Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 124

Thread: Arch/Matheos - Sympathetic Resonance (2011)

  1. #61

    Default

    Quote Originally Posted by Ra Pariah View Post
    στο 01.33 λέει "sky". Εκεί δλδ στο sky ειδικά έχει μπει auto tune. Δηλαδή έκανε παραφωνία στο sky ειδικά και την διόρθωσε μετά. Κι όλα αυτά στη λέξη sky ειδικά. Για πείτε.
    πρόσεξε την τελευταία νότα της διφωνίας. Είναι το κλασικό εφφέκτ που βγαίνει από αυτά τα προγράμματα άμα πάρεις μία φωνή και κάνεις δεύτερα φωνητικά σε τρίτες με copy paste.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  2. #62
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Τί άλλο θα ακούσω.... Ο ανθρωπος που έχει ερμηνεύσει το Exodus χρειάζεται δεύτερα φωνητικά από προγράμματα και δεν ξέρω 'γώ τι άλλο. Και προσέξτε... ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΚΑΡΙΕΡΑΣ ΤΟΥ. Δεν έχει νόημα να συνεχίσω την κουβέντα.
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  3. #63

    Default

    χαχαχαχαχχαχα είσαι πραγματικός σιδεροκέφαλος ρε, άμα πιστεύεις κάτι δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξεις γνώμη δε πάνε όλοι να σου λένε...
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  4. #64
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by Ra Pariah View Post
    Τί άλλο θα ακούσω.... Ο ανθρωπος που έχει ερμηνεύσει το Exodus χρειάζεται δεύτερα φωνητικά από προγράμματα και δεν ξέρω 'γώ τι άλλο. Και προσέξτε... ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΚΑΡΙΕΡΑΣ ΤΟΥ. Δεν έχει νόημα να συνεχίσω την κουβέντα.
    Ρε συ Ρα, είσαι και μουσικός τρομάρα σου. Το ότι χρησιμοποίησε κάτι τέτοιο, δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να το τραγουδήσει σώνει και ντε. Μπορεί απλά να τους άρεσε ως εφε σε κείνο το σημείο. Μην κάνεις σαν 11χρονο που του είπαν ότι το μέταλ είναι θορυβος και όχι μουσική.
    Kill the wise one!

  5. #65
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Απ' ό,τι φαίνεται θα συνεχίσω την κουβέντα.. Ρε παιδιά, πείτε μου τώρα ειλικρινά: ακούτε κάτι το διαφορετικό στο 01.33;;! Ή να ρωτήσω και το άλλο: μιλάμε μόνο γι' αυτό το σημείο; Δεν μπορώ να καταλάβω πραγματικά. Εγώ εκεί πέρα δεν ακούω κάτι το περίεγο. Ακούω απεναντίας τους κλασικούς πρίμους κελαηδισμούς του Arch. Δηλαδή, πόσο πιο κλασικό σημείο για τον Ιωάννης;
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  6. #66
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Εδώ που τα λέμε όμως και από text-to-speech translator να ήταν μπορεί να μην το καταλάβαινες. Tόσο σιδεροκέφαλος
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  7. #67

    Default

    Ρε, προφανώς μπορείς να το αναγνωρίσεις μόνο εάν έχεις ακούσει πολλά κομμάτια με autotune (προφανώς εσύ δεν έχεις!!) ή εάν το έχεις χρησιμοποιήσει. Να, τσέκαρε



    This thread is now about autotune/vocoder tracks, ποστάρετε ελεύθερα!!
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  8. #68
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Σου θίξανε τον τραγουδισταρά μωρέ και κάνεις σαν κακογαμημένη τώρα?
    face it, έχει βάλει μηχάνημα, δεν τον προσβάλει αυτό. Η όλη συζήτηση γίνεται γιατί το παρατήρησε κάποιος, έτρεξες να τον διαψεύσεις, αλλά πραγματικά, καθάρισε τα αυτιά σου.

    edit:



    Να μαθαίνουμε μπάλα και από ντόπιους.

    edit 2: Χρηστος Δάντης σε thread matheos/arch
    Last edited by animae; 13-07-2011 at 00:35.
    Kill the wise one!

  9. #69
    Senior Member Xstroyer's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    143

    Default

    Aυτό
    Quote Originally Posted by phthoggon View Post
    Όσον αφορά το κομμάτι, πιο ενδιαφέρον έχουν οι φωνητικές γραμμές του παρά αυτό το ίδιο. Ο μαθέος γράφει ψευτο-μέταλ όποτε γράφει τα τελευταία χρόνια έχω την εντύπωση.
    Κατα τ' άλλα, ας κάνουν λίγη υπομονή οι haters που θέλουν να θάψουν, αλλά και ο Ra που ήδη αποθεώνει. Κοντά είναι ο Σεπτέμβριος.

  10. #70
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    H δική μου προσεκτική ακρόαση απεφάνθη ότι θα μπορούσε να έχει autotune αλλά θα μπορούσε και να μην έχει. Δηλαδή, δεν ξεκαθαρίζεται. Χέστηκα either way πάντως, δεν αλλάζει απολύτως τίποτα στο ρεζουμέ.

    Το ρεζουμέ είναι ότι ο Arch παραμένει γαμημένα αναλλοίωτος, είτε σαν φόρμα, είτε σαν χρώμα, το κομμάτι γαμάει περισσότερο με κάθε άκουσμα, το σόλο γαμάει επίσης και περιμένω το άλμπουμ με λαχτάρα.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  11. #71
    Senior Member Xstroyer's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    143

    Default

    Για να είμαι ειλικρινής δεν πρόκειται να αποθεώσω τις μοντερνίλες του Μαθιού, παρόλη την προσωπική συγκίνηση για την επιστροφή του Arch. Δεν έχω την ψευδαίσθηση ενός δεύτερου Awaken, αλλά την ελπίδα να δω το αηδόνι να ερμηνεύει πάλι live το Fata Morgana και να είμαι εκεί.

  12. #72
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    το κομμάτι είναι πολύ ωραίο και πολύ χαίρομαι που έχει όρεξη ο μαθέος και συνεχίζει και μαζεύει κόσμο και γράφουν εκμοντερνισμένο prog/power.
    ο arch δεν είναι όμως για αυτά τα πράγματα. τουλάχιστον στα δικά μου αυτιά και στο δικό μου μυαλό. μπορεί και αυτός να τα αποζητάει και να την ψάχνει πλέον έτσι την φάση μουσική αλλά εμένα κάτι δεν μου κολλάει γενικά.
    το έχω ακούσει καμία 30 φορές από χτες, μου αρέσει πολύ αλλά αυτό που με χαλάει απίστευτα είναι οτι για μένα εδώ ο αδύναμος κρίκος είναι ο arch.
    και αυτό είναι μαλακία.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  13. #73
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    τς τς τς
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  14. #74
    Practice What You Preach GuardianOfIvorytower's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    On my ship, the "Rocinante"
    Posts
    6,653

    Default

    Λίγο το άκουσα αλλά εμένα μ άρεσε, είναι η φωνή αυτή του ανθρπώπου, πως να το κάνουμε

    Βασικά περιμένω να ακούσω όλο το άλμπουμ κ εδώ είμαστε να τα λέμε

    Α κ παρακαλώ, όχι άσχετα video posts στο Arch thread
    My Mission will save the World.
    But I'm still chasing time.
    Vanity...definitely my favourite sin.

  15. #75
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    bump!


Similar Threads

  1. Arch Rival
    By ragkavis in forum Albums
    Replies: 0
    Last Post: 19-03-2009, 07:39
  2. Arch Rival
    By ragkavis in forum Self-Promotion
    Replies: 0
    Last Post: 03-02-2009, 22:20
  3. Replies: 2
    Last Post: 23-03-2008, 22:23
  4. Antigama - Resonance
    By Pitsadoros in forum Albums
    Replies: 0
    Last Post: 09-07-2007, 13:50
  5. John Arch
    By eleventh guardian in forum Music Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 11-01-2005, 15:30

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •