Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Μουσικά Κύματα 2011 ~ Σάββατο 23 Ιουλίου @ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ & ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΑΡΚΟ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ

  1. #1
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default Μουσικά Κύματα 2011 ~ Σάββατο 23 Ιουλίου @ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ & ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΑΡΚΟ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ

    Ε πείτε ντε.

    Εγώ πήγα για SoN και U217, κλασικά, αλλά σκέφτηκα ότι θα ακούσω ενδιαφέροντα πράγματα.

    Κάτι Unmasking the Betrayer, Raw in sect, που γενικά δεν ακούω τα είδη τους, εντυπωσίασαν με την ένταση και την παρουσία τους, έπαιξαν αρχιδάτα και τους πήγα. Ειδική μνεία στο μπασίστα των Unmasking, που ενώ οι άλλοι γύρω του είχαν φάτσες μανίας και γενικά πιο ταιριαστές σε deathcore, αυτός είχε ξεκαρδιστεί και το φχαριστιότανε για τα καλά.

    Sarabante τελικά δεν άκουσα. Τεσπα.

    SoN ΓΑΜΗΣΑΝ πάλι (αν και έπρεπε να κάτσεις λίγο πίσω, μπροστά ακριβώς στη σκηνή δεν ακουγόταν φωνητικό ούτε για δείγμα - ευτυχώς μετανάστευσα νωρίς). Επίσης πάλι δεν άκουσα αγαπημένους ύμνους στην απελπισία από In the Weak and the Wounded, αλλά δεν πειράζει, κι αυτά που έπαιξαν γάμησαν τα πάντα. Κατά πρώτον Impact (!) που δεν είχα ξανακούσει live θαρρώ.

    U217, ΑΚΟΥΣΑΜΕ NEVER ΛΈΜΕ!!~@~ Γενικά γαμώ, σταθερή αξία.

    Για Aherusia ας μιλήσει κάποιος άλλος.

    Άλλους δεν είδα/θυμάμαι.

    Ελπίζω τα κορτσούδια να έφτασαν κομπλέ σπίτι τους Χαιρετσιμούς σε Βδέλλα και υδροναύτη (!).

    Γενικά όμως νομίζω ότι ήμουν ο μόνος παρών ηαρίτης που δε γράφει στο ρόκιν'. Τσκ τσκ.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  2. #2
    Senior Member Snorkmaiden's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    821

    Default

    μια χαρα φτασανε τελικα

    sarabante καλοι αλλα δεν μπορω να πω παραπανω, δεν ακουω το ειδος.

    Planet. εδω να κανω μια παρεμβαση στον κυριο απο πανω (ντροπη σου που εφυγες και για τις κακιες που λες ).
    Απο κατω ο κακος χαμος, πανικος και χαος. Παιξανε καλα αν και εμενα κατι με χαλασε στον ηχο.
    Κατα τα αλλα ξεδωσαμε ακουγοντας μαζι με τα κομματια κατι φανμποι ουρλιαχτα ( ξερεις ποιος εισαι ).
    Στο τελος ειχαμε και στριπτιζ επι σκηνης. Αμε .
    (ΠΟΙΟΣ ΕΒΑΖΕ RADIOHEAD ΚΑΙ U2 ΟΣΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ? ΠΟΙΟΣ? )



    Γενικα ωραια πραγματα, το μονο που προσωπικα με πεθανε ηταν οτι δεν φυσαγε απο πουθενα.
    κατα τα αλλα πινκς σε harbinger , leech, cybernaut , regularpaul , irreligious , kontan , azza
    Last edited by Snorkmaiden; 25-07-2011 at 04:53.
    Briar

  3. #3
    Dr.Dakota Block Impure's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    miami bitch
    Posts
    1,404

    Default

    καλα ητανε, να πω την αληθεια δνε πολυ κουνηθηκα απο τη θεση μου, Universe 217 υπερτατοι, SoN ειχα χρονια να δω live και κλεισανε με ενα απο τα αγαπημενα μου τραγουδια, Inveracity οπως παντα Θεοι και planet of zeus καλα περασαμε χαβαλες στονερια κλπ. Επισης Aherusia προλαβα στα τελειωματα α και Sarabante τιμιοι.
    Last edited by Impure; 26-07-2011 at 09:51.

  4. #4

    Default

    ωραία περάσαμε. universe κ son γαμήσανε τα πάντα,inveracity τίμιοι αν κ περίμενα σοβλάκια(7 καθάρισα) και planet σταθερή αξία.
    εντωμεταξύ για κάποιο λόγο πίστευα πως θα γίνει σε παραλία το όλο θέμα,praise the fuzz φάση αλλά κ πάλι ωραία ήταν.
    πινκάρω όσους γνώρισα(leech,snorkmaiden) και όσους ξαναείδα(άκης-παύλος) και ζητώ συγνώμην αν από κάποιο σημείο και μετά δεν έβγαζα νόημα.
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  5. #5
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Καταρχήν γαμώ τα φανάρια της Μαραθώνος, 25/30 κόκκινα μας βρήκαν κι είμασταν δικάβαλο παπί.
    ακόμα πιασμένο είναι το κωλομέρι μου.

    Highlights: To Nothing από U217, το Impact από SoN, η ουρά στα σουβλάκια, όλη η εμφάνιση των Sarabante (τσίμπησα και μπλουζί και δίσκο και τώρα νιώθω πιο γαμάτος, ναι), νικητές της ημέρας όμως οι Inveracity.
    Raw in Sect βαρετοί, Aherusia έκοβα βόλτες under the sun, Planet of Zeus ωραίοι, αλλά ο συναγωνιστής μου ήταν τρουμέταλς αντι-στόνερς () οπότε επέμεινε να φύγουμε νωρίτερα να μη βρούμε κίνηση.

    Ήχος σε γενικές γραμμές πολύ καλός, σε σημεία μόνο έχανε, αλλά το μυστικό για τον καλό ήχο μάλλον κρύβεται εδώ:

    Spoiler


    γαλακτομπούρεκο ρε μουνιά


    Pinks σε σνορκ, ιρρε και μπαμπάλιτι που γνώρισα και στα άλλα παιδιά (χαρμπινγκερ, ιντρονοτ, ιμπιούρ κλπ) που ξανάδα
    Last edited by Leech; 25-07-2011 at 20:18.

  6. #6
    Ο Φιλόσοφος Doomsayer's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ancient Kropia
    Posts
    353

    Default

    Νταξ.Καρεκλίτσα,γκαζονάκι,(ξέχασα ποπκορν),και γενικά απολαυστική ατμόσφαιρα.Unmasking τους φχαριστήθηκα.Θυμάται κανείς τι έλεγε ο τραγουδιστής Aherusia ανάμεσα στα κομμάτια;
    It's all based on fear....

  7. #7
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    "Ευχαριστούμε πολύ";
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  8. #8
    Ο Φιλόσοφος Doomsayer's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ancient Kropia
    Posts
    353

    Default

    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    "Ευχαριστούμε πολύ";
    Όχι ρε μαν.Κάτι για 'αρχαιοτάτων χρόνων" ή κάτι τέτοιο που δεν το έπιασα.
    It's all based on fear....

  9. #9
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    "Έλα να βλέπω χέρια", "εσύ, χέρια!", "πάμε χέρια ψηλά", "ελάτε μπροστά".

    Τρου στόρι.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  10. #10
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    με τον τραγουδιστη των αχερουσια ειχα παει να πλακωθω παλια..

    υγ= φασιστακια
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  11. #11

    Default

    χα, ο3υδερκης παρατηρηση για το γαλακτομπουρ, αλλα δεν ήταν το γλυκό το θέμα, ήταν οτι έιχαμε γκαβατζωσει ενα
    τραπεζάκι ειδικά για να το έχουμε πάνω....
    Κατα τα άλλα, ωραια ήτανε αν και απο ενα σημειο και μετα , δεν ενοιωθα τιποτα, inveracity μάρεσαν πολύ νομίζω, πηρα και χρωματάκι κοκκινο σουβλακια
    ωραία, (Χρηστος απο νωρις μας ταιζε) οποτε όλα καλα.....
    Last edited by manos g; 26-07-2011 at 02:58.

  12. #12
    agit-spam attack Agoraphobic_S.I.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ΣΤΗ ΛΙΤΑΝΕΙΑ
    Posts
    1,929

    Default

    Sarabante πολύ καλοί, Inveracity έσπειραν, u217 δεν πρόλαβα γιατί δεν ήξερα για την αλλαγή.
    Πλάνετ καλούτσικοι ήταν αλλά δεν μ' αρέσει το ροκσταριλικι.
    SoN συνεχίζουν να είναι υπεράνω όλων.

    Λητς κάθε φορά που πήγαινα να σε χαιρετήσω τράβαγες αλλού =/

  13. #13
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Quote Originally Posted by Agoraphobic_S.I. View Post
    Λητς κάθε φορά που πήγαινα να σε χαιρετήσω τράβαγες αλλού =/
    μάλλον θα με πέτυχες στη φάση που πείναγα και δεν είχα αποφασίσει σε ποιά από τις δυο ουρές (κυλικείο/σουβλάκια) να στηθώ, και ως γνήσιος στόκος πηγαινοερχόμουνα ανάμεσα στις δυο χωρίς αποτέλεσμα

  14. #14
    Ο Φιλόσοφος Doomsayer's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ancient Kropia
    Posts
    353

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    με τον τραγουδιστη των αχερουσια ειχα παει να πλακωθω παλια..

    υγ= φασιστακια
    Φασιστάκια;Μιλάς σοβαρά;Εν άγνοια μου κάθησα και παρακολούθησα.Τι βλάξ που είμαι.
    It's all based on fear....

  15. #15
    ShamRock n' Roll Tyler_Durden's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    κάτω απ' το rhythm section
    Posts
    2,648

    Default

    μαλακίες.επειδή τυγχάνει να τον ξέρω, καμιά σχέση με φασισταριό, ο τύπος
    Fred FlintSTONER: YabadabaDOOM !

Similar Threads

  1. Replies: 31
    Last Post: 21-07-2011, 14:41
  2. Replies: 2
    Last Post: 21-07-2010, 14:31
  3. Μουσικά Κύματα 2010
    By regularpaul in forum Live & Events Talk
    Replies: 14
    Last Post: 14-07-2010, 00:06
  4. Replies: 2
    Last Post: 02-07-2009, 21:03
  5. Replies: 38
    Last Post: 04-08-2006, 15:47

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •