Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Ψάχνω ποδήλατο

  1. #1
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default Ψάχνω ποδήλατο

    γυναικείο, trekking/city, κατα προτίμηση με ανάρτηση στο πιρούνι, νούμερο 42-44 (small). Διαθέτω γύρω στα 200ευ.
    Αν πουλάτε ή έχετε κάνα γνωστό να πουλάει, πείτε.

  2. #2
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    δεν ξερω τι ειναι αυτα τα τρεκινγκ και ψαγμενιες , και γω θελω ενα με κανα 200 αρι το πολυ και αν γινετε να χει και βοηθητικες για τα σαββατοκυριακα.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  3. #3
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521
    I'll bury you in your god's fucked garden

  4. #4
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Σου βρήκα.







    Ανακλαστικό κακό χιούμορ
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  5. #5
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Αυτό είναι αντρικό mountain, άσχετε!

  6. #6
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    στα 280€ αλλά θα κάνεις και κανά παζάρι. μάρκα εγγύηση, τελευταίο μοντέλο.

    http://www.car.gr/classifieds/bicycles/view/1635473/
    I'll bury you in your god's fucked garden

  7. #7
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Πολύ όμορφο, αλλά παλιά αγγελία. Έστειλα μήνυμα (δεν έχω καρτα -.-) να δούμε. Θενκς.

  8. #8
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Αυτό είναι αντρικό mountain, άσχετε!
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  9. #9
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

  10. #10
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    δεν ξερω τι ειναι αυτα τα τρεκινγκ και ψαγμενιες , και γω θελω ενα με κανα 200 αρι το πολυ και αν γινετε να χει και βοηθητικες για τα σαββατοκυριακα.
    σου είπα τη γνώμη μου στο fb, αλλά εδώ θα πω την ιστορία. τώρα ασχολούμαι πιο "σοβαρά" κ δεν υπάρχουν τόσα θέματα με τις κλοπές στην επαρχία, οπότε έχω ένα "καλό" ποδήλατο, αλλά το 2002 στην αθήνα ήθελα κάτι για να κυκλοφορώ εντός ζωγράφου γρήγορα και αρκετά φτηνό ώστε να μην αγχώνομαι για θέματα ασφαλείας (κοινώς να είμαι στα αρχίδια μου αν μου το'κλεβαν), οπότε επένδυσα 100 ευρώ σε ένα MTB Sportech της πλάκας από το καρφούρ. το ποδήλατο βιάστηκε μέχρι θανάτου στις ανηφόρες του ζωγράφου και τις εξοχές της λάρισας μέχρι που άφησε την τελευταία του πνοή μετά από 5 χρόνια. οι ζημιές που είχα ήταν μια σπασμένη αλυσίδα σε ζωγραφιώτικη ανηφόρα 2-3 φόλες και 1 αλλαγμένη ζάντα, σύνολο ούτε 50ευρώ. είχα φτάσει σε σημείο να κατεβαίνω μοναστηράκι ή εξάρχεια με το ποδήλατο και να μετακινούμαι με αυτό σε όλες τις γύρω περιοχές, ενώ το αμάξι ξεχνούσα πού ήταν παρκαρισμένο. εν τω μεταξύ ανέβηκα και φουλ φυσική κατάσταση λόγω των κλίσεων της περιοχής. 150ευρώ συνολικά ήταν μια πολύ καλή επένδυση.

    άφησε την τελευταία του πνοή είπα? τελικά όχι. αφού επέστρεψα έδωσα το κουφάρι του στον αδερφό μου να το κάνει ότι θέλει και χτες το επανέφερε στη ζωή με άλλα 50ευρώ. γνώμη μου λοιπόν για αθήνα, για να κάνεις τη δουλειά σου, φτηνό και καινούριο. μακρυά από μεταχειρισμένο.
    Rock or Nothing

  11. #11
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Κακή συμβουλή ιμο. Χίλιες φορές ένα σοβαρό μεταχειρισμένο (ποδήλατο είναι παιδιά, το πολύ να θέλει τίποτα ρυθμίσεις/τακάκια/λάστιχα) πάρα τις πίπες των καρφούρ, με τα ίδια λεφτά. Μακριά από μας.

  12. #12
    no brains Diva Plavalaguna's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Sky Valley
    Posts
    1,042

    Default

    Οι πιπες των καρφουρ (made in FYROM) εκαναν 118ε πριν ενα μηνα στις εκπτωσεις, με αναρτησεις μπρος-πισω.
    κ επειδη γενικα πιστεβω κ εγω αυτο
    [quote/drumsick](ποδήλατο είναι παιδιά, το πολύ να θέλει τίποτα ρυθμίσεις/τακάκια/λάστιχα)[/quote]
    γιατι δεν ισχύει μετακσυ φτηνων-ακριβων ποδηλατων ;
    δεν το εχω πσακσει αλλα θεωρητικα αυτο που σκεφτομαι ειναι διαφορες στο υλικο των των διαφορων μερων του ποδηλατου .
    απο αποπση γεωμετριας κατασκεβης δεν νομιζω να παιζει διαφορα. μιλαμε για κατι απλο, οχι για κατασκεβη μηχανης bmw.
    man has known and now he's blown it upside down and hell's the only sound,
    we did an awful job and now they say it's nobody's fault

    Interviewer : How does it feel to be the greatest guitarist in the world ?
    Jimmy Hendrix : I don't know, go ask Rory Gallagher.


  13. #13
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default

    Μια μηχανή bmw κοστίζει 10*φορές περισσότερο από ένα ράντομ κινέζικο/φυρομέζικο μηχανάκι, πάντως. Κάτι πρέπει να μας λέει αυτό.
    Resistance is useless

  14. #14
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  15. #15
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    και ο μινμιν μπορεί να σου μοντάρει 4 σίδερα σε ένα πλαίσιο, να αλφαδιάσει μια αλυσίδα ώστε να δίνει κίνηση στον πίσω τροχό και να έχεις ένα ποδήλατο με λιγότερα από 118€.

    μπορείς επίσης να κάνεις ένα σωληνωτό πλαίσιο με 4 ρόδες και μοτέρ από cb400 και να λες οτι έχεις αυτοκίνητο.

    γενικά υπάρχουν πολλοί τρόποι για να πλησιάσεις σε έναν όρο, με τα λιγότερα δυνατόν χρήματα.

    η αλήθεια είναι οτι το ποδήλατο κατηγορίας καρφούρ είναι μια καταναλωτική κοροιδία. είναι κάτι που κοστίζει 10€, στο πουλάνε 150€ και έχεις την ψευδαίσθηση οτι αγόρασες κάτι φθηνό και καλό όπως επίσης και το οτι αν πάθει κάτι κλάην δεν θα κλάψεις τα λεφτά σου.
    το περιθώριο κέρδους αυτών των "ποδηλάτων" είναι πολύ μεγαλύτερο από αυτό σοβαρών εταιριών που δαπανούν χρόνο, χρήμα και έρευνα για τα ποδήλατα τους.

    είναι περίπου παρόμοια ιστορία με τα kia, τα daewoo, τα saang-yong κλπ.
    ο τύπος που σκάει 12.000€ για ένα καινούριο hyundai (ενώ μπορεί να πάρει άνετα ένα passat 2 ετίας) είναι ο ίδιος τύπος που θα πάρει και το ποδήλατο καρφούρ.
    και μην πει κανείς εδώ οτι "ναι ρε μαν αλλά λολ το hyundai είναι ολοκαίνουριο" γιατί τα συγκεκριμένα ούτε γερμανικά, ιαπωνικά παλαιότητας 5ετίας δεν μπορούν να συναγωνιστούν.
    I'll bury you in your god's fucked garden

Similar Threads

  1. Ποδήλατο: The Topic
    By munchkin in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 17-08-2022, 11:10
  2. Ψαχνω...
    By HAVOC in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 27
    Last Post: 14-05-2011, 00:43
  3. ΠΟΥΛΑΩ ΠΟΔΗΛΑΤΟ DAHON
    By Moonspellheim in forum The Marketplace
    Replies: 16
    Last Post: 03-05-2010, 23:41
  4. Ψαχνω ληριξ
    By Natassja in forum Music Discussion
    Replies: 56
    Last Post: 16-09-2009, 23:24
  5. Ψάχνω ένα παιχνίδι που...
    By Dythor in forum PC & Games
    Replies: 2
    Last Post: 18-01-2009, 01:13

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •