Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53

Thread: American Horror Story

  1. #1
    Dr.Dakota Block Impure's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    miami bitch
    Posts
    1,404

    Default American Horror Story



    Νεά σειρά από του δημιουργούς του Nip/tuck



    Μια οικογένεια από τη Βοστώνη, μετα απο ενα αναπαντεχο συμβαν, μετακομιζει στο Λος Αντζελες. Το σπίτι που αγοράζουν όμως έχει τεράστια ιστορία και έχουν συμβεί και συνεχιζουν να συμβαινουν περιεργα περιστατικά εκεί μέσα.
    Ωραια σκηνοθετημένο, το σενάριο δεν είναι τετριμμένο και ας εχει να κανει με haunted house. Από ηθοποιούς έχουμε Connie Britton, Dylan McDermott, Jessica Lange( τρελο κουγκαρ) και αλλους.
    Χιντ, η καμαριέρα (πλιτς κλπ)

    Το μόνο που θα πω ειναι πως η σειρα ειναι άρρωστη και γαμάτη. Δείτε και discuss
    Last edited by Impure; 25-10-2011 at 13:39.

  2. #2
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    ειδα τα δυο πρωτα επεισοδια. ελπιζω να τα βρισκει λιγο με τον ρυθμο γιατι το 1ο επεισοδιο ειδικα ηταν σαν 50λεπτο trailer.
    this is radio freedom.

  3. #3
    Senior Member namiroth's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Somewhere sticking my finger in a dike, wearing wooden shoes and smoking tulip bulbs
    Posts
    730

    Default

    Το μόνο που θα πω ειναι πως η σειρα ειναι άρρωστη και γαμάτη
    αυτο ακριβως,ηθελα να ανοιξω κιεγω θρεντ. ειδα τα πρωτα 6 σερι και η σειρα απλα γαμει..
    δεν ξερεις απο που σου ρχεται σε κατι φασεις..
    Quote Originally Posted by Witchkiller View Post
    Α ,και πούστε ,για να μην την πατήσετε ,όσο thrash έπεξε η μπάντα έπεξε ...............

  4. #4

    Default

    Γενικα τα λεει πετυχημενα το πρωτο ποστ.Σε καποια φαση φοβηθηκα οτι θα αρχιζε να επαναλαμβανεται με παλιες ιστοριες σε καθε επεισοδιο,αλλα πηρε μια πολυ ενδιαφερουσα τροπη.Δειτε το

  5. #5
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default

    κι εγω σημερα ειδα τον πιλοτο μετα απο ζαλαδα φιλων, και πραγματικα μου κινησε την περιεργεια. παρα πολυ ωραια ατμοσφαιρα και τα πρωτα δειγματα της πολυποθητης "αρρωστειας" που λενε για τη σειρα φαινονται. εφυγα να συνεχισω

  6. #6
    Senior Member ~ladykiller~'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    a hole in the wall
    Posts
    4,499

    Default

    το άρχισα κ εγώ πριν μερικές μέρες.
    η αλήθεια είναι πως όταν είχα πρωτοδεί "Νεά σειρά από του δημιουργούς του Nip/tuck" με κράτησε πίσω αλλά σε μια φάση να δω τι καινούριο το κατέβασα.
    καλό φαίνεται προς το παρόν... θα δείξει.

    satan was a lez

  7. #7
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    χαμος στο πρωτο επισοντ ε.. σαν να δα ολοκληρη ταινια ηταν
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  8. #8
    Senior Member ~ladykiller~'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    a hole in the wall
    Posts
    4,499

    Default

    μπορεί να ειναι νωρίς αλλά νομίζω πως το αγαπώ, τελικά...

    satan was a lez

  9. #9
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    οι φανς του χορρορ τσεκαρετε αφοβα , ειμαι 4ο επισοντ και παει πολυ καλα.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  10. #10
    Dr.Dakota Block Impure's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    miami bitch
    Posts
    1,404

    Default

    Mpamp, νομιζα πως δεν ειχε ασχοληθει κανεις, ρε πραγματικα τι μπαχαλο γινεται εκει περα γαμω το στανιο, επικες στιγμες με Sylar απογειωσε την σειρα. Νταξει ξενερωσα στο τελευταιο επεισοδιο ΠΑΝΙΚΟΣ.

  11. #11
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default

    επεισοδιάρα το τελευταίο. και τελευταία σκηνή πήγε να κυλίσει ένα δάκρυ

  12. #12
    Defunct Economist
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Skåne Θρησκεία Ανεξαρτησία
    Posts
    6,135

    Default

    Spoiler
    Μονο εμένα με αηδιάζει κάπως το αχαλύνωτο ripoff του the others που κι αυτό ηταν ripoff του sixth sense? Δηλαδή έλεος, οταν ο μπρους γουίλις διαπίστωνε οτι είναι νεκρός χυσαμε όλοι και μείναμε μαλάκιες. Οταν η νικόλ κιντμαν το διαπίστωσε, χύσαμε για την ερμηνεία αλλα δεν μείναμε μαλάκες. Οταν η κόρη του τυπά στο αμερικαν χορορ στορυ το διαπίστωσε, σταρχίδια μας, το περιμέναμε, been there, done that, επιστρέφουμε στο skyrim.


    Η σειρά σώζεται λόγω ντύλαν μακντερμοντ που είναι κατ εμε ισως ο πιο υποτιμημένος τηλεοπτικός ηθοποιός εβερ.
    Practical men, who believe themselves to be quite exempt from any intellectual influences, are usually the slaves of some defunct economist.
    J. M. Keynes.

  13. #13
    Dr.Dakota Block Impure's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    miami bitch
    Posts
    1,404

    Default

    H σειρα συνεχιζεται με νεο στορυ και νεους ηθοποιους σε αλλη τοποθεσια, οπως ειπε ο Myrphy. Τελευταίο επεισόδιο όντως δάκρυ

  14. #14
    Έχω κάνει λεύκανση Κυρία Μαριάννα's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Εκάλη
    Posts
    1,189

    Default

    δεν θα έλεγα πως τρελάθηκα με το τέλος, όχι πως ήταν κ απογοήτευση αλλά μου φάνηκε λίγο βιαστικό όπως το πρώτο.
    "Κυρία Μαριάννα δεν καπνίζουμε την ώρα της γυμναστικής"

  15. #15

    Default

    θα μπορουσαν να βαλουν τα καλα πνευματα να εμποδιζουν τα κακα οταν τα τελευταια πανε να σκοτωσουν αθρωπους ! καταλλα 12 επεισοδια σε 3 μερες. ανασα δροσας η λανγκ (ο μακελιαρης και ο ΡΟΣ επισης καλοι) μεσα σε νεροβραστες ερμηνειες αλλα μαλλον ο ρυθμος μαλλον δε προσφερεται για κατι παραπανω.χαλαλι ομως γιατι στη βραση κολλαει το σιδερο! ισως να χανοταν το ΚΟΥΙΡΚΙ της φασης αν δινανε περισσοτερη εμφαση στο δραμα.

    Spoiler


    1) περιμενα να δω τον αντιχριστο πιο μεγαλο στο τελευταιο δεδομενου του ρυθμου αναπτυξης του κατα την κυηση

    2)γιατι λετε να εβαλε φαρμακο η κονστανς στα μπραουνιζ που ειχε κανει για την βαιολετ ;αν δεν ειχε βαλει το μογγολακι να φτυσει στη ζυμη θα ελεγα οτι ηθελε να την ξεκανει για να εχει παρεα ο μακελιαρης αλλα τωρα μπερδευομαι γιατι δειχνει ΜΙΣΟΣ.

Similar Threads

  1. Horror Books
    By ismosax in forum Literature
    Replies: 78
    Last Post: 17-08-2010, 17:14
  2. [TV] Masters of Horror
    By Silent_Enigma in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 3
    Last Post: 12-04-2006, 16:29
  3. The horror...
    By _UnHoLyMaRtYr_ in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 18
    Last Post: 03-11-2005, 20:27
  4. Fame Story III
    By Kingryche in forum General Discussion
    Replies: 49
    Last Post: 05-04-2005, 17:50
  5. love story
    By Stormrider in forum General Discussion
    Replies: 70
    Last Post: 31-10-2004, 14:39

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •