Results 1 to 10 of 10

Thread: Side-projects φαση (απευθυνεται περισσοτερο σε μαυρομεταλλικους φιλους)

  1. #1

    Default Side-projects φαση (απευθυνεται περισσοτερο σε μαυρομεταλλικους φιλους)

    Καπου εκει πανω,προς Βορρα μερια,εχουν χασει λιγο το μετρο.
    Projects κι αλλα projects και ξανα-μανα side projects (που μονο σκοπο εχουν να ξεχαστουν τα προηγουμενα και να καθυστερησουν καποιες κυκλοφοριες) και στο καπακι ξεχασμενα reunions που ουτε οι ιδιοι τα σχεδιαζαν!
    Δε λεω...
    κατανοητο το γεγονος οτι με -16 βαθμους δε εχεις και πολλες εναλλακτικες αλλα μη το γαμας φιλε!
    Εν κατακλειδι,ποσα απ'ολα αυτα αξοζουν τη προσοχη μας και εν γενει πως βλεπετε την ολη φαση
    In The Kingdom Of The Blind The One-Eyed Are Kings...

  2. #2
    post modern vegetarian h2he's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    here
    Posts
    433

    Default

    Φιλος και γω το ιδιο σκεφτομουν τις προαλλες και προβληματιστηκα με την ολη φαση, αλλα μετα ειπα οτι οι μαγκιτες εκει πανω κατι παραπανω θα ξερουν απο μας, οποτε αποφασισα να στηριξω τη φαση χωρις πολλες τσιριμονιες. Άρα καταλήγω ότι ολα αξίζουν γιατί το καθένα έχει να δώσει κάτι ξεχωριστο στη μαγεία του αγαπημένου μας ήχου. Τα δε reunions με ενθουσιάζουν καθως επιτελους εχουμε ευκαιρία και μεις να δουμε τις αγαπημένες μπάντες απο κοντά και αν ειμαστε τυχεροί να τους γνωρίσουμε κιολας (χεχε!) και είμαι σιγουρος οτι η φλογα θα καιει ακομα αρκετά ωστε να βγάλουν νεα αριστουργήματα.
    Can't get it down without crying

  3. #3

    Default

    Συμφωνω απολυτα με οσα λες και ειμαι κι εγω (πανω-κατω) της ιδιας αποψης.
    Αυτο που με "χαλαει" ειναι οτι καποιοι μουσικοι επαναλαμβανονται σε τετοιο βαθμο που στην ουσια αντι για νεο project ακουω κατι παλιοτερο.
    π.χ ο King o,τι εγραψε στο Ad Majorem Sathanas Gloriam,το κοπιαρε (καποιες φορες σε τραγικο βαθμο) στο The Underword Regime απο Οv Hell.
    Απο την αλλη ομως γουσταρω και project-ακια τυπου Sahg!
    Παιζει,ομως,το γεγονος οτι για χαρη καποιων α ή β project να μαλακιζονται και να μην αφιερωνουν το χρονο που πρεπει στις main μπαντες τους.
    Κλασσικο παραδειγμα DHG!Αντι ο Vicotnic να στρωσει το κωλο του να γραψει κανα riff,καθεται και μ.... με τους Naer Mataron (δε στηριζω)
    Ειναι λιγο δικοπο μαχαιρι η ολη φαση!
    In The Kingdom Of The Blind The One-Eyed Are Kings...

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by INFERNUS View Post
    Συμφωνω απολυτα με οσα λες και ειμαι κι εγω (πανω-κατω) της ιδιας αποψης.
    Αυτο που με "χαλαει" ειναι οτι καποιοι μουσικοι επαναλαμβανονται σε τετοιο βαθμο που στην ουσια αντι για νεο project ακουω κατι παλιοτερο.
    π.χ ο King o,τι εγραψε στο Ad Majorem Sathanas Gloriam,το κοπιαρε (καποιες φορες σε τραγικο βαθμο) στο The Underword Regime απο Οv Hell.
    Απο την αλλη ομως γουσταρω και project-ακια τυπου Sahg!
    Παιζει,ομως,το γεγονος οτι για χαρη καποιων α ή β project να μαλακιζονται και να μην αφιερωνουν το χρονο που πρεπει στις main μπαντες τους.
    Κλασσικο παραδειγμα DHG!Αντι ο Vicotnic να στρωσει το κωλο του να γραψει κανα riff,καθεται και μ.... με τους Naer Mataron (δε στηριζω)
    Ειναι λιγο δικοπο μαχαιρι η ολη φαση!
    είναι δίκοπο μαχαίρι, με ρέγουλα ρε μαγκίτες!
    tt0274518

  5. #5
    post modern vegetarian h2he's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    here
    Posts
    433

    Default

    Κοιτα να δεις μαυρομεταλλικε φιλε, δε νομιζω οτι εχει δικιο (νο οφενς ε!). Νομίζω ότι είναι όλοι τοσο γαματοι μουσικοι που με ότι και ναι καταπιαστουνε θα μας γαμησουν το μυαλουδάκι!! Ενταξει, μπορεί οι Sahg να μην μιλάνε ακριβώς στο κέντρο της ψυχής μας, αλλά ακόμα και έτσι εγω γουστερνα που επιτελους μπορούμε να ακούμε και εμείς τέτοια πράγματα χωρίς ενοχες! Τώρα για το Vicotnik δεν ξέρω, είναι υπερβολικά θεός για να φέρω εγώ αντίρρηση στις αποφάσεις του. Κάτι θα ξέρει που παίζει με τους Naer Mataron δεν μπορεί! Εξάλλου και αυτοί είναι αρκετα ιστορική μπάντα και πρέπει να τους σεβόμαστε!
    Can't get it down without crying

  6. #6
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    troll detected
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  7. #7
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Παλιοπουσταράδες όλοι τους, κάνω εμετό πάνω στο πτώμα τους.

    POST ROCK HOOLIGAN -7-
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  8. #8

    Default

    Φυσικα και νο οφενς.Κουβεντα κανομεν!Δεν αντιλεγω οτι οι εν λογω μουσικοι μπορουν να σου δωσουν κατι αξιολογο σε παραπανω απο ενα project (ειδικοτερα εν ειναι κορυφαιοι) αλλα,γενικα εγω ειμαι αυτης της νοοτροπιας,οχι τα ιδια κ τα ιδια!
    Μαγκια να κανεις οσα projects θες στη καθισια σου αλλα καποια στιγμη θα πεσεις στη λουμπα.Δηλαδη project τυπου

    Marduk-Triumphator
    Khold-Sarke

    για μενα ειναι λιγο μαλακισμενα.Για μενα,κατσε και σκεψου κατι αξιολογο για Khold και γαμα το αλλο κακεκτυπο της κακιας ωρας.Καπως ετσι...
    Αντιστοιχα Jotunspor και στο καπακι Wardruna στηριζω,αν πιανεις το σκεπτικο μου...

    p.s Τα ξερατα πανε για Naer Mataron?
    In The Kingdom Of The Blind The One-Eyed Are Kings...

  9. #9
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Δηλαδή αν κατάλαβα καλά μιλάμε για side-projects από τους μαυρομέταλλους του βορρά εν έτη 2011; Δηλαδή αν ήμασταν 1996-98 ξερώ γω τί θα λέγαμε τώρα;

  10. #10

    Default

    Το 1996-98 απλα δεν ειχαν στερεψει ακομα τοσο πολυ οι ιδεες (σε γενικοτερη φαση) και υπηρχε και ο χωρος
    να κανεις και αλλα πραγματα που τωρα,εν ετη 2011,εχει αρχισει και στενευει ο κλοις και σε αυτο
    In The Kingdom Of The Blind The One-Eyed Are Kings...

Similar Threads

  1. Replies: 34
    Last Post: 07-03-2011, 11:12
  2. Fenriz projects
    By Svartedauen in forum Music Discussion
    Replies: 26
    Last Post: 06-02-2008, 20:33
  3. Replies: 4
    Last Post: 07-05-2005, 16:28
  4. Agaphmenes Synergasies kai Projects apo to Xwro tou Metal
    By TRAMPAKOULAS in forum Music Discussion
    Replies: 34
    Last Post: 24-08-2004, 17:27
  5. QUEENSRŸCHE Members Get Busy With Side-Projects
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 08-02-2004, 20:56

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •