Page 1 of 14 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 209

Thread: RACE WARS

  1. #1
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default RACE WARS

    Έθνος, φυλή, ράτσα: Τι είναι; Υπάρχει ή είναι κατασκεύασμα; Ποια η σημασία της βιολογικής καταγωγής στη συμπεριφορά; Είμαστε όλοι διαφορετικοί, ή υπάρχουν εθνικά/φυλετικά χαρακτηριστικά;

    Με αφορμή αυτό

    Quote Originally Posted by electra View Post
    Spoiler
    ακολουθει τρελο οφφτοπικ!

    Καταρχην λατρευω ι αρ!

    Ατ χελμ

    αναγνωριζω την αναγκη του ανθρωπου να ανηκει σε καποιο συνολο, τον προσδιορισμο του ατομου μεσα απο το συνολο και την εννοια της 'ψυχολογιας της ομαδας', αν τωρα παλι δεν καταλαβαινεις το πλαισιο που θετω παμε παλι το παραδειγματακι το απλο

    ο αδερφος μου φετος τελειωνει τη σχολη πολιτικων μηχανικων. Δεν εχω συντελεσει με κανεναν τροπο σε αυτο του το επιτευγμα ωστοσο επειδη ανηκουμε στην ιδια οικογενεια δεν ειμαι απλα περηφανη αλλα γυφτικο σκεπαρνι για αυτο του το επιτευγμα. Κατ εσε δε μπορει να υφισταται αυτο γιατι απλα ετυχε να μεγαλωσουμε στην ιδια οικογενεια.

    Αντιστοιχα σε αλλη προφανως κλιμακα αλλα με την ιδια βαση αιτιολογιας και προσεγγισης, βασει επιστημονικων ευρηματων (ατ deggial τσου δεν ειναι αυτη η μελετη που παρεθεσες. Για την ακριβεια απο οσα θυμαμαι γιατι παει κ καιρος ειχε γινει μελετη μιτοχονδριακου δνα το οποιο εκ των πραγματων μεταβιβαζεται αναλλοιωτο για να διαπιστωθουν οι προσμιξεις με τη λογικη πχ αναλυω το δνα της ηλεκτρας ελληνιδας βρισκω μιτοχονδριακο δνα αλβανιας ξερω εγω αρα αλβανικη προσμιξη. Βρεθηκε λοιπον οτι σε ενα μεγαλο ποσοστο 80% νομιζω εχουμε ιδιο δνα με αυτο των αρχαιων ελληνων. Προς λοιπους χρηστες ι αρ: Μην πρηζετε αδενες με αλλες λεπτομερειες κ με τη φασιστικη φυση της ερευνας γιατι 1 δε θυμαμαι ντιτειλς 2 φασιστικη ξεφασιστικη αποδειχτηκε παμε παρακατω) δε μεγαλωσα απλα εκει π μεγαλωσαν οι αρχαιοι ελληνες αλλα ειναι- ετυχε προφανως- θεομακροι μακρινο μιλκι γουει λεμε προγονοι μου με παγκοσμιως αναγνωρισμενα επιτευγματα. Αυτοματως αυτο μ προκαλει αισθημα εθνικης υπερηφανειας.
    Με τη διαδικασια της κοινωνικοποιησης καλλιεργειται εθνικη συνειδηση. Προφανως οχι σε ολους στον ιδιο βαθμο αλλα καλλιεργειται. (ενα λατρεμενο πχ ειναι η τυχαια τυχαια παντα εκτος υλης 4η εθνοσυνελευση). Ε εμενα προσωπικα μ προκαλει εθνικη περηφανεια (μην αρχισετε πως οριζεις το εθνος κλπ) το ενδοξο παρελθον των προγονων μου οπως αντιστοιχα γνωστος μου γερμανος αισθανεται ντροπη για την προσφατη ιστορια του λαου του. (ολσο προσφατη παναρχαια δεν εξεταζω αυτο αλλα τον τροπο προσεγγισης). Καποιον αλλον μπορει να τον αφηνει παντελως αδιαφορο. Πα ντε προμπλεμ! Σε τι πλαισιο υφισταται ο ορος εθνικη περηφανεια για εσενα; ή δεν υφισταται καθολου γιατι δεν ειμαστε σε περιοδο στα αρματα στα αρματα;

    Για το φοιτητη του μπερκλι το κοκορευεται ισως ηταν του ματς. Αισθανεται ικανοποιηση βαλε καλυτερα για να μην παμε ολοι και εγω μαζι σε αντιδραση τυπου 'κοπασε ρε παλικαρι! Ηρεμησε το!'. Το μπερκλι ειναι ενα γαματο πανεπιστημιο κ ο φοιτητης μπερκλι αναγνωριζεται ως ενα φωτεινο μυαλο, μπορει να μην ειναι το πιο φωτεινο μυαλο αλλα αυτοματα το μπερκλι του δινει κυρος, κοινωνικη θεση σκεψου σο ικανοποιηση. Στη ζωη ολα κρινονται απο το αποτελεσμα εξαλλου κ σπανια εξεταζεται το πως κ γιατι από τρίτους, σε μια προσωπικη θεωρηση και αυτοαναλυση κατ εμε ειναι απαραιτήτο αλλο θεματακι αυτο. Ωστοσο σκεψου εν τέλει σε τι βαθμο καποιος ειναι ο τροπος που του φερονται οι τριτοι. Και τελος δεν αμφισβητω τη σημαντικοτητα τηςαναλυσης των αισθηματων αλλα διαπίστωση επι συγκεκριμενω αλλα κ γενικα αφενος μεν η νοηματικη τους καταληξη δεν προσδιοριζεται συχνα ευκολα και αντικειμενικα οταν προκειται για αυτοαναλυση αφετερου η αναλυση καποιες φορες αποδυναμωνει το αισθημα και αυτο δεν ειναι παντα καλο.
    Ατ 00i00
    οι 3 αρχαιοι πολιτισμοι ηταν αυτοι π ανεφερα. Ολοι οι υπολοιποι ανα τον κοσμο εδειξαν δειγματα πολιτισμου οπως προσεγγιζω εγω παντα τον ορο πολυ μεταγενεστερα.

    Τελος το οφφτοπικ απο εμενα
    ας ξεκινήσω αντίστροφα
    Χετταίοι, Ακκαδαίοι, Βαβυλώνιοι, Ασσύριοι, Σουμέριοι, Κυκλαδίτες, Μινωίτες, Κύπριοι δεν είχαν πολιτισμό πριν τους Έλληνες; Ή ήτανε υποανάπτυκτοι; Αλλά κι έτσι να'ναι, πόσο πιο μπροστά από την εποχή τους ήταν; Άλληνε γιο δεν έκανε μον' η Μαριώ το Γιάννη με φαίνεται.

    Περί DNA και βιολογικής ομογένειας:
    Κατ' αρχάς θα αποδομήσω τη σημασία της φυλετικής καθαρότητας σε 3 επίπεδα:

    Ξεκινάω με το τι ουσιαστικά σημαίνει η φυλετική καθαρότητα.
    Τίποτα. Το κοντινότερο είδος στον homo sapiens από βιολογικής πλευράς είναι ο χιμπατζής. Με τον οποίο μοιραζόμαστε το 99% του γονιδιώματος. Αυτό σημαίνει ότι από τότε που χωριστήκαμε ως είδη, μόνο το 1% του είναι αυτό που μας ξεχωρίζει. Μέσα σ' αυτό το 1% πόσο ποσοστό του DNA θεωρείς ότι έχει να κάνει με το φυλετικό διαχωρισμό; (καυκάσιος, αφρικανός, ασιάτης, αβορίγινας)
    Kαι μέσα σ' αυτό το ποσοστό του ποσοστού, πόσος χώρος θεωρείς ότι υπάρχει για υποτιθέμενο "εθνικό DNA"; Κι αν εκεί προσθέσουμε και τη χρονική απόσταση από την κλασσική ελλάδα καθώς και όλες τις επιμειξίες που συνέβησαν από τότε (ρωμαίοι, βούλγαροι, σέρβοι, γύφτοι, αλβανοί, τούρκοι, βάνδαλοι, άβαροι, βλάχοι, κτλ) τότε τι μένει για το "DNA, παρασκευασμένο από αγνά ελληνικά προϊόντα"; Κάποτε δηλαδή πέφτουμε τόσο βαθιά σε όρια στατιστικής απροσδιοριστίας που αερολογούμε.

    Κατά δεύτερο λόγο, σε πολύ κοντινούς πληθυσμούς (πιχί μεσόγειοι βαλκάνιοι) που ζουν σε πάνω/κάτω πανομοιότυπα περιβάλλοντα, πώς αιτιολογείς την γενετική απόκλιση όταν δεν υφίστανται διαφορετικές συνθήκες φυσικής επιλογής; Ειδικά τα τελευταία 2000-3000 χρόνια που ο άνθρωπος έχει βγει από το παιχνίδι της φυσικής επιλογής πέρα απ' το κομμάτι της ανθεκτικότητας στις ασθένειες (που δε δείχνει να έχει και ιδιαίτερη σημασία στη διαμόρφωση εθνικών συμπεριφορών). Κατά συνέπεια και να υπήρχε βιολογική βάση στο έθνος, θα ήταν ασήμαντη όσον αφορά τη συμπεριφορά και το "χαρακτήρα"

    Ο μόνος τρόπος να υπάρξει λοιπόν βιολογική βάση στο έθνος εφ' όσον αποκλείεται η φυσική επιλογή είναι η ενδογαμία και η γεωγραφική απομόνωση. Πράγμα που παρατηρείται στα νησιά. Π.χ. στα Χανιά υπάρχει αυξημένο ποσοστό υπερθυρεοειδισμού εξαιτίας αυτού του γεγονότος. Όμως η ενδογαμία είναι κακό πράγμα, δημιουργεί εξειδικευμένους και αδύναμους σε προσαρμογή σε νέες συνθήκες οργανισμούς, ενώ αυξάνει την πιθανότητα να βρεθούν ζεύγη σπάνιων και βλαβερών υπολοιπόμενων γονιδίων, αφού αυτοί που κάνουν παιδιά είναι κοντά βιολογικά, άρα είναι πιθανότερο να έχουν το ίδιο σπάνιο γονίδιο. Παράδειγμα, η αιμοφιλία στις βασιλικές οικογένειες (και η πνευματική καθυστέρηση να προσθέσω)
    Τελικά λοιπόν και να είχε νόημα το εθνικό DNA, θα ήταν κακό, δε θα το θέλαμε, βιολογικά όσο πιο πολλές επιμειξίες γίνονται τόσο πιο πολύ δυναμώνει η προσαρμόστικότητα ενός πληθυσμού σε νέες συνθήκες και απομακρύνεται το ενδεχόμενο του γενετικού εκφυλισμού

    Τέλος, στο θέμα του "όπως είμαι περήφανη για τον αδερφό μου, είμαι (αναλογικά λιγότερο) περήφανη για τους ομοεθνείς μου"
    Μακριά από μένα να σου πω τι θα νιώσεις και τι θα σε πληρώνει σαν άνθρωπο.
    Θα πώ τη αισθάνομαι εγώ: Το θεωρώ φυσιολογικό να αισθάνεσαι περηφάνεια για αυτόν που ξέρεις, γιατί ίσως βοήθησες ή βοηθήθηκες από αυτό το άτομο και έχεις κοινά βιώματα. Αλλά θεωρώ παράλογο να εξαρτάται η χαρά σου για τα "κατορθώματα" του Ανθρώπου από τη φυλή. Αφενός γιατί καμιά ιδέα και κανένας πολιτισμός δεν παρθενογεννάται, αλλά προκύπτει από τη γεωγραφία και την τοποθέτησή του στον άξονα του χρόνο, εκπορεύεται άρα απ' το τυχαίο. Και γιατί να είμαι λιγότερο περήφανος για το γαλλικό διαφωτισμό, την ιαπωνική αρχιτεκτονική και τα τραγούδια των τουαρέγκ απ' ό,τι είμαι για το Σωκράτη και τον Επίκουρο;

    Τελευταία θα προσθέσω ότι υπάρχει μεγάλη αντίφαση στο να λες ότι "είμαι περήφανος που είμαι έλληνας, γιατί γεννήσαμε τον πολιτισμό"
    Ποιον; της σπάρτης, ή της αθήνας; τον επικουριανισμό, ή τους στωικούς; τους υλιστές, τους πυθαγόρειους ή τους νεοπλατωνιστές; Κάποια πράγματα είναι αλληλοαποκλειόμενα, δεν μπορεί να είσαι και με τον Πλάτωνα και με το Δημόκριτο!
    Last edited by rat_poison; 30-05-2011 at 20:32.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default


  3. #3
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Κάντε μαλακίες εσείς. Kανονίστε να ξυπνήσει το καντιρου απο τη χειμερία νάρκη.

  4. #4

    Default

    ο μεγάλος μύθος του σοβινισμού είναι ότι το 'καθαρό' είναι καλλίτερο από το προϊόν πρόσμειξης γενικά. Πρακτικά τα πράγματα είναι πιο σύνθετα από αυτό αλλά αρέσκονται οι άνθρωποι στα τετράγωνα και τα ασπρόμαυρα, είναι πεπερασμένα και θεωρούνται εύκολα. Ο ρατσισμός συνήθως είναι ένδειξη πνευματικής ραθυμίας (όπως είναι η προσήλωση σε Αυθεντίες επίσης, από θρησκευτικές έως επιστημονικές). Επειδή δεν αντέχει δηλαδη ο άλλος έναν περίπλοκο κόσμο, δέχεται ένα Καθαρό Όμορφο Αίμα Ελλήνων κτλ.

    Όταν κάποιος σκέπτεται ετσι καλοκομμένα και άπλα και με 'κοινή λογική' (πιο μιαρό πράγμα δεν υπάρχει), επιχειρήματα δεν πρόκειται να του αλλάξουν τίποτε επειδή η αυτή απλότητα είναι πολύ πιο βαθιά ριζωμένη από την επιφανειακή επιχειρηματολογίκη σύγκρουση. Η τελευταία προκαλεί κάποιο cognitive dissonance το οποίο έχει μάθει να διαχειρίζεται αλλιώς απ'το να αναθεωρείται, προφανώς.

  5. #5
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    το θέμα είναι όταν βλέπεις παράλογα κολλήματα που προσπαθούν να αιτιολογηθούν με λογικά επιχειρήματα πώς απαντάς;

    ειδικά όταν βλέπεις ικανότητα αναλυτικής σκέψης σε άλλους τομείς που δεν εφαρμόζεται πέραν του αυστηρού πλαισίου της ακαδημαϊκής σκέψης αλλά αποκόβεται από στεγανά.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  6. #6
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    σε 3000 χρονια οι τοτε Ελληνες θα ντρεπονται για τους προγονους τους παντως.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #7
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    EDIT: Μιας και άνοιξε αυτό το thread, μεταφέρω την απάντησή μου εδώ.

    Quote Originally Posted by electra View Post
    Αντιστοιχα σε αλλη προφανως κλιμακα αλλα με την ιδια βαση αιτιολογιας και προσεγγισης, βασει επιστημονικων ευρηματων (ατ deggial τσου δεν ειναι αυτη η μελετη που παρεθεσες. Για την ακριβεια απο οσα θυμαμαι γιατι παει κ καιρος ειχε γινει μελετη μιτοχονδριακου δνα το οποιο εκ των πραγματων μεταβιβαζεται αναλλοιωτο για να διαπιστωθουν οι προσμιξεις με τη λογικη πχ αναλυω το δνα της ηλεκτρας ελληνιδας βρισκω μιτοχονδριακο δνα αλβανιας ξερω εγω αρα αλβανικη προσμιξη. Βρεθηκε λοιπον οτι σε ενα μεγαλο ποσοστο 80% νομιζω εχουμε ιδιο δνα με αυτο των αρχαιων ελληνων.
    An θυμηθείς ποια μελέτη είναι, ευχαρίστως το συζητάμε και πιο συγκεκριμένα, αλλά γενικά ισχύει ό,τι είπα και πριν:

    Στοιχεία του μιτοχονδριακού DNA και του χρωμοσώματος Y είναι πράγματι χρήσιμα για να μελετήσουμε μετακινήσεις πληθυσμών σε διάφορες ιστορικές περιόδους, ακριβώς επειδή δεν αλλοιώνεται εύκολα. Αν κοιτάξεις και τα references της μελέτης που ανέφερα, παραδείγματος χάριν, θα δεις ότι διάφοροι ερευνητές χρησιμοποιούν το μιτοχονδριακό DNA (mtDNA) ακριβώς για αυτό τον σκοπό. Επίσης μπορούν να χρησιμοποιηθούν (αν εξαιρέσεις το ακριβό κόστος) για να βοηθήσουν στην κατασκευή γενεαλογικών δέντρων, όπως κάνουν κάποιες υπηρεσίες στις ΗΠΑ.

    Όσο χρήσιμο εργαλείο είναι, όμως, για την μελέτη της καταγωγής ενός ατόμου ή μιας ομάδας πληθυσμού, άλλο τόσο είναι άχρηστο για να δείξει τις αναμείξεις μεταξύ φυλών, για δύο λόγους:

    α) τα γειτονικά φύλα, όπως τα χωρίζουμε με ιστορικά-γεωγραφικά κριτήρια, έχουν κοινούς προγόνους σε προϊστορικές περιόδους (κοίτα και την μελέτη που ανέφερα), οπότε αν εξετάσεις π.χ. κάποια απλοομάδα που μοιραζόμαστε δεν έχει και πολύ νόημα.

    β) ακριβώς επειδή είναι ανθετικά στις αλλοιώσεις, δε προσφέρουν κάποια χρήσιμη γνώση για τυχόν γεννετικές επιμίξεις. Όπως είχα πει και στο προηγούμενο post, η "καθαρότητα" θα φαινόταν αν βρεις ένα στοιχείο που αλλοιώνεται από γεννετικές επιμίξεις, αλλά πάρα ταύτα δεν έχει αλλοιωθεί.

    Τέλος, το συμπέρασμα αποκλείεται να είναι όπως το θέτεις. Όπως είπε σωστά ο rat_poison, μοιραζόματε το 98-99% του ίδιου DNA με τους χιμπατζήδες (απλούστευση, αλλά παραμένει αληθές). Δε γίνεται να μοιραζόμαστε λιγότερο με τους αρχαίους Έλληνες.


    Υ.Γ. Τις λεπτομέρειες για την σύγκριση με τους χιμπατζήδες μπορείς να τις βρεις εδώ: http://www.nature.com/nature/journal...ture04072.html . Οι πρώτοι που έφτασαν σε συμπέρασμα για την ομοιότητα ήταν οι Sibley και Ahlquist ( http://www.springerlink.com/content/p5570q7703n65593/ ).
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  8. #8

    Default

    Αποφεύγω τις 'λογικές' συζητήσεις γενικά, αυτό που με ενδιαφέρει είναι τι νιώθει ο άλλος. Είναι άσκηση δύναμης να νικά και να κατατροπώνει με επιχειρήματα κάνεις και οκ το καταλαβαίνω ότι υπάρχει και αυτή η ανάγκη (της νίκης), αλλά ακριβός επειδή είμαι διαυγής περί του ότι είναι μια ανάγκη μόνο μεταξύ πολλών προσπαθώ να εστιάζω στα πιο επείγοντα. Κατανοώ ότι τα δικά μου και τα δικά σου επείγοντα ίσως διαφέρουν.

  9. #9

    Default

    είναι ενδιαφέρον το παράδειγμα που έδωσε η τύπισσα γιατί όντως ο εθνικισμός είναι μία έκφραση μιας ευρύτερης οικογενειοκρατικού τύπου ιδεολογίας ας πούμε. Κράτα με να σε κρατώ να ανεβούμε το βουνό. Ο δεξιός παππούς λέει "γιατί να πάρει ο μαυριδερός από αυτά για τα οποία ιδρώνουμε εμείς τόσα χρόνια"? Η λογική είναι απλή, εμείς από δω, οι άλλοι από κει, εύκολο, κατανοητό, σα factions ενός online rpg, έχουμε μία πολιτισμένη κοινωνία μεταξύ μας, βοηθάμε ο ένας τον άλλον και αποκτάμε μία καβάτζα/ασφάλεια σχετικά με τους κινδύνους του μέλλοντος, τραβάμε μία γραμμή τα σύνορά μας και από και πέρα έχουμε χάος, κομμένα κεφάλια, θηρία ξαμολυμένα. Ο υπόλοιπος κόσμος δηλαδή είναι ένα απλά ένα μέτρο σύγκρισης για να μετράμε την προσωπική μας εξέλιξη και φιλοδοξίες, ή απλά πεδίο για να εκφράσουμε τα κατακτητικά/καταστροφικά μας ένστικτα. Τελικά μετά από χρόνια σκέψης νομίζω ότι ο κόσμος χωρίζεται απλά σε μαλάκες εγωιστές και σε μη, και ότι όλες οι πολιτικές ιδεολογίες είναι απλά μία διαπραγμάτευση και τοποθέτηση πάνω σε αυτό το δίπολο. Οπότε και τα επιχειρήματα για να πείσεις ένα εθνικιστή/φασίστα ότι είναι "λάθος" μου φαίνονται αδύναμα, δεν αφορά τη λογική το πράγμα.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  10. #10
    ΠOΡNOMETANAΣTHΣ
    Join Date
    May 2011
    Location
    solitude
    Posts
    470

    Default

    Για το επιστημονικό ζήτημα του ντιενει μας, προβληματίστηκα αρκετές φορές πάνω σ'αυτό το θέμα και έχω σκεφτεί παρόμοια πράματα, είναι όμως ένα εντελώς αόριστο ζήτημα που προσδιορίζεται όσο εύκολα προσδιορίζεται το νόημα της ζωής, φερ'ειπείν. Όσες συζητήσεις κιαν γίνουν, οτιδήποτε κιαν ειπωθεί απλά θα φέρνουμε kyklous χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Όπως γίνεται κιαπ το ποστ σου ρατποιζον, αναφέρεις 10 στοιχεία και έπειτα φάσκεις και αντιφάσκεις, χαμένος σε έναν λαβύρυνθο ανάπαντητων ερωτημάτων, αντιμέτωπος με το μυστήριο της ζωής!!1!!` Μόνο μέσα απο την επιστήμη της γενετικής θα μπορεί να απαντηθούν κααααποια στιγμή αυτά τα ερωτήματα, προφανώς έχει πολύ δρόμο ακόμα να αναπτυχθεί ώστε να μην είναι τοσο obscure όλα αυτά και να μας διαφωτίσει η επιστήμη. Οποιαδήποτε θεωρία μέχρι τότε λοιπόν είναι αβάσιμη εξ'ορισμού

    Προσπαθώ εδώ και ένα μισάωρο να γράψω την επόμενη παράγραφο, έχοντας να πω ένα σωρό πράματα κάνοντας ένα πανέμορφο tl;dr, χωρίς αποτέλεσμα. Παναγιά μου, απίστευτο cognitive dissonance, το κεφάλι μου βουίζει, δε μπορείς να πεις τίποτα, όλα είναι τρύπια και αβάσιμα και αντικρουόμενα τοναμεταλλο. Και τέλοσπάντων το ζήτημα είναι πολύ βαθύ, είναι καθαρά επιστημονικό, δεν έχουμε καμιά σκέση με γενετική και έτσι δε μπορεί να γίνει συζήτηση. kyklous.

  11. #11
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Μπα, το ζήτημα είναι εξολοκλήρου και καθοριστικά κοινωνικό, απλά εσύ δεν έχεις καμία σχέση με την κοινωνία και την ζωή και έτσι δε μπορεί να γίνει συζήτηση. kyklous.

  12. #12
    ΠOΡNOMETANAΣTHΣ
    Join Date
    May 2011
    Location
    solitude
    Posts
    470

    Default

    Μου είναι αδύνατο να περιγράψω με λόγια το πόσο ΓΕΛΟΙΟΣ είσαι.

  13. #13
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Προσπάθησε να ξεκινήσεις από το που έχω λάθος.

    «Γελοίος» btw; Κάπου το ξανάκουσα αυτό σήμερα.

  14. #14
    ΠOΡNOMETANAΣTHΣ
    Join Date
    May 2011
    Location
    solitude
    Posts
    470

    Default

    Ολόκληρη η ύπαρξή σου είναι ένα λάθος, δεν φταίς εσύ.

    εδιτ: Βεβαίως, έχεις αυτογνωσία
    Last edited by Firestorm2; 30-05-2011 at 22:06.

  15. #15
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    παλια γινοτανε ωραια φλειμς..
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

Similar Threads

  1. [Cinema] Death Race (2008)
    By BURNIN AMBITION in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 16
    Last Post: 09-01-2009, 13:23
  2. [Cinema] Star Wars: The Clone Wars (2008)
    By Phoebus in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 27
    Last Post: 22-11-2008, 13:45
  3. F1 Race
    By symposium_lexotanil in forum PC & Games
    Replies: 9
    Last Post: 09-11-2007, 16:41
  4. New WOW alliance race
    By wraithmare in forum PC & Games
    Replies: 9
    Last Post: 11-11-2005, 11:13
  5. Star Wars: Clone Wars @ Cartoon Network
    By Phoebus in forum Comics/Cartoons
    Replies: 1
    Last Post: 10-05-2004, 13:45

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •