Page 12 of 20 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 294

Thread: Europa League 2011-2012

  1. #166
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    7 στους 12 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by MaX Payne View Post
    δεν σαφηνουμε να παρεις πρωταθλημα εννοεις;

    πηρες 2 κυπελλα τι αλλο θες ο αρης ακομα παλευει 40 χρονια
    α, τι άλλο θες κιόλας. Χάρη μας έκανες.
    ΒΛΑΚΑ.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  2. #167

    7 στους 13 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default




    Δική σου είναι αυτή η νίκη. Η ανόθευτη χαρά που κατακλύζει κάθε κύτταρό σου και καθρεφτίζεται στα μάτια σου. Δεν είναι η χαρά της έκπληξης, εσύ πάντα το περιμένεις το γκολ. Το προσδοκάς, το προσμένεις, το οραματίζεσαι σε κάθε παιχνίδι.

    Δική σου είναι αυτή η νίκη. Μια κουταλιά δικαίωσης, ενός ταξιδιού αγώνας γόνιμος, ένας ακόμα θρίαμβος της ζωής απέναντι στο θάνατο. Κι εσύ εκεί, ν' αποτυπώνεις την καύλα της στιγμής σ' ένα καρέ.

    Δική σου είναι αυτή η νίκη. Μπορεί να μην καρπώθηκες εφήμερα κέρδη απ' αυτήν όπως χρήματα, βαθμούς ή θεαματικότητα, όμως ένιωσες κάτι που δεν μορφοποιείται σε λέξεις. Ένιωσες το μυρμήγκιασμα αυτό που υπερβαίνει τη γλώσσα και ασχημάτιστο αφήνεται να εκφραστεί μέσω του σώματος.

    Δική σου είναι αυτή η νίκη. Την οριοθέτησες από την Δευτέρα κιόλας όταν, μαζεύοντας τα πράγματά σου για το ταξίδι στο Λονδίνο, κάποιος σου είπε «καλά ρε 'συ, στην Αγγλία κάνει παγωνιά, μόνο μ' αυτό το μπουφανάκι θα πας;» κι εσύ γέλασες και του απάντησες πως ούτε αυτό θα σου χρειαστεί στην κερκίδα γιατί εκεί «Θα με ζεστάνει η ομάδα. Κι αν υποφέρει, θα υποφέρω μαζί της κρυώνοντας».

    Δική σου είναι αυτή η νίκη. Γιατί όταν χτύπαγες το τατουάζ με το έμβλημα του ΠΑΟΚ λίγο πιο πάνω απ' την καρδιά, ήξερες ότι η βελόνα δεν θα σε πονέσει ποτέ τόσο πολύ και τόσο γλυκά όσο αυτός. Δύο καρδιές, εξίσου σημαντικές, χτυπάνε στον ίδιο ρυθμό. Μόνο που όταν η «δικέφαλη» αναστατώνεται, πονάνε και τα μυαλά σου μαζί. Τώρα ξέρουμε γιατί.

    Δική σου είναι αυτή η νίκη. Τις σφιγμένες σου γροθιές και τις ρυτίδες του μετώπου σου ζηλέψαμε από την τηλεόραση. Αυτή τη διονυσιακή έκσταση που μόνο όσοι ήσασταν εκεί ζήσατε. Αυτή την -έξω από το χρόνο- μέθεξη με το θείο που μόνο ο «πιστός του ποδοσφαιρου» μπορεί να βιώσει.

    Σ' ευχαριστούμε που μας θύμισες πως είναι.

  3. #168
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    4 στους 11 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    οι ΚΑΝΙΒΑΛΟι που εριξαν μουτζα στο ποστ μου να πουν το γιατι αμα εχουν τα αρχιδια...να πουν που ειμαι λαθος
    θρασυδειλα τσουτσεκια

  4. #169

    9 στους 10 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by H. View Post
    Ασπαζόμουν το παοκάκι επειδή είπα σε ένα ματς (που βασικά 4 ήταν φέτος) ότι έπαιξε μάπα? Μήπως δεν είμαι και ΠΑΟΚ ξέρωγω? Ή ξέρεις μήπως εσύ τον χαρακτηρισμό να τον αποδίδετε από φέτος και όχι εδώ και χρόνια για τον ΠΑΟΚ? Κουμπώνεσαι φίλος?

    Να κάνω κάτι καλό εδώ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ για 1002 λόγους, κυρίως ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ αλλά γιατί δε μ'αφήνετε.

    Τέλος ναι ρε Οντόνιαν, τα ΠΑΟΚια ζούνε για να ακούσουν την αναγνώρισή σας, να 'σαι σίγουρος.
    Ξέρεις τι όμως ε; Στα αρχίδια μου για τι ζουν τα παοκια. Το αν εγώ προσωπικά εκτιμώ την προσπάθεια μιας ομάδας δε μπορείς ούτε να μου το στερήσεις, ούτε να μου απαγορεύσεις να το λέω. Είναι άλλο πράγμα να χέστηκες αν ο τυχαίος βάζελος γουστάρει αυτό που έκανε ο ΠΑΟΚ και άλλο να θέλεις να του τρίψεις στη μούρη την πρόκριση λες και δεν ήθελε να περάσεις. Νισάφι με την παράνοια, δεν ζούμε όλοι για να μειώνουμε την παοκαρα, κρίνεστε από τις πράξεις σας και μόνο.

    Δε σε αφήνουμε; Γελάω.

    Όσο για το αν τον χαρακτηρισμό τον λέμε χρόνια, ισχύουν 2 πράγματα. Πρώτον για πολλά τελευταία χρόνια αντικειμενικά ο ΠΑΟΚ δε συγκρινόταν με τους δυο μεγάλους της Αθήνας (για αρκετά χρόνια ούτε με την ΑΕΚ). Δεύτερον, τις χρονιές που άξιζε να συγκριθεί πολύς κόσμος το παραδέχτηκε. Για παράδειγμα την χρονιά που πήρες τη δεύτερη θέση στην κανονική διάρκεια και την έχασες στα πλέη οφ, πολλοί εδώ μέσα (ανάμεσά τους κι εγώ) δηλώσαμε ξεκάθαρα ότι ο ΠΑΟΚ άξιζε τη θέση και τα πλέη οφ είναι για τον πούτσο. Ακόμα και φέτος, αν ρωτούσες τον μέσο οπαδό ΠΑΟ, θα σου έλεγε ότι θα παλεύαμε μεταξύ μας για τη δεύτερη θέση - άσχετα αν μας έχετε διαψεύσει.

    Πι ες: Θυμάσαι που γελούσες με τον Φρικ και έλεγες ότι δεν είμαστε καν κοντά αγωνιστικά στον γαυρο; Κοίταξες τη βαθμολογία τελευταία; Πάρουμε δεν πάρουμε το πρωτάθλημα, μαλακίες έλεγες.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  5. #170

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    4 κυπελλα 2 πρωταθληματα
    τα κυπελλα τα επαιρνα κατω στις εδρες σας με την ψευδη αιτιολογια οτι ηταν τα μεγαλυτερα σε χωρητικοτις
    τα πρωταθληματα και κυπελλα που ΔΕΝ πηρα τα εχασε η καλυτερη κατα γενικη ομολογια ομαδα που περασε απο το ελληνικο ποδοσφαιρο, κι αυτο σε μια δεκαετια με δυνατες ΟΛΕΣ τις ομαδες, γαυρος γαμηστερος, αεξ στα τελη πετουσε, βαζελα αξια, ως και το σκουληκι επαιζε μπαλα τοτε και η γιαγια

    θα ειστε σεβαστικοι
    Εγώ πάντως δε διαφωνώ σε κάτι με όλα αυτά, για να είμαστε ξεκάθαροι. Ντάξει λίγο υποκειμενικό το "καλύτερη ομάδα που πέρασε", αλλά γενικά καλά τα λες.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  6. #171
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    5 στους 9 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    εγω εξακολουθω να πιστευω οτι αγωνιστικα εισα πισω απο τον γαυρο...βασικα πισω κι απο μενα κι ας με εριξες 3
    η βαθμολογια δε με λεει κατι

    εντιτ...το αν ειναι υποκειμενικο ας το αφησομε στους γκουρουδες εκεινης της εποχης
    το οτι ΠΟΥΣΤΙΚΑ με εβαζες να παιζω στην εδρα σου με την δικιολογια οτι η φιλαδερφεια η το καραουισκακη ηταν τα μεγαλυτερα γηπεδα ισχυει? ΚΑΙ η Τουμπα ΚΑΙ το Καυτατζογριο ηταν μεγαλυτερα
    Last edited by 00i00; 02-12-2011 at 03:00.

  7. #172

    6 στους 7 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Αν κατάλαβα καλά μιλάμε για περιόδους πολύ πριν αρχίσω να βλέπω μπάλα. :ρ

    Δεν μπορώ να έχω άποψη για μια τέτοια ερώτηση ρε αδερφέ. Ιστορικός του ποδοσφαίρου είμαι;

    Αγωνιστικά είμαστε πίσω από τον γαυρο ναι, ακόμα είμαστε αουτσάιντερ - αλλά ο φίλος Η. το έθεσε σα να είμαστε σε άλλη λίγκα, σα να λέγαμε ότι πάει για πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ πχ. :ρ

    Από τον ΠΑΟΚ, όχι δεν είμαστε πίσω, κάνεις λάθος.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  8. #173
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    4 στους 12 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    E sorry που χαλαω το ευχαριστο φιλαθλο κλιμα αλλα αληθεια
    καταντα μαλακια αυτο το πραγμα
    μαγκια τους που εκαναν διπλο τα παοκια αλλα αυτο
    τα μπραβο-αχ καλε ζητω η ελλαδα-ειναι ΕΜΕΤΟΣ

    η χαρα γιατο ματσακι ανηκει στους παοκς και αντιστοιχα αν εχαναν το πουλι ανηκε παλι σε αυτους
    οχι αλλοι χλαπατσες-σιγα μην στειλουμε και επιστολη για τα συγχαρικια
    ουπς....
    http://www.sport24.gr/football/omade...k.1519148.html
    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  9. #174
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    6 στους 8 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by Odonian View Post
    Quote Originally Posted by H. View Post
    Ασπαζόμουν το παοκάκι επειδή είπα σε ένα ματς (που βασικά 4 ήταν φέτος) ότι έπαιξε μάπα? Μήπως δεν είμαι και ΠΑΟΚ ξέρωγω? Ή ξέρεις μήπως εσύ τον χαρακτηρισμό να τον αποδίδετε από φέτος και όχι εδώ και χρόνια για τον ΠΑΟΚ? Κουμπώνεσαι φίλος?

    Να κάνω κάτι καλό εδώ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ για 1002 λόγους, κυρίως ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ αλλά γιατί δε μ'αφήνετε.

    Τέλος ναι ρε Οντόνιαν, τα ΠΑΟΚια ζούνε για να ακούσουν την αναγνώρισή σας, να 'σαι σίγουρος.
    Ξέρεις τι όμως ε; Στα αρχίδια μου για τι ζουν τα παοκια. Το αν εγώ προσωπικά εκτιμώ την προσπάθεια μιας ομάδας δε μπορείς ούτε να μου το στερήσεις, ούτε να μου απαγορεύσεις να το λέω. Είναι άλλο πράγμα να χέστηκες αν ο τυχαίος βάζελος γουστάρει αυτό που έκανε ο ΠΑΟΚ και άλλο να θέλεις να του τρίψεις στη μούρη την πρόκριση λες και δεν ήθελε να περάσεις. Νισάφι με την παράνοια, δεν ζούμε όλοι για να μειώνουμε την παοκαρα, κρίνεστε από τις πράξεις σας και μόνο.

    Δε σε αφήνουμε; Γελάω.

    Όσο για το αν τον χαρακτηρισμό τον λέμε χρόνια, ισχύουν 2 πράγματα. Πρώτον για πολλά τελευταία χρόνια αντικειμενικά ο ΠΑΟΚ δε συγκρινόταν με τους δυο μεγάλους της Αθήνας (για αρκετά χρόνια ούτε με την ΑΕΚ). Δεύτερον, τις χρονιές που άξιζε να συγκριθεί πολύς κόσμος το παραδέχτηκε. Για παράδειγμα την χρονιά που πήρες τη δεύτερη θέση στην κανονική διάρκεια και την έχασες στα πλέη οφ, πολλοί εδώ μέσα (ανάμεσά τους κι εγώ) δηλώσαμε ξεκάθαρα ότι ο ΠΑΟΚ άξιζε τη θέση και τα πλέη οφ είναι για τον πούτσο. Ακόμα και φέτος, αν ρωτούσες τον μέσο οπαδό ΠΑΟ, θα σου έλεγε ότι θα παλεύαμε μεταξύ μας για τη δεύτερη θέση - άσχετα αν μας έχετε διαψεύσει.

    Πι ες: Θυμάσαι που γελούσες με τον Φρικ και έλεγες ότι δεν είμαστε καν κοντά αγωνιστικά στον γαυρο; Κοίταξες τη βαθμολογία τελευταία; Πάρουμε δεν πάρουμε το πρωτάθλημα, μαλακίες έλεγες.

    ρε οντόνιαν, απαντάς σοβαρά σε άτομο που επειδή διάλεξε την ομάδα που υποστήριζε το 80% του νηπιαγωγείου του, το 90% της γειτονιάς και όλο του το σόι, νομίζει ότι έκανε κάτι διαφορετικό από εμάς.
    ευτυχώς έχω φίλους παοκτσήδες που δεν είναι Η. και είδαμε μαζί το ματς και χαρήκαμε παρέα. και ξέρεις κάτι? είναι μεγαλύτερη μαγκιά να είσαι ΠΑΟΚ στα τρίκαλα όπου στάνταρ είχες να αντιμετωπίσεις την κόντρα από τη συντριπτική πλειοψηφία των υπολοίπων, και κάθε φορά που θες να πας γήπεδο θες 60 ευρώ βενζίνες και διόδια.
    Rock or Nothing

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    1 στους 4 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Κάποιοι που δεν είναι οπαδοί γιατί να μη χάρηκαν δηλαδή; Εγώ που είμαι οπαδός, δεν χάρηκα φυσικά, αλλά αναγνωρίζω μια σπουδαία νίκη και δε την απαξιώνω.
    00i00 μέσες άκρες τα λες καλά, δεν υπήρχε και τηλεόραση τότε, φαντάζου τι σφαγές γινόντουσαν και κατά τη διάρκεια του πρωταθλήματος. Βέβαια, η γλώσσα που βγάζετε για την ομάδα σας με 6 τίτλους που έχετε είναι δυσανάλογη.
    Οι γκουρούδες αυτής της εποχής είπανε πάντως οτι ο μπάογκ πάει για πρωτάθλημα και φέτος.

  11. #176
    Senior Member Milton's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    1964/1974
    Posts
    2,047

    3 στους 5 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    και ξέρεις κάτι? είναι μεγαλύτερη μαγκιά να είσαι ΠΑΟΚ στα τρίκαλα όπου στάνταρ είχες να αντιμετωπίσεις την κόντρα από τη συντριπτική πλειοψηφία των υπολοίπων, και κάθε φορά που θες να πας γήπεδο θες 60 ευρώ βενζίνες και διόδια.
    story of my life.
    No headroom for expansion


  12. #177
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    13 στους 14 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default


  13. #178

    3 στους 4 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    έλα και ένα Hitler's Reaction after hearing the result of Tottenham - PAOK, μια ένωση του ΜΠΙΛΥ με τον best cry ever, ένα σαλπιγγίδη με forever alone πρόσωπο

    (έχω βαρεθεί κάπως το ίντερνετ τελευταίως)

  14. #179
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    1 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Είχε ωραίους διαλόγους

  15. #180
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    4 στους 30 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Odonian, μόλις καθιερώθηκες τουλάχιστον στη συνείδησή μου ως ΣΙΧΑΜΕΝΟΣ για ένα και μόνο λόγο. ΠΟΥ ΒΡΕ ΒΛΑΚΑ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ? Εκατόνοχτακόσες φορές είπα και εδώ ότι ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΗΛΙΘΙΕ. Πριν παραποιήσεις τα λεγόμενα άλλου για να στηρίξεις τα υποτιθέμενα επιχειρήματά σου, προσπάθησε τουλάχιστον να βρεις να πεις κάτι ΑΛΗΘΙΝΟ. Και στην ίδια συζήτηση το είπα μία ότι δεν είσαι στα ίδια με γαύρο, σε ανύποπτη φάση ζήτησες να επαναλάβω αν το υποστηρίζω ακόμα ("για να δεις αν είμαι συνεπής"), το επανέλαβα ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΕΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ. Η ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟΥ ΓΑΥΡΟΥ ΚΑΙ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

    Τέλος, ρε αγροβάζελε Ρέιβεν Λορντ, σάλτα και γαμήσου ρε παλικάρι μου που θα μου πεις ανύπαρκτε πότε και γιατί έγινα ότι είμαι.

    Το καλοκαίρι, όπως και κάθε καλοκαίρι πάλι θα δηλώνεις ότι είσαι είτε τίποτα είτε εφτάστερος - οχτάστερος - δεκαεννιάστερος στο μπάσκετ.
    Last edited by H.; 02-12-2011 at 12:59.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





Similar Threads

  1. Premier League 2011 - 2012
    By morphine in forum Athletics
    Replies: 482
    Last Post: 17-06-2012, 19:21
  2. CHAMPIONS LEAGUE 2011-2012
    By MaX Payne in forum Athletics
    Replies: 400
    Last Post: 20-05-2012, 23:01
  3. Europa League 2010-2011
    By MaX Payne in forum Athletics
    Replies: 527
    Last Post: 29-04-2011, 17:33
  4. Europa League 2010-2011
    By Eulogy in forum Athletics
    Replies: 31
    Last Post: 23-07-2010, 12:46
  5. Europa League 2009-2010
    By Kelldorain in forum Athletics
    Replies: 565
    Last Post: 16-05-2010, 05:33

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •