Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 173

Thread: Το καλύτερο video-game είναι:

  1. #31
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Firestorm View Post
    Ασε ρε προβοκατορα
    χαχαχ

    Quote Originally Posted by Firestorm View Post
    εθιξες τη μεγαλυτερη μου αγαπη.
    Instant 19-yo detection system. Βλέπεις;!

    Η: Αυτό δεν λέει και τίποτα. Απλά αργότερα βλέπεις πως τα multiplayer είναι για εσένα ανώτερα σαν παιχνίδια. Θαρρώ πως το νόημα του τοπικ ήταν άλλο, το TF2 είναι ένα παιχνίδι που με καθαρά multiplayer κομμάτι έχει το καλύτερο value for money που υπήρξε ποτέ σε video game, είναι τόσο διασκεδαστικό που ο καθένας μπορεί να κάψει 1000 ώρες. Εδώ ίσως να είναι και το point του Φοίβου, κανένα single player παιχνίδι δε μπορεί να προσφέρει τόσες ώρες ψυχαγωγίας όσο ένα καλό multiplayer (εκτός και αν είναι sandbox και είσαι πιο καμμένος από το μορμεγκιλ). Ίσως η εμπειρία να είναι πιο έντονη αλλά μπλέκουμε και με άλλα κριτήρια.

    Καλύτερα κρατήστε το σε best sp και best mp. Αν και πάλι στο θέμα value for money το TF2 δε χάνει
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  2. #32

    Default

    http://www.gamefaqs.com/ps/197343-fi...iii/faqs/34215

    ΠΕΝΤΑΚΟΣΙΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΑΝΙΦΕΣΤΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΑΝΑΝΕΩΝΟΥΝ 11 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

    ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΝΤΗΜΠΕΗΤ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ

    RINOA=ULTIMECIA

  3. #33
    Funeral Frog Mayhem's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    rue morgue
    Posts
    1,180

    Default





  4. #34
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher
    Απλά αργότερα βλέπεις πως τα multiplayer είναι για εσένα ανώτερα σαν παιχνίδια.
    Όχι. Και το ξέρεις. Και όχι μόνο για μένα αλλά και για όλους τους 20+ (για να μην πω και μικρότερους ακόμα) γκεϊμερς στον πλανήτη.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  5. #35
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    τουλαχιστον βρηκαμε ενα τιτλο που δεν θαβει ο firestorm(o firefox πηγα να γραψω αρχικα,θελω υπνο) =p
    on topic,δεν γινεται παντως να πεις εναν τιτλο,πραγματικα.ακομα και να μην εισαι ο πιο φανατικος gamer,θα υπαρχουν κι αλλα ωστε καθε ενα που λες θα αδικει το επομενο.

  6. #36
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default

    ειμαι πιωμενος και δεν προσεξα ποιος ειπε οτι το 8 ειναι το χειροτερο απο 6-9, αλλα ειπε μαλακια. το 8 ηταν τελειο και ειδικα τα 2 τελευταια cd, και φυσικα η σκηνη με edea_κασταρει_παγο_στο_στηθος_squall στο τελος του πρωτου cd ηταν τελειοτητα. δεν ξερω ποιο ειναι το καλυτερο απο το 6-9, αλλα σιγουρα το 8 δεν ειναι το χειροτερο

  7. #37
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Quote Originally Posted by Phoebus View Post
    Γελάω που μερικοί ποστάρετε single player παιχνίδια. Σοβαρευτείτε.
    Αυτή είναι η αλήθεια.

    Μου κάνει εντύπωση πάντως ότι ακόμη και σήμερα κάποιοι θεωρούν τα final fantasy τόσο καλά και σημαντικά, προσωπικά αν τα έπαιζα τώρα για πρώτη φορά δεν θα αφιέρωνα πάνω από 1 ώρα, μετά /delete.
    Last edited by cloud; 06-08-2011 at 04:41.

  8. #38
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    αγορασμένο *2 + expansions και ίσως το μόνο παιχνίδι που έπαιξα και το τελείωσα πάνω από 2-3 φορές (και περσίστενς γουορλντς ον-λάιν με την κυρά με 64κ ISDN)





    mmo δεν βάζω, γιατί αν βάλω θα ήτανε το SWG καθαρά για το συναίσθημα
    Last edited by KoiliaSamprela; 06-08-2011 at 09:22.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  9. #39
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    [σοβαρό ποστ]
    Μου αρέσει που το υπεραναλύετε. Είναι το τι προσφέρει το κάθε παιχνίδι στον καθένα, με τι το έχει συνδυάσει, εμπειρίες κλπ. Σα να λέμε το καλύτερο album. Είναι καθαρά υποκειμενικό το τι θα πει ο καθένας. Μπορεί να είναι το πρώτο που έπαιξε, το πρώτο που τερμάτισε, αυτό που του έδωσε την πιο ωραία ιστορία κλπ κλπ.

    Και το MGS το είπα γιατί το είχα λιώσει σε αγνές εποχές χωρίς σκοτούρες(πέρα από πανελλήνιες ), είχε σενάριο και ανατροπές που δεν περίμενες(τότε), είχε τρελά cinematics και γενικά ήταν μια ωραία ταινία περασμένη σε παιχνίδι. Συν ότι παίζει να είναι το single player που έχω παίξει πιο πολύ από οτιδήποτε άλλο.
    [/σοβαρό ποστ]

    Ένα πράμα σαν το Into Glory Ride δηλαδή, που ΓΑΜΑΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ, ΤΟ ΕΧΩ ΛΙΩΣΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΓΑΜΑΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΜΑΤΑ ΟΛΩΝΩΝ ΣΑΣ!
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Βαριέμαι να εξηγώ τα αυτονόητα. Είμαι μεγάλος φαν των sp με storylines κτλ, αλλά όταν μιλάμε για διασκέδαση μιας κοινότητας, replayability, metagaming, pvp και όλα αυτά τα ωραία δε μπορείτε να μιλάτε για το FF8.

    Αυτό που λέω τώρα είναι πασιφανές σε οποιονδήποτε μη-καθυστερημένο χρήστη. Δε περιμένω τη πλειψηφία των gamers να συμφωνήσει μαζί μου διότι ξέρω πως οι περισσότεροι είναι καθυστερημένοι που νομίζουν πως κάθε παιχνίδι πρέπει να είναι άλλο ένα emulation της σειράς Αρκουδάκια της Αγάπης.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Quote Originally Posted by H. View Post
    Quote Originally Posted by SpiritCrusher
    Απλά αργότερα βλέπεις πως τα multiplayer είναι για εσένα ανώτερα σαν παιχνίδια.
    Όχι. Και το ξέρεις. Και όχι μόνο για μένα αλλά και για όλους τους 20+ (για να μην πω και μικρότερους ακόμα) γκεϊμερς στον πλανήτη.
    Υπάρχει λόγος που μέχρι και το ΤΑΒΛΙ είναι καλύτερο παιχνίδι από οποιοδήποτε SP game έχει αναφερθεί.

    Μάντεψε ποιος είναι.

  12. #42
    το ραπ μου είναι πρόκληση nikolasfluxus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Toumba
    Posts
    2,094

    Default


    sup

  13. #43
    A1DDJZZ Magellan's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    at work
    Posts
    5,491

    Default

    Quote Originally Posted by jack the ripper View Post


    .
    I swear on tomorrow, if you take this chance
    Our lives are this moment, the music - the dance
    And here in this labyrinth of lost mysteries
    I close my eyes on this night and you're all that I see

  14. #44
    Ο Φιλόσοφος Doomsayer's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ancient Kropia
    Posts
    353

    Default

    1.Zelda Ocarina Of Time



    Το καλυτερότερο ever της φάσης του.10/10 έχει πάρει από τα περισσότερα reviews.Τα χω πει και σ'το Zelda Talk.Χιλιοπαιγμένο χιλιοτερματισμένο.

    2. Final Fantasy VII



    Κόβει κεφάλια.Από τα πρώτα αν όχι το 1ο turned-based 3D RPG που σάρωσε τον πλανήτη και έγινε η αιτία για τόσα video-games του είδους τα επόμενα χρόνια.

    Και ναι...Το έπος που φλερτάρει με το τέλειο....Πλοκή,διάλογοι,συναίσθημα,μεγαλείο,υπεροχή και όλα τα θετικά μαζί:

    Spoiler


    Αγάπη μεγάλη.


    P.S:SNAAAAAAKEEEEE!!!!!
    It's all based on fear....

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by Phoebus View Post
    όταν μιλάμε για διασκέδαση μιας κοινότητας, replayability, metagaming, pvp και όλα αυτά τα ωραία δε μπορείτε να μιλάτε για το FF8.
    Προφανως δεν απαξιωσα τη γνωμη σου μιας και ξερω πως ΞΕΡΕΙΣ γενικα, δε χρειαζεται να εξηγησεις. Αλλα πραγματικα πιστευεις πως τα 'διασκέδαση μιας κοινότητας, replayability, metagaming, pvp' και οτιδηποτε μπορει να σου προσφερει ενα...MMO... υπερνικανε τη τελειοτητα που σου προσφερει ενα τελειο sp storyline οπως τα Final Fantasy? Διαφωνω ΚΑΘΕΤΩΣ. Πανε διαβασε το θρεντ που εκανα, δε νομιζω να υπαρχει καποιο MMO που να σε κανει να σκεφτεσαι τοσα πραματα και να νιωθεις τοσο ΩΡΑΙΑ. ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΨΗΦΙΑΚΟ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ. Θανατος στα MMO, πραγματικα.

    -Νοσταλγος των 90s RPG

Similar Threads

  1. Lost : The Video Game
    By Abruzzi in forum PC & Games
    Replies: 14
    Last Post: 17-08-2007, 10:20
  2. Rock Band Video Game Feat. Sandman
    By Bullet in forum Music Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 13-07-2007, 06:10
  3. Replies: 1
    Last Post: 07-11-2004, 18:49
  4. Video game consoles
    By Status_Seeker in forum General Discussion
    Replies: 47
    Last Post: 29-06-2004, 17:57
  5. Metallica Video Game to be released in 2005
    By silencerius in forum PC & Games
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2004, 21:12

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •