Page 11 of 21 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 303

Thread: THE COMICS OFF-TOPIC THREAD (τι διαβάζετε αυτόν τον καιρό, προτάσεις, νέα κλπ)

  1. #151

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post
    Δηλαδή κάθεται τώρα ο κόσμος και ασχολείται με μπατμανς, γουλβερινς, αιρον μανς κτλ. όταν υπάρχει:

    Spoiler





    όχι τίποτ'άλλο, δέρνει κιόλας τους αποπάνω
    Agreed! Αυτό τον καιρό διαβάζω τα Deadpool Corps, επίσης επικά.
    Come early.

  2. #152
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Candid Marvel Superhero Moments
    Spoiler
    http://www.notoart.com/ComicArtfr.html

  3. #153

    Default

    μου εσκασε από το πουθενά η φάση ως πιτσιρικάς να βλέπω καρτούν με μαχη κουβανών-αμερικανών (πιθανόν στον κόλπο των χοίρων). καμιά ίνφο;

  4. #154
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Marvel Zombies ακούω τόσα χρόνια και χθες έκανα λίγη έρευνα.



    Και προσέξτε τον συγγραφέα κάτω αριστερά. Ναι, καλά καταλάβατε για ποιον Kirkman μιλάμε. Στη wantlist λοιπόν η σειρά χωρίς δεύτερη σκέψη. Από το vol.3 και μετά γράφει κάποιος Frank Van Lente, αλλά θα τον μάθουμε κι αυτόν.

  5. #155
    Senior Member jezuz's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    1,005

    Default

    Τα εχω ολα απο Marvel Zombies, δεν ειμαι φαν της Μαρβελ (οπως το αισθημα), αλλα αυτα ειναι πολυ καλη φαση! Και γελιο και καφριλα, γαμανε!
    Οπως επισης και η τελευταια σειρα 28 Days Later που ειχαν βγαλει, μιας και μιλαμε για ζομπι.
    Μου ηρθε προσφατα και το 4ο (και τελευταιο) RASL, ψαξτε, διαβαστε, ειναι απλα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ, και η ιστορια, και η ατμοσφαιρα που δημιουργει. Παω να το διαβασω τωρα...
    http://www.myspace.com/cerberarec


    http://www.High-Gain.com/ Your source for High-gain, Boutique, Handmade and Rare guitar amplifiers in Europe.

  6. #156
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Fail η πρώτη εμπειρία μου με το internet mailorder του Public. Παραγγέλνω 3 paperbacks αντί 33€ από το site και με παίρνουν τηλέφωνο από το Public Ζωγράφου 15 ολόκληρες μέρες μετά την υποβολή της παραγγελίας για να μου πουν ότι οι κωδικοί τους οποίους παρήγγειλα δεν ισχύουν πια και έχουν έρθει οι ίδιοι τίτλοι με άλλους κωδικούς και το νέο σύνολο είναι 56€. Εννοείται ότι ακύρωσα την παραγγελία. Amazon και άγιος ο Θεός κι ας αργεί λίγο από Αγγλία (αφού και στο Public πέρασαν δυο βδομάδες μόνο για να τσεκάρουν διαθεσιμότητα, έλεος).

  7. #157
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    ρε μουνί...

    και εγώ θέλω
    I'll bury you in your god's fucked garden

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    Default

    Μόνο amazon, παίζει μπάλα το public μόνο του εδώ και βαράει στο κεφάλι.
    Ψιλοάσχετο, πήγα χθες σε έναν φίλο μου στις αποθήκες των ταχυμεταφορών των ΕΛΤΑ στη Νικόπολη στη Θεσσαλονίκη. Το τί κούτες από άμαζον είχε δε μπορείτε να φανταστείτε, και πάρα πολλές από Thomann.

  9. #159
    Senior Member jezuz's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    1,005

    Default

    Αμαζον σταθερη αξια, αλλα δεν εχει τα παντα, και καποιες φορες ειναι και αυτο ακριβο σε πολυ συγκεκριμενα πραγματα. eBay αλλιως βρισκει κανεις και πιο σπανια και πιο παλια που δεν εχει πλεον το αμαζον, και παιζουν και 2-3 κομιξαδικα αμερικη που εχουν πολυ πραγμα που δεν υπαρχει στα 2 παραπανω.
    Last edited by jezuz; 25-04-2013 at 00:12.
    http://www.myspace.com/cerberarec


    http://www.High-Gain.com/ Your source for High-gain, Boutique, Handmade and Rare guitar amplifiers in Europe.

  10. #160
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    ^Amazon θα βρεις paperbacks το 95% που υπάρχει. Ναι, για κάποια σπάνια τεύχη (όχι μεγέθους TPB δλδ) σίγουρα πρέπει να την ψάξεις αλλού σε εξειδικευμένα κομιξάδικα, πχ ένα oneshot Galactica που μου έλειπε το είχα πάρει από το http://www.mycomicshop.com/ το οποίο εξυπηρέτησε μια χαρά.

    Σε άλλα νέα, μόλις τελείωσα το Arkham Asylum, είχα πάρει πριν κάμποσο καιρό το 15th anniversary edition. Δεν είμαι φαν αυτού του στιλ γραφής, και ακόμη περισσότερο αυτού του στιλ σκίτσου. Από περιέργεια και συλλεκτικές ανάγκες το πήρα περισσότερο. Οπότε, πείτε όσοι ξέρετε: The Invisibles να ξεκινήσω; Μου φαίνονται ελκυστικές οι κριτικές και η φάση γενικότερα αλλά με τον Morrison ψιλοστράβωσα

  11. #161
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default


  12. #162
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    brace yourselves

    I'll bury you in your god's fucked garden

  13. #163
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    σε γενικές γραμμές, ο,τι είπε ο αποπάνω ισχύουν και για μένα.

    το minutemen/silk spectre και εγώ το ξεκίνησα με τη λογική οτι θα είναι το λιγότερο συναρπαστικό από τα υπόλοιπα και απλά με γονάτισε. ιδιαίτερα οι ιστορία των minutemen είναι αξεπέραστη.

    μετά την ανάγνωση λοιπόν του 1ου και τον γενικότερο ενθουσιασμό μου, ήταν φυσιολογικό να έχω υψηλότατες απαιτήσεις για τα υπόλοιπα. επόμενο στη σειρά ήρθε το ozymandias/crimson corsair. η ιστορία του Veidt μου άρεσε πολύ. εμβαθύνει στα παιδικά του χρόνια, παρουσιάζει σφαιρικά την εξέλιξη του και δικαιολογεί πλήρως την περσόνα του. το σχέδιο ναι είναι κάπως αλλά δεν μπορώ να πω με τίποτα οτι δεν μου άρεσε. ίσως το περίμενα πιο συμβατικό. η ιστορία του crimson corsair τρελό filler. παίζει να συναγωνίζεται για την πρωτιά τα χειρότερα fillers της ιστορίας των comics. η ιστορία του dollar bill ok απλά ακόμα μια ιστορία. τίποτα ιδιαίτερο.

    nite owl/manhattan. η ιστορία που θυμάμαι λιγότερο από όλες. χαμηλή στάθμη έμπνευσης γενικά. αυτό που γάμησε είναι η ιστορία του manhattan. τέρμα απόκοσμη, τέρμα χάσιμο όπως και ο ίδιος ο μανχάταν, τέρμα συναισθηματική όπως και τα ερωτήματα που συνθλίβουν το ισχυρότερο ον στο σύμπαν. το ήξερα οτι ο Straczynski ήταν εγγύηση αλλά εδώ απλά με έκανε να τον λατρέψω. ίσως ο συγγραφέας που πλησίασε περισσότερο από όλους την γραφή του Moore. η ιστορία του moloch αν και filler, ήταν αρκετά καλή.

    comedian/rorschach. χρήστο με εκπλήσσει που δεν σου άρεσε η ιστορία του comedian. τα ερωτήματα που είχα εγώ, δηλαδή το γιατί αυτός ο τύπος είναι τόσο βίαιος, τι του συνέβη, γιατί αντιμετωπίζει τους ανθρώπους σαν σκουπίδια, όλα απαντήθηκαν εδώ. ιδιαίτερα η σχέση και οι συζητήσεις με τα αδέρφια κέννεντυ απλά έπος.
    ρορσαχ δεν θα πω πάτος, αν και θέλω πολύ να το πω. αντί αυτού θα πω οκ μια ακόμα ιστορία. αδιάφορη, νερόβραστη, ρηχή. μεγάλο κρίμα και τεράστιο πλήγμα για όλους εμάς τους λάτρεις του αζαρέλλο.


    σε άλλα νέα, αυτές τις μέρες διάβασα και τις επανεκδόσεις του john constantine hellbazer που μάζευα εδώ και ένα χρόνο περίπου. φχαριστήθηκα να διαβάζω παλιό, καλό horror graphic novel. η πένα του Delano απλά ένα ποίημα. ο απόλυτος horror ήρωας και οχι το κομπλεξικό σνομπ αμερικανάκι που προσπάθησαν να μας δείξουν στην ταινία που άνετα κερδίζει το βραβείο της χειρότερης μεταφοράς από comic. δηλαδή οκ τι να λέμε. η φάση του hellblazer είναι Λονδίνο, Θάτσερ, φώκλαντς, εργατική τάξη, ψυχρός πόλεμος, πυρηνική καταστροφή και μέσα σε όλα αυτά ένας τύπος που προσπαθεί να σταματήσει την προσπάθεια της κόλασης να διαλύσει το κάθε τι στην σύγχρονη κοινωνία. στην προσπάθεια του αυτή ο constantine θα χάσει όλους αυτούς που αγαπά (ή θα τους θυσιάσει) για να σώσει αγνώστους και τα φαντάσματα των αδικημένων των στοιχειώνουν για την υπόλοιπη ζωή του. στην ταινία ο constantine είναι ένας αμερικανός μοναχικός τύπος χωρίς καμία αγωνία για την σκατίλα που τον περιβάλλει, που το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι να σώσει την ψυχή του και να πάει στον παράδεισο, γι αυτό κάνει και εξορκισμούς...να πω επίσης πως hellblazer γενικά έχουν γράψει πάρα πολλοί σύγχρονοι συγγραφείς σχεδόν η πλειοψηφία αυτών. από τις σελίδες του έχουν περάσει ενδεικτικά οι neil gaiman, gath ennis, grant morrison κλπ κλπ. η ιστορία γύρω από την οποία δημιουργήθηκε η ταινία είναι το dangerous habits του Garth Ennis που αποτελείται από 6 short stories. η ιστορία είναι απλά έπος και σας την συνιστώ να την ψάξετε και να την διαβάσετε. θα διαπιστώσετε επίσης και το επίπεδο γελοιότητας των δημιουργών της ταινίας.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  14. #164
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default

    Batman: The Deal.

    http://moonheadpress.blogspot.ca/2013/11/the-deal.html

    για fan work, γαμησε καλα.

  15. #165
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

Similar Threads

  1. The RPG Off Topic Thread
    By Kain in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 403
    Last Post: 06-05-2022, 20:26
  2. Τι διαβάζετε thread
    By ikonoklast in forum General Discussion
    Replies: 47
    Last Post: 31-12-2010, 16:11
  3. The official comics download thread
    By freak brother in forum Comics/Cartoons
    Replies: 106
    Last Post: 20-01-2009, 09:03
  4. THE MORE UBER OFF TOPIC THREAD
    By The Good Son in forum General Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 01-04-2008, 22:20
  5. comics download thread
    By ikonoklast in forum Comics/Cartoons
    Replies: 6
    Last Post: 26-02-2007, 21:40

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •