Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 118

Thread: καλύτερο Savatage άλμπουπ

  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default

    [QUOTE=Ford Prefect;1106272]
    Το μεταλοπατερικό κήρυγμα και οι πανανθρώπινες συμπαντικές αλήθειες που κατέχω, γράφονται με ελαφρότητα (εκτός από την περίπτωση του Witchkiller) αλλά φαίνεται πως βάρυνε το κλίμα γιατί θίξαμε ευαίσθητες χορδές. /QUOTE]

    εεε, χμ, πρέπει να διευκρινίσω ότι αυτά που γράφω περί "καλύτερου 'tage lp ναι μεν τα πιστεύω αλλά το στυλ που τα εκφράζω είναι το κλασσικό μου "να τσιγλιώμαστε, να μαλώνουμε για ν'αγαπιόμαστε". Δεν κατάλαβα πως έθιξα κάποιον (αν το έκανα) αλλά δεν είχα σκοπό.....

    Κατά τ'άλλα ξέρω ότι αυτή τη στιγμή με αυτά που γράφω θριματίζεται ένα είδωλο μπροστά στα μάτια σας αλλά είμαι ,μερικές φορές, και αισθητούλης παναθεμά με
    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

  2. #77
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Να, αυτό ήθελα να αποφύγω. Όχι αγόραρε, εσύ να χώνεις αβέρτα όπως πρέπει. Δεν σε παρεξήγησε κανείς, για μένα πηγαίνανε αυτά. Δεν πείθω οδοστρωτηριακά εγώ
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default

    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post
    Να, αυτό ήθελα να αποφύγω. Όχι αγόραρε, εσύ να χώνεις αβέρτα όπως πρέπει. Δεν σε παρεξήγησε κανείς, για μένα πηγαίνανε αυτά. Δεν πείθω οδοστρωτηριακά εγώ
    θα σου δείξω πως γίνεται
    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

  4. #79
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Βασικα και τον Witchkiller σταρχιδια μας τον γραφουμε, απλα εχει πλακα οπως τα γραφει

  5. #80
    Senior Member wurst's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    434

    Default

    ετζ οβ θορνς.

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Βασικα και τον Witchkiller σταρχιδια μας τον γραφουμε, απλα εχει πλακα οπως τα γραφει
    καλά κάνεις λεβέντη μου, να ξέρεις ότι είναι αμοιβαίο. Και'γω δεν μπορώ να πω ότι κρέμομαι από τα χειλάκια σου όποτε ποστάρεις στο Music discussion και στο er sexion. Aλλά ,οκ, επειδή είμαι κύριος και πολύ "σωστό",τσαχπίνικο edit: αγόρι σέβομαι το δικαιωμά σου στη μαλακία..............
    Last edited by Witchkiller; 23-05-2011 at 00:37.
    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default

    double post ,up the dose (Mentors)
    Last edited by Witchkiller; 23-05-2011 at 00:37.
    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

  8. #83
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Witchkiller View Post
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Βασικα και τον Witchkiller σταρχιδια μας τον γραφουμε, απλα εχει πλακα οπως τα γραφει
    καλά κάνεις λεβέντη μου, να ξέρεις ότι είναι αμοιβαίο. Και'γω δεν μπορώ να πω ότι κρέμομαι από τα χειλάκια σου όποτε ποστάρεις στο Music discussion και στο er sexion. Aλλά ,οκ, επειδή είμαι κύριος και πολύ "σωστό",τσαχπίνικο σέβομαι το δικαιωμά σου στη μαλακία..............

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default

    το ξέρω, γουστάρεις να σου μιλάνε "βρώμικα". Να ξέρεις ότι εγώ σε πίνακαρα από πάνω....όχι ,για να βλέπεις ποιος σ'αγαπάει εδώ μέσα
    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

  10. #85
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Γυρίστε μια όπερα το ρομάντζο των αποπάνω χρηστών και δώστε το στον Πωλ Ο' νηλ για τους Transilvanian Orchestra.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    CROSSBONE ISLAND
    Posts
    5,222

    Default

    σωστή σκέψη.........θα είναι και βγαλμένο από τη ζωή
    Ευχαριστώ Sabbattack για την προσφορά του στον πολιτισμό ,την κουλτούρα και την ΚΑΛΗ μουσική!

  12. #87

    Default

    Quote Originally Posted by Ford Prefect View Post
    Spoiler
    Λοιπόν, εξαιρετική λέξη το "κρισολίδια" και επιφυλάσσομαι να την χρησιμοποιήσω στο μέλλον.

    Από εκεί και πέρα, κανείς δεν είπε ότι χωρίς τον Κρις δεν έχουν δημιουργήσει αξιόλογο έργο. Εγώ έγραψα ότι το αξιόλογο αυτό έργο δεν συγκρίνεται με το έργο της μπάντας μαζί με τον Κρις. Το οποίο μάλλον διαφέρει νοηματικά.
    Δεύτερον, όταν δηλώνω ότι το αγαπημένο μου άλμπουμ είναι το "Streets" είναι μάλλον ατυχές να εστιάζεις στην καφρίλα περί Hall of the Mountain King και στο τι χύνεται ή όχι (που είναι λάβα, μην ξεχνιόμαστε. Στα αξιόλογα να πω ότι χύνεται φερέρο ροσέ λιωμένο, δεν είναι κακό).

    Το μεταλοπατερικό κήρυγμα και οι πανανθρώπινες συμπαντικές αλήθειες που κατέχω, γράφονται με ελαφρότητα (εκτός από την περίπτωση του Witchkiller) αλλά φαίνεται πως βάρυνε το κλίμα γιατί θίξαμε ευαίσθητες χορδές. Την συγγνώμη μου. Να υποθέσω ότι για αυτό το λόγο δεν είχε τοποθέτηση για το ποιο είναι το καλύτερο κατά τη δική σου γνώμη AlBoon των Savatage; Εκεί γράφτηκε η καφροσύγκριση μεταξύ Hall και Wake. ΟΚ, δήλωση λατρείας ήταν. Και τα δικά μου δηλώσεις λατρείας ήταν.

    Ο διαχωρισμός σε τρεις εποχές του Xstroyer είναι ακριβέστατος αλλά με άλλες παρενθέσεις (Μέταλ/Gutter φάση/Oliva-less) και δεν καταλαβαίνω καθόλου γιατί μουτζώνετε. Η απάντησή μου είναι Hall/Streets/Dead Winter Dead.
    εγώ στάθηκα εδώ:
    Αυτό που δεν είναι δεκτόν είναι υπεκφυγές τύπου ΟΛΑ. Και να βάζεις πρώτο αγαπημένο ή καλύτερο κάτι χωρίς Criss Oliva. Αυτό does not compute εντελώς. Μπορεί κανείς να πει αγαπημένο το Division Bell; Είναι το πιο κοντινό αντίστοιχο. Μπορεί θα μου πεις. Αλλά δεν είναι σωστά πράματα αυτά, θες να του πεις ότι υπάρχει ένας ολόκληρος κόσμος εκεί έξω που δεν έχει δει, πέτα παιδί μου, άνοιξε τα φτερά σου, ΒΑΛΕ ΤΟ HALL ΣΤΟ 11 και πες μου για Wake of Magellan. Δηλαδή. Πώς όλα;
    το οποίο είναι μεν γραμμένο με ελαφρότητα, αλλά δεν υπονοεί πουθενά ότι "το έργο είναι αξιόλογο αλλά δε συγκρίνεται λόγω διαφορετικότητας". Ίσα ίσα μου βγάζει μια επιθετικότητα που υπονοεί ότι όποιος έχει αγαπημένο κάποιο μετά το '93 είναι άσχετος και δεν έχει ακούσει τα πρώτα. Επίσης μου φάνηκε γελοίο να χαρακτηρίσεις αυτό που έγραψα "υπεκφυγή", λες και μιλάμε για κάτι σημαντικό και οφείλω να δώσω υπεύθυνη απάντηση. Για τους λόγους αυτούς έγραψα αυτά που έγραψα, και όχι επειδή θίχτηκαν κατά κάποιο τρόπο οι ευαίσθητές μου χορδές (δεν είμαι 15).

    Στο θέμα μας τώρα, δεν τοποθετήθηκα επειδή μιλάμε για το δεύτερο πιο αγαπημένο μου συγκρότημα στον κόσμο όλο (το πρώτο μου μάλλον είναι εκτός συναγωνισμού, οπότε μπορείς και να πεις ότι οι savatage είναι το αγαπημένο μου συγκρότημα τελεία). Συμφωνώ απόλυτα με το διαχωρισμό, και μάλιστα ακριβώς αυτό είχα πει στον Ra Pariah όταν με είχε ρωτήσει πριν κάποιες μέρες ποιο είναι το αγαπημένο μου: μιλάμε για 3 διαφορετικές μπάντες τις οποίες αγαπώ εξίσου, θες επειδή τους άκουσα σε νεαρή ηλικία, θες επειδή άκουσα ταυτόχρονα το hall και το DWD χωρίς να ξέρω ποιος ζει και ποιος όχι, εν πάση περιπτώσει είτε μιλάμε για το by the grace of the witch είτε για το not what you see, εγώ σκέφτομαι "savatage" και ευφραίνεται η καρδούλα μου. Αν έπρεπε να διαλέξω μια τριάδα, θα ήταν ακριβώς ίδια με τη δική σου (Hall/Streets/Dead Winter Dead), μόνο που δε θεωρώ σε καμία περίπτωση κάποιο καλύτερο ή ανώτερο από κάποιο άλλο με κριτήριο την ύπαρξη ή μη κρισολιδιού. Ο λόγος δεν είναι επειδή δεν μπορώ να εκτιμήσω τον κρισολίβα (τουναντίον με συγκινεί ανυπέρβλητα ο ήχος και το παίξιμό του και δεν έχω καμία σχέση με κιθάρες) αλλά το ότι η μετά-κρις δουλειά συνολικά μου φαίνεται υπερβολικά καλή για να μπορεί να τη μειώσει η απουσία ενός ανθρώπου. Καταλαβαίνω το να 'τσινάει' κανείς με αυτό, αλλά είναι η δική μου πανανθρώπινη συμπαντική αλήθεια. Ελπίζω να σε κάλυψα και φυσικά ούτε τώρα ούτε πριν είχα επιθετική διάθεση, αυτό για να μην παρεξηγούμαστε. tl;dr

    np anal cunt - ποστάρεις σοβαρά για savatage

  13. #88
    ΠOΡNOMETANAΣTHΣ
    Join Date
    May 2011
    Location
    solitude
    Posts
    470

    Default

    Πάω στοίχημα πως όλοι έχουμε ακούσει τουλάχιστο μια μπάντα που, ενώ αντικειμενικά γαμάει και έχει άπειρους πορωμένους θαυμαστές (μορφιν φερειπειν), σταφτιά μας αφτή η μουσική δεν προκαλεί καθόλου εντύπωση με αποτέλεσμα είτε ακούς τη μουσική είτε όχι να είναι το ίδιο πράμα. Ουδέτερο, ξερό, χωρίς να σου βγάζει κάποιο συναίσθημα, οτιδήποτε.
    Ε, μια τέτοια μπάντα είναι και οι Σάβατατζ για μένα.

  14. #89
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Συμφωνω με τα περισσοτερα απο τα αποπανω, αλλα μην περιμενεις να συμφωνησει ο Φορντ. Εχει μια αποψη στο μυαλο του, σχετικα εμπεριστατωμενη, και δεν προκειται να την αλλαξει ουτε στον αιωνα τον απαντα. Απο τη στιγμη που αποφασισε οτι τα αλμπουμ με τον Ολιβα ειναι καλυτερα, ΤΕΛΟΣ, δεν υπαρχει περιπτωση ουτε καν να διανοηθει την εναλλακτικη, κι αυτο φαινεται απο καθε ποστ του, με το οποιο προσπαθει να μας πεισει για το ιδιο πραγμα. Βαζω να ακουσω The Wake Of Magellan και τα λεγαμε

  15. #90
    Senior Member namiroth's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Somewhere sticking my finger in a dike, wearing wooden shoes and smoking tulip bulbs
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by morphine View Post
    εν πάση περιπτώσει είτε μιλάμε για το by the grace of the witch είτε για το not what you see, εγώ σκέφτομαι "savatage" και ευφραίνεται η καρδούλα μου
    ayto
    Quote Originally Posted by Witchkiller View Post
    Α ,και πούστε ,για να μην την πατήσετε ,όσο thrash έπεξε η μπάντα έπεξε ...............

Similar Threads

  1. DVD SAVATAGE & ΔΙΑΦΟΡΑ ΝΕΑ
    By Dark Dominion in forum Music Discussion
    Replies: 8
    Last Post: 26-11-2006, 09:23
  2. Savatage - Edge of thorns
    By pitchfork in forum Music Discussion
    Replies: 33
    Last Post: 05-10-2004, 16:31
  3. www.savatage.com epitelous
    By DrButcher in forum Music Discussion
    Replies: 15
    Last Post: 01-04-2004, 13:07
  4. Savatage And Gargoyles
    By DrButcher in forum Music Discussion
    Replies: 4
    Last Post: 28-03-2004, 05:57
  5. SAVATAGE PARTY - 14/3/2004
    By DrButcher in forum Music Discussion
    Replies: 45
    Last Post: 23-03-2004, 03:05

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •