Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 120

Thread: Ante gamh8eite kinezoi. srsly.

  1. #31
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    τι pointless ρε μορμ; άμα ξεκινάς συζήτηση με κατάρες και ψόφους, μείνε να το συζητήσεις κιολας.

    χτες ειχα τσαντιστεί, γιατι σαν αλλη μεσημεριανού παίρνεις ένα γεγονός και εξαιτίας αυτου καταδικάζεις έναν ολοκληρο λαό, συμπληρώνοντας με το υποχρεωτικό "δεν είμαι αντιρατσιστής, αλλά..."

    προσωπικά έχω φτάσει στο σημείο να αντιπαθώ τους κινέζους όσο δεν πάει, αντιπαθώ τη σημερινή κουλτούρα τους, την πολιτική τους, τον τρόπο που κάνουν μπιζνες στο εξωτερικό, τη συμπεριφορά, γενικά μια μεγάλη προκατάληψη που δεν είναι πάντα δικαιολογημένη, ο εφιάλτης μου θα ήταν αν γινόταν η νέα αμερική, περιμένω να γίνει καμιά μεγάλη επανάσταση εκεί να χαρώ λίγο. Και παρ'όλα αυτά δεν είμαι καθόλου πεπεισμένη, ότι αν αυτό το παιδάκι κειτόταν σε μια δυτική μεγαλούπολη θα βρισκόταν κάποιος να το βάλει στο αμάξι του να το πάει σε νοσοκομείο. Θα βρισκόταν κάποιος να πάρει το 166 μάλλον, αλλά να κάνει κάτι παραπάνω δεν ξέρω. Συν πολλά από όσα ειπώθηκαν παραπάνω
    Vielen Dank für alles was mal war

  2. #32
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Ξαναδιάβασε τι έγραψες.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  3. #33
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    έχεις κάτι να προσθέσεις;
    Vielen Dank für alles was mal war

  4. #34
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Θα βρισκόταν κάποιος να πάρει το 166 μάλλον, αλλά να κάνει κάτι παραπάνω δεν ξέρω
    ε αυτο λεμε
    δεν τους εκραξε κανεις γιατι δεν το χειρουρησαν οι περαστικοι στο δρομο
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  5. #35
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    και είμαστε εντελώς σίγουροι ότι τα πράματα εκεί λειτουργούν όπως στις ΗΠΑ με το 911; μη με κάνετε να υπερασπίζομαι κινέζους
    Vielen Dank für alles was mal war

  6. #36
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    και να σου κατευθειαν μια καλη ενδειξη οτι η καθολικοτητα της εννοιας του "ανθρωπου" ειναι πλαστη, ο ανθρωπισμος ειναι ακυρωμενος και τα παντα ειναι εγγεγραμμενα στα συστηματα τους.
    φαντάζομαι τη λέξη "ανθρωπισμός" τη χρησιμοποιείς με την ευρύτερη έννοια, καθώς δεν πρόκειται γι'αμφισημία, δεδομένου πως ταύτιση ανθρώπου κι ανθρωπιστή αποτελεί λογικό σφάλμα

  7. #37
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default

    το βιντεακι θα το δουμε εμεις;;
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  8. #38
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Quote Originally Posted by Ace View Post
    το βιντεακι θα το δουμε εμεις;;
    de 8es :[

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  9. #39
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Quote Originally Posted by menumission View Post
    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    και να σου κατευθειαν μια καλη ενδειξη οτι η καθολικοτητα της εννοιας του "ανθρωπου" ειναι πλαστη, ο ανθρωπισμος ειναι ακυρωμενος και τα παντα ειναι εγγεγραμμενα στα συστηματα τους.
    φαντάζομαι τη λέξη "ανθρωπισμός" τη χρησιμοποιείς με την ευρύτερη έννοια, καθώς δεν πρόκειται γι'αμφισημία, δεδομένου πως ταύτιση ανθρώπου κι ανθρωπιστή αποτελεί λογικό σφάλμα

    μηπως ομως ετσι οδηγουμαστε σε μια ανευ πανακειας a priori περιυβριδιακη ταξινομηση?
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  10. #40
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    όπως για παράδειγμα πάνα + κότα = πανακότα

  11. #41
    scream of the butterfly Radienergeia's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    ατένε
    Posts
    338

    Default

    Δεν άντεξα να δώ παραπάνω από 15 δευτερόλεπτα, σοβαρά. Και γαμώ τις παναγίες και τους χριστούς όλων όσων μένουν ψυχροί απέναντι σε κάτι τέτοιο ή και βρίσκουν κάτι χιουμοριστικό enough ωστε να βλέπω καθυστερημένα τρολοtags ή ακόμα πιο ΛΟΛ, συγκρίνουν την πραγματική φρικαλεότητα με εκείνη της τηλεόρασης.?!?! Και μηδέν που κάθεστε και φαγώνεστε πάνω στα γκρίκλις αντί να δίνετε βάση στο τι σκατά συμβαίνει στον πλανήτη στον οποίο κατοικείτε κι εσείς.
    Δεν είναι θέμα το αν σου προσφέρει κάτι ή οχι ούτε αφορά στο να μη χαλάσει τη δική σου προσωπική εγωιστική ζαχαρένια ρε φίλε. Είναι μια γαμημένη πραγματικότητα και η πραγματικότητα είναι αφύπνιση. Τι είδους αφύπνιση? Είναι απλό. Ζείς σε μια χώρα που,καλώς ή κακώς έχει τιγκάρει στους Κινέζους και ΚΑΛΟ θα είναι να καταλάβεις και τι είδους "άνθρωποι" είναι προτού τους ακουμπήσεις τα ευρώ σου για παράδειγμα..

    Είμαι φουλ αντιρατσίστρια καθώς δεν θεωρώ κατώτερη ή ανώτερη καμία στον κόσμο φυλή αλλά με τους κινέζους εχω πρόβλημα γιατί είναι κτήνη κι ανήθικα σκατά.

    Λένε πως όταν σταματήσεις να φοβάσαι το τέρας και το συνηθίσεις, τότε γίνεσαι σαν κι αυτό.
    Δείτε οτι όντως παίζει μουνοπανίαση και δεν μένει στα λημέρια τους αλλά έρχεται και στο κέντρο της Αθήνας πχ όπου θα δείς τι κάνουν στα (αδέσποτα και ΜΗ) ζωα και αν κάνεις το λάθος να αναρωτηθείς ΓΙΑΤΙ, θα τον πιείς με την απάντηση..
    Θα έλεγα οτι δεν είναι όλοι το ίδιο σκατόψυχα όντα αλλά δυστυχώς αποδεικνύεται στο βίντεο το αντίθετο.
    Ναπαλμ στους κώλους τους λοιπόν και καλό ψόφο.
    Ραδιενέργεια over and out.
    Spoiler
    Μορμ καλά έκανες και δημιούργησες το θρεντ αλλά μην κάνεις εντιτ αφού έχεις κάτι να πείς.

    Spoiler
    και τις -προβλεπόμενες- μούτζες στον πάτο σας, δεν είναι ΟΛΑ αστεία
    <FIXXXER> λοιπον οταν φτιαξω μπαντα θα ονομασω το πρωτο μου αλμπουμ "Ψυχολογικα Τεστ με τη
    Ραδιενεργεια"

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    999

    Default

    Η πλάκα με το καθιερωμένο "εγώ δεν είμαι ρατσιστής αλλά" στην προκειμένη περίπτωση είναι ότι δεν αναφέρεται στους αλβανούς ή τους πακιστανούς, όπως συνήθως, αλλά σε 2 δισεκατομμύρια ανθρώπους. Σα να λέμε, μόλις βγάλατε το συμπέρασμα ότι το 1/3 του πληθυσμού της γης είναι κτήνη,

    Εν πάση περιπτώσει, σχετικό post από το reddit που εξηγεί αυτή τη συμπεριφορά, με κάμποσες παραπομπές:

    In China, this kind of situation is referred to as the 'Peng Yu' effect. Before you condemn then, you have to understand their situation. The law right now in China means that many victims of traffic accidents, or people who have fallen ill in the street have actually successfully sued the people that helped them for sums of money that could easily destroy lives, even if there is no evidence that they are the ones that caused the accident (because they were not). There is a China Daily article on this topic.
    In a country that executes more than any other, I wonder how willing you would be to potentially implicate yourself in a crime by helping a stranger. Yes, its very sad. But I, for one, find it hard to blame them in this situation. The law needs to change before people can become less suspicious.

    Η κουβέντα στο reddit απ' όπου πήρα το παραπάνω post.

    Το κοριτσάκι τελικά πέθανε.
    See that cockroach? Tomorrow morning we'll be dead and it'll be alive. It will have more contact with my wife and child than I will. I'll be nothing and it'll be alive.

  13. #43
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Αναρωτιέμαι πώς δεν καταλαβαίνετε το λογικό σφάλμα στο "Δεν είμαι ρατσιστής, αλλά..."

    Edit: ΟΚ, με πρόλαβε ο ubu + ήθελα να ποστάρω την περίπτωση της Peng Yu. Στον πολιτισμένο κόσμο υπάρχουν νόμοι που προστατεύουν, στον ένα ή τον άλλο βαθμό, όσους περαστικούς προσπαθούν να βοηθήσουν σε κάποιο ατύχημα. Στην Κίνα δεν υπάρχει τίποτε παρόμοιο.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  14. #44
    scream of the butterfly Radienergeia's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    ατένε
    Posts
    338

    Default

    Quote Originally Posted by ubu View Post
    Η πλάκα με το καθιερωμένο "εγώ δεν είμαι ρατσιστής αλλά" στην προκειμένη περίπτωση είναι ότι δεν αναφέρεται στους αλβανούς ή τους πακιστανούς, όπως συνήθως, αλλά σε 2 δισεκατομμύρια ανθρώπους. Σα να λέμε, μόλις βγάλατε το συμπέρασμα ότι το 1/3 του πληθυσμού της γης είναι κτήνη
    Αν πρόσεξες αγαπητέ ubu, εγώ δεν είπα οτι είμαι ρατσίστρια με τους κινέζους, μόνο οτι δεν τους χωνεύω λόγω ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΗΣ κάκιστης υπόστασης και συμπεριφοράς. Και ναι αλλά σορι, το 1/3 του πληθυσμού της γης ΕΙΝΑΙ κτήνη.
    Απο κει και περα εσάς σας φαίνεται λογικό και εντάξει να παρατούσατε έτσι στο δρόμο ενα παιδάκι που ξεψυχάει? Ασχέτως συνεπειών που αυτό μπορεί να εχει, η ανθρωπιά που είναι? Πουθενά. Ρε πουθενά λεμεεεεε.. Καμία δικαιολογία δεν έχουν, δεν είναι θέμα πολιτισμού ή κουλτούρας and whatnot, είναι απλά και κατανοητά θέμα ΑΝΘΡΩΠΙΑΣ.
    <FIXXXER> λοιπον οταν φτιαξω μπαντα θα ονομασω το πρωτο μου αλμπουμ "Ψυχολογικα Τεστ με τη
    Ραδιενεργεια"

  15. #45
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Ραδιενέργεια, και ακόμα κι αν υπάρχουν κάποια δίκια σε αυτά που λες, τα λες με τόσο μαλακισμένο και εριστικό τρόπο ρε παιδάκι μου, που τράβα φέρε καλάθι για τις μούτζες.
    Και πίστεψε με, εγώ ξέρω από μαλακισμένα και εριστικά υφάκια.

Similar Threads

  1. Ante na ksypname...
    By Fake Lover in forum Music Discussion
    Replies: 19
    Last Post: 11-03-2009, 16:13
  2. ANTE GAMISOU
    By Amnesiac. in forum General Discussion
    Replies: 300
    Last Post: 27-10-2006, 15:44
  3. ante na doume....
    By ESTRANGED in forum Music Discussion
    Replies: 12
    Last Post: 16-03-2004, 10:19
  4. Ante na mazeyomaste!
    By After Dark in forum Live Reports
    Replies: 4
    Last Post: 14-08-2003, 03:07
  5. ante na doume....
    By ESTRANGED in forum General Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 01-01-1970, 02:00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •