Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 109

Thread: Μαλβίνα Κάραλη (και πολιτική σάτιρα γενικότερα)

  1. #16
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Χαχαχαχα. Τα εχω δει τα αφιερωματα της lifo ωσαν blast from the past.
    Καταρα στο λαδεμπορα, οξω πουστη απ'την παραγκα, γαμω την ατυχια μου γαμω σε συνδυασμο με το τσιφτετελι και τις στολες και την καουκα και το καλιαρντο.
    Ξεχνατε οτι ειμαι βαμπιρι και την προλαβα σε ηλικια που μπορουσα να κατανοησω σε τι αναφεροταν.
    Αν την γουσταρα για ενα πραγμα περαν του υφους που μ ταιριαζε με τον χαβοκικο μου χαρακτηρα, ηταν για το γεγονος οτι οταν εχωνε τα εδινε σε ατομα που ηταν στην κορυφη τους εκεινη την εποχη και οχι σε παρατραγουδα για τα οποια ειχε συνηθως προστατευτικη διαθεση. Τεραστια διαφορα απο την μιζερια και την κλαψα της σημερινης αηδιας που μας βομβαρδιζει.
    Ο ποκοπικος την κυνηγησε ασχημα.
    Εχω διαβασει και τα βιβλια της, την αγαπω περισσοτερο εκει.
    Last edited by HAVOC; 20-06-2011 at 16:01. Reason: καλιαρντο
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  2. #17
    Διονύσης Ρόδμανν Comte de Saint-Germain's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,551

    Default


  3. #18
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Εχεις δοκιμασει?
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  4. #19
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    Έβλεπα μικρή και καταλάβαινα τα μισά, διάβαζα και το οπισθόφυλλο της Ελευθεροτυπίας και καταλάβαινα λιγότερα από τα μισά, αλλά πάντα γελούσα με την εμμονή της με τη βασιλομήτωρ.

    Βέβαια εγώ γελάω και με τη "σάτιρα" της Ελληνοφρένειας οπότε μάλλον δε μετράω.

  5. #20
    Διονύσης Ρόδμανν Comte de Saint-Germain's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,551

    Default

    Quote Originally Posted by HAVOC View Post
    Εχεις δοκιμασει?
    Από ξεφύλλισμα που είχα κάνει σο βιβλίο όταν είχε πρωτοβγεί σε μια έκθεση βιβλίου στο ψυλόκαστρο, παραθέτω την αρχή μιας συνταγής για κέικ με φρούτα ή κάτι παρόμοιο.

    Παίρνουμε ένα έτοιμο κέικ από το σούπερ μάρκετ...

  6. #21

    Default

    ταπερμαν...
    στην αρχή έβγαινε με στρατιωτική στολή στην εκπομπή


    "Society, have mercy one me
    i hope you're not angry, if i disagree..."

  7. #22
    survivor scarecrow's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    above the sea of fog
    Posts
    2,254

    Default

    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    αδιαμφισβητητα η μονη πραγματικα καλη πολιτικη σατιρα που εχω δει στα λημερια μας.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Κάποτε έβλεπα Μητσικώστα, αξιοπρεπέστατος και φοβερά αστείος και κάποτε άρχισε να καλεί στο στούντιο τους ανθρώπους που ενοχλούνταν από τη σάτιρά του και τα βρίσκανε (τις περισσότερες φορές). Η Μαλβίνα δε μου πολυάρεσε ομολογώ

  9. #24
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    απο τα παιδιατα μου στα 90s ακουγαμε στο σκαι 100.4 (τοτε) Μιτσι ολη η οικογενεια στο ραδιο.. επικ.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  10. #25
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    Α επίσης δεν ξέρω πόσο "σοβαρή" σάτιρα ήταν, αλλά νομίζω ότι για αρκετά χρόνια είχε μεγάλη πέραση στη γενιά των γονιών μας η εκπομπή του Γιάννη Καλαμίτση (ζουμ ζουμ ζουμ) στον Αντ1. Δε θυμάμαι βέβαια τίποτα από δαύτην πέρα από το εκνευριστικό τραγουδάκι που διασκεύαζε κάθε μέρα με στίχους της επικαιρότητας και τη στάνταρ φράση "το πρoτεκτοράτο δε βγαίνει απ'τον πάτο".

  11. #26
    after halloween. sod1013's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    INto the void
    Posts
    861

    Default

    ο πανουσης {θα} ειναι καλυτερος.θυμαμαι που την εβλεπα με τν μανα μου μικρος κ τους σχολιασμους της σε κατι επιδειξεις ρουχων.
    δεν παιζω ξυλο.

  12. #27
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Είναι από τις πρώτες μνήμες της ζωής μου, τελείως μπόμπιρας με την άκρη του ματιού, στο ΣΚΑΙ τότε αν θυμάμαι καλά και πριν σταματήσει αυτός στην πρώτη του μορφή. Πότε ακριβώς αλήθεια;
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  13. #28
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default


    ήταν πολύ μπροστά, rest in peace κ τα τοιάυτα !
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  14. #29
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default


    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  15. #30
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default







    Last edited by HAVOC; 20-06-2011 at 18:41.
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


Similar Threads

  1. Replies: 594
    Last Post: 12-03-2016, 08:42
  2. Replies: 215
    Last Post: 20-07-2012, 12:51
  3. Replies: 11
    Last Post: 16-09-2008, 19:09
  4. Πολιτική κεράσματος
    By psychotron in forum General Discussion
    Replies: 50
    Last Post: 28-01-2007, 03:59
  5. Γυναίκες και πολιτική
    By Raven Lord in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 18
    Last Post: 04-12-2004, 16:52

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •