Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 120

Thread: Ante gamh8eite kinezoi. srsly.

  1. #76
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Στο θέμα που συζητάτε, δε μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι κάνουνε τις κυρίες και το φέρνουν απο δω κι απο κει και δε βγαίνουν να πούνε το σωστό.

    Ότι δηλαδή ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ ΜΕ ΤΑ ΚΙΤΡΙΝΟΜΟΥΡΙΚΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΚΑΘΕ ΑΠΟΧΡΩΣΕΩΣ, ΕΙΤΕ ΤΡΩΝΕ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ, ΕΙΤΕ ΒΛΕΠΟΥΝΕ ΤΣΟΝΤΕΣ ΜΕ ΧΤΑΠΟΔΙΑ, ΕΙΤΕ ΓΥΡΝΑΝΕ ΞΕΡΑΣΜΑΤΑ ΜΕ ΚΑΣΤΡΑ ΤΟΥ ΤΑΚΕΣΙ ΚΛΠ, ΕΙΤΕ ΑΦΗΝΟΥΝΕ ΔΙΧΡΟΝΑ ΝΑ ΣΦΑΔΑΖΟΥΝΕ. Αστοδιάλο με τους σιχαμένους

  2. #77
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    λιγα τα λογια σου για τον τακεσι
    μην σου ξουρισω την φαβοριτα γιεγιε
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  3. #78
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

  4. #79
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    γιατί όλοι κάνουνε τις κυρίες
    ολοι ξεκινανε με το 'ειμαι φουλ αντιρατσιστης, αλλα..' ακριβως για να αποφυγουν τις αντιδρασεις που εγω λαμβανω. Πιο σιχαμενο πραγμα απο το να εισαι με το στανιο politically correct δεν υπαρχει.
    Σεξιστες, ρατσιστες κλπ, ειμαστε ολοι μεχρι τον βαθμο που μας το επιτρεπει η συνειδηση μας.
    Το να μην λες τα πραγματα με το ονομα τους ομως ειναι ηλιθιοτητα. κ στα @@ μας κ ο καθε cybernaut, εδω μιλαμε για ενα συγκεκριμενο περιστατικο, δεν βγαζετε καποιο συμπερασμα απο αυτο που ειδατε?
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  5. #80
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    hélas, είσαι hella sottish πως το λεν' ελληνικά πια

  6. #81
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Σε λιγο θα μας πεις οτι το καθεστως στην Κινα ειναι παραδεισος και δε διαφερει σε τιποτα απο τα καθεστωτα του "δυτικου" κοσμου.
    Πιο πολύ είπε ότι τα καθεστώτα του δυτικού κόσμου (βγάλε τα εισαγωγικά, βλάκα) δεν σέβονται τόσο την ανθρώπινη ζωή όσο θέλετε να παρουσιάσετε και η απόσταση από την Κίνα δεν είναι είναι δα και τόσο μεγάλη.

    Και καποια στιγμη αυτη η μεταφορα και προκληση τυψεων για τα κινεζικα προιοντα πρεπει να σταματησει, πιο ακυρο επιχειρημα δεν υπαρχει σε αυτες τις κουβεντες.
    Είναι ένα εξαιρετικό επιχείρημα. Το ότι εσύ έχεις χτίσει μια παραγωγή που πατάει ανθρώπους αλλά τους κρύβει πίσω από την κουρτίνα δείχνει πολλά για το πόσο σέβεσαι την ανθρώπινη ζωή.
    Δεν τα βγαζω τα εισαγωγικα, ειναι εκει για καποιο σκοπο. Το μυαλο σου εχει δεχθει παρομοια (αν οχι μεγαλυτερη) προπαγανδα για τον "δυτικο" κοσμο με αυτην που εχουν δεχθει αυτοι τους οποιους χλευαζεις στο παρον θρεντ για την συμπεριφορα τους απεναντι στους Κινεζους. Το ειπα και στο προηγουμενο ποστ, αν εσυ θεωρεις οτι η Κινα του 2011 ειναι σαν κοινωνια "ε μωρε τα ιδια πραγματα πανω κατω κομψι κομψα" με τις υπολοιπες κοινωνιες που ανεφερε ο καρχαρτ, και επιπροσθετως κι αυτες μεταξυ τους, τι να σου πω. Μπραβο

    Οσον αφορα το δευτερο σκελος, δεν ειμαι υπευθυνος για τις πραξεις των αλλων, παρα μονο για τις δικες μου, και τις δικες μου ιδεες. Αν εσυ ή ο οποιοσδηποτε θεωρει οτι καθε φορα που περπαταμε με τα παπουτσια μας τα οποια τα πηραμε απο την ταδε εταιρια ή με το καινουριο μας σενιο πουλοβερακι και αυτο σκοτωνει AS WE SPEAK τρια κινεζικα παιδακια απο την πολλη δουλεια, αυτο ειναι μια δικη σου αντιληψη, καθυστερημενη οσο δεν παει. Με βαση αυτη τη λογικη, θα πρεπε να κυκλοφορουμε ολοι γυμνοι και να μην εχει κανενας μας ηλεκτρονικο υπολογιστικο συστημα.

    Ο σκοπος δεν ειναι να μη φοραμε το ταδε ρουχο επειδη προερχεται απο κινεζικη βιομηχανια στην οποια δουλευουν 7χρονα κινεζακια οσο τα βιαζουν 4 αραπηδες για 14 noodles την ημερα, το θεμα ειναι αυτη η εικονα να αλλαξει σε μεγαλη κλιμακα, να μη γινεται αυτο ΚΑΘΟΛΟΥ, κι οχι να κανουμε τα παιδακια 231 εκατομμυρια απο 232 εκατομμυρια, αν και ειναι μια αρχη αυτο. Αν σε βοηθαει να κοιμασαι τα βραδια βεβαια το οτι σημερα περπατησες με παντοφλες και κανεις δε βασανιστηκε εξαιτιας σου, ξανα μπραβο

  7. #82
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Καταρχήν δεν ξέρω αν θα σου φανώ καραγκιόζης, νούμερο, προκλητικός [*] αλλά πραγματικά δεν μπορώ να πάρω στα σοβαρά κάποιον που μου λέει για το «μυαλό μου που έχει δεχθεί προπαγάνδα» για το οτιδήποτε.

    Αλήθεια, μπλοκάρω αυτόματα. Και αυτό συμβαίνει γιατί κατα κύριο λόγο μιλάμε με λόγια σταράτα και δεν είναι «προπαγάνδα» να σου αναφέρει κάποιος δέκα παραδείγματα όπου δεν υπάρχει σεβασμός στην ανθρώπινη ζωή. Στον δυτικό κόσμο. Ο carheart πολύ γλυκά ανέφερε κάποια, τα εργοστάσια του Αμπράμοβιτς στην Ισλανδία, το ιατρικό σύστημα στην Αμερική, την Ιταλία του Μπερλουσκόνι, την Σαουδική Αραβία και την Άπω Αφρική. Ο καθένας που βλέπει και διαβάζει γύρω του μπορεί να σου προσθέσει άλλα διακόσα. Εγώ ας πούμε, θα σε ρωτήσω, είναι σεβασμός στην ανθρώπινη ζωή να βυθίζεις εν ψυχρώ ένα πλοίο γεμάτο μετανάστες στα ανοιχτά [ιταλία]; Το να πυρπολείς άστεγους σαν νυχτερινό χόμπι πλουσιόπαιδων; [γαλλία] Το να πετροβολείς μέχρι θανάτου γυναίκες για μοιχεία; [Μ.Ανατολή - Αφρική και παντού]. Το να λυντσάρεις αλλοδαπούς μέσα στα βαγόνια του μετρό και οι επιβάτες να επευφημούν; [ρωσία] Το να αφήνεις κατοίκους της ίδιας σου της χώρας να πνιγούν μέσα στα σκατά τους απλώς και μόνο επειδή είναι μαύροι και low-class; [ΗΠΑ-τυφώνας κατρίνα] Το να εισβάλλεις με στρατιωτική επέμβαση σε 2 χώρες μέσα σε 5 χρόνια και να ρημάζεις τα πάντα χρησιμοποιώντας γελοία προσχήματα; [ΗΠΑ και 9-10 σύμμαχοι].

    Είναι όλα αυτά τα σκατά αρκετά για να βγάλει κάποιος συμπεράσματα ΣΥΝΟΛΙΚΑ για τις κοινωνίες στις οποίες εμφανίζονται; Όχι, είναι πολύ πιο περίπλοκο.

    Χρήζει κάθε κοινωνία ανάλογα με την ιστορική της φάση και τις ειδικές συνθήκες ξεχωριστή ανάλυση από τις άλλες κοινωνίες; Σίγουρα.

    Η Κίνα είναι μια τέτοια κοινωνία; Ναι, αμέ!

    Για το δεύτερο που σου είπα νιώθω πως τον χρόνο που θα χρειαστώ για να στο εξηγήσω μπορώ να τον αφιερώσω σε άλλα πράγματα. Να πλέξω για παράδειγμα 14 σένια πουλοβεράκια.
    Last edited by ikonoklast; 26-10-2011 at 19:52.

  8. #83
    agit-spam attack Agoraphobic_S.I.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ΣΤΗ ΛΙΤΑΝΕΙΑ
    Posts
    1,929

    Default

    Κι όμως, κάποτε στην Κίνα υπήρξαν κάποιοι που η μισή μας καρδιά βρισκόταν μαζί τους.
    Τι απέγιναν;

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    266

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Καταρχήν δεν ξέρω αν θα σου φανώ καραγκιόζης, νούμερο, προκλητικός [*] αλλά πραγματικά δεν μπορώ να πάρω στα σοβαρά κάποιον που μου λέει για το «μυαλό μου που έχει δεχθεί προπαγάνδα» για το οτιδήποτε.

    Αλήθεια, μπλοκάρω αυτόματα. Και αυτό συμβαίνει γιατί κατα κύριο λόγο μιλάμε με λόγια σταράτα και δεν είναι «προπαγάνδα» να σου αναφέρει κάποιος δέκα παραδείγματα όπου δεν υπάρχει σεβασμός στην ανθρώπινη ζωή.
    Ναι αλλα ρε συ ικόνοκλαστ, όποτε σε συμφέρει είσαι με τη κλασσική λογική, και λέω επιχειρήματα και όχι στα αντχόμινεμ, και όποτε δέν, είσαι με τον μαρκσιζμός του "δε μας νοιάζουν τα επιχειρήματα, όλαυτά είναι αστικά κόλπα αποπροσανατολισμού. Έτσι κιαλλιώς αυτοί ελέγχουν τι κυκλοφορεί σε πληροφορία! Το κάναν οι κακοί? Σκατά στους κακούς!". Στο κάτω κάτω όλοι αυτοί οι ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ δεν έχουν σχηματίσει λάθος συνειδήσεις και αντιλήψεις μέσω προπαγάνδας?? Και η δεξια επιχειρήματα δε λέει?
    Οπότε μή τσινάς όταν σου λένε οτι έχεις υποστεί πλύση εγκεφάλου. Λες ακριβώς το ίδιο για όσους δε συμφωνούν μαζί σου. Εκτός απο τις φορές που τους λές απλά ηλίθιους δηλαδή..!

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    266

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Ο σκοπος δεν ειναι να μη φοραμε το ταδε ρουχο επειδη προερχεται απο κινεζικη βιομηχανια στην οποια δουλευουν 7χρονα κινεζακια οσο τα βιαζουν 4 αραπηδες για 14 noodles την ημερα, το θεμα ειναι αυτη η εικονα να αλλαξει σε μεγαλη κλιμακα, να μη γινεται αυτο ΚΑΘΟΛΟΥ, κι οχι να κανουμε τα παιδακια 231 εκατομμυρια απο 232 εκατομμυρια, αν και ειναι μια αρχη αυτο. Αν σε βοηθαει να κοιμασαι τα βραδια βεβαια το οτι σημερα περπατησες με παντοφλες και κανεις δε βασανιστηκε εξαιτιας σου, ξανα μπραβο
    Το λές σε ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗ αυτό, που λέει ακριβώς αυτό το πράγμα χρόνια τώρα. Είσαι χαζός?

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    266

    Default

    Αγκοραφόμπικ, άντε γαμήσου κιεσύ.

  12. #87
    agit-spam attack Agoraphobic_S.I.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ΣΤΗ ΛΙΤΑΝΕΙΑ
    Posts
    1,929

    Default

    Δε γαμιέμαι, το κόμμα λέει όχι!

  13. #88
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Caffrey: είσαι απλά ηλίθιος/έχεις υποστεί πλύση εγκεφάλου.

    Agoraphobic_S.I.: Φυσικά λέει όχι, άμα γίνει κάνα ατύχημα και τεκνοποιήσεις ντουβάρια κωλόφρικα δε συμφέρει κανέναν.

  14. #89
    agit-spam attack Agoraphobic_S.I.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ΣΤΗ ΛΙΤΑΝΕΙΑ
    Posts
    1,929

    Default

    Συμφέρει εμένα, θα σε ΚΑΙΩ ΖΩΝΤΑΝΟ σε απεργίες μαζί με τα παιδιά μου.

  15. #90
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Caffrey View Post
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Ο σκοπος δεν ειναι να μη φοραμε το ταδε ρουχο επειδη προερχεται απο κινεζικη βιομηχανια στην οποια δουλευουν 7χρονα κινεζακια οσο τα βιαζουν 4 αραπηδες για 14 noodles την ημερα, το θεμα ειναι αυτη η εικονα να αλλαξει σε μεγαλη κλιμακα, να μη γινεται αυτο ΚΑΘΟΛΟΥ, κι οχι να κανουμε τα παιδακια 231 εκατομμυρια απο 232 εκατομμυρια, αν και ειναι μια αρχη αυτο. Αν σε βοηθαει να κοιμασαι τα βραδια βεβαια το οτι σημερα περπατησες με παντοφλες και κανεις δε βασανιστηκε εξαιτιας σου, ξανα μπραβο
    Το λές σε ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗ αυτό, που λέει ακριβώς αυτό το πράγμα χρόνια τώρα. Είσαι χαζός?
    Ναι.

    Εχει πλακα να μου λεει ο ικονοκλαστ να μην του λεω οτι εχει υποστει πλυση εγκεφαλου γιατι μπλοκαρει το μυαλο του, οταν ΟΛΑ του τα ποστς στο πολιτιξ εχουν ακριβως την ιδια συμπεριφορα προς αλλους χρηστες. Και μετα για να μου ακυρωσει την πλυση εγκεφαλου μου αραδιαζει 10 παραδειγματα (τα οποια εχει ηδη αναφερει ο καρχαρτ) για να δειξει το απολυτως τιποτα. Λες και δεν ξερουμε οτι το ανθρωπινο γενος ειναι σκατα και πως ολες οι χωρες του κοσμου εχουν κανει πραγματα για τα οποια θα πρεπε να ντρεπονται. Ουσιαστικα δηλαδη, "ναι μωρε εκανε αυτο η Κινα, αλλα σαμπως δεν εχουν κανει εκεινο και το αλλο οι ΗΠΑ, η Γερμανια, η Ελλαδα?". Φοβερο επιχειρημα.
    Last edited by FIXXXER; 26-10-2011 at 20:55.

Similar Threads

  1. Ante na ksypname...
    By Fake Lover in forum Music Discussion
    Replies: 19
    Last Post: 11-03-2009, 16:13
  2. ANTE GAMISOU
    By Amnesiac. in forum General Discussion
    Replies: 300
    Last Post: 27-10-2006, 15:44
  3. ante na doume....
    By ESTRANGED in forum Music Discussion
    Replies: 12
    Last Post: 16-03-2004, 10:19
  4. Ante na mazeyomaste!
    By After Dark in forum Live Reports
    Replies: 4
    Last Post: 14-08-2003, 03:07
  5. ante na doume....
    By ESTRANGED in forum General Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 01-01-1970, 02:00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •