Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 111

Thread: Περί φασισμού και πεσιμάτων

  1. #31
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Quote Originally Posted by μιχαλολιάκος
    εδώ του σκοτίζουν τα αρχίδια αν θα πιει ο ροζγουελ μπύρες στα γρασίδια το θέμα μας είναι αν σου σπάνε το μαγαζί/σε τσακίζουν στο ξύλο στο κέντρο αμα μοιάζεις μαυριδερός?
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  2. #32
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Ρε παιδί μου, κατάλαβα τι λες. Απλά αμα γράφεις «έχουμε φτάσει στην απόλυτη ισοπέδωση» για ένα τέτοιο σκηνικό, τι να λέμε για άλλα κι άλλα.

    ε ειπα στο πρωτο ποστ οτι ειμαι τσαντισμενος και δεν τα γραφω καλα. για εμενα ειναι ισοπεδωση το να φορας μια μπλουζα και να κοντευεις να φας ξυλο απο το πουθενα επειδη καποιοι ενοχληθηκαν απο αυτην οταν την ιδια στιγμη θεωρουν πως εσυ εισαι ο φασιστας της υποθεσης.

  3. #33
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Μιμι, αυτός είναι τρώας!

  4. #34
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    ελα τωρα

  5. #35
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default

    φαντασου τον τρωα χωρις να γραφει Trojan πανω. βασει ικονοκλαστ και σιναφιου του, εισαι φασιστας.

  6. #36
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by Roswell47 View Post
    φαντασου τον τρωα χωρις να γραφει Trojan πανω. βασει ικονοκλαστ και σιναφιου του, εισαι φασιστας.
    Ει, δεν είναι σινάφι μου. Κατατάλλα, όχι, προφανώς εγώ μιλάω για πράγματα που κάνουν μπαμ όπως αυτά που έδειξα, αυτό που περιγράφεις σημαίνει ότι πέσατε όντως σε καθυστερημένα.

  7. #37
    καμαρωτὸς εὐνοῦχος BibleBlackBird's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Διατανος
    Posts
    407

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post




    Ε, ρε παιδί μου αν μιλάμε για κάτι τέτοιο εσύ πως τον κόβεις τον άλλο;

    εχει κανεις υποψιν οτι η πρωτη εικονα ειναι απο τα καλυτερα παιχνιδια που βγηκε στο ps2;

    Spoiler
    http://en.wikipedia.org/wiki/Spartan:_Total_Warrior


    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΦΟΡΑΓΑ ΜΠΛΟΥΖΑ.

  8. #38
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Εν τω μεταξύ ήθελα να αγοράσω ένα μπλουζάκι "19 Μαΐου - Γενοκτονία των Πόντιοι" αλλά είχε 10 ευρώ και δεν τα χα απάνω μου.

    Νταξει, δύσκολο να φορούσα τέτοιο πράγμα, αλλά αν το βλεπε κανείς σε κάποιον τι θα λεγε άραγε;..

  9. #39

    Default

    Mi leme malakies to na deis kapion me spartiati sthn mplouza h me elliniki simea ktl 8a ton kaneis gia fasista opos kai na deis tse kai vara kai kokkina asterakia kai gro8ies rafta ktl 8a peis aristeros kai tetia to oti 8a parapempei se kati tetio omos den simenei ki oti einai alla g'auto kapio skeptomeno atomo den tou kanei ntou kai genka kapio atomo pou exei alla simantika pragmata na asxoli8ei den 8a to pai3ei mouri kai mpatsos gia to ti einai, apla thn patises kai epeses se malakes

    Tora gia ola ta alla ta malakompoukia pou aspazonte kapia ideologia kai pernoun paramazoma to kosmaki kai trampoukizoun 8a tous pw mono oti einai san th rouleta kapia stigmi 8a sou katsei to mavro ki as se paei kala to kokkino mexri tora kai thn epomeni fora pou 8a pas na kaneis ton fasista se fasita pou foraei mplouza me spartiati 8a sou 3igi8ei kerato kai otan o fasistas 8a paei ston tupo me to rizospasti sta xeria 8a figei me kadroni ston kwlo me kokkini simera sthn korifi h toulaxiston etsi 8a eprepe na simvenei se ena dikeo kosmo

    pantos gia thn istoria einai ntropi na eisai fasistas kai karaflas kai na xerese me arxaia ellada to 2011

    oute egw ta eipa kala alla oxi giati exw nevra apla eimai piomenos

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    761

    Default

    Quote Originally Posted by Roswell47 View Post
    ε ειπα στο πρωτο ποστ οτι ειμαι τσαντισμενος και δεν τα γραφω καλα. για εμενα ειναι ισοπεδωση το να φορας μια μπλουζα και να κοντευεις να φας ξυλο απο το πουθενα επειδη καποιοι ενοχληθηκαν απο αυτην οταν την ιδια στιγμη θεωρουν πως εσυ εισαι ο φασιστας της υποθεσης.
    Οκ δεν συμφωνώ με τον τσαμπουκά, αλλά δεν είναι καθόλου ισοπέδωση αυτό που λες. Άμα είχε μια σβάστικα στη μπλούζα δεν θα τις έτρωγε δικαίως; Όταν σκας σε πάρτυ αναρχικών με κάτι που παραπέμπει σε αυτό που μισούνε, θεωρώ λογικό να υπάρξει κάποια αντίδραση. Από τη στιγμή που λύθηκε με διάλογο, δεν πιστεύω ότι έχει πολύ αξία το θέμα, απλά ήταν μια κακή στιγμή.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    761

    Default

    Όσον αφορά αυτό
    Quote Originally Posted by scarecrow View Post
    Εγώ για να καταλάβω εάν ήταν όντως φασίστας θα λέγατε καλά κάναν και του την έπεσαν ή όχι?
    φυσικά καλά θα έκαναν που θα του την έπεφταν.
    Και Κωλούμπρα, δεν μιλάμε για τυχαίο πέσιμο στο δρόμο, ήταν σε πάρτυ αναρχικών, ελπίζω να καταλαβαίνεις τη διαφορά, παρακάτω δεν βγάζεις νόημα.

  12. #42
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default

    Το πάρτι δεν είχε καμία ταμπέλα "Πάρτι αναρχικών", ξέρω μεν ότι αυτοί που το διοργανώνουν είναι παιδιά του αριστερού χώρου, αλλά ως εκεί. Δε μίλησε κανείς για σβάστικα ή για μαύρους ήλιους και δελφικά έψιλον. Η αντίθεση μου είναι στο γενικότερο κλίμα του "τραμπουκίζουμε γιατί έτσι". Σημειώνω τέλος, πως δεν άνοιξα το τόπικ μόνο και μόνο για να πω τα δικά μου και να τα σχολιάσετε, αλλά γιατί γενικότερα ακούγεται για τέτοια σκηνικά.

    Coloubra τα είπες ωραία
    Last edited by Roswell47; 18-06-2011 at 06:11.

  13. #43

    Default

    noima nomizw pos vgazw apla den exw irmo giati opos eipa ta etsou3a ligaki
    auto pou i8ela na pw to katalavate
    apla gia mena den leei pera apo akrees periptoseis tupou svastika tattoo kai tetia na pas kai na to paizeis me ton etimopolemo filo sou o gamias me atakes tou tupou vgale thn mplouza kai 8a se gamisw kai ta arxidia mou kouniounte
    kai sthn teliki teties kagouries tis perimenw apo fasistes kai oxi apo atoma tou aristerou xorou giati tous 8eoro pio mialomenous

  14. #44

    Default

    Εγω ειμαι της αποψης με το που δεις φασιστα τον τσακιζεις ειτε ειναι ενας και εισαι με αλλους 50, ειτε οχι ..Σιγα μην εχουμε και κωδικα τιμης με μαχαιροβγαλτες και δολοφονους.Το ιδιο ισχυει και για αυτους βεβαια.Τωρα οσον αφορα τους ακυρους τραμπουκισμους ,επειδη λιγοι ειναι οι φασιστες που φορουν ουκ μπλουζα ,ειναι ξυρισμενοι και 2 μετρα ,τις περισσοτερες φορες πρεπει να παρεις τα ρισκα σου και να το .....ψαξεις [οχι οτι ακυροι δεν εχουν φαει ξυλο ,επειδη ειχαν κατι που τους "προδιδε" για φασιστες ενω δεν ηταν ,αλλα ειναι λιγες οι περιπτωσεις].

  15. #45
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Με στάμπα σπαρτιάτη είσαι κατά 98% φασίστας και ένα 2% απλά κακόγουστος. Ανοιχτά με τα φρικιά είμαστε και inb4 σπαρτιατικές πινακίδες.
    το να κράζετε τον ικονοκλατς επειδή είναι ο ικονοκλατς είναι μαλακία.
    Όταν μετά την ταινία 300 όλη η άκρα δεξιά έχει υιοθετήσει τον Λεωνίδα και την Σπάρτη (το πιο σοσιαλιστικό για την εποχή κράτος) σαν σύμβολα είναι γεγονός.


    Το ότι είναι φυσικά γελοίο είναι επίσης άλλο θέμα μιας και

    Spoiler
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Similar Threads

  1. Περί Τυφλότητος
    By neverdie in forum Literature
    Replies: 14
    Last Post: 26-08-2010, 20:21
  2. περί foe list
    By rincewind2k in forum Forums Help/Suggestions
    Replies: 17
    Last Post: 14-11-2008, 10:38
  3. Περί Alterground
    By stam and the witches in forum Music Discussion
    Replies: 58
    Last Post: 05-11-2008, 13:50
  4. Περί αγγελιών
    By Dragonlord in forum Musicians Chat
    Replies: 11
    Last Post: 24-06-2008, 00:46
  5. Περί TV-Tuners
    By Ithilmir in forum PC & Games
    Replies: 0
    Last Post: 04-10-2005, 02:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •