Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 59

Thread: Νεος ντενεκες...

  1. #16
    ΠOΡNOMETANAΣTHΣ
    Join Date
    May 2011
    Location
    solitude
    Posts
    470

    Default

    ...Τσαμπα συζητηση πραγματικα.
    Δεν υπαρχει καποιο λινκ που να λεει ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΚΡΙΝ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ η κατι τετοιο, ειναι γενικη διαπιστωση πως βγαζουν παρα πολλα errors και ειναι αργοι και δυσχρηστοι και γενικα μακρια, γοογλαρε λιγο caviar green problems
    πας να μου τη πεις για ημιμαθεια
    ΜΟΥΛΕ

    μινμιν προσπερασε ολη τη νερντικη ψυχεδελεια των τελευταιων ποστ και παρε αυτον τον σκληρο
    http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=17355&cat=6
    θα αναγκαστεις να τον περασεις μοναχος σου

  2. #17
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Firestorm2 View Post
    ...Τσαμπα συζητηση πραγματικα.
    Δεν υπαρχει καποιο λινκ που να λεει ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΚΡΙΝ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ η κατι τετοιο, ειναι γενικη διαπιστωση πως βγαζουν παρα πολλα errors και ειναι αργοι και δυσχρηστοι και γενικα μακρια, γοογλαρε λιγο caviar green problems
    πας να μου τη πεις για ημιμαθεια
    ΜΟΥΛΕ
    λολ.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  3. #18
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Μια ερώτηση που έχω εγώ παιδιά είναι ποιός βάζει πλέον τα δεδομένα του όπως μουσική, ταινίες, σειρές και τα ρέστα στον εσωτερικό σκληρό του, συνεχίστε εσείς!
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  4. #19

    Default

    egw

  5. #20
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by Dythor View Post
    Μια ερώτηση που έχω εγώ παιδιά είναι ποιός βάζει πλέον τα δεδομένα του όπως μουσική, ταινίες, σειρές και τα ρέστα στον εσωτερικό σκληρό του, συνεχίστε εσείς!
    Αρκετός κόσμος, είναι λίγο καθυστερημένο κάθε φορά που θες ν'ακούσεις μουσική ή να δεις μια σειρά/ταινία, να πρέπει να συνδέεις δίσκο. Η σωστή τακτική (που ακολουθώ εγώ τουλάχιστον, μετά το κοκομπλόκο που 'χα παθει πριν 3-4 χρονια με τον σκληρο μου δισκο), είναι να έχεις έναν δίσκο (εσωτερικό), με όλα αυτά, κι έναν εξωτερικό για backup.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  6. #21
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by Dythor View Post
    Μια ερώτηση που έχω εγώ παιδιά είναι ποιός βάζει πλέον τα δεδομένα του όπως μουσική, ταινίες, σειρές και τα ρέστα στον εσωτερικό σκληρό του, συνεχίστε εσείς!
    Οι εξωτερικοί δίσκοι χαλάνε πολύ πιο εύκολα. Αν όχι για άλλα λόγο, τουλάχιστον επειδή τα τροφοδοτικά τους είναι για τον πούτσο και στην πρώτη πτώση τάσης πάει ο σκλήρός.

    Οπότε, οτιδήποτε είναι εύκολα αντικαταστάσιμο, όπως ταινίες και σειρές, τα βάζω στον εξωτερικό σκληρό. Δικά μου έγγραφα + μουσική σε εσωτερικό.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  7. #22
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    ακόμα προσπαθώ να αποφασίσω τι είναι πιο αστείο σε αυτό το θρεντ... τα ποστ φιρεστρομ ή ντιθορ ?
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  8. #23
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    ναι ρε πατρινιε για ξηγα το λιγο

    @deggial πρεπει να εχω το σπιτι με την χειροτερη ηλεκτρικη εγκαταστασις καθε δυο μερες εχω στανταρακι μια πτωσις τασης,και κανενας εξωτερικος μου (4...που ειναι συνεχεια ανοιχτοι) δεν επαθε ποτε τιποτα

    στην δευτερη σειρα...οτι ακριβως λες...αυτο λεω να κανω κι εγω
    επισης μαλλον θα μπει και δευτερος σκληρος

    α και καμια γνωμη για εξωτερικο dvd-r

  9. #24
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    00ι00 αν δεν τα σκάσεις να πάρεις plextor (που πια βγάζει μόνο blu-ray εξωτερικά νομίζω) , όλα ίδια είναι μετά.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  10. #25
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    @deggial πρεπει να εχω το σπιτι με την χειροτερη ηλεκτρικη εγκαταστασις καθε δυο μερες εχω στανταρακι μια πτωσις τασης,και κανενας εξωτερικος μου (4...που ειναι συνεχεια ανοιχτοι) δεν επαθε ποτε τιποτα
    Personal experience does not equal evidence.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  11. #26
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Εννοώ πως ό,τι δεν είναι αντικαταστάσιμο (φωτογραφίες, κείμενα, συλλογές ερωτικών ποιημάτων κτλπ) προφανώς το βάζουμε στο μέσα σκληρό για να είναι ασφαλές. Μουσική και ταινίες αντικαθιστάς πανεύκολα (άντε ένα μπάκαπ μουσικής) και χρειάζεται να μεταφέρονται όοολη την ώρα (τουλάχιστον στη δική μου εμπειρία). Βικότνικ, δεν συνδέεις τίποτα, μόνιμα πάνω με USB hub.

    Quote Originally Posted by Deggial View Post
    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    @deggial πρεπει να εχω το σπιτι με την χειροτερη ηλεκτρικη εγκαταστασις καθε δυο μερες εχω στανταρακι μια πτωσις τασης,και κανενας εξωτερικος μου (4...που ειναι συνεχεια ανοιχτοι) δεν επαθε ποτε τιποτα
    Personal experience does not equal evidence.
    Βρε, πάψε βρε, τι λες στον κόσμο. Το σκάει κάθε τόσο απ' το κελί του και επιστρέφει στα 90s, να μας συγχωρείτε, θα τον πάρουμε πίσω.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  12. #27
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Dythor View Post
    Εννοώ πως ό,τι δεν είναι αντικαταστάσιμο (φωτογραφίες, κείμενα, συλλογές ερωτικών ποιημάτων κτλπ) προφανώς το βάζουμε στο μέσα σκληρό για να είναι ασφαλές. Μουσική και ταινίες αντικαθιστάς πανεύκολα (άντε ένα μπάκαπ μουσικής) και χρειάζεται να μεταφέρονται όοολη την ώρα (τουλάχιστον στη δική μου εμπειρία). Βικότνικ, δεν συνδέεις τίποτα, μόνιμα πάνω με USB hub.
    Γενικά για hub έχω υπόψιν οτι αργοπορούν την κατάσταση, είχα και γώ για αρκετό καιρό περισσότερο για να συνδέω τον εξωτερικό σκληρό. Γενικά όμως αν σκεφτείς τι λες, δεν έχει μεγάλη διαφορά από το να τα έχεις στον εσωτερικό. Ίσα ίσα ο εσωτερικός είναι φτιαγμένος για αυτόν το σκοπό, για να είναι μόνιμα ανοιχτός μαζί με το pc. Το να έχεις μόνιμα συνδεδεμένο τον εξωτερικό είναι σαν να τον πιέζεις πάνω από τα όριά του οπότε βάζεις τα δεδομένα σου περισσότερο σε κίνδυνο. Αυτό φαντάζομαι εγώ, προσωπικά σταμάτησα να έχω τον εξωτερικό μόνιμα συνδεδεμένο γιατί έκανε έξτρα θόρυβο με τον οποίο έχω ένα θέμα.

  13. #28
    ΠOΡNOMETANAΣTHΣ
    Join Date
    May 2011
    Location
    solitude
    Posts
    470

    Default

    Για πες μας σαμπρελα, τι ακριβως το αστειο εχουν τα ποστ μου περα απο το πρωτο

    εξωτερικο dvd-r περνεις κατι απλο και φτηνο, τι plextor και πρασιναλογα
    http://www.plaisio.gr/Computers/Hard...k-GP10NB20.htm

  14. #29
    pioneer of aerodynamics adam's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    346

    Default

    re paidia na sas pw diavazete ki eseis ta post tou 00i00 sto myalo sas me fwnh typou speratza vrana/athinodwros prousalhs sta niata tou/o mhtsos o swfer pou psaxnei to rizo sto "ths kakomoiras"?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    761

    Default

    Για την ιστορία, έχω 2 caviar green 1 tb, έναν 2 χρόνια και τον άλλον λιγότερο από χρόνο, δεν έχουν πάθει τίποτα.

Similar Threads

  1. FORIS MC (νέος Τάκο...)
    By carheart in forum General Discussion
    Replies: 535
    Last Post: 04-04-2021, 20:07
  2. Νέος server
    By Kelldorain in forum Forums Help/Suggestions
    Replies: 30
    Last Post: 24-03-2009, 23:54
  3. Νέος administrator
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 24-04-2008, 00:56
  4. Iran.Νέος πόλεμος?
    By DarkOmeN in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 29
    Last Post: 03-05-2006, 02:54
  5. Νέος administrator: VirusXI
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 49
    Last Post: 21-02-2005, 10:28

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •