Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 193

Thread: ΠΕΘΑΝΕ Η AMY WINEHOUSE

  1. #31
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Από τις ελάχιστες φωτεινές εξαιρέσεις πραγματικής καλλιτέχνιδος στο σύγχρονο μουσικό στερέωμα.

    rip

  2. #32

    Default

    ZMPOUTSA MASSSS

  3. #33
    ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟ SLUDGE GG*'s Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3,987

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    ΜΠΛΑΣΦΕΜΥ
    ΧΕΛ ΓΙΕΑΑΑΑΑ

    ΚΟΚΚΑΛΙΚΟ ΚΤΗΝΟΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=NxsVERUpM6I

  4. #34
    Kazeshini Narzul's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Volos
    Posts
    202

    Default

    Απ οτι θυμαμαι σε ενα ντοκιμαντερ που ειδα πριν απο κανα 3μηνο , η κατασταση της ηταν τοσο τραγικη , που οι γονεις της παρακαλουσαν τον κοσμο να μην πηγαινει στις συναυλιες της και να μην αγοραζει cds της , ετσι ωστε να μεινει αφραγκη.
    Anyway RIP και κριμα να πεθαινουν τοσο νεοι καλλιτεχνες , ειδικα οταν γινονται θυματα σε τοσο μικρες ηλικιες.
    best value for money disk

    09:21 <FIXXXER> ειναι εγωκεντρικος ναρκισσιστης και παρανοικος

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Επίσης πάντα με συγκινούσαν οι αυτοκαταστροφικοί αθρώποι. Is it better to burn out than to fade away?
    δε ξέρω εάν το λες σοβαρά, αλλά εμένα αυτό με ενοχλεί περισσότερο απ' όλα, η αισθητικοποίηση της φάσης αυτής, δείτε την καταραμένη παρακμιακή ροκ σταρ, η μόνη πραγματική και ειλικρινής και τρού, όχι σαν τους άλλους τους ψεύτες τους φλώρους που είναι με το χαμόγελο και πίνουν πορτοκαλάδα και ποζάρουν για φωτογραφίες. (Άρθρο στην ελευθεροτυπία πριν λίγο καιρό όταν ακύρωσε δεν ήταν και πολύ διαφορετικό). Δηλαδή, συγνώμη αλλά εάν πεθάνει ένα πρεζάκι στην ομόνοια περισσότερο θα λυπηθώ. Αυτό δεν έχει και κανέναν, αυτή με όλα τα λεφτά του κόσμου και τις εταιρείες του κόσμου ούτε θέλει να βοηθήσει τον εαυτό της, ούτε αυτοί θέλουν να τη βοηθήσουν και την εκμευαλλεύονται μέχρι τελευταίας ρανίδας. Ε, γαμώ την παρακμή σας!
    Last edited by phthoggon; 24-07-2011 at 05:43.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  6. #36

    Default

    Φυσικά και το λέω σοβαρά, και εννοώ και τα πρεζάκια στην ομόνοια, δεν είπα "οι διάσημοι αυτοκαταστροφικοί άνθρωποι". Είναι από τα πιο τραγικά πράγματα που μπορεί να συναντήσει κανείς ένας άνθρωπος που αυτοκαταστρέφεται, που ζορίζεται τόσο με τη ζωή που φτάνει μέχρι το θάνατο. Ο θάνατος μού προκαλεί δέος, είναι το τέλος του δρόμου, δεν έχει επιστροφή, πώς το λένε, όταν κάποιος πεθαίνει παύει να είναι μαζί μας, όπως κι εμείς θα πάψουμε να είμαστε με όσους είναι ζωντανοί όταν πεθάνουμε, δεν είναι μπάμιες να πεις πω, χάλασαν και τις πέταξα αλλά δε γαμιέται, αηδία ήταν. Ναι, αν μπορούμε να συγκρίνουμε τέτοια πράματα, το βρίσκω ακόμα πιο τραγικό από το θάνατο κάποιου που την πάλευε. Και θα ήσουν πολύ ανάξιος άνθρωπος αν εννοούσες πραγματικά το "good riddance" για το θάνατο κάποιου που έβλαψε κυρίως τον εαυτό του. Σα να λέμε, να πα να γαμηθούν και να ψοφήσουν οι αχάριστοι που δεν ξέρουν να γλεντήσουν τη ζωούλα τους (ακόμα κι όταν έχουν ΛΕΦΤΑ!!!;!;!). Οκέη, some people never go crazy.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  7. #37

    Default

    To εντίταρα το good riddance πριν δω το πόστ σου (και το πιεμ του γκουντσαν :P) ουφ, κλισέ στα ριπ θρεντ, ενοχλεί ακόμα αυτό? Ένουγει, στα της ουσίας,

    Με ενοχλεί το πρότυπο του cool που περνιέται για τα τζανκιά/ροκσταρς/παρακμή, όχι η έιμι χερσέλφ, σε αυτό πήγαινε η αντίδραση. Προφανώς και είναι περισσότερο κρίμα ότι οι άνθρωποι αυτοί έχουν όλη την άνεση και τα υλικά αγαθά του κόσμου για να βοηθήσουν τον εαυτό τους και δε το κάνουν, συγνώμη αλλά ποτέ δε θα τους δω ρομαντικά με τόση πραγματική κακία και αδικία στο κόσμο. Καλός μπορεί να είναι, άγιος, αλλά για ροκσταρ που πέθανε από ναρκωτικά/κραιπάλη, δε θα κλάψω ποτέ, σόρυ.

    έντιτ: και για βάλω μια κατακλείδα, περισσότερη έμπνευση είναι για μένα ο καθημερινός κοσμάκης που την ΠΑΛΕΥΕΙ με τα ups και τα downs του ερχόμενος από πολύ δυσκολότερα background και που πάει στο γαμημένο rehab και γράφει για αυτό ένα βαρετό κομμάτι με ακουστική κιθάρα ντράγκαντρουγκα όλο σε ματζόρε με ήλιους και σύνεφφα στο βιντεοκλίπ, από αυτή με τη φωνάρα της και της μουσικάρες της (που έχει παρεπιπτόντως, μου αρέσει) και την αυτοαπέχθεια της.
    Last edited by phthoggon; 24-07-2011 at 06:37.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    the docks.
    Posts
    7,354

    Default

    aftos o phthoghon kala sas ta leei(pera apo to oti tou aresei h amy). Kai to tag whinehouse of low culture para poly kalo, lol. Dragon, de vgikes na pieis kamia mpompitsa sthn ygeia twn prezakiwn ths omonoias pou pe8ainoun ka8e vradi(toulaxiston den to postares). Profanws kai milouses gia tous aftokatastrofikous rockstars typou winehouse sto sygkekrimeno "mpompitsa" post sou kserwgw kai de skeftikes kan ta prezakia sthn omonoia edw pou ta leme..

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    the docks.
    Posts
    7,354

    Default

    kata ta alla:

  10. #40
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Καποιος εγραψε οτι ειναι παρηγορο που θα γινει μυθος, στεναχωρο θα το λεγα εγω.
    Γενικα, το αποπανω για τη Νορβηγια.-

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    999

    Default

    Επειδή δεν μπορείς να στεναχωρηθείς για δύο συμβάντα συγχρόνως, μετά το πρώτο εξαντλούνται τα αποθέματα.
    Last edited by ubu; 24-07-2011 at 10:57.
    See that cockroach? Tomorrow morning we'll be dead and it'll be alive. It will have more contact with my wife and child than I will. I'll be nothing and it'll be alive.

  12. #42
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by ubu View Post
    Επειδή δεν μπορείς να στεναχωρηθείς για δύο συμβάντα συγχρόνως, μετά το πρώτο εξαντλούνται τα αποθέματα.
    δικό μου το ροζ!
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  13. #43
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by ubu View Post
    Επειδή δεν μπορείς να στεναχωρηθείς για δύο συμβάντα συγχρόνως, μετά το πρώτο εξαντλούνται τα αποθέματα.
    Σε πινκαρα, αλλα διαβασε ποστ φθογγου που θα πρεπε να ειναι κοινη λογικη αλλα κατα πως φαινεται, δεν.

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by phthoggon View Post
    To εντίταρα το good riddance πριν δω το πόστ σου (και το πιεμ του γκουντσαν ) ουφ, κλισέ στα ριπ θρεντ, ενοχλεί ακόμα αυτό? Ένουγει, στα της ουσίας,

    Με ενοχλεί το πρότυπο του cool που περνιέται για τα τζανκιά/ροκσταρς/παρακμή, όχι η έιμι χερσέλφ, σε αυτό πήγαινε η αντίδραση. Προφανώς και είναι περισσότερο κρίμα ότι οι άνθρωποι αυτοί έχουν όλη την άνεση και τα υλικά αγαθά του κόσμου για να βοηθήσουν τον εαυτό τους και δε το κάνουν, συγνώμη αλλά ποτέ δε θα τους δω ρομαντικά με τόση πραγματική κακία και αδικία στο κόσμο. Καλός μπορεί να είναι, άγιος, αλλά για ροκσταρ που πέθανε από ναρκωτικά/κραιπάλη, δε θα κλάψω ποτέ, σόρυ.

    έντιτ: και για βάλω μια κατακλείδα, περισσότερη έμπνευση είναι για μένα ο καθημερινός κοσμάκης που την ΠΑΛΕΥΕΙ με τα ups και τα downs του ερχόμενος από πολύ δυσκολότερα background και που πάει στο γαμημένο rehab και γράφει για αυτό ένα βαρετό κομμάτι με ακουστική κιθάρα ντράγκαντρουγκα όλο σε ματζόρε με ήλιους και σύνεφφα στο βιντεοκλίπ, από αυτή με τη φωνάρα της και της μουσικάρες της (που έχει παρεπιπτόντως, μου αρέσει) και την αυτοαπέχθεια της.
    Γι'αυτό έγραψα "αν το εννοούσες" το good riddance, γιατί ήμουν σίγουρος ότι δεν. Για το τελευταίο, δεν είπα ποτέ ότι οι αυτοκαταστροφικοί άνθρωποι είναι πηγή έμπνευσης, τραγικές φιγούρες είναι.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by House Of Low Culture View Post
    wraia as pioume mia mpompitsa stin ygeia ths.
    Quote Originally Posted by House Of Low Culture View Post
    kai mou lete meta gia grafikotites..
    Quote Originally Posted by House Of Low Culture View Post
    aftos o phthoghon kala sas ta leei(pera apo to oti tou aresei h amy). Kai to tag whinehouse of low culture para poly kalo, lol. Dragon, de vgikes na pieis kamia mpompitsa sthn ygeia twn prezakiwn ths omonoias pou pe8ainoun ka8e vradi(toulaxiston den to postares). Profanws kai milouses gia tous aftokatastrofikous rockstars typou winehouse sto sygkekrimeno "mpompitsa" post sou kserwgw kai de skeftikes kan ta prezakia sthn omonoia edw pou ta leme..
    Η πίκρα του χιλιομουτζωμένου που τον πνίγει το δίκιο του, ξεπέρασέ το. Εδώ που είμαι μόνο μπομπίτσες έχει, τι να κάνουμε. Και φυσικά και αλλιώς σε αγγίζει ο θάνατος κάποιου με τον οποίο έχεις έρθει σε επαφή με κάποιον τρόπο, και το back to black το έχω ακούσει ουκ ολίγες φορές. Άμα δεν ήταν τόσο μάταιο θα καθόμουν στη φάση να κάνω και jpg "GETS SAD ABOUT NORWAY - NOT 105 PEOPLE DYING EVERY MINUTE".
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

Similar Threads

  1. Winehouse VS Duffy
    By X in forum Music Discussion
    Replies: 11
    Last Post: 31-03-2008, 12:21
  2. Amy Winehouse - Back To Black
    By Dragonlord in forum Albums
    Replies: 7
    Last Post: 07-09-2007, 20:49
  3. Πέθανε ο Syd Barrett
    By Phoebus in forum Music Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 18-07-2006, 08:26
  4. Πέθανε ο Φλωράκης
    By dyingfreedom in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 18
    Last Post: 23-05-2005, 10:32

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •