Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 124

Thread: 7/9/99

  1. #31
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Quote Originally Posted by Kaserinos View Post
    Κορινθο, στην κρεβατοκαμαρα των γονιων μου και επαιζα Crash Bandicoot 3: Warped.
    Χαχα. και εγώ και ήμουν σε φάση να πάρω ένα time relic και ξενέρωσα (ότι είχα τσιπάρει το PS1). Οπότε το μαζεύω το ασφαλίζω και κατεβαίνω ατάραχος στη γειτονιά όπου και κατάλαβα ότι μάλλον ήταν πολύ δυνατός ο σεισμός γιατί επικρατούσε ο Πανικός.
    I don't do drugs. I am drugs.

  2. #32
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    σπιτι χαζευα βυζακια στο baywatch λιγο πριν φυγω για ιδιαιτερο
    για να χαζεψω τα βυζακια της φιλολογου

    με κατεστρεψαν τα γαμημενα τα βυζια!
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  3. #33
    bosch scheducktion Yanqui's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    σταδιαλα
    Posts
    1,885

    Default

    BLOODY ROAR με ξάδελφο.
    σὲ ὅ,ποιον ἔχῃ τατουὰζ
    στὴ μάνα του ῥίχνω μπαρὰζ

  4. #34
    凸(╹◡╹)凸
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    WoR
    Posts
    526

    Default

    ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ


  5. #35

    Default

    Είχα ραντεβού με μια φίλη μου στο μετρόπολις για να πάρουμε σιντί, και ήμουν στην αφετηρία των τρόλλευ, μέσα στο τρόλλευ. Όταν άρχισε να κουνάει θεώρησα ότι έβαλε μπρος ο οδηγός και φεύγουμε, μέχρι που συνειδητοποίησα ότι κουνιόμαστε αριστερά-δεξιά και όχι προς τα εμπρός. Εν τέλει γύρισα σπίτι, μόνο για να βρω τα συλλεκτικά κουτάκια Sprite που είχα μαζέψει και στήσει επιμελώς στη βιβλιοθήκη μου σκορπισμένα στο πάτωμα, κάτι που πολύ με τσάντισε
    Spoiler

    μπλαστ φρομ δε παστ!


    αργότερα έμαθα πως όσοι ήταν στο μετρόπολις την ώρα του σεισμού έφυγαν με περίπου τριάντα καινούρια σιντί ο καθένας και εντάξει ένιωσα κάπως ας το πούμε μειονεκτικά

  6. #36
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    Λοιπον εγώ ήμανε φανταράκι στο 311 εργοστάσιο βασης στα Λιόσια
    (πολύ κοντά στο επίκεντρο δηλαδή. κ στην περιοχή που σημιώθηκαν οι περισσοτερες ζημιες κτηρίων)
    Είχε αρχισει ενας τσαμπουκας στο εστιατόριο κ εκείνη την στιγμη ενα μηλο μολις ειχε πετυχει τον εστιάτορα στην μουρη!

    Ξαφνικα καμιά 20ριά άτομα κοκαλωσαμε απο το πολυ παραξενο ΒΟΥΜ που νιωσαμε να ερχεται προς το μερος μας, όλοι χεστηκαμε, η σκοπια απ εξω γκρεμίστηκε, ο τσαμπουκας κοπηκε στα καπακια, κ φαγαμε 2 μήνες εμπλοκή ωστε να βοηθησουμε τους πληγέντες .fml
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  7. #37
    凸(╹◡╹)凸
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    WoR
    Posts
    526

    Default

    ΜΟΛΙΣ ΕΓΙΝΕ ΣΕΙΣΜΟΣ 4 ΡΙΧΤΕΡ

    http://www.emsc-csem.org/Earthquake/...cs5nk.facebook

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Το ερωτημα ειναι: "βλεπατε Beverly Hills ή Baywatch?"
    Εγω το δευτερο γιατι τα ειχα δει ολα απο το πρωτο, και γιατι βυζια.
    χαχαχ , το πρωτο πραμα που θυμούνται σχεδον ολοι αποσους συζηταω για αυτον τον σεισμο ειναι πως βλεπαν Baywatch .
    -> http://www.odes.gr <-
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


  9. #39
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Hmane ston papaswthriou stournarh k pathsiwn me ena filo kai ekana pws koitaga kati biblia gia html gia na to paizw mourh alla kata ba8os koitaga kati paixnidia paradipla

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  10. #40
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    δεν τον θυμάμαι , ήμουν μικρός !
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  11. #41
    Senior Member namiroth's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Somewhere sticking my finger in a dike, wearing wooden shoes and smoking tulip bulbs
    Posts
    730

    Default

    epaiza CARMAGEDDON kai panw pou to teleiwna ksekinise to arxidi ,epese ena vazo sto pc kai gamithikan ola...
    skata
    akolouthisan skhnes apeirou kallous me gries stous dromous na fwnazoun pws einai toulaxiston 9 rixter gt kounithikan poly ksenihti stis plateis me makria gaidoura k alla tetoia...to carmageddon omws den to teleiwsa pote..
    Quote Originally Posted by Witchkiller View Post
    Α ,και πούστε ,για να μην την πατήσετε ,όσο thrash έπεξε η μπάντα έπεξε ...............

  12. #42
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    ασχετο αλλα στο καρμαγεδον επαιζα την τελευταια πιστα και για να την βγαλω αποφασισα οτι το πιο ευκολο ηταν να φαω ολο τον κοσμο... και εκει που ηθελα δυο τρεις να το τερματισω κολλησε το σιντι και απο τοτε δεν το ξαναπαιξα ...

    υγ- επαιρνα το λεωφορειο και παρακαλαγα ενδομυxα να φαει τις γιαγιουλες που περναγανε για να παρουμε χρημα...
    Last edited by freak brother; 05-09-2011 at 10:19.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  13. #43
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Firestorm3 View Post
    ΜΟΛΙΣ ΕΓΙΝΕ ΣΕΙΣΜΟΣ 4 ΡΙΧΤΕΡ

    http://www.emsc-csem.org/Earthquake/...cs5nk.facebook
    15km βόρεια των Τρικάλων. ένα κουνηματάκι της πλάκας ήταν. 3.7R τελικά.

    το '99 ήμουν σπίτι Ζωγράφου και μαγείρευα. μόλις τελείωσε ο σεισμός, έκανα μια γύρα στην πολυκατοικία, έριξα μια ματιά στα δοκάρια και τα υποστυλώματα, είδα ότι δεν είχαν ζημιά ούτε στους σοβάδες και συνέχισα το μαγείρεμα. έφαγα χαζεύοντας τις ειδήσεις και μετά από το μπαλκόνι μου τον κόσμο που είχε μαζευτεί κάτω. όταν ξεμπλόκαραν τα τηλέφωνα κανόνισα για καφέ.
    Rock or Nothing

  14. #44
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Με ξάδερφο Φράγκι, μεσημεριανο λιωσιμο, τιβι αναμενη αλλα ουτε καν να κοιταμε.
    Ξαφνικα ο ξαδερφος ερχεται σε επαφη με το λαγωνικο που εκρυβε μεσα του και μουρμουριζοντας "ω γαμωτο σεισμος..." πεταγεται απο το κρεβατι του και αρχιζει να τρεχει μες το σπιτι. Για ενα με δυο δευτερολεπτα σκεφτομουν παει, η μαλακινση του ξαδερφουλη μου εσπασε τα κοντερ, ωσπου αρχιζει να μας περικυκλωνει αυτο το εκκωφαντικο "βββουμμ" και απο τους σοβαδες που τριβονταν με χτυπουσαν μικρα θρυμματα στο προσωπο καθως εβγαινα απ'το σπιτι.

    Αυτα στο ισογειο. Στον 2ο κοιμοταν ο πατερας μου. Το ατομο περιμενε να τελειωσει η κυρια δονηση, καταφερε να βγει απο την κρεβατοκαμαρα η οποια εν τω μεταξυ ειχε χωρις πλακα ...αλλαξει διαρρυθμιση, μπηκε στον κοπο να ακουμπησει την εσωτερικη κεραια παλι πανω στην τηλεοραση απο την οποια ειχε πεσει (...) και στην συνεχεια πηγε στο μπανιο να πλυνει το προσωπο του αφου πρωτα αδειασε τον νιπτηρα απο ολα τα καλλυντικα κλπ με τα οποια ειχε γεμισει.
    Ολα αυτα φυσικα του πηραν καποια ωρα και ετσι κι εγω, με την προοπτικη να εχω μεινει ορφανο, γκαριζα στο κλιμακοστασιο οσο πιο δυνατα μπορουσα το ιστορικο πλεον "ΠΑΤΕΡΑΑΑ, ΚΑΤΕΒΑ ΚΑΤΩ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ"

    Αναδρομικα πιστευω πως το ειχα παρει ψυχραιμα, αν ληφθει υποψη πως ολα αυτα συνεβησαν στα μαγευτικα Νεα Λιοσσια, τρια τσιγαρα δρομος απο το επικεντρο του καλου σεισμουλη.

    Περασα ολοκληρη την εβδομαδα μετα τον σεισμο αποκλειστικα κανοντας βολτες στις γειτονιες με κλιμακιο φιλων, οπου καναμε εκτιμηση των ζημιων, βλεπαμε αλλους φιλους/γνωστους αφου ηταν ουτως ή αλλως ολοι εξω, και κοζαροντας γκομενακια που δεν ξεραμε οτι μενανε στην γειτονια μας.
    Τα βραδια επαιζε φραπε μεχρι αργα σε τοπικη καφετερια που λειτουργουσε (Τρεζόλα) σε παρεα των 30 ατομων χαρην συμπαραστασης, λες και ειχαμε επιζησει απο τον ΄ΒΠΠ.
    Για να με παρει ο υπνος ακουγα τερμα στο diskman το "King For A Day..." για να μην "ακουω" τους μετασεισμους, μεχρι που δεν μπορουσα αλλο ξυπνιος και το εκλεινα.

    Δωδεκα χρονια μετα πιστευω πως το εχω ξεπερασει αφου τελευταια φορα που ενιωσα σεισμο η καρδια μου εξακολουθησε να παιζει ρελαντι και δεν βαρεσε κοφτη στους 250 παλμους οπως συνηθιζε...
    Κι αυτο χωρις ουτε ενα χαπακι...

    Deafening, painstaking, BB King

  15. #45

    Default

    στο έπικ λεωφορείο 224 γυρνώντας από φροντιστήριο, σταματημένοι στο φανάρι μπουμπουλίνας και αλεξάνδρας. αρχίζει και κουνάει και ο οδηγός τράβηξε χειρόφρενο και κατέβηκε έτοιμος να δείρει τον μαλάκα που τον τράκαρε. μπόνους η στιγμή που συνειδητοποιεί ότι δεν υπάχει κανείς πίσω του στο δρόμο.
    η αβάσταχτη πλαδαρότητα του αδυνατισμένου θράσερ

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •