Page 13 of 21 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 181 to 195 of 303

Thread: THE COMICS OFF-TOPIC THREAD (τι διαβάζετε αυτόν τον καιρό, προτάσεις, νέα κλπ)

  1. #181
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Quote Originally Posted by Krux View Post
    ο Τάσος πάντως (γαμάτο λογοπαίγνιο) πρέπει να έχει πολύ διαφορετική άποψη από σένα για το θέμα του πάμπλικ αγαπητέ ονιμπότσο.
    μια χαρά τον έχω δει δύο φορές (τη μία πρόσφατα κιόλας) να ψωνίζει κόμικς από το πάμπλικ.
    συνέχισε εσύ τη σταυροφορία σου.
    Ναι, ρε. Εννοείται. Τα αγοράζει από εκεί για να τα πουλήσει μετά στο μαγαζί του. Γιατί να τα παραγγέλνει μέσω Diamond από Αμερική;
    Δε ξέρω. Εγώ σου καταθέτω αυτό που έχω δει δύο φορές κιόλας και να είσαι σίγουρος οτι δε θα το ανέφερα αν δε συνέχιζες να είσαι τόσο αδικαιολόγητα εριστικός απέναντι σε όλους αυτούς που για τους δικούς τους λόγους έχουν διαφορετική οπτική των πραγμάτων από εσένα.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  2. #182
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    5

    Default

    Καλημέρα παιδιά, είμαι ο Τάσος που έχει το CosmicRealms. Επειδή ένας φίλος μου επισήμανε ότι το όνομα μου αναφέρθηκε σε μια συζήτηση στο forum σας θα ήθελα να πω δυο πραγματάκια. Πρώτον, πόσο λογικό σας φαίνεται να αγοράζει κόμικ από ένα άλλο κατάστημα με κόμικ κάποιος που έχει κομιξάδικο;;; Και δεύτερο, δεν ξέρω αν μου έχει απαγορευτεί η είσοδος σε Πάμπλικ λόγω του ότι έχω κομιξάδικο; Δηλαδή όταν η παρέα θέλει να μπει στο Πάμπλικ ( και στο κάθε κατάστημα) εγώ θα πρέπει να στέκομαι έξω από την είσοδο; Krux, δεν σε γνωρίζω, αλλά πίστεψε με αυτός που είδες να ψωνίζει κόμικ ( και μάλιστα πρόσφατα!) από το Πάμπλικ ΔΕΝ ήμουν εγώ. Δεν έχω την ανάγκη να απολογηθώ για κάτι, όσοι με γνωρίζουν ξέρουν ποιος και τι άτομο είμαι, άπλα δεν μπορεί να λέει ο καθένας ότι θέλει. Καλή συνέχεια!

  3. #183
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by kingmob View Post
    ένας φίλος μου επισήμανε ότι το όνομα μου αναφέρθηκε σε μια συζήτηση στο forum σας
    Είναι αυτός που αποκαλεί άλλους ρουφιάνους μηπως;

  4. #184
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Σαν επαγγελματίας του είδους θα έπρεπε να μυριστείς ότι το link που έβαλα παραπάνω για το μαγαζί του ανθρώπου, τον οδήγησε εδώ. Μην κορδόνεσαι πάντως. Το γεγονός ότι κάποιοι διακατέχονται από διακριτικότητα και ευγένεια, δεν αποδεικνύει πως υπάρχουν κι άλλοι σαν τα μούτρα σου. Από το να δίνει λογαριασμό στον καθένα, έγραψε το πιο απλό πράγμα.

    Να σου δώσω το ΑΦΜ του να μας πεις αν λέει αλήθεια;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  5. #185
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    link που έβαλα παραπάνω
    Quote Originally Posted by kingmob View Post
    φίλος μου επισήμανε
    Quote Originally Posted by kingmob View Post
    φίλος μου επισήμανε
    Quote Originally Posted by kingmob View Post
    φίλος μου επισήμανε
    Quote Originally Posted by kingmob View Post
    φίλος μου επισήμανε

  6. #186
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    ονιμπότσε είσαι ο mace tyrell.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  7. #187
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    μπραβο, τωρα θα μπει να σου γραψει "πριν απο τοτε που...., η μετα?" και θα ξαναγινουμε πουτανα.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  8. #188
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    @ Mitsmann: Όχι, για τον απλούστατο λόγο ότι

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Όπως καταλάβατε, ξεκίνησα αυτή τη μαγευτική περιπλάνηση στα άδυτα της ψυχής του OniBocho με το μοναδικό, πρώτο και τελευταίο spoiler που έχω γράψει/θα γράψω στο φόρουμ.
    Απλά εξεπλάγην, γιατί νόμιζα ότι ο antimusic δεν έβλεπε αυτά που έγραφα. Αλλά διαφωνώ. Όχι κι ο Mace Tyrell...



    Για τον άλλο τον ΔΥ ροκεντρολλ mastah τώρα, τι να πω; Ότι με πήρε τηλέφωνο το παιδί, έχοντας site stats tracker, ρωτώντας ποιος είναι ο Krux κι αν τον ξέρει;



    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    ένιωσα και φέτος περήφανος για το πως και που αξιοποιούνται το δημόσιο χρήμα

    Spoiler
    Today, 06:43 #169
    Parasight

    Today, 07:44 #171
    Parasight

    Today, 08:15 #173
    Parasight

    Today, 10:07 #176
    Parasight

    Today, 10:29 #180
    Parasight

    Today, 11:03 #153
    Parasight

    Today, 12:26 #183
    Parasight

    Today, 12:48 #185
    Parasight

    Today, 13:30 #156
    Parasight
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  9. #189
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    δε χρειαζεται καν να επισημανω οτι το τελευταιο σου ποστ ειναι καπως μικροψυχο. φυσικα τα εχουμε επισημανει στη φαση με το σποιλερ, δε βλεπω γιατι να φερθεις διαφορετικα. =)
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  10. #190
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by kingmob View Post
    Καλημέρα παιδιά, είμαι ο Τάσος που έχει το CosmicRealms. Επειδή ένας φίλος μου επισήμανε ότι το όνομα μου αναφέρθηκε σε μια συζήτηση στο forum σας θα ήθελα να πω δυο πραγματάκια. Πρώτον, πόσο λογικό σας φαίνεται να αγοράζει κόμικ από ένα άλλο κατάστημα με κόμικ κάποιος που έχει κομιξάδικο;;; Και δεύτερο, δεν ξέρω αν μου έχει απαγορευτεί η είσοδος σε Πάμπλικ λόγω του ότι έχω κομιξάδικο; Δηλαδή όταν η παρέα θέλει να μπει στο Πάμπλικ ( και στο κάθε κατάστημα) εγώ θα πρέπει να στέκομαι έξω από την είσοδο; Krux, δεν σε γνωρίζω, αλλά πίστεψε με αυτός που είδες να ψωνίζει κόμικ ( και μάλιστα πρόσφατα!) από το Πάμπλικ ΔΕΝ ήμουν εγώ. Δεν έχω την ανάγκη να απολογηθώ για κάτι, όσοι με γνωρίζουν ξέρουν ποιος και τι άτομο είμαι, άπλα δεν μπορεί να λέει ο καθένας ότι θέλει. Καλή συνέχεια!
    εγώ σε θυμάμαι από τη σπηλιά και σε είχα δει στο πάμπλικ μια φορά, πριν ανοίξεις το μαγαζί, να χαζεύεις στο τομέα των κόμικς και μια δεύτερη πριν από 1-2 μήνες που καθώς εγώ έμπαινα εσύ έβγαινες με σακούλα. αν κάνω τόσο τραγικό λάθος σου ζητώ ταπεινά συγνώμη αλλά δύσκολα μπερδεύω φάτσες.
    και για να λέμε τα πράγματα όπως έχουν, το θέμα μας εδώ δεν είσαι εσύ και πολύ κακώς σε ενέπλεξα σε αυτή τη συζήτηση αλλά θα πρέπει να καταλάβεις οτι ο φίλος σου με αυτά που λέει εδώ και ο οποίος λειτουργεί ως αντιδιαφήμιση για το μαγαζί σου, μας τα έκανε λίγο τσουρέκια για τον αν "πρέπει" να ψωνίζουμε από το πάμπλικ, για το αν "νιώθουμε" γενικά, έφτασε μέχρι και στο σημείο να μιλάει για μαύρες προπαγάνδες και ξέπλυμα χρημάτων και γενικά φάση Ελεύθερη Ωρα. Δε ξέρω βέβαια κατά πόσο ασπάζεσαι και εσύ ο ίδιος αυτή την οπτική. Προσπαθώ να πω γενικά οτι δε προσελκύεις κόσμο σε μια φάση με το να τους αποκαλείς άμπαλους, άνιωθους και πρόβατα. Είναι ηλίθιος μεταλοπατερισμός και κάνει κυρίως ζημιά σε εσένα που δεν ευθύνεσαι καθόλου για το συγκεκριμένο θέμα.
    Θα σε παρακαλούσα λοιπόν αν μπορείς, γιατί αν παρακολουθήσεις λίγο το φόρουμ θα καταλάβεις οτι εμείς πλέον δε μπορούμε, να προσπαθήσεις λίγο να συμμαζέψεις το φίλο σου ο οποίος βρισκόμενος σε μια εκδικητική μανία απέναντι στο φόρουμ και τους χρήστες του, μας "τιμωρεί" με τα μοναδικά κατά την άποψη του όπλα, τα σπόιλερς και τη διαρκή προσπάθεια του να μας την πει για τις επιλογές μας.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  11. #191
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Krux, για να τελειώσουμε λίγο με την παπαρολογία (αμφότεροι), ποτέ δεν είπα να ψωνίζει το φόρουμ από συγκεκριμένο μαγαζί. Σε προσωπικό τσατ με σένα σου ανέφερα από που ψωνιζω, όταν μου ειπες "δεν ξαναδενομαι με κομικσαδικο μετά την Σπηλιά". Ούτε την είπα σε κάποιον προσωπικά επειδή ψωνιζει από το Public.Αυτό που λέω και στο οποίο δεν θεωρώ ότι έχω άδικο, είναι ότι το Public δεν είναι κομικσαδικο και ότι καλό είναι να στηριζουμε τα εξειδικευμένα μαγαζιά που εμπορεύονται το αγαπημένο μας χόμπυ.

    Όσο για τα ελευθερη ωρα κτλ, μπορείς κι εσύ να ψαξεις υπό τι συνθήκες πούλησε την αλυσίδα του ο Παντελής Γερμανός (ιδιοκτήτης των Public) και ποια η σχέση του με την κυβέρνηση του μπουλη Καραμαν-αλι.

    Και επειδή δεν είσαι τρελός, ούτε σε θεωρώ χαζό, ο μόνος στον οποίο συστηματικά τη λέω, επειδή είναι γλοιώδης και ποταπός, είναι ο κόπανος ο Parasight. Τον λόγο τον δείχνουν τα archives και δεν χρειάζεται αναλύσεις.

    Τα περί εκδικητικής μανίας είναι επίσης άκυρα. Ο Μισμανν, για παράδειγμα, με έβριζε τόσο στο τσατ, όσο και σε ποστς του. Αν διακατεχομουν από τη μανία που λες, θα προσπαθούσα να κάψει ολοσχερώς τον επεξεργαστή του. Λωλ δηλαδή...

    Και ακόμα πιο γελοίο είναι να στιγματιζεις ένα μαγαζί, μια μπάντα, έναν δίσκο, ένα βιβλίο επειδή δε γουσταρεις τα μούτρα αυτού που τα πρότεινε.

    ΥΓ. Κι εγώ ψωνισα πρόσφατα από το Public. Ένα ενσύρματο ποντίκι που είχε με 5 ευρώ. Αν με έβλεπες με τη σακούλα, θα πιστευες ότι αγορασα οπωσδήποτε κόμικς;
    Last edited by OniBocho; 13-05-2014 at 09:57. Reason: typo
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  12. #192
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Ονιμποτσε εισαι αντιθετος με το κονσεπτ μουτζας αλλα τη χρησιμοποιεις παθιασμενα.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  13. #193
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Ούτε την είπα σε κάποιον προσωπικά επειδή ψωνιζει από το Public.
    Δεν είναι κοντή μνήμη αυτό, δεν είναι καν επιλεκτική μνήμη. Ειλικρινά είσαι χαοτικός. Το έχω παρατηρήσει και στις συζητήσεις σου στο τσατ αυτό.

    Μιλούσα με τον πάρασαητ στο τσατ για αγορές από το πάμπλικ, χώθηκες και μας την "είπες" και όταν σου εξηγήσαμε με επιχειρήματα (τιμές, ποσότητα, πόντους κλπ) πέταξες τη μπάλα στη κερκίδα ξεκινώντας μια συζήτηση για το πως αναγκάστηκες να κόψεις τίτλους για να μην στερήσεις το γάλα από το παιδί σου και γενικά πράγματα τρομακτικά άσχετα με αυτό που συζητούσαμε.


    Μετά πήγες και έγραψες αυτό στη προσπάθεια να μας τη "ξαναπεις"

    Πολύ ωραίο το feeling του να βλέπεις το αγαπημένο σου κομικσάδικο γεμάτο από κόσμο που γουστάρει την 9η τέχνη. Βέβαια, όπως έχουν πει σοφότεροι άνδροι από μένα, "γάμα το feeling, εγώ αγοράζω κόμικς από ένα κατάστημα αχταρμά που άνοιξε ένας γκάνγκστερ για να ξεπλύνει λίγο χρήμα, όταν η νουδούλα του έκοψε τις μίζες για κάτι τορπίλες υποβρυχίων" Σεβαστό, άλλωστε κάποιοι πάντα ξέρουν καλύτερα.
    και για κερασάκι κάνεις και μια περασιά από το Constantine thread

    Dangerous Habits κι ο,τι άλλο έχουν γράψει Enis/Dillon. Αρκεί να τα αγοράσεις από τον Γερμανό.

    Δηλαδή δε ξέρω τι άλλο να πω...
    I'll bury you in your god's fucked garden

  14. #194
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Τα chat archives είναι εκεί. Ξαναδιαβασε τα. Δεν υπήρξαν επιχειρήματα για ποντους και ποσότητες, μόνο ένα "γάμα το feeling, δε βγαινω λέμε". Αυτό που σας έλεγα, είναι ότι αν θέλεις, μπορείς να συνεχίσεις να αγοραζεις, με κάποιες θυσίες. Εσείς διαβασατε αυτό που θέλατε βεβαίως. Λογικό να συμβαίνει, όταν έχεις δει κάποιον να βγαίνει με σακούλα public και ξέρεις τι έχει ψωνισει. Μάλλον είναι το x-ray vision σου σε σωστή λειτουργία...

    Τα quotes που εβαλες είναι όλα μομφές προς την απαράδεκτη Κατίνα. Κι ακόμα και σε αυτήν, απαντάω για να βοηθήσω, στο Constantine thread. Όχι αθώα, αλλά απανταω ειλικρινά. Εσύ μου είσαι σχετικά συμπαθής και δεν υπήρξες προκλητικός για να σε μεμφομαι για κάποιον λόγο.

    Δεν χρειάζεται να πεις/πούμε οτιδήποτε άλλο.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  15. #195
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default

    Spoiler

Similar Threads

  1. The RPG Off Topic Thread
    By Kain in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 403
    Last Post: 06-05-2022, 20:26
  2. Τι διαβάζετε thread
    By ikonoklast in forum General Discussion
    Replies: 47
    Last Post: 31-12-2010, 16:11
  3. The official comics download thread
    By freak brother in forum Comics/Cartoons
    Replies: 106
    Last Post: 20-01-2009, 09:03
  4. THE MORE UBER OFF TOPIC THREAD
    By The Good Son in forum General Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 01-04-2008, 22:20
  5. comics download thread
    By ikonoklast in forum Comics/Cartoons
    Replies: 6
    Last Post: 26-02-2007, 21:40

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •