Page 4 of 15 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 217

Thread: scribblER

  1. #46
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default




    Spoiler



  2. #47
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Last edited by Drumsick; 28-05-2011 at 11:17.

  3. #48

    Default

    νταξει, το πιο υπέροχο το δικό σου.

    έκανα και εγώ ένα απόψε


  4. #49

    Default


    Παρθένα θεά του κυνηγιού, Άρτεμις

  5. #50
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    pws skata ta kanete afta. oloi zwgrafoi edwmesa

  6. #51
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Τρελό κόλλημα η μαλακία. Έβλεπα γραμμούλες στον ύπνο μου.


  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    157

    Default



    και μετά ανακάλυψα πως έχει ρυθμίσεις

  8. #53
    ShamRock n' Roll Tyler_Durden's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    κάτω απ' το rhythm section
    Posts
    2,648

    Default


    τεχνη.
    Last edited by Tyler_Durden; 28-05-2011 at 13:20.
    Fred FlintSTONER: YabadabaDOOM !

  9. #54
    ShamRock n' Roll Tyler_Durden's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    κάτω απ' το rhythm section
    Posts
    2,648

    Default



    post grindcore/punk μπάντα με black επιρροές
    Fred FlintSTONER: YabadabaDOOM !

  10. #55

    Default



    ένα λίγο πιο κοντά στο τι κάνει το εργαλείο το ίδιο


    ικονοκλαστ, θέλω κάτι ανάλογο να το χρησιμοποιήσω και επαγγελματικά, illustrator δεν ξέρω. 1) να μάθω; 2) κάνει ΑΡΚΕΤΑ το ίδιο πράγμα επειδή τα δείγματα του plugin δεν με πολυέπεισαν, αλλά ίσως είναι ζήτημα ρυθμίσεων

  11. #56
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    1) Δε γνωρίζω πως δουλεύεις οπότε δεν μπορώ να σου προτείνω υπεύθυνα να μάθεις Illustrator. Παρ΄όλα αυτά η vector αντιμετώπιση στην επεξεργασία εικόνας είναι μια τελείως ξεχωριστή φιλοσοφία που σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις πράγματα που στο bitmap γίνονται πολύ πιο δύσκολα ή καθόλου. Δεν μπορεί να αντικαταστήσει ένα έμπειρο photoshop, ειδικά στα πράγματα που ασχολείσαι, αλλά από όσα έχω δει και ασχοληθεί το αλληλοσυμπλήρωμα illu/photoshop είναι τα πάντα όλα.

    2) Όχι, δεν κάνει ακριβώς τα ίδια. Οι ρυθμίσεις του είναι μόνο Weight, Density και Opacity (+ βέβαια την τεράστια δυνατότητα να επεξεργαστείς το σχέδιο από το ίδιο το illu που σου δίνει πολλά ακόμη). Για abstract πράγματα που το εχω χρησιμοποιήσει εγώ είναι μια χαρά, δεν μπορώ να ξέρω πόσο μπορεί να σε βοηθήσει για σχέδιο. O τρόπος που δουλεύει το scribbler πάντως νομίζω προγραμματιστικά το αποκλείει από το να μπορεί να γίνει κάποιο tool στο photoshop και το scriptographer είναι το μόνο εργαλείο (που γνωρίζω) για illustrator που να κάνει κάτι παρεμφερές.

    3) Το τελευταίο σου σχέδιο είναι σα bilal
    Last edited by ikonoklast; 28-05-2011 at 17:46.

  12. #57
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Eγω εβλεπα babushkas! Helm, στο τελευταιο που εκανες, λιονταρι ειναι διπλα στη γατα?

    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  13. #58
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Eγώ πάλι βλέπω χρήστες του φόρο...



    ή κάτι άλλο περίεργο.


  14. #59

    Default

    όχι είναι κρεμαστή γλάστρα αλλά εδώ που τα λέμε γιατί όχι λιοντάρι

    ικονοκλαστ: τα βεκτορς σε lineart είναι μεγάλο προνόμιο σε κάποιες φάσεις, δηλ. και manga studio που κάνω την σοβαρή ασπρόμαυρη δουλειά μου ενίοτε παίζει και κάνα layer σε vector mode για διορθώσεις και τέτοια. Οπότε ναι, συμφωνω καλό είναι να υπάρχει και αυτή η επιλογή απλά δεν ξέρω αν αντέχω να μάθω ολάκερο illustrator στα γεράματα (παίζει καμία γραφίστρια να μου κάνει ιδιαίτερα και εγώ θα της μάθω κιθάρα/πωςνακάνεικομιξ/παράλογο σεξ; ). Και το scribbler μαθηματικά είναι, δεν είναι raster, οπότε ναι στο φοτοσοπ δεν παίζει (αν και έχει βεκτορες και το φοτοσοπ, οπότε γιατί; )

    Κρίμα που δεν κάνει το ίδιο πάντως το πλαγκιν, υποθέτω περιμένω ο scribbler να βγάλει κάνα standalone app. Δεν θέλω πολλά παραπάνω, zoom levels θέλω και layers και undo depth για να κάνω τίποτε σοβαρό.

    edit: πολύ εκφραστικό το no life. Και το άλλο που χέζει πλατωνικά πολύπλευρα, απλά εκτός από την κόκκινη καρδιά πιστεύω ότι το χρώμα στο scribbler απαγορεύεται!!!
    Last edited by Helm; 28-05-2011 at 18:02.

  15. #60
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Ενα standalone scribbler θα ηταν κορυφη. Scribbler life χαμενοι σε γραμμες εντελως
    Βtw με photoshop για μενα μετα.
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •