Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 124

Thread: 7/9/99

  1. #106
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    κοίτα, και στα 50 άμα βλέπεις βάζα στον άερα και σοβάδες να φεύγουν, μάλλον δε βοηθάει να ξέρεις ότι απλά γλιστράει η ευρασιατική πλάκα.

  2. #107
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Λοιπόν έχουμε γεμίσει πολλούς κουλ τύπους που γράψαν το σεισμό στις αρχιδάρες τους και δε βγήκαν αμέσως γιατί στρίβαν τσιγάρο κλπ. Εγώ δε μπορούσα να κοιμηθώ για 2-3 μήνες, λίγος σεβασμός τελοσπάντων.
    Πες τα ρε Σταμάτη να πούμε.

  3. #108
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Ημασταν στην κουζινα ολοι μαζι κ τρωγαμε, και ξαφνικα βλεπω τη λαμπα να παει περα δωθε με ακτινα 1 - 1,5 μετρο ξερω γω
    Την πρωτη μερα την βγαλαμε εξω, τις επομενες σπιτι, παντως ναι γενικα κουλ ημουν, οχι να μην μπορεις να κοιμηθεις για 2-3 μηνες ελεος =P

    Εδω ρε παιδια εκανε προσφατα καλοκαιρι σεισμο που τον νιωσανε στο αντιρριο, και οι κατοικοι φευγανε απο την παραλια γιατι φοβοντουσαν μηπως σηκωσει τσουναμι.... !!!! Looool
    Last edited by VidnaObmana; 07-09-2011 at 16:54.
    Let The Freak Flag Fly!

  4. #109
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Την λάμπα βγάλατε έξω;

  5. #110
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Να ξέρετε ότι σας χώνω με τον μεγάλο σεισμό της Πάτρας του '93, που έβλεπα τότε Μικρό Σπίτι στο Λειβάδι. Εννοείται σηκώθηκα σαν κύριος έκλεισα πρώτα το έπιπλο όπου μέσα βρίσκεται η τηλεόραση (κάτι σαν σύνθετο φανταστείτε) και κατόπιν μπήκα κάτω από κάσωμα. Πάντα τα προτιμούσα από τη μέθοδο του τραπεζιού.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  6. #111
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Μόνος στο υπόγειο, έβλεπα μπέιγουοτς και κάτι ζωγράφιζα αν θυμάμαι σωστά.
    Το υπόγειο είναι από την μια μεριά μέσα στο έδαφος, οπότε και τον *ακουσα* ακόμα περισσότερο(συν ότι υπήρχε και μια σιδερένια πόρτα, οπότε περισσότερος θορυβος). Σε λιγότερο από δευτερόλεπτο είχα ανέβει την σκάλα (σοφός ), βγήκα έξω και τράβηξα τον σκύλο πιο έξω από το όριο του σπιτιού, γιατί ο σοβατζής μας είχε κάνει καταπληκτική δουλειά. Το ακόμα καλύτερο ήταν το να βλέπω απέναντι κάτι νταμάρια και να πέφτουν βράχοι από το βουνό .
    Kill the wise one!

  7. #112
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Δεν έχω ιδέα.

    Ε λογικά θα έβλεπα baywatch, τουλάχιστον εγώ δεν έχασα τα βυζια των επόμενων 30 λεπτών
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  8. #113
    Funeral Frog Mayhem's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    rue morgue
    Posts
    1,180

    Default

    άκουγα Θόδωρο Παρασίδη

  9. #114
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Quote Originally Posted by Mayhem View Post
    άκουγα Θόδωρο Παρασίδη
    +1. Νομίζω οι περισσότεροι άνδρες στην Θεσσαλονίκη κάπως έτσι ήταν εκείνη την ώρα, αντίστοιχο του baywatch των υπόλοιπων.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  10. #115
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    κοίτα, και στα 50 άμα βλέπεις βάζα στον άερα και σοβάδες να φεύγουν, μάλλον δε βοηθάει να ξέρεις ότι απλά γλιστράει η ευρασιατική πλάκα.
    να αγχωθείς την ώρα που γίνεται είναι απολύτως φυσιολογικό.
    να έχεις κάποιους παράλογους φόβους επίσης λογικό.
    το να ζητάς από τους άλλους να έχουν τους ίδιους παράλογους φόβους για να νιώσεις καλύτερα δεν το καταλαβαίνω.

    στο θέμα των σεισμών, τώρα. αν δε μένετε κέντρο Θεσσαλονίκης ή Ηράκλειο δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος να αγχώνεστε. αυτές οι δύο πόλεις θα έχουν σοβαρό πρόβλημα στον επόμενο μέτριο σεισμό που θα γίνει. στις υπόλοιπες πρέπει να γίνει κάτι τραβηγμένο από τα μαλλιά για να καταρρεύσει οικοδομή σε χρόνο που δεν προλαβαίνουν οι ένοικοι να βγουν - τραβηγμένο εννοώ είτε απίστευτα μεγάλος σεισμός, που είναι το ίδιο πιθανο με το να χτυπήσει την πολυκατοικία σας μετεωρίτης, είτε απίστευτα λάθη στην κατασκευή (πιο πιθανό σενάριο, που όμως το καταλαβαίνει εύκολα κάποιος έπμπειρος).
    Rock or Nothing

  11. #116
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    Quote Originally Posted by Ra Pariah View Post
    Να ξέρετε ότι σας χώνω με τον μεγάλο σεισμό της Πάτρας του '93, που έβλεπα τότε Μικρό Σπίτι στο Λειβάδι. Εννοείται σηκώθηκα σαν κύριος έκλεισα πρώτα το έπιπλο όπου μέσα βρίσκεται η τηλεόραση (κάτι σαν σύνθετο φανταστείτε) και κατόπιν μπήκα κάτω από κάσωμα. Πάντα τα προτιμούσα από τη μέθοδο του τραπεζιού.
    Το '93 σας έκλανε μια μάντρα από το δικό μας '93.

    Το '95 από την άλλη ήταν ζόρικος ο δικός σας, θυμάμαι είχε ακουστεί πολύ έντονα και σε μας και γενικά είχε ξυπνήσει μνήμες.

    Τελευταίος σοβαρός σεισμός που έζησα πρέπει να ήταν της Ανδραβίδας πριν καμιά τριετία, κυρίως λόγο διάρκειας.

    Για όσους τους φοβούνται τόσο πολύ και τους φαίνεται περίεργο που άλλοι είναι στα @@ τους, απλά κάποιοι έχουν μάθει να ζουν με αυτούς. Σα να λέτε στον Ιάπωνα κάνει σεισμό 5 ρίχτερ, κραυγές πανικού κλπ, θα σας δείχνει, θα γελάει και θα έχει και δίκιο.
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  12. #117
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Η τυρουπολις δονειται συχνα πυκνα, δεν θυμαμαι να εχω φοβηθει ιδιαιτερα σε ενηλικη φαση, ισως ειναι θεμα συνηθειας σε σεισμογενη περιοχη.
    Η μονη φορα που κοιμηθηκαμε εκτος σπιτιου ηταν στην παιδικη μου ηλικια, ο νταντ μου ροχαλιζει αισχρα και τον μπινελικωνε μια ολοκληρη πλατεια, οποτε αυτο ηταν χειροτερος μετασεισμος.
    Θυμαμαι εντονα δυο φασεις, μια που τα μακαρονια που τρωγαμε εφυγαν σαν τρελα απο το τραπεζι και με τον μπρο γελουσαμε σαν χαζα και μια που σηκωθηκα για κατουρημα ξημερωματα πιστευοντας οτι ζαλιζομαι (υποταση) μεχρι να καταλαβω οτι κουνιομαστε, βγηκα μετα εξω, καπνιζα με τους υπολοιπους σεισμοπληκτους και σκεφτομουν (ηταν σε φοιτητικη φαση) ποσο ψευτικες ειναι οι οικοδομες στο Νησι που δεν εχουν σεισμους και ποσο θα ειχα χεστει με κατι αναλογο εκει.

    Μεγαλο φοβο παντως εχω δει σε κοσμο Καλαματα (δεν κατηγορω) και Γρεβενα (παιδικη αναμνηση οι σκηνες εξω απο την πολη)
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  13. #118
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Το θρεντ ειναι μια ανασα μακρια απο το "ο σεισμος μου εχει μεγαλυτερο πουλι απο τον δικο σου"

  14. #119
    凸(╹◡╹)凸
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    WoR
    Posts
    526

    Default

    ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΓΑΜΑΕΙ Ο ΣΕΙΣΜΟΣ ΤΟΥ '95 ΣΤΗ ΚΟΖΑΝΗ.















































































































    ημουν γερμανια και επαιζα σουπερ μαριο.

  15. #120
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    3ος οροφος στην πετρουπολη(ακα 3 χλμ. απο το επικεντρο)
    2 μηνες σε σκηνη που μοιρασε ο στρατος μου φτανουν για να θυμαμαι το σεισμο του 99.
    εκτοτε το μονο πραγμα που φοβαμαι σε οσους σεισμους εχω νιωσει ειναι μηπως φτασει το επιπεδο εντασης και τρανταγματος εκεινου.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •