View Poll Results: Να βγούμε?

Voters
83. You may not vote on this poll
  • Ναι! Θελουμε δραχμες πεντοχίλιαρα με το γερο του μορια!

    21 25.30%
  • Οχι! Ζητω το ευρώ!

    17 20.48%
  • Τι δραχμες, τι ευρώ, εγω πάλι μπατίρης θα είμαι οπότε σταρχίδια μου.

    45 54.22%
Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314
Results 196 to 199 of 199

Thread: Να βγούμε απο το ευρώ?

  1. #196
    Defunct Economist
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Skåne Θρησκεία Ανεξαρτησία
    Posts
    6,135

    Default

    Quote Originally Posted by Art In Haste View Post
    Quote Originally Posted by Art In Haste
    Ένα χωριό στην Ισπανία γύρισε στην πεσέτα. Υπολογιζούν πως υπάρχουν 1.7 δις ευρώ σε πεσέτες ακόμα στην Ισπανία.

    Πηγή
    Τώρα και στην Ελλάδα, Πηγή Σερρών.

    Πηγή
    Τι γαμάτο είναι οταν ποστάρει κάποιος ένα τέτοιο νουμερο και μας δίνει και "πηγή". Καλα ρε ΣΤΟΚΕ, οκ απο μαθηματικά δεν καταλαβαίνεις, ενα κομπιουτεράκι δεν έχεις? 1.7 δις σημαίνει οτι ο κάθε ισπανός εργαζόμενος έχει 700 ευρώ σε πεσέτες, τη στιγμή που ο μέσος μισθός είναι γύρω στα 1000 ευρώ. Γαμωτηνκαθυστερησημουγαμω.

    Το πιό γαμάτο είναι ο "δημοσιογράφος" που μας λέει το νούμερο "σύμφωνα με πηγές". ΘΑΝΑΤΟΣ.
    Practical men, who believe themselves to be quite exempt from any intellectual influences, are usually the slaves of some defunct economist.
    J. M. Keynes.

  2. #197
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Γαμημένε είναι η δεύτερη φορά που μου κάνεις προσωπική επίθεση άνευ λόγου και αιτίας. Ειλικρινά δε ξέρω που οφείλεται ο κομπλεξισμός σου. Αηδίασαν όλοι όταν γεννήθηκες, σε έδερνε/γαμούσε ο πατέρας σου, δε σου κάνανε παρέα στο σχολείο, σε δέρνανε μέχρι και οι μικρότεροι, σε κοροϊδεύανε, είσαι τόσο μικροτσουτσούνος που μέχρι και τα τέρατα χοντρές μεθυσμένες που σου κάθονται βάζουν τα γέλια όταν σε βλέπουν γυμνό; Τί; Τί; Ή μάλλον άσε, δε θέλω να μάθω. Στα αρχίδια μου.

    Και τί οδήγησε σε αυτή την επίθεση; Ένα άρθρο που πόσταρα χωρίς να εκφέρω κάποια προσωπική άποψη. Και από αυτό και μόνο είμαι στόκος - συγχαρητήρια για τον εμπλουτισμό του λεξιλογίου σου, είχαμε βαρεθεί το καθυστερημένος - και δε γνωρίζω μαθηματικά. Για να δούμε εσύ που ξέρεις....1.7 δις ευρώ διά 700 ευρώ, απορίας άξιο πως έφτασες σε αυτό το νούμερο, μας κάνει περίπου 2.5 εκατομμύρια Ισπανούς εργαζομένους. Ακόμα και με την ανεργία που είχαν και έχουν σίγουρα δουλεύουν πιο πολλοί σε μια χώρα 46 εκατομμυρίων! Και φυσικά το άρθρο μιλάει για πολίτες και όχι απλά εργαζομένους. Επίσης, αν έμπαινες στον κόπο να ψάξεις το άρθρο και να διαβάσεις το αυθεντικό της Daily Maill θα έβλεπες πως αυτό το νούμερο είναι υπολογισμός της Τράπεζας της Ισπανίας, αλλά τί να ξέρουν και αυτοί. Όπως επισής πως εξηγεί τους λόγους για τους οποίους υπάρχουν αρκετές πεσέτες ακόμα στην Ισπανία.

    Dra åt helvete din lilla fitta λοιπόν και μη ξανασχοληθείς μαζί μου όπως δεν ασχολούμαι και γω.

    ΥΓ. Συγνώμη για τις δύσκολες λέξεις.

  3. #198
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by Art In Haste View Post
    Dra åt helvete din lilla fitta λοιπόν
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  4. #199
    Senior Member wom's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Gullaldr
    Posts
    1,446

    Default

    @katorimos
    Link από κάποιο site ανέβασε ο άνθρωπος ρε νούμερο, πόσα χρόνια "σπουδές" Μicrosoft Excel έκανες και κατέληξες μαθηματικός ...εδώ δεν καταλαβαίνεις ένα post 4 γραμμές.

    Κοίτα εδώ ένα δικό μου:
    Μόλις απέδειξες ότι 1.7δις / εργαζόμενοι = 700εύρω σε πετσέτες, αλλά σκέψου ότι οι εργαζόμενοι -> 0 λόγω ανεργίας ....άρα εν δυνάμει θα καταλήξεις 1.7δις / 0 -> οο πετσέτες

    Έλυσες το πρόβλημα της Ισπανίας! Δείξε το στο αφεντικό σου και θα πάρετε Nobel
    section .text
    global _start
    _start:
    xor ebx, ebx
    mov eax, ebx
    inc eax
    int 80h
    ret

Similar Threads

  1. Replies: 49
    Last Post: 11-04-2012, 00:51
  2. καινουργια cds με 5 ευρω (μερος1)
    By dargaard-79 in forum The Marketplace
    Replies: 3
    Last Post: 28-06-2010, 11:39
  3. καινουργια cds με 5 ευρω (μερος2)
    By dargaard-79 in forum The Marketplace
    Replies: 2
    Last Post: 21-06-2010, 14:42
  4. Ολα τα cd 8 Ευρω
    By diliger in forum The Marketplace
    Replies: 20
    Last Post: 15-06-2009, 20:32
  5. Ολα τα lp 8 Ευρω
    By diliger in forum The Marketplace
    Replies: 31
    Last Post: 15-06-2009, 17:10

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •