Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 124

Thread: 7/9/99

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Hoder A ha ha's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    love
    Posts
    137

    Default 7/9/99

    Που εισάστανε στον σεισμο του 99?
    (και κυρίως τι κάνατε την ώρα κείνη )
    Last edited by A ha ha; 04-09-2011 at 22:54. Reason: φιρετρολ

  2. #2
    凸(╹◡╹)凸
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    WoR
    Posts
    526

    Default

    κοζανη, επαιζα ποκεμον

  3. #3
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by Firestorm3 View Post
    κοζανη, επαιζα ποκεμον
    Δύσκολο, κυρίως γιατί κυκλοφόρησε 5/10/99.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  4. #4
    凸(╹◡╹)凸
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    WoR
    Posts
    526

    Default

    τοτε ισως επαιζα final fantasy VIII στα γερμανικα και περπατουσα στις πολεις και μου μιλουσαν γερμανικα οι NPC και δε καταλαβαινα τα μισα και πηγαινα οπου νανε. ή και οχι.

  5. #5
    Won't Bow Neron's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Between
    Posts
    2,059

    Default

    Beverli Hills, η Κέλι περπατούσε στην παραλία και διάβαζε το ημερολόγιο της.
    "Don't sweat the petty things and don't pet the sweaty things".
    George Carlin

  6. #6
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Tι 12 χρόνια εντωμεταξύ =|

  7. #7
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Το ερωτημα ειναι: "βλεπατε Beverly Hills ή Baywatch?"
    Εγω το δευτερο γιατι τα ειχα δει ολα απο το πρωτο, και γιατι βυζια.

  8. #8
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    ειμουν Σαλαμινα, το μονο μεσημερι που ειχα πει "ε, λεω να κοιμηθω λιγο"
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Το ερωτημα ειναι: "βλεπατε Beverly Hills ή Baywatch?"
    Εγω το δευτερο γιατι τα ειχα δει ολα απο το πρωτο, και γιατι βυζια.
    χαχαχ , το πρωτο πραμα που θυμούνται σχεδον ολοι αποσους συζηταω για αυτον τον σεισμο ειναι πως βλεπαν Baywatch .
    -> http://www.odes.gr <-
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


  10. #10
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Hmane ston papaswthriou stournarh k pathsiwn me ena filo kai ekana pws koitaga kati biblia gia html gia na to paizw mourh alla kata ba8os koitaga kati paixnidia paradipla

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  11. #11
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    δεν τον θυμάμαι , ήμουν μικρός !
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  12. #12
    Senior Member namiroth's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Somewhere sticking my finger in a dike, wearing wooden shoes and smoking tulip bulbs
    Posts
    730

    Default

    epaiza CARMAGEDDON kai panw pou to teleiwna ksekinise to arxidi ,epese ena vazo sto pc kai gamithikan ola...
    skata
    akolouthisan skhnes apeirou kallous me gries stous dromous na fwnazoun pws einai toulaxiston 9 rixter gt kounithikan poly ksenihti stis plateis me makria gaidoura k alla tetoia...to carmageddon omws den to teleiwsa pote..
    Quote Originally Posted by Witchkiller View Post
    Α ,και πούστε ,για να μην την πατήσετε ,όσο thrash έπεξε η μπάντα έπεξε ...............

  13. #13
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Με ξάδερφο Φράγκι, μεσημεριανο λιωσιμο, τιβι αναμενη αλλα ουτε καν να κοιταμε.
    Ξαφνικα ο ξαδερφος ερχεται σε επαφη με το λαγωνικο που εκρυβε μεσα του και μουρμουριζοντας "ω γαμωτο σεισμος..." πεταγεται απο το κρεβατι του και αρχιζει να τρεχει μες το σπιτι. Για ενα με δυο δευτερολεπτα σκεφτομουν παει, η μαλακινση του ξαδερφουλη μου εσπασε τα κοντερ, ωσπου αρχιζει να μας περικυκλωνει αυτο το εκκωφαντικο "βββουμμ" και απο τους σοβαδες που τριβονταν με χτυπουσαν μικρα θρυμματα στο προσωπο καθως εβγαινα απ'το σπιτι.

    Αυτα στο ισογειο. Στον 2ο κοιμοταν ο πατερας μου. Το ατομο περιμενε να τελειωσει η κυρια δονηση, καταφερε να βγει απο την κρεβατοκαμαρα η οποια εν τω μεταξυ ειχε χωρις πλακα ...αλλαξει διαρρυθμιση, μπηκε στον κοπο να ακουμπησει την εσωτερικη κεραια παλι πανω στην τηλεοραση απο την οποια ειχε πεσει (...) και στην συνεχεια πηγε στο μπανιο να πλυνει το προσωπο του αφου πρωτα αδειασε τον νιπτηρα απο ολα τα καλλυντικα κλπ με τα οποια ειχε γεμισει.
    Ολα αυτα φυσικα του πηραν καποια ωρα και ετσι κι εγω, με την προοπτικη να εχω μεινει ορφανο, γκαριζα στο κλιμακοστασιο οσο πιο δυνατα μπορουσα το ιστορικο πλεον "ΠΑΤΕΡΑΑΑ, ΚΑΤΕΒΑ ΚΑΤΩ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ"

    Αναδρομικα πιστευω πως το ειχα παρει ψυχραιμα, αν ληφθει υποψη πως ολα αυτα συνεβησαν στα μαγευτικα Νεα Λιοσσια, τρια τσιγαρα δρομος απο το επικεντρο του καλου σεισμουλη.

    Περασα ολοκληρη την εβδομαδα μετα τον σεισμο αποκλειστικα κανοντας βολτες στις γειτονιες με κλιμακιο φιλων, οπου καναμε εκτιμηση των ζημιων, βλεπαμε αλλους φιλους/γνωστους αφου ηταν ουτως ή αλλως ολοι εξω, και κοζαροντας γκομενακια που δεν ξεραμε οτι μενανε στην γειτονια μας.
    Τα βραδια επαιζε φραπε μεχρι αργα σε τοπικη καφετερια που λειτουργουσε (Τρεζόλα) σε παρεα των 30 ατομων χαρην συμπαραστασης, λες και ειχαμε επιζησει απο τον ΄ΒΠΠ.
    Για να με παρει ο υπνος ακουγα τερμα στο diskman το "King For A Day..." για να μην "ακουω" τους μετασεισμους, μεχρι που δεν μπορουσα αλλο ξυπνιος και το εκλεινα.

    Δωδεκα χρονια μετα πιστευω πως το εχω ξεπερασει αφου τελευταια φορα που ενιωσα σεισμο η καρδια μου εξακολουθησε να παιζει ρελαντι και δεν βαρεσε κοφτη στους 250 παλμους οπως συνηθιζε...
    Κι αυτο χωρις ουτε ενα χαπακι...

    Deafening, painstaking, BB King

  14. #14

    Default

    στο έπικ λεωφορείο 224 γυρνώντας από φροντιστήριο, σταματημένοι στο φανάρι μπουμπουλίνας και αλεξάνδρας. αρχίζει και κουνάει και ο οδηγός τράβηξε χειρόφρενο και κατέβηκε έτοιμος να δείρει τον μαλάκα που τον τράκαρε. μπόνους η στιγμή που συνειδητοποιεί ότι δεν υπάχει κανείς πίσω του στο δρόμο.
    η αβάσταχτη πλαδαρότητα του αδυνατισμένου θράσερ

  15. #15
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    να αλλαχτεί ο τίτλος σε "ποιο παιχνίδι πήρατε δώρο με το τσιπάρισμα του psx"

    Quote Originally Posted by Dr.Gonzo View Post
    Αναδρομικα πιστευω πως το ειχα παρει ψυχραιμα, αν ληφθει υποψη πως ολα αυτα συνεβησαν στα μαγευτικα Νεα Λιοσσια, τρια τσιγαρα δρομος απο το επικεντρο του καλου σεισμουλη.
    γελάω, πες περιοχή. κέντρο κοντά στην πλατεία εδώ, έτρωγα με τη μάνα μου κάνοντας thumbs up "πωπω τι νταλίκα είναι αυτή που περνάει" λίγα δευτερόλεπτα πριν αρχίσει το κατοστάρι. casualties, μια κορνίζα και ένα πλήκτρο backspace, ενώ οι γύρω πολυκατοικίες ράγιζαν και βυθίζονταν οι είσοδοί τους.

    ακολούθησε μια βδομάδα πλιάτσικο στον καταυλισμό πληγέντων με τσάμπα πατατάκια και τυρόπιτες από το δήμο, κι ένας χρόνος πρωί απόγευμα στο γαμημένο 15ο.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •