Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 69

Thread: ROAD RAGE!

  1. #31
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    Quote Originally Posted by casshern View Post
    Το ουσιαστικότερο ποστ Burning Ambition του 20ου πρώτου αιώνα μετά Χριστούν ήρθε από το πουθενά, σε ένα τόπικ με Doomsayer, necrobutcher, jack the Ripper και πολλά ακόμα αστέρια του παγκόσμιου ΚΑΤΣ.
    Αναστατώνομαι.
    που διαφωνεις σε αυτα που λεω?

  2. #32
    Ο Φιλόσοφος Doomsayer's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ancient Kropia
    Posts
    353

    Default

    Quote Originally Posted by BURNIN AMBITION View Post
    λοιπον δοομσαυερ επειδη δε νομιζω οτι εισαι μαλακασ απλα δεν εχεισ προβληματιστει με το θεμα ακοθ 2 πραγματακια

    εισαι πισω απο ενα αργο φορτηγο ετσι? πας χαλαρα. μαγκια σου. κανε οτι γουσταρεις.
    ομως καμαρι μου μη αφηνωντας τον απο πισω να σε προσπερασει ,εσενα που εχεισ κολησει πισω απο το φορτηγο, δε καταλαβαινεις καμαρι μου οτι δημιουργεις μποτιλιαρισμα? αν θες να πας αργα οπως το φορτηγο αφησε αρκετα μετρα πισω απο το φορτηγο ετσι ωστε αμα θελει καποιος να σε περασει να χωθει πρωτα μπροστα σου και μετα να περασει και το φορτηγο. με τη μια να περασει καποιος και τους 2 σας μαζι δεν παιζει εκτος αν ειναι εγω.
    αυτο το πραγμα το εχω δει απειρες φορες στην εθνικη για πατρα. ελεος. προφανως βεβαια δε μιλαω για δρομο με 2 λωριδες κτλ. εκει κατσε δεξια και κανε οτι θες( αν και υπαρχει στον κοκ και μινιμουμ οριο να ξερεις)

    αν θες να πας αργα κατσε δεξια και ποτε μα ποτε μη κολας πισω απο φορτηγα. εκτος απο επικινδυνο για σενα γιατι δεν εχεισ ορατοτητα, ειναι και επικινδυνο για τους αλλους που τους αναγκαζεις να κανουν ταρζανιες χωρις λογο

    το μποτομλαιν ειναι ενα
    πηγαινε με τη ροη της κυκλοφοριας αδερφε. οσο επικινδυνο ειναι το να πηγαινεις πολυ γρηγορα, το ιδιο επικινδυνο ειναι να πηγαινεις και πιο αργα

    η ασχετη συμβουλη της ημερας (και ειδικα για τις εθνικες)
    ρε μαλακες τις προσπερασεις τις κανουμε σβελτα δε προσπερναμε με ταχυτητα 1 χλμ πιο μεγαλη απο τον μπροστα μας. κατεβασμα και φευγουμε σφαιρα. μηγ κανετε την οδηγηση σας αλλα και των αλλων πιθο επικινδυνη

    αυτα

    Και απαντώ:

    Ίσως δεν έγινα κατανοητός.Υπήρχε κίνηση εκείνη την ώρα.Το φορτηγό μπροστά ήταν ένα από τα ΠΟΛΛΑ οχήματα που πήγαιναν μπροστά μου.ΔΕΝ μπορούσες να προσπεράσεις το φορτηγό και να ήθελες γιατί μπροστά είχε σειρά από αυτοκίνητα και ο δρόμος ΔΕΝ ήταν άδειος.Μιλάμε για πολύ στενή λεωφόρο παρεπιπτόντως.Απλά αυτός ήθελε ντε και καλά να μπει μπροστά μου δεν ξέρω κι εγώ γιατί.Αν δεν είχε κίνηση φυσικά και θα τον άφηνα (όπως και αφήνω) να περάσει.Εγώ μια χαρά πήγαινα με την ροή της κυκλοφορίας.Ο άλλος το ξεκίνησε και ΔΕΝ πήγαινε με τη ροή της κυκλοφορίας.Εγώ πιστεύω ότι χέστηκε πάνω του όταν είδε ότι πάτησα γκάζι.Θα το ξανακάνει;Μπορεί ναι.Μπορεί και όχι.Χέστηκα.
    It's all based on fear....

  3. #33
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Πιστεύω δε θα το ξανακάνει. Πήρε ένα μάθημα ζωής.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  4. #34
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Παιδιά, ο άλλος το ξεκίνησε, δε φταίει το παιδί.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by Xtikio View Post
    Bravo paidia. kai an kapoios exei anagkh se kapoia fash na mhn ton afisete.
    Σορι αλλα θα διαφωνήσω, αν κάποιος έχει ανάγκη, υπάρχουν τρόποι πιο σωστοί από το να βγάλει αλάρμ και να είναι όλη την ώρα στο αντίθετο ρεύμα.
    θυμάμαι περιστατικό στα Τέμπη, όλα τα οχήματα στο ρεύμα μας σταματημένα και ένας τύπος με την γυναίκα του έγκυο (υποθέτω, αυτό είδα όταν με προσπέρασε) είχε πιάσει καβάλα τη γραμμή στη μέση του δρόμου και πήγαινε ανάμεσα στα δύο ρεύματα. Σε κάποια φάση, οτύπος προσπερνάει ένα φορτηγό και πετυχαίνει τον απέναντι (ο οποίος κινούταν) και τσακίζονται οι καθρέφτες τους. όσο χρόνο και να κέρδισε με τα προσπεράσματα, στάνταρ τον έχασε στα κανονίσματα με τον άλλον.

    Πάρε ασθενοφόρο ρε άθρωπα να πούμε, και σειρήνα θά χεις και τα λούσα σου!
    η αβάσταχτη πλαδαρότητα του αδυνατισμένου θράσερ

  6. #36
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Ε, ναι, καλύτερα είναι να μην κάνει ταρζανιά ο άλλος, αλλά όταν την κάνει, στις περισσότερες περιπτώσεις θαρρώ ότι θα τα κάνεις χειρότερα προσπαθώντας να τον επαναφέρεις στην τάξη.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  7. #37

    Default

    Ε το μόνο που έκανα στη συγκεκριμένη περίπτωση, ήταν μια ΜΟΥΤΖΑ με ανοιχτό παράθυρο, όταν με προσπέρναγε (αφού είχα κάνει δεξιά για να περάσει πρώτα). Μάλλον τον έπιασε...
    Κλεισίματα και λοιπές μαλακίες σε εθνική οδό δεν κάνω, μόνο σε τύπους που προσπαθούν να χωθούν στα φανάρια (και κει μόνο όταν είναι κραυγαλέα μαλάκας ο άλλος)....
    η αβάσταχτη πλαδαρότητα του αδυνατισμένου θράσερ

  8. #38
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default

    Quote Originally Posted by jack the ripper View Post
    Quote Originally Posted by casshern View Post
    Το ουσιαστικότερο ποστ Burning Ambition του 20ου πρώτου αιώνα μετά Χριστούν ήρθε από το πουθενά, σε ένα τόπικ με Doomsayer, necrobutcher, jack the Ripper και πολλά ακόμα αστέρια του παγκόσμιου ΚΑΤΣ.
    Αναστατώνομαι.
    που διαφωνεις σε αυτα που λεω?


    Δε με κατάλαβες. Δε έχω παρακολουθήσει τι λέτε στο τόπικ. Το μόνο που μου έκανε εντύπωση ήταν τα γκρικελληνικά του μπέρνη, και από περιέργεια τα διάβασα και καλά τα λέει. Αυτό και κάποια από τα nicknames που παρήλασαν.
    Resistance is useless

  9. #39

    Default

    κι ημουν ετοιμη για μετωπικη συγκρουση..


    "Society, have mercy one me
    i hope you're not angry, if i disagree..."

  10. #40
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    Quote Originally Posted by alaiah View Post
    Quote Originally Posted by Xtikio View Post
    Bravo paidia. kai an kapoios exei anagkh se kapoia fash na mhn ton afisete.
    Σορι αλλα θα διαφωνήσω, αν κάποιος έχει ανάγκη, υπάρχουν τρόποι πιο σωστοί από το να βγάλει αλάρμ και να είναι όλη την ώρα στο αντίθετο ρεύμα.
    θυμάμαι περιστατικό στα Τέμπη, όλα τα οχήματα στο ρεύμα μας σταματημένα και ένας τύπος με την γυναίκα του έγκυο (υποθέτω, αυτό είδα όταν με προσπέρασε) είχε πιάσει καβάλα τη γραμμή στη μέση του δρόμου και πήγαινε ανάμεσα στα δύο ρεύματα. Σε κάποια φάση, οτύπος προσπερνάει ένα φορτηγό και πετυχαίνει τον απέναντι (ο οποίος κινούταν) και τσακίζονται οι καθρέφτες τους. όσο χρόνο και να κέρδισε με τα προσπεράσματα, στάνταρ τον έχασε στα κανονίσματα με τον άλλον.

    Πάρε ασθενοφόρο ρε άθρωπα να πούμε, και σειρήνα θά χεις και τα λούσα σου!
    Δεχτό φίλος. Απλά μια στο τόσο ίσως χρειαζόταν... Τωρα αυτό που περιέγραψες δε ξέρω να το χαραχτηρίσω όμως σίγουρα μπορεί απλά να σκότωνε και αυτόν και τη γυναίκα και το παιδί του.

  11. #41

    Default

    Εγω φοβαμαι να πιασω τιμονι στα χερια μου.......υπαρχουν οδηγοι σαν τον doomsayer εκει εξω

  12. #42
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    ε.ο αντιρριου-ιωαννινων.
    ειμαι πισω απο νταλικα βρισκω ευθεια με διακεκομμενη και αδεια απο το αντιθετο ρευμα,κοιταω καθρεφτη,δεν κινειται κανεις απο πισω, αναβω φλας κατεβαζω ταχυτητα και βγαινω.
    στη μεση του προσπερασματος ακουω κορνα,κοιταω στον καθρεφτη και εχει κολλησει πισω μου μια πορσε που ειχε βγει καμια 4αρα αυτοκινητα πιο πισω.τον γραφω στα παπαρια μου και περναω την νταλικα κανω στην ακρη,με περναει μαζι με αλλους 3 πιο μπροστα και κανα χιλιομετρο παραπερα βλεπει εναν τροχαιο,σταματαει μεσα στη μεση της εθνικης(!)-οπως και ολοι οι υπολοιποι απο πισω του,κατι λεει στον μπατσο και φευγει.και μετα ο μπατσος ψαχνει με εντοπιζει και με σταματαει στην ακρη και μου σκοτιζε μιση ωρα τ'αρχιδια οτι δηθεν κανω παρανομιες.σε ολο το ταξιδι κοιταγα μηπως εχει σταματησει πουθενα να τον αρχισω στις κλωτσιες τον καριολη αλλα δεν τον βρηκα.
    γαμημενα κακομαθημενα πολυσιοπαιδα που επειδη εχουν πορσε νομιζουν οτι οι δρομοι τους ανηκουν.θα περασεις στη σειρα σου ρε μαλακα.του αξιζε να σκοτωθει αλλα ο απεναντι δεν θα εφταιγε σε τιποτα

  13. #43
    Resident Κύπριος The Donnn's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    991

    Default

    Μπένω αυτοκινητόδρομο με τη μηχανή, κρατώ τη δεξιά λωρίδα (αριστερή για όσους δεν είναι πρώην αποικίες) και αναπτύσσω κανονικά και ήρεμα. Στη διπλανή λωρίδα αυτοκίνητο μαθητευόμενου με κάποιον πίσω του, λέω πρόσεχε, θα θέλουν να τον προσπεράσουν, κράτα απόσταση. Το αυτοκίνητο πίσω δείχνει αριστερά (δεξιά για όσους δεν είναι Ιάπωνες) πως θα βγεί από έξοδο στα 100 μέτρα, οπόταν ανοίγω τη μηχανή να προσπεράσω. Καθώς περνούσα και σαν αυτή έδειχνε πως θα βγει, κάνει μια απότομη το τιμόνι, με πλευρίζει πάνω στο προστατευτικό του αυτοκινητόδρομου, προσπερνά το μαθητευόμενο και πέρνει την έξοδο. Ούτε την κόρνα δεν πρόλαβα καλά καλά να χρησιμοποιήσω.

    Από τύχη (και καχυποψία) δεν με έστειλε να τζαμάρω με τον Bonham. Παγωμένος, γύρισα να δω το πρόσωπο της παρολίγον δολοφόνου μου. Ήταν μια γυναίκα με 2 παιδιά στο πίσω κάθισμα, και με έβριζε και με μούντζωνε με λύσσα από πάνω.

    Λυπήθηκα τα παιδιά της και δεν την πήρα από πίσω να της σπάσω τα δόντια.

  14. #44
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    Quote Originally Posted by The Donnn View Post
    Μπένω αυτοκινητόδρομο με τη μηχανή, κρατώ τη δεξιά λωρίδα (αριστερή για όσους δεν είναι πρώην αποικίες) και αναπτύσσω κανονικά και ήρεμα. Στη διπλανή λωρίδα αυτοκίνητο μαθητευόμενου με κάποιον πίσω του, λέω πρόσεχε, θα θέλουν να τον προσπεράσουν, κράτα απόσταση. Το αυτοκίνητο πίσω δείχνει αριστερά (δεξιά για όσους δεν είναι Ιάπωνες) πως θα βγεί από έξοδο στα 100 μέτρα, οπόταν ανοίγω τη μηχανή να προσπεράσω. Καθώς περνούσα και σαν αυτή έδειχνε πως θα βγει, κάνει μια απότομη το τιμόνι, με πλευρίζει πάνω στο προστατευτικό του αυτοκινητόδρομου, προσπερνά το μαθητευόμενο και πέρνει την έξοδο. Ούτε την κόρνα δεν πρόλαβα καλά καλά να χρησιμοποιήσω.

    Από τύχη (και καχυποψία) δεν με έστειλε να τζαμάρω με τον Bonham. Παγωμένος, γύρισα να δω το πρόσωπο της παρολίγον δολοφόνου μου. Ήταν μια γυναίκα με 2 παιδιά στο πίσω κάθισμα, και με έβριζε και με μούντζωνε με λύσσα από πάνω.

    Λυπήθηκα τα παιδιά της και δεν την πήρα από πίσω να της σπάσω τα δόντια.
    δε καταλαβα τιποτα
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  15. #45
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    ναι, εδώ δεν είναι κύπρος μαλάκα. κάνε έντιτ με τις σωστές μεριές μόνο.

Similar Threads

  1. Replies: 25
    Last Post: 03-01-2015, 08:09
  2. Replies: 30
    Last Post: 29-04-2011, 13:16
  3. ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ RAGE!!!
    By Dark Dominion in forum Live & Events Talk
    Replies: 12
    Last Post: 16-09-2006, 23:27
  4. Συνέντευξη Rage
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 08-04-2006, 01:32
  5. rage against the machine
    By Solo Carriera in forum Music Discussion
    Replies: 50
    Last Post: 21-11-2003, 14:17

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •