Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 120

Thread: Ante gamh8eite kinezoi. srsly.

  1. #16

    Default

    Ρε μαλάκες, ρε ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ, ξυπνάτε επιτέλους. Μη μιλάτε για τα γαμημένα greeklish. Δείτε το βίντεο ρε κότες. Είναι ότι χειρότερο έχω δει στη ζωή μου (έχω δει βίντεο με ρώσους ναζί να αποκεφαλίζουν μετανάστες με μικρό μη κοφτερό μαχαίρι και δε συγκρίνεται καθόλου με αυτό), είναι η παρακμή της ανθρώπινης ύπαρξης, είναι θέμα για γαμημένη σοβαρή πολιτικοκοινωνική συζήτηση στο πόλιτικς. Τι γίνεται εδώ πέρα? Πώς εξηγείται αυτό? Πως ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΤΟ ΚΟΙΤΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΟΥΤΕ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ?
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  2. #17
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    παιδια στην Κινα οταν επετρεπε ο νομος 1 (η 2) δεν θυμαμαι παιδια , στα φτωχα χωρια που θελαν αγορακια για να δουλευουν στα χωραφια , σκοτωναν τα κοριτσακια με το που γενιοντουσαν και τα πεταγαν στα σκουπιδια... οποτε αυτο το βιντεο δεν μου κανει καμια εντυπωση .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  3. #18

    Default

    Αυτό που λες το καταλαβαίνω πολύ περισσότερο και δεν είναι κάτι πρωτόγνωρο, συμβαίνει σε πολλές κοινωνίες, επειδή μιλάμε για φτώχεια όπου οι άνθρωποι δε μπορούν να συντηρήσουνε πολλά παιδιά έτσι κι αλλιώς. Εδώ περνάνε βλέπουνε ένα διαμελεισμένο παιδί και στα αρχίδια τους. Υπάρχουν λόγοι που το υποβοηθάνε αυτό από πίσω (τους λέει το άρθρο) και έχουνε να κάνουνε με τον τρόπο που λειτουργεί το σημερινό κράτος της Κίνας. Κομμουνισμός λένε.

    έντιτ: βασικά το infanticide εξηγείται καλύτερα με το νόμο του ενός παιδιού που ανέφερε ο τηςπαναγιάς, το είχα ξεχάσει.
    έντιτ: ένα πινκ και στην ενιθάρμον για το πρώτο ποστ που λέει δε κοιτάμε τα χάλια μας. Εδώ έχουμε και χιουμοριστικά ταγκς, μπράβο.
    Last edited by phthoggon; 20-10-2011 at 16:15.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  4. #19
    φτερησλέξ Tispanagias tamatia's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ψυγείο προς ταβάνι
    Posts
    1,754

    Default

    Quote Originally Posted by phthoggon View Post
    δείτε πάντως το βίντεο πριν μιλήσετε (για αυτό νομίζω και η αντίδραση του μορμ). Δε θέλω να πω κάτι για τους κινέζους, αλλά υπάρχει σίγουρα θέμα στην κινέζικη κοινωνία, τώρα για ποιους λόγους..
    Ανακάλυψαν τον καπιταλισμό και είπαν να φτιάξουν έναν τεράστιο δράκο να φάει τους κακούς. Επίσης, το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού είναι αμόρφωτο και απλά επιβιώνει, σε μια χώρα που μάλλον οι άνθρωποι είναι αναλώσιμοι.. αφού έχουμε πολλούς.

    Θυμάμαι είχα πετύχει ένα άρθρο όπου έλεγε για μια κινέζα που είχε μείνει έγκυος και περίμενε 2ο παιδί -κάτι που απαγορεύεται- και σκάσαν λέει μπάτσοιήτιστοδιάλο και την χτυπούσαν στην κοιλιά. Τελικά απέβαλε.
    It is known.

  5. #20
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Όχι ρε φθόγγε, δεν θέλω να δω ένα βίντεο να πατάνε έναν άνθρωπο και οι υπόλοιποι είναι αδιάφοροι λες και είναι σκύλος.
    Μου αρκεί αυτό διάβασα. Τι σκατά, για να το πιστέψω πρέπει να το δω κιόλας? Σώνει και καλά θα πρέπει να δούμε
    ότι βιαιότητα υπάρχει σε αυτό τον κόσμο? Τι σκατά κέρδισες από αυτό? Έγινες καλύτερος άνθρωπος που είδες την γαμημένη πραγματικότητα στην άλλη άκρη του κόσμου? Τι κέρδισες που το είδες και δεν έμεινες στο διάβασμα. Μην τρελαθούμε τώρα.

    Θες να πούμε το πόσο μας έχουν εισάγει σε αυτή την βία οι γαμημένες οι σειρές που βλέπουμε σχεδόν όλοι? Είναι φυσικό θεωρείς να είμαστε εκτεθημένοι σε τόση βία σε καθημερινή βάση? Δεν λέω να ζούμε σε έναν γυάλινο κόσμο, αλλά αυτό έμεινε? Να δούμε ποιός μπορεί να γίνει πιο γαμημένα βίαιος?

    Θες να το πάμε και αλλιώς? Εδώ έχουμε 45435 γαμημένα τηλέφωνα, 45435353 γαμημένους υπολογιστές, 3255436 γαμημένα αυτοκίνητα, 342543534 δενξερωκαιγωτιαλλο και στην αφρική πεθαίνουν γιατί δεν έχουν καθαρό νερό? Με τι να ασχοληθούμε? Με τους κινέζους που είναι γαμημένα άρρωστα μυαλά (δες 5 ραντομ θριλερ, φτάνει) ή με τους άλλους που πεθαίνουν επειδή τους έχουμε αφήσει επιτηδες να πεθαίνουν επειδή δεν έχουν τα βασικά.

    Θες να το πάμε ακόμα σε πιο βάθος και να βάλω και τα greeklish μέσα? Θες να πουμε και για παγκοσμιοποίηση? Θες να πούμε ότι έχουμε χαζέψει? Τι θες απ όλα να πούμε? /περιοδος
    Kill the wise one!

  6. #21

    Default

    μιας και μιλαμε για άρρωστα κινεζικα μυαλά

    http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=153052


    "Society, have mercy one me
    i hope you're not angry, if i disagree..."

  7. #22

    Default

    Άνιμε, εσύ δυστυχώς έχεις χαζέψει ναι. Νομίζω ότι είναι καλύτερα το να βλέπεις την βία για να ευαισθητοποιήσαι απέναντί της, να βλέπεις και να καταλαβαίνεις το βαθμό της κακίας και της ανθρώπινης αδυναμίας και να μη ποστάρεις μαλακίες πχ σε ένα τέτοιο θρεντ. Όπως στο πόλιτικς υπάρχουνε τα καλά παιδιά που είναι (ένα παράδειγμα λέω) σκεπτικοί απέναντι στο βαθμό της αστυνομικής βίας και άμα φάνε μία γκλομπιά ή δούνε κόσμο να φάει γκλομπιές τα βλέπουνε διαφορετικά τα πράγματα. Το να πορώνεσαι από τη βία και το ράμπο και τις σειρές στη τιβι είναι κάτι διαφορετικό. Αν σε πορώσει και σε κάνει numb αυτό το βίντεο πάω πάσο.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  8. #23
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Eνώ εσύ θεωρήσαι εξυπνος τώρα για παράδειγμα. Χωρίς να σε έχω χαρακτηρίσει (και ενώ συγχρόνως σε θεωρώ από τους καλύτερους χρήστες εδώ μέσα) και χωρίς να έχω διάθεση να κάνω κάτι τέτοιο. Δεν γαμιέται και αυτό όμως,χάρην της κουβέντας.


    Σοβαρή απάντηση λοιπόν:
    Όχι δεν θα μου προσφέρει εμένα προσωπικά κάτι. Αυτό είναι απλά η άποψη σου. Δεν χρειάζεται να δω με τα ίδια μου τα μάτια για να καταλάβω την σκατοψυχιά που υπάρχει σχεδόν παντου στο κόσμο.

    Επίσης δεν μίλησα για πόρωση από την βια, είπαμε ότι πλέον εκτιθόμαστε σε πολύ παραπάνω βία απ όσο πιστεύω ότι θα "έπρεπε". Δεν πίστευα οτι χρειάζεται ανάλυση αυτό το πράγμα, αλλά πχ τώρα ο Σκαι δείχνει εικόνες από καντάφι κλπ. Είναι γαμημένες 4+30, βλέπουν μικρά παιδιά αυτή την στιγμή τηλεόραση, είναι ανάγκη να έχουν επαφή με κάτι τέτοιο? Είναι εικόνες που πρέπει να έχει ένα παιδάκι σε μικρή ηλικία? Πρέπει εγώ και σύ να δούμε εικόνα από τον καντάφι νεκρό? Για ποιόν λόγο? Δεν φτάνει να ξέρουμε την είδηση?

    Και είπα και πιο νωρίς για το σχόλιο στον μορμε, ότι ξέρω ότι είναι κακό σημείο που έκανα το ποστ για αυτό το πράγμα, το παραδέχθηκα, μαλακία μου, αλλά δεν μπόρεσα να μην το σχολιάσω αυτή την φορά. Με ενοχλεί αυτό το πράγμα. Δεν θέλω να πω τίποτα προσωπικά (και δεν αναφέρομαι στο μορμε), αλλά μου φαίνεται πραγματικά πολύ άσχημο να μην γράφεις στην γλώσσα σου. Και ένα από τα πράγματα που φταίνε στο κείμενο/βίντεο του τοπικ, είναι η κακή παιδεία σε συνδυασμό με (πιθανότατα) έναν λαό ο οποίος έχει πάρει την κατηφόρα.
    Kill the wise one!

  9. #24

    Default

    οκ σόρυ για τον χαρακτηρισμό. Θεωρώ την άποψη πάντως ότι δε χρειάζεται να δεις κάτι first hand για να διαμορφώσεις άποψη για αυτό ανώριμη. Μία περιγραφή δεν είναι ένα γεγονός, ούτε το να δεις με τα μάτια σου ένα γεγονός είναι, αλλά είναι πολύ καλύτερο, more information. Το γεγονός ότι αρνείσαι να το "ζήσεις" σαν εμπειρία σημαίνει ότι το φοβάσαι κάτα κάποιον τρόπο, και αυτό εμπεριέχει και την απάντηση που θα χρειαστεί να δώσεις απέναντι σε αυτό κάποια στιγμή. Για αυτό και το να μην εκτίθεσαι ΠΟΤΕ στη βία δεν είναι μία σωστή επιλογή. Υπάρχει ο κίνδυνος βέβαια να συναισθηματοποιηθεί μία κατάσταση πολύ περισσότερο από όσο χρειάζεται, με συνέπεια βία ως την άμεση απάντηση στη βία (βλέπε το άλλο σημερινό θρεντ πχ και απαντήσεις κάλκι κλασικά) αλλά πρέπει να το ξεπεράσεις και αυτό. Δεν είναι λύση η αποστασιοποίηση.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  10. #25
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Γενικά, δεν ζω μέσα σε μια γυάλα και επιλέγω να μην δω βία καθόλου. Ακόμα και να μην ήθελα όμως, ήδη βλέπουμε αρκετή και όχι μόνο από σειρές, αλλά από τι ίδιες τις ειδήσεις αρκετές φορές. Από αρκετές εκπομπές. Σκοτωμένο ή μελοθάνατο ευτυχώς δεν έχω δεί μπροστά μου και αν μπορώ θα επιδιώξω να το αποφύγω. Δεν είναι θέμα ανωριμότητας, είναι επιλογή μου να μην θέλω να δω κάτι τέτοιο. Ανοιγμένα κεφάλια έχω δεί μπροστά μου, ξύλο εχώ δεί μπροστά, πέτρες έχω δεί μπροστά μου. Με τα μάτια μου, όχι μέσα από γυαλί. Δεν λέω ότι τα έχω δεί όλα, αλλά αν μη τι αλλω, δεν είναι ότι δεν έχω δεί και τίποτα.
    Τώρα από την άλλη, ο καθένας κρίνει για τον εαυτό του. Δεν μπορεί να μου λες ότι είναι ανωριμότητα να μην θέλω να δω το βίντεο. Θεωρώ ότι δεν κερδίζω κάτι, δεν είναι θεμα προστασίας, είναι θέμα ότι τόση βιαιότητα, πιστεύω ότι είναι κάτι αχρείαστο. Τι θα μπορούσε να προσφέρει περισσότερο η εικόνα? Όταν βλέπεις μια σοκαριστική είδηση, υπάρχει πάντα η περίπτωση να είναι ψέμα. Εδώ βλέπεις ότι υπάρχει βίντεο επιβεβαίωση. Πέρα από λοιπόν ότι σου δίνει τα διαπιστευτήρια ότι είναι αληθινό αυτό που μόλις διάβασες, πραγματικά τι μπορεί να προσφέρει παραπάνω να το δω?


    Επίσης, όπως όλοι είμαστε διαφορετικές προσωπικότητες, έτσι ένα ίδιο γεγονός μπορεί να επιρρεάσει διαφορερικά 2 ανθρώπους.

    Τέλος, αυτό που είπα με τις σειρές/ταινίες: Έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε φρικαλεότητα. Εγώ πχ αν δω το βίντεο θα ξεχωρίσω ότι αυτό είναι ένα πραγματικό γεγονός, κάτι πραγματικά ανατριχιαστικό, είσαι βέβαιος ότι ο υπολοιπος κόσμος θα το δεί έτσι και δεν θα είναι σαν να βλέπει άλλη μια σειρά/ταινία? Αν πιστεύεις πως ναι, δεν είναι πρόβλημα αυτό? Και εν τέλη, πραγματικά ποιά είναι η προσφορά στην ανθρωπότητα της κυκλοφορίας αυτού του βίντεο? Ξαναλέω, δεν είναι να ζούμε σε γυάλες, αλλά ο καθένας έχει τα όρια του και αυτό δεν είναι μπορείς να το κατακρίνεις. Εκτός φυσικά αν μιλάμε για κάποιον που ζεί στην κοσμάρα του, που θέλει να βλέπει καλοντυμένο κόσμο και στα αρχίδια του οι υπόλοιποι. Δεν μου φαίνεται όμως ότι κανείς από τους 2 μας, χαρακτηρίζεται από κάτι τέτοιο.
    Kill the wise one!

  11. #26
    untitled unmastered tssks's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    δενεχωπουναπαω
    Posts
    1,485

    Default

    Βασικά 0 σε ό,τι σχιστομάτικο κυκλοφορεί σε άνθρωπο...Μόνο τα φαγητά τους είναι καλά και ξέρουν και λίγο από τεχνολογία.
    ΑΥΤΑ.

  12. #27
    το ραπ μου είναι πρόκληση nikolasfluxus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Toumba
    Posts
    2,094

    Default

    ameilikto se vriskw.

  13. #28
    untitled unmastered tssks's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    δενεχωπουναπαω
    Posts
    1,485

    Default

    Ξέχασα τα βιντεοπαιχνίδια, αλλά νταξ, συμπεριλαμβάνονται στην τεχνολογία...

  14. #29
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    το βιντεάκι που περι αυτου συζητατε δεν το δα ακόμα αλλά προσφατα έπεσα πανω σε ένα σάιτ που ειχε αναρτήσεις καταγεγραμένων περιστατικών σε καμερες τοποθετημενες σε μεγάλους κινεζικούς αστικούς δρόμους. Σκοπό του είχε την οδηγική "αφύπνιση" κ προφανώς είχε/έχει την αδεια της κυβερνησης κ της αστυνομιας/τροχαίας.
    Εντελώς άμπαλα λοιπον, ένα μηχανακι (μαζι με τον αναβατη) εγιναν λιωμα στον κώλο του προπορευομενου λεωφορείου ή μια πορτα νταλικας ανοιξε εκεί που δεν έπρεπε με αποτελεσμα να αποκεφαλιστει ο αναβατης που ερχοταν, κ αλλα παρα πολλα με ακρωτηριασμος κ διαφορα τετοια και χειροτερα σε πιο πολυσυχναστους δρομους. Τα μηχανακια ειναι πολυ περισοτερα απ οσο καποιος φανταζεται. Αυτο που μου εκανε τεραστια εντυπωση ηταν οι αντιδρασεις των μαρτυρων.. απλά συνεχιζαν την ζωή τους, αντε - ΤΟ ΠΟΛΥ - να απεστρεφαν το κεφάλι..
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  15. #30
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    και να σου κατευθειαν μια καλη ενδειξη οτι η καθολικοτητα της εννοιας του "ανθρωπου" ειναι πλαστη, ο ανθρωπισμος ειναι ακυρωμενος και τα παντα ειναι εγγεγραμμενα στα συστηματα τους.
    this is radio freedom.

Similar Threads

  1. Ante na ksypname...
    By Fake Lover in forum Music Discussion
    Replies: 19
    Last Post: 11-03-2009, 16:13
  2. ANTE GAMISOU
    By Amnesiac. in forum General Discussion
    Replies: 300
    Last Post: 27-10-2006, 15:44
  3. ante na doume....
    By ESTRANGED in forum Music Discussion
    Replies: 12
    Last Post: 16-03-2004, 10:19
  4. Ante na mazeyomaste!
    By After Dark in forum Live Reports
    Replies: 4
    Last Post: 14-08-2003, 03:07
  5. ante na doume....
    By ESTRANGED in forum General Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 01-01-1970, 02:00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •