Page 31 of 41 FirstFirst ... 212930313233 ... LastLast
Results 451 to 465 of 602

Thread: A Song of Ice and Fire

  1. #451
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    double post..

    Ξεζούμισμα συνεχίζεται.



    Συλλογή με τις 3 Dunk and Egg νουβέλες με ημερομηνία κυκλοφορίας τον Οκτώβριο. Είχε πει πριν αρκετά χρόνια για αυτή την κυκλοφορία αλλά είχε πει επίσης προ ετών πως η 4η ιστορία είναι λίγες βδομάδες πριν την ολοκλήρωση της. Θα μπορούσε να έβαζε και την 4η σε αυτό, θα μπορούσε να μην βγάλει την συλλογή και να την έβγαζε με την ολοκλήρωση και των 5 ιστοριών σε 32 χρόνια. Θα μπορούσε, θα μπορούσε, θα μπορούσε...
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  2. #452
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Θα μπορούσε και να πάει να γαμηθεί ο χοντρούλης μας, γιατί το παρατέντωσε το θέμα...
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  3. #453
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    αχ, γλυκό μου μάρκετινγκ.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  4. #454
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    δεν ελπίζω τίποτα πια. πιθανόν να έχω πεθάνει εγώ μέχρι να τελειώσει η σειρά
    Rock or Nothing

  5. #455
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    παλιά είναι αυτά ρε, τι κράζετε;
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  6. #456
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Μήπως να κάνουμε κανένα θρεντ για την σειρά που να μιλάμε, όσοι έχουμε διαβάσει, για το τι καινούριο βλέπουμε εκεί τώρα που ξέφυγε το θέμα; Φάση να δούμε κατά πόσο θα μπορεί να είναι στα βιβλία κτλ κτλ
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  7. #457
    Senior Member zumorito's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    185

    Default

    Μπορουμε και εδω καλλιστα, αλλωστε δεν εχουμε να συζητησουμε και τιποτα αλλο αφου δεν βγαζει και κατι καινουριο.
    Πχ Greyjoy εχουν παρει πουλο απο την ολη φαση? Aegon και αυτος τα ιδια?
    Το οτι εστειλαν τον Jamie στο Dorne δεν μου φαινεται και τοσο κακο παντως, απο το να ξυνει τη μαιμου στα Riverlands ψαχνοντας τον Blackfish και να εχει βαλτωσει σαν ιστορια, καλυτερα κατω.
    Παιζει νομιζω στο τρειλερ και μονομαχια με Areo Hotah οποτε το βρηκα καλη αλλαγη.

  8. #458
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    εμένα δεν με πολυενδιαφέρει γιατί δεν νομίζω να δω την σειρά φέτο. θα διαβάζω απλά τι λέτε και δεν με νοιάζει για σποιλερ και λοιπες γραφικότητες των νερντς.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  9. #459
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Γενικά δεν έχει μείνει και τίποτα όρθιο. Συγνώμη αν αναφερθώ και στο 2ο επεισόδιο αλλά για να δούμε...

    Ξεχνάμε Riverlands, Tullies, κτλ. Πιθανότατα με Jaimie στο Dorne ξεχνάμε και όλα όσα έχουν συμβεί στο Dorne σύμφωνα με τα βιβλία. Ξεχνάμε Aegon, και δε ξέρω τι να υποθέσω για Tyrion, Jorah μια που δε βλέπω να έχουμε πολιορκία στο Meereen. Ίσως να έχουμε Jorah να συλλαμβάνει Tyrion, να τον πηγαίνει στην Daenerys για να τον συγχωρέσει αλλά και πάλι αν θυμηθούμε εικόνα που λήκαρε πριν μήνες με Daenerys/Tyrion και όλα καλά δε ξέρω τι να πω.

    Littlefinger λέει στην Sansa πως τραβιούνται δυτικά. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι πως την πουλάει στους Μπόλτον. Η φάση Brienne/Podrick και εφόσον δεν έχουμε Stoneheart είναι σκοτώστε τους και μη μας ζαλίζετε.

    Varys; Αφού βρέθηκε στην άλλη πλευρά και με από οτι φαίνεται να γνωρίζουν στο Kings Landing πως βοήθησε τον Tyrion δε νομίζω να τον ξαναδούμε πίσω.

    The Wall, θα δούμε στα επόμενα επεισόδια αν κάηκε ο Mance ή ο Rattleshirt. Τον οποίο και οι τραγικοί ξαναθυμηθήκανε στο background προχθές.

    Γενικά την έχουν ξεσκίσει την ιστορία, μιλάμε για κάτι τελείως διαφορετικό τώρα πια.

    Και κάτι τραγικό, οκ είπαμε η Clarke δεν δέχθηκε άλλες γυμνές σκηνές αλλά τέτοια τραγικά πλάνα που να την δείχνουν να καλύπτει το γυμνό της στήθος μπροστά στον εραστή της θα μπορούσαν να αποφευχθούν.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  10. #460
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    το βαζω σε σποιλερ, γιατι φαινεται δεξια στα λαστ ποστς

    Spoiler
    η σανσα παιζει να αντικαταστησει τη fake arya και να παντρευτει το μπασταρδο κι αυτη να σωσει ο theon μετα
    Vielen Dank für alles was mal war

  11. #461
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Ένας φίλος της γυναίκας μου σπόιλαρε το εξής:

    Spoiler
    πεθαίνει λέει η Sansa στο 3ο επεισόδιο


    Όσοι δεν αντέξατε και είδατε και τα 4, το επιβεβαιώνετε; Γιατί αν ισχύει, μιλάμε για ολικό βιασμό της ιστορίας, με τον χοντρό να συμμετέχει κανονικά στο όργιο. Αν όχι και απλά ο τύπος τρόλαρε κόσμο, τότε ξενερώνω απίστευτα με ποστ Art...
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  12. #462
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Δεν πεθαίνει.
    Life begins at 45°.

  13. #463
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Μπορουμε να πουμε και ποσο δε μας νοιαζει πια για το χοντρο και την ιστοριουλα του που μας επρηξε να κατσει να γραψει; Προσωπικα δεν εχω διαβασει ουτε τα κεφαλαια που εχει βγαλει preview, απλα δε μου κανει καθολου κεφι... ποσο μαλλον τη σειρα... Εξακολουθω να πιστευω πως ολα τα side books τα βγαζει τωρα γιατι το τελος της σειρας σχεδον αναποφευκτα θα ειναι απογοητευση και μετα δε θα τα αγοραζει κανεις...
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  14. #464
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Συμφωνώ και μου έχει σταθεί στο λαιμό το γράμμα που είχε ποστάρει ο Art μερικές σελίδες πίσω. Πόσο πιο συμπαγής και όμορφη θα ήταν η ιστορία, αν είχε ακολουθήσει τις αρχικές του ιδέες και τι σαπουνόπερα και σπάσιμο νεύρων κατέληξε να είναι...

    Spoiler
    Είδαμε χθες το πρώτο της πέμπτης σεζόν. Μου φάνηκε απλά οκ. Οι αλλαγές βέβαια που έχουν ήδη κάνει, με ξενερώνουν. Στο Meereen περιμένουν το Ουίσκυ να ωριμάσει. Στο Τείχος, μέχρι το τέλος της ημέρας ο Mance ανεβαίνει στην πυρά και ο Jon τον γλιτώνει από το μαρτύριο. Ο,τι να 'ναι...
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  15. #465
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by wraithgr View Post
    Μπορουμε να πουμε και ποσο δε μας νοιαζει πια για το χοντρο και την ιστοριουλα του που μας επρηξε να κατσει να γραψει; Προσωπικα δεν εχω διαβασει ουτε τα κεφαλαια που εχει βγαλει preview, απλα δε μου κανει καθολου κεφι... ποσο μαλλον τη σειρα... Εξακολουθω να πιστευω πως ολα τα side books τα βγαζει τωρα γιατι το τελος της σειρας σχεδον αναποφευκτα θα ειναι απογοητευση και μετα δε θα τα αγοραζει κανεις...
    συμφωνώ γενικά με την εξής διαφορά, το μάρκετινγκ θα του βγάλει τα βιβλία όταν πρέπει. φαντάζομαι επειδή θα κάνει κοιλιά φέτος απο τηλεθέαση- βγήκαν και τα 5 ήδη μπροστά- θα το βγάλει πριν την επομενη σεζόν...υποψιάζομαι για να τραβήξει και του χρόνου το σήριαλ και μετά ε οκ μια ψυχή είναι να βγει θα βγει με την φόρα που έχει ήδη. Αλλωστε εχουν κονομήσει ήδη.
    1) e4, c5
    2) Νf3

Similar Threads

  1. new song
    By Bullet in forum Music Discussion
    Replies: 39
    Last Post: 13-10-2006, 21:39
  2. Looking for a song.
    By Elisabetha in forum General Discussion
    Replies: 4
    Last Post: 13-01-2006, 15:12
  3. NEW SONG ONLINE
    By necropethamenos in forum AnorimoI
    Replies: 34
    Last Post: 20-02-2005, 23:00
  4. Galaxy Song
    By Kingdom Gone in forum General Discussion
    Replies: 5
    Last Post: 14-11-2004, 04:04
  5. Heaviest song ever
    By Amnesiac. in forum Music Discussion
    Replies: 87
    Last Post: 18-08-2003, 05:21

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •