Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 102

Thread: ποδηλάτες της παρασκευής

  1. #61

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Πχ, η Μορφιν, αν δεν κάνω λάθος, κάνει όλη αυτή την ανάλυση επειδή ΜΙΑ φορά άργησε να γυρίσει από την δουλειά. Ναι μεν το καταλαβαίνω και όντως είναι μαλακία και ξενέρωμα, αλλά έτυχε ΜΙΑ φορά. Δηλαδή κιόλας, μην το τραβάμε από χέρια πόδια μπας και ξεχειλώσει.
    άργησα να ΠΑΩ σε δουλειά, που όπως καταλαβαίνεις έχει τεράστια διαφορά.
    Ο λόγος που δεν τους έχω πετύχει άλλη φορά είναι επειδή γενικότερα κινούμαι με τα πόδια και η όποια κίνηση στους δρόμους δε με απασχολεί. Αυτό για όποιον θελήσει να με πει χοντρομαλάκα που δεν κουνάει τον κώλο του για να πάει εκεί που θέλει ή ότι μιλάω όποτε χαλιέται η βόλεψή μου.
    Όλη αυτή την ανάλυση δεν την κάνω επειδή ταλαιπωρήθηκα, την κάνω επειδή το θέμα με ενδιαφέρει και είναι κάποια πράματα που τα θεωρώ λάθος από τη βάση τους. Την ίδια ανάλυση και χειρότερη μπορώ να κάτσω να κάνω και για τις κυλιόμενες σκάλες και για το παρκάρισμα στο πεζοδρόμιο και ό,τι άλλη ηλιθιότητα θες.
    Το ότι τους πέτυχα μία (1) φορά δεν αναιρεί όλα όσα έχω γράψει περί θράσους.
    Δηλαδή δε μιλάμε για αυτό επειδή εμένα έτυχε και με καθυστέρησαν (αν και πλέον ξέρω ακριβώς περί τίνος πρόκειται, γιατί πριν είχα μια πολύ ρομαντική και τελείως διαφορετική εικόνα για την όλη φάση, την οποία στήριζα στη θεωρία). Μιλάμε για αυτό επειδή θεωρώ ότι είναι άλλο ένα αποτέλεσμα της νοοτροπίας που καλλιεργεί ο κάθε βλαχομαλάκας σ'αυτή τη χώρα, "ο καθένας για την παρτάρα του κι οι άλλοι να πάνε να πνιγούνε".

  2. #62
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    και τέλος πάντων γουαι κεντ γουι ολ τζαστ γκετ αλονγκ και όλα είναι σχετικά και η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.
    βασικά όχι. απλά σκατά σε όσους πιστεύουν στο μότο που ανέφερε η μορφίν

    Quote Originally Posted by morphine View Post
    "ο καθένας για την παρτάρα του κι οι άλλοι να πάνε να πνιγούνε"

    εναλλακτικά, μια κοινωνία που κάποιος τσουβαλιάζει στα εύκολα και γρήγορα ανθρώπους κάτω από ταμπέλες τύπου "ποδηλάτες και αντιποδηλάτες".
    δεν τσουβαλιάζω κανένα. ο καθένας αυτοτσουβαλιάζεται και ταμπελοποιείται μόνος του. και είναι πανανθρώπινη αλήθεια αυτό το πράγμα, οτι ο άνθρωπος και ίσως σε έντονο πλέον βαθμό στην χώρα που ζούμε, θέλει βρε παιδάκι μου να νιώθει οτι "ανήκει" και "υποστηρίζει" ένα συγκεκριμένο υποσύνολο ή κάποιο ρεύμα. εγώ κάνω ποδήλατο 20 χρόνια. ήμουν σε 2 επαγγελματικές ομάδες και έχω παρεβρεθεί σε άπειρες δραστηριότητες σχετικές με το άθλημα. το 80% αυτών των κινημάτων που κόπτονται για το στρητ στρόλινγκ απαρτίζονται από άτομα που έμαθαν να κάνουν ποδήλατο πριν από ένα χρόνο και είναι αυτοί οι ίδιοι που θα μαλώσουν με τον οποιοδήποτε που θα τους μπλοκάρει τον ποδηλατόδρομο (γιατί εδώ είναι ο ποδηλατόδρομος ΜΟΥ), με τον δήμαρχο που δεν μετατρέπει την πόλη τους σε Πεκίνο και γενικά δεν είναι στο κίνημα βρε παιδί μου. ακριβώς στο ίδιο μήκος κύματος και οι αντικαπνιστές, οι δεν πληρώνω, οι μεταλάδες, ο σύλλογος φίλων Στέλιου Καζαντζίδη και όλα αυτά τα κουλ τυπάκια που νομίζουν οτι κάνουν κάτι το διαφορετικό από όλο τον υπόλοιπο κόσμο.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  3. #63
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Πόσο απολιτίκ μαλάκας πια! (όχι ο ανχόλης)
    Last edited by rat_poison; 02-05-2011 at 15:19.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Έχω καραφλιάσει με μερικά ποστς εδώ μέσα.

    Spoiler
    Δικαίωμά τους είναι να βγουν και να κάνουν τη πορεία τους. Σεβαστείτε τους και ανεχτείτε τους για 20 λεπτά. Εδώ κάνετε τα στραβά μάτια σε άλλα, στους ποδηλάτες κολλήσατε;

  5. #65
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by morphine View Post
    Quote Originally Posted by animae View Post
    Πχ, η Μορφιν, αν δεν κάνω λάθος, κάνει όλη αυτή την ανάλυση επειδή ΜΙΑ φορά άργησε να γυρίσει από την δουλειά. Ναι μεν το καταλαβαίνω και όντως είναι μαλακία και ξενέρωμα, αλλά έτυχε ΜΙΑ φορά. Δηλαδή κιόλας, μην το τραβάμε από χέρια πόδια μπας και ξεχειλώσει.
    άργησα να ΠΑΩ σε δουλειά, που όπως καταλαβαίνεις έχει τεράστια διαφορά.
    Ο λόγος που δεν τους έχω πετύχει άλλη φορά είναι επειδή γενικότερα κινούμαι με τα πόδια και η όποια κίνηση στους δρόμους δε με απασχολεί. Αυτό για όποιον θελήσει να με πει χοντρομαλάκα που δεν κουνάει τον κώλο του για να πάει εκεί που θέλει ή ότι μιλάω όποτε χαλιέται η βόλεψή μου.
    Όλη αυτή την ανάλυση δεν την κάνω επειδή ταλαιπωρήθηκα, την κάνω επειδή το θέμα με ενδιαφέρει και είναι κάποια πράματα που τα θεωρώ λάθος από τη βάση τους. Την ίδια ανάλυση και χειρότερη μπορώ να κάτσω να κάνω και για τις κυλιόμενες σκάλες και για το παρκάρισμα στο πεζοδρόμιο και ό,τι άλλη ηλιθιότητα θες.
    Το ότι τους πέτυχα μία (1) φορά δεν αναιρεί όλα όσα έχω γράψει περί θράσους.
    Δηλαδή δε μιλάμε για αυτό επειδή εμένα έτυχε και με καθυστέρησαν (αν και πλέον ξέρω ακριβώς περί τίνος πρόκειται, γιατί πριν είχα μια πολύ ρομαντική και τελείως διαφορετική εικόνα για την όλη φάση, την οποία στήριζα στη θεωρία). Μιλάμε για αυτό επειδή θεωρώ ότι είναι άλλο ένα αποτέλεσμα της νοοτροπίας που καλλιεργεί ο κάθε βλαχομαλάκας σ'αυτή τη χώρα, "ο καθένας για την παρτάρα του κι οι άλλοι να πάνε να πνιγούνε".

    Ναι, έχει όντως τεράστια διαφορά, παραμένει όμως μια (1) φορά.
    Συμφωνούμε ότι είναι μαλακία που δεν ακολουθούν το ίδιο τους τον κανόνα (μια λωρίδα ανοιχτή), συμφωνούμε ότι καλό θα ήταν να ανακοινώνουν ποιά διαδρομή θα ακολουθήσουν, συμφωνούμε ότι κανείς δεν πρόκειται να πεί σε κανέναν "ξερεις κάτι, κωλοαυτοκίνητα κλπ", αλλά μου φαίνεται γίνεται πολύ μεγαλύτερο θέμα απ ότι είναι. Και γω έχω καθυστερήσει να πάω στην δουλειά λόγω καθυστερημένων που έχουν τρακάρει και έχει γίνει της καριόλας επειδή 10 φορές περισσότερο καθυστερημένοι θέλουν να δούν τι έχει γίνει, λες και θα αλλάξει τίποτα, και γω εχω καθυστερήσει επειδή κάθε Πέμπτη υπήρχαν πορείες στο κέντρο (μα αν είναι δυνατόν!!!11!1`) και γω έχω καθυστερήσει γιατί ένας μαλάκας στο αιγάλεω είχε παρκάρει σε γωνία και είχαν καθυστερήσει 17(αληθινό νούμερο) λεωφορεία περίπου μια ώρα εκεί. Και μπορώ να συνεχίσω επ άπειρον. Το κακό είναι ότι όλα αυτά συμβαίνουν σχεδόν σε καθημερινή βάση.

    Ξαναματαλέω, είναι μια διαφορετική κίνηση, η οποία δεν αποσκοπεί στο να βλάψει κάποιον άλλον, είναι μια κίνηση που είναι τουλάχιστον θετική μέσα στην σαπίλα της Αθήνας. Παρόλο που και αυτή έχει τα αρνητικά της, ε μη γαμάμε το σπιτάκι σε κινήσεις που τουλάχιστον είναι θετικές, απλά και μόνο για το τυπικό και νομότυπο της υπόθεσης. Παρασκευή βράδυ διάολε, τουλάχιστον ταλαιπωρείς όσο το δυνατόν λιγότερο κόσμο σε σχέση με οποιαδήποτε άλλη μέρα μέσα στην βδομάδα. Είπαμε, έχει αρνητικά, όπως όλα τα πράγματα στο κόσμο, αλλά όχι και έτσι.
    Kill the wise one!

  6. #66
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    ανχολη η πρωτη φορα που τους πετυχα ηταν περσυ, 1 χρονο πριν.

    Σταματα να λες αρχιδιες γενικα για μιτσμενν. το οτι δεν απανταω δε σημαινει οτι δεν εχεις αρχισει να τον κανεις λαστιχο μερικες φορες.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  7. #67
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Παρασκευή βράδυ διάολε, τουλάχιστον ταλαιπωρείς όσο το δυνατόν λιγότερο κόσμο σε σχέση με οποιαδήποτε άλλη μέρα μέσα στην βδομάδα.
    άσχετο αλλά Κυριακή βράδυ κυκλοφορούν οι λιγότεροι.

  8. #68
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Ανιμαε η προθεση ειναι θετικη, η κινηση ειναι λιγο μετα το οριο του αστειου. Αυτο λεω εγω -περιπου-, αν δε μπορειτε να το κατανοησετε αυτο, πειτε για ξεβολεματα και πιπες.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  9. #69
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by rage for order View Post
    Quote Originally Posted by animae View Post
    Παρασκευή βράδυ διάολε, τουλάχιστον ταλαιπωρείς όσο το δυνατόν λιγότερο κόσμο σε σχέση με οποιαδήποτε άλλη μέρα μέσα στην βδομάδα.
    άσχετο αλλά Κυριακή βράδυ κυκλοφορούν οι λιγότεροι.
    Καταρχήν, είπα "μέσα στην βδομάδα", καταδεύτερον, οκ μου αρέσει η κίνηση, αλλά μέχρι εκεί, δεν θα σφαχτώ κιόλας για τα δικαιώματα των ποδηλατων.

    @Μιτς

    Αυτά είναι γούστα. Εσύ το βρίσκεις λίγο μετά το όριο του αστείου, εχω λίγο πριν και κάποιος άλλος το βλέπει σοβαρά.
    Last edited by animae; 02-05-2011 at 15:18.
    Kill the wise one!

  10. #70
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    καταρχήν λολ για το ότι η κυριακή είναι έξω από τη βδομάδα, καταδεύτερον μπορώ να σκεφτώ καθημερινές με λιγότερη κίνηση από παρασκευή βράδυ που έχεις και τους εξοδούχους, αλλά στο κάτω κάτω τι συζητάμε τώρα;

  11. #71
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by rage for order View Post
    καταρχήν λολ για το ότι η κυριακή είναι έξω από τη βδομάδα, καταδεύτερον μπορώ να σκεφτώ καθημερινές με λιγότερη κίνηση από παρασκευή βράδυ που έχεις και τους εξοδούχους, αλλά στο κάτω κάτω τι συζητάμε τώρα;

    Ας απαντήσω για να απαντήσω λοιπόν, ναι το ΣΚ το θεωρώ έξω από την βδομάδα, ναι την Παρασκευή η πλειονότητα του κόσμου που πάει σε αυτή την εκδήλωση πιθανότατα να μην δουλεύει την επομενη, αλλά τι σκατά θα το αναλύσουμε τόσο?
    Kill the wise one!

  12. #72
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Quote Originally Posted by rage for order View Post
    Quote Originally Posted by animae View Post
    Παρασκευή βράδυ διάολε, τουλάχιστον ταλαιπωρείς όσο το δυνατόν λιγότερο κόσμο σε σχέση με οποιαδήποτε άλλη μέρα μέσα στην βδομάδα.
    άσχετο αλλά Κυριακή βράδυ κυκλοφορούν οι λιγότεροι.
    Καταρχήν, είπα "μέσα στην βδομάδα", καταδεύτερον, οκ μου αρέσει η κίνηση, αλλά μέχρι εκεί, δεν θα σφαχτώ κιόλας για τα δικαιώματα των ποδηλατων.

    @Μιτς

    Αυτά είναι γούστα. Εσύ το βρίσκεις λίγο μετά το όριο του αστείου, εχω λίγο πριν και κάποιος άλλος το βλέπει σοβαρά.


    σοβαρα οτι τι? οτι "σ ενα κοσμο που δε λυπαται, μα τι ονειρα θα κανες, εξαρταται μου λες εξαρταται" ας κλεισουμε βασικες αρτηριες της αθηνας χωρις επιλογη στους αλλους και κανοντας και καγκουριες με τα ποδηλατα ταυτοχρονα?
    ε, οκ δες το σοβαρα, ενισχυει το κινημα του ποδηλατη αυτο.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  13. #73
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default

    @κρουξ
    τι σχέση μπορεί να έχει με τη συζήτηση το αν είσαι πιο παλιός στη ΦΑΣΗ; βγάζουν τα πουστόνεα κακό όνομα για όλους; που τους είδες τους αντιποδηλάτες; προς τι η αόριστη γενικολογία περί πάντων του πρώτου ποστ; ποια η άποψή σου για τους ποδηλάτες της παρασκευής χωρίς αναγωγές στο ευρύτερο κοινωνικό σύνολο; έχω πολλά ερωτήματα, δεν έχω καταλάβει χριστό.
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  14. #74
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Quote Originally Posted by rage for order View Post
    καταρχήν λολ για το ότι η κυριακή είναι έξω από τη βδομάδα, καταδεύτερον μπορώ να σκεφτώ καθημερινές με λιγότερη κίνηση από παρασκευή βράδυ που έχεις και τους εξοδούχους, αλλά στο κάτω κάτω τι συζητάμε τώρα;

    Ας απαντήσω για να απαντήσω λοιπόν, ναι το ΣΚ το θεωρώ έξω από την βδομάδα, ναι την Παρασκευή η πλειονότητα του κόσμου που πάει σε αυτή την εκδήλωση πιθανότατα να μην δουλεύει την επομενη, αλλά τι σκατά θα το αναλύσουμε τόσο?
    να το αναλύσουμε γιατί βαριέμαι εδώ

    οποιαδήποτε άλλη μέρα την βδομάδα (όπως την ορίζεις εσύ και μόνο εσύ) έχει σίγουρα λιγότερο κόσμο σε σχέση με την παρασκευή το βράδυ έως αργά το βράδυ που τελειώνουν. δεν το κάνουν παρασκευή για να μην ενοχλήσουν.

  15. #75
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by Mitsmann View Post
    Quote Originally Posted by animae View Post
    Quote Originally Posted by rage for order View Post

    άσχετο αλλά Κυριακή βράδυ κυκλοφορούν οι λιγότεροι.
    Καταρχήν, είπα "μέσα στην βδομάδα", καταδεύτερον, οκ μου αρέσει η κίνηση, αλλά μέχρι εκεί, δεν θα σφαχτώ κιόλας για τα δικαιώματα των ποδηλατων.

    @Μιτς

    Αυτά είναι γούστα. Εσύ το βρίσκεις λίγο μετά το όριο του αστείου, εχω λίγο πριν και κάποιος άλλος το βλέπει σοβαρά.


    σοβαρα οτι τι? οτι "σ ενα κοσμο που δε λυπαται, μα τι ονειρα θα κανες, εξαρταται μου λες εξαρταται" ας κλεισουμε βασικες αρτηριες της αθηνας χωρις επιλογη στους αλλους και κανοντας και καγκουριες με τα ποδηλατα ταυτοχρονα?
    ε, οκ δες το σοβαρα, ενισχυει το κινημα του ποδηλατη αυτο.
    Ωραία λοιπόν, να κατηγορήσουμε και όλο τον κόσμο που αποφασίζει να βγεί στα ίδια μέρη Παρασκευή και Σάββατο, όπου αν πας παραλιακή και κέντρο, απλά θα κάνεις 32432432 ώρες να περάσεις και μπορεί να γυρνας ή να πηγαίνεις στην δουλειά σου. Αυτό συμβαίνει τουλάχιστον τα τελευταία 10 χρόνια. Γενικά είπαμε, έχει και αρνητικά αυτή η φάση, μην το τραβάτε όμως και από τα αρχίδια.

    @Rage, ναι προφανώς μόνο εγώ την ορίζω έτσι, δεν είπα ότι είναι σωστό, λάθος μου που το είπα έτσι παραπάνω.
    Θα ξαναπώ ότι δεν θα κάτσω να απολογηθώ για το τι κάνουν οι ποδηλάτες και τέλος "Γενικά είπαμε, έχει και αρνητικά αυτή η φάση, μην το τραβάτε όμως και από τα αρχίδια."
    Last edited by animae; 02-05-2011 at 15:32.
    Kill the wise one!

Similar Threads

  1. Επίθεση στο ΑΤ Αγίας Παρασκευής
    By carheart in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 102
    Last Post: 30-01-2010, 02:02

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •