρυσή Αυγή, ούτε το κόμμα με το ωραίο όνομα που σκέφτηκε ο κύριος Καμμένος"

    β) Λέει ο Παφίλλης οικονομικές προτάσεις του ΚΚΕ (τις ίδιες) και τον διακόπτει ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ για να τον ρωτήσει "συγνώμη κύριε Παφίλλη, θέλετε να γίνουμε Βόρεια Κορέα τώρα; Μόνο εκεί έχουν κουμμουνισμό". Απαντάει ο Παφίλλης "αυτό καταλάβατε;". Ρωτάει ο Γιάννης "τι έπρεπε να καταλάβω;". Συνεχίζει ο Παφίλλης "εμείς θέλουμε να διαμοιραστεί ισομερώς ο πλούτος, να περάσει από τους ισχυρούς στα χαμηλά στρώματα". Σχολιάζει ο Γιάννης "Α, οκ. Και εμείς αυτό θέλουμε." (τον έσβησε)

    γ) Όσο σκοτώνονται οι Γιακουμάτοι με τους Χαϊκάληδες (...), ξαναπαίρνει τον λόγο για να πει "ο κόσμος έχει βαρεθεί τα δύο μεγάλα κόμματα, και θέλω να τοποθετηθείτε σε κάτι που θα πω : πριν λιγες μερες πηρα τηλέφωνο τον Σαμαρά, και τον ρώτησα πως είναι δυνατόν να μπαινουν υπουργοί άνθρωποι που δεν έχουν σπουδάσει το αντικείμενο. Είναι δυνατόν να μπαίνει ο Βενιζέλος υπουργός οικονομικών ενώ είναι συνταγματολόγος; Αυτά έλεγα στον Σαμαρά και εκείνος μου έλεγε πως γίνεται. Είναι δυνατόν αυτό;". Γυρίζει ο Αντώναρος και τον ρωτάει "κύριε Παπαμιχαήλ, ποιός είναι ο υπεύθυνος για τα οικονομικά του ΛΑΟΣ;". Απαντάει ο Γιάννης "Δεν μπορώ να σας απαντήσω γιατι ΔΕΝ ΞΕΡΩ". Ρωτάει ο Αντώναρος "και τι συζητάμε τόση ώρα;". Απαντάει ο Γιάννης "εγώ μιλούσα για τα κόμματα εξουσίας μόνο."

    και

    δ) Σε κάποια φάση όπου όλοι έλεγαν για τον έλεγχο του χρέους και την ύπαρξη ή μη νέων μέτρων, ξαναπαίρνει τον λόγο, και λεει "ο τόπος θέλει φρεσκάδα. εγώ για αυτό πολιτεύτηκα, για να δώσω παράδειγμα στους νέους. ξεπέρασα όλες τις δυσκολίες και ένα μεγάλο προσωπικό πρόβλημα, που ο κύριος πρετεντέρης το ξέρει επειδή είχαμε κάνει μια εκπομπή παλιά για αυτό. τώρα μπήκα στην πολιτική."
    αχ ρε Γιαννάκη , και να μην μπει στην βουλή ας τον κάνουμε μοντερέιτορ σε κανένα κανάλι στο irc , απλά να μην του πούμε ακριβώς τι είναι
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  9. #159
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default



    Ο Γιάννης Παπαμιχαήλ έχει παράπονα από τον Πρετεντέρη

    Ο υποψήφιος του ΛΑΟΣ θεωρεί ότι ο οικοδεσπότης της Ανατροπής δεν τον άφησε να μιλήσει για το κόμμα του και τις απόψεις του για το πώς θα πάει μπροστά ο τόπος

    Ο Γιάννης Παπαμιχαήλ δίνει την απάντησή του μέσω facebook σε όσους νομίζουν ότι δεν ξέρει καλά τις θέσεις του ΛΑΟΣ και ιδιαίτερα σε αυτούς που σχολίασαν τη δήλωσή του ότι δεν γνωρίζει τον υπεύθυνο οικονομικών του κόμματος του: "Αυτό που έγινε ήταν μια εκπομπή στην οποία επί μια ώρα ο κ.Χαϊκάλης βρισκόταν σε έξαλλη κατάσταση και τσακωνόταν πότε με τον κ. Γιακουμάτο, πότε με τον κ. Παφίλη και πότε με τον κ.Πεταλωτή. Συγγνώμη αλλά έτσι συζήτηση με 9 άτομα δεν μπορούσε να γίνει και κατά τη γνώμη μου ο κ.Πρετεντέρης θα έπρεπε να είχε συντονίσει πολύ καλύτερα την κουβέντα.Εγώ πήγα να συζητήσω και όχι να ακολουθήσω μια τακτική όπως του κ.Χαϊκάλη που πιστεύω ότι κανείς δεν κατάλαβε για ποιό θέμα ακριβώς μιλούσε. Πεταγόταν από το ένα θέμα στο άλλο με αποτέλεσμα να αποσυντονιστεί η όλη συζήτηση.Έχουμε ακόμα δέκα μέρες και θα έχω την ευκαιρία να πω και να τεκμηριώσω τις απόψεις μου.Νάστε καλά".
    και

    Ψάξαμε να βρούμε οπτικό υλικό από την εκπομπή αλλά δεν τα καταφέραμε.Ακούσαμε όμως ότι η παρουσία του Γιάννη ήταν ανεπανάληπτη και παρακαλούμε το Mega να την επαναλάβει,

    Διαβάστε τι έγραψε κάποιος επισκέπτης του φόρουμ electricrequiem.com

    "Θα γίνω λίγο γραφικός, αλλά θα πω δυο πράγματα για τον ΠΥΡΙΝΟ ΛΟΓΟ του Γιάννη Παπαμιχαήλ χτες στην ανατροπή. Έκανε τέσσερις παρεμβάσεις: ...

  10. #160
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Έχετε πάρει γραμμή οτι ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ είναι υποψήφιος στο επικρατείας του Καρατζαφέρη;

    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  11. #161
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Ξαναχρεωκοπησαμε παντως το 1932, αν θυμαμαι καλα, μαλακοκαυλη αδωνι.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  12. #162

  13. #163
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    np: nina hagen - coke sucks

  14. #164
    Senior Member kapetan-Korakas's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    behind you.
    Posts
    289

    Default

    A peaceful warrior

  15. #165
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    κλασσικος ηλιθιος γραφικος που μπερδεψε τη βουρτσα με την πουτσα

Similar Threads

  1. ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗΣ
    By ikonoklast in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 185
    Last Post: 26-02-2015, 11:02
  2. Ο Λαός Ξεχνά Τι Σημαίνει Αριστερά
    By DM in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 227
    Last Post: 08-05-2008, 01:45
  3. Replies: 15
    Last Post: 08-11-2005, 11:11
  4. Replies: 20
    Last Post: 17-05-2004, 13:53
  5. Brainwashing ή το θέλει ο λαός?
    By cloud in forum General Discussion
    Replies: 65
    Last Post: 19-01-2004, 15:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •