Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 102

Thread: ποδηλάτες της παρασκευής

  1. #31

    Default

    το θέμα ρε πουλάκια είναι ότι παραλύει ολόκληρη η κυκλοφορία επειδή οι συγκεκριμένοι πολλοί άνθρωποι θεωρούν ότι έχουν δικαίωμα να κάνουν κάτι τέτοιο γιατί έτσι. Δε βγαίνουν βόλτα για να χαρούν τους δρόμους οι οποίοι αναμφισβήτητα ανήκουν και σε αυτούς, αλλά ούτε και βγαίνουν οργανωμένα ( = να έχει γίνει ενημέρωση και να έχουν κλείσει οι δρόμοι ειδικά) για ποδηλατοπορεία με σκοπό τη διαμαρτυρία ή οτιδήποτε.
    Είναι κάτι ενδιάμεσο, βγαίνουν ανά χιλιάδες, κλείνουν όλες τις λωρίδες κυκλοφορίας (συγκεκριμένα της κηφισίας που πετύχαμε εμείς, που καλή τύχη να βγεις από εκεί και να πας από παράλληλο, απλώς δε γίνεται), με αστυνομία να περιφρουρεί κι ένα μπατσικό πίσω πίσω να μην αφήνει να προσπεράσουν οχήματα λες κι είναι του κκε να πούμε. Όταν, δε, άνοιξαν λωρίδα για να περάσει ασθενοφόρο, αμέσως μόλις πέρασε, ένας απ'αυτούς φώναξε στους πίσω, "κλείσ'τους κλείσ'τους", αναφερόμενος στα 4-5 μηχανάκια που είχαμε χωθεί μέσα στην πορεία και προσπαθούσαμε να βγούμε.

    Λοιπόν δε μιλάμε για μια μεταμεσονύκτια ή γενικότερη δράση την οποία φυσικά θα στήριζα γιατί κι εγώ έχω ποδήλατο και θέλω τα ίδια με αυτούς (και έχω συμμετάσχει σε οργανωμένες ποδηλατοπορείες που έχουν ανακοινωθεί μέρες/μήνες πριν), αλλά για μια παρανοϊκή, θρασύτατη φάση στις 10 το βράδυ, όταν κυκλοφορούν ακόμα λεωφορεία και άνθρωποι ακόμα δουλεύουν ε. Δε λέμε ότι έκλεισαν το δρόμο σ'αυτούς που πάνε για ποτάκι στην πανόρμου και α τι μαλάκες που είναι. Εγώ ας πούμε είχα δουλειά εκείνη την ώρα, αλλά από το ύψος πανόρμου που τους πέτυχα να ανεβαίνουν την κηφισίας, μέχρι το ζηρίνειο στην γαμημένη κηφισιά ήμουν με το μηχανάκι ανάμεσά τους πηγαίνοντας με 5χλμ και ενίοτε κάνοντας στάσεις, πάλι επειδή έτσι. Και εκεί που θα έκανα 15' για να φτάσω στη δουλειά μου, έκανα μιάμιση ώρα, φτάνοντας τα μεσάνυχτα. Ε.

    Σε όλο αυτό η απάντηση δεν είναι "ναι αλλά αν γίνει ποδηλατόδρομος θα μπαίνουν οι ταρίφες και τα παπιά, άρα όλο αυτό είναι οκ", δηλαδή στο φασισμό απαντάμε με φασισμό, τι διεστραμμένη λογική είναι αυτή; Και στο κάτω κάτω περιμένεις από τον ποδηλάτη, ο οποίος σαφώς οφείλει να είναι πιο ευαισθητοποιημένος στα θέματα δρόμου, να δείχνει έναν Χ σεβασμό στον συμπολίτη του, και να μην κάνει αυτό για το οποίο ο ίδιος διαμαρτύρεται.

  2. #32

    Default

    Κεντρο - Μαρουσι μερικές Παρασκευές πριν, 50 λεπτά, και μάλιστα με παράκαμψη στο Ψυχικό.. Χειρότερο πήξιμο απο πρωί Δευτέρας.. Καλό το ποδήλατο και απολαυστικό για Κυριακή μεσημέρι αλλα στην Αθήνα ετσι δουλειά δε γίνεται...

  3. #33
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Το οτι καπνίζεις δεν μου λέει τίποτα γιατί δεν έχω κάποια διαφορετική επιλογή μεταφορικού μέσου που να μην εκπέμπει ρύπους, εσύ έχεις την επιλογή να μην καπνίσεις ή να καπνίσεις έξω αν ενοχλείται κάποιος. Στην τελική ο οδηγός χρησιμοποιεί το αυτοκίνητο για εξυπηρέτηση, εσύ καπνίζεις από απόλαυση.
    Καταλαβαίνεις ότι το "και στην τελική και το λεωφορείο ρύπους παράγει" είναι τελείως παράλογο ε, με απλά μαθηματικά το λεωφορείο που περνάει έτσι κι αλλιώς μπορεί να είναι εναλλακτική για πενήντα αυτοκίνητα. Προφανώς δε κι εσύ για λόγους απόλαυσης παίρνεις αυτοκίνητο ενώ μπορείς να πας με λεωφορείο (τα οποία στη Θεσ/νίκη γαμάνε).

    Γενικά τι παχιοί μαλάκες που είστε και πόσο μαλακισμένα αντανακλαστικά μπορεί να έχετε, μιλιταρισμός απόψεων μόνο όταν θίγεται η χοντροκωλάρα σας ή μπαίνει το χέρι στο δικό σας πορτοφόλι. Δηλαδή τώρα ρε πούστη μου σας φταίει αυτός ο ελάχιστος τσαμπουκάς των ποδηλατών ενώ πόλεις σαν την Πάτρα είναι τίγκα στο αμάξι πρωί-απόγευμα απ' τις γραβατοκυράτσες με τα τζιπς που δε μπορούν να περπατήσουν ΕΙΚΟΣΙ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΛΕΠΤΑ για να μην γαμιέται ο Δίας όσο δεν πάει. Σαν τον γκουντσαν.

    Υ.Γ.: Κάνω με ποδήλατο Κουκάκι - Χαλάνδρι τρεις φορές τη 'βδομάδα. Κάνω μισή ώρα. Ασφαλέστατα. Πού ακριβώς δε μπορείς να πας με ποδήλατο κύριε ΧΟΝΤΡΟΜΑΛΑΚΑ;
    Last edited by Dythor; 02-05-2011 at 05:48.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  4. #34
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    carmagedon ,η αθηνα εχει 1000000000 δρομους να πας να γαμηθεις στο ποδηλατο χωρις να ενοχλας τον κοσμακι.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  5. #35
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Quote Originally Posted by morphine View Post
    το θέμα ρε πουλάκια είναι ότι παραλύει ολόκληρη η κυκλοφορία επειδή οι συγκεκριμένοι πολλοί άνθρωποι θεωρούν ότι έχουν δικαίωμα να κάνουν κάτι τέτοιο γιατί έτσι. Δε βγαίνουν βόλτα για να χαρούν τους δρόμους οι οποίοι αναμφισβήτητα ανήκουν και σε αυτούς, αλλά ούτε και βγαίνουν οργανωμένα ( = να έχει γίνει ενημέρωση και να έχουν κλείσει οι δρόμοι ειδικά) για ποδηλατοπορεία με σκοπό τη διαμαρτυρία ή οτιδήποτε.
    Είναι κάτι ενδιάμεσο, βγαίνουν ανά χιλιάδες, κλείνουν όλες τις λωρίδες κυκλοφορίας (συγκεκριμένα της κηφισίας που πετύχαμε εμείς, που καλή τύχη να βγεις από εκεί και να πας από παράλληλο, απλώς δε γίνεται), με αστυνομία να περιφρουρεί κι ένα μπατσικό πίσω πίσω να μην αφήνει να προσπεράσουν οχήματα λες κι είναι του κκε να πούμε. Όταν, δε, άνοιξαν λωρίδα για να περάσει ασθενοφόρο, αμέσως μόλις πέρασε, ένας απ'αυτούς φώναξε στους πίσω, "κλείσ'τους κλείσ'τους", αναφερόμενος στα 4-5 μηχανάκια που είχαμε χωθεί μέσα στην πορεία και προσπαθούσαμε να βγούμε.

    Λοιπόν δε μιλάμε για μια μεταμεσονύκτια ή γενικότερη δράση την οποία φυσικά θα στήριζα γιατί κι εγώ έχω ποδήλατο και θέλω τα ίδια με αυτούς (και έχω συμμετάσχει σε οργανωμένες ποδηλατοπορείες που έχουν ανακοινωθεί μέρες/μήνες πριν), αλλά για μια παρανοϊκή, θρασύτατη φάση στις 10 το βράδυ, όταν κυκλοφορούν ακόμα λεωφορεία και άνθρωποι ακόμα δουλεύουν ε. Δε λέμε ότι έκλεισαν το δρόμο σ'αυτούς που πάνε για ποτάκι στην πανόρμου και α τι μαλάκες που είναι. Εγώ ας πούμε είχα δουλειά εκείνη την ώρα, αλλά από το ύψος πανόρμου που τους πέτυχα να ανεβαίνουν την κηφισίας, μέχρι το ζηρίνειο στην γαμημένη κηφισιά ήμουν με το μηχανάκι ανάμεσά τους πηγαίνοντας με 5χλμ και ενίοτε κάνοντας στάσεις, πάλι επειδή έτσι. Και εκεί που θα έκανα 15' για να φτάσω στη δουλειά μου, έκανα μιάμιση ώρα, φτάνοντας τα μεσάνυχτα. Ε.

    Σε όλο αυτό η απάντηση δεν είναι "ναι αλλά αν γίνει ποδηλατόδρομος θα μπαίνουν οι ταρίφες και τα παπιά, άρα όλο αυτό είναι οκ", δηλαδή στο φασισμό απαντάμε με φασισμό, τι διεστραμμένη λογική είναι αυτή; Και στο κάτω κάτω περιμένεις από τον ποδηλάτη, ο οποίος σαφώς οφείλει να είναι πιο ευαισθητοποιημένος στα θέματα δρόμου, να δείχνει έναν Χ σεβασμό στον συμπολίτη του, και να μην κάνει αυτό για το οποίο ο ίδιος διαμαρτύρεται.
    Παραλύει για είκοσι λεπτά. Και τι εννοείς δεν έχει γίνει ενημέρωση; ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, περίπου στις 10, τι άλλη ενημέρωση χρειάζεται; Όσο για το "κλείστε τους, κλείστε τους" (!) προφανώς και καλά κάνανε. Θα μπεις με μηχανάκι στην ποδηλατοπορεία; Και μόνο που το δοκίμασε κόσμος φρίκη είναι.

    Επίσης, η πορεία γίνεται δέκα το βράδυ. Η ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗ πλειοψηφία του κόσμου δεν έχει δουλειά τότε, έχει πάει σπίτι του. Εσύ μπορεί να είχες δουλειά, αλλά αν έβλεπες γύρω σου όλοι για ποτάκι πήγαιναν.

    Πιστεύεις ότι όλη αυτή η χολή δε βασίζεται στο ότι απλά ταλαιπωρήθηκες επειδή έτυχε να έχεις δουλειά εκείνη την ώρα; Εάν δεν το ξέρει κάποιος, είναι μανίκι να το πετύχει τυχαία. Εφόσον το ξέρεις όμως, νομίζω μπορείς να βρεις εναλλακτική οδό ή να περιμένεις το απαιτούμενο μισάωρο, έστω. Ή να προγραμματίσεις βάσει του ότι έχει ποδηλατοπορεία. Το θετικό της δράσης απλά αντισταθμίζει τις λίγες περιπτώσεις όπου η αργοπορία είναι αναπόφευκτη (στις οποίες θέλει συζήτηση εάν περιλαμβάνεται η δική σου).

    EDIT για ΤΙΜΙΟΥ ποστ Ντίθορ.

    Γενικά τι παχιοί μαλάκες που είστε και πόσο μαλακισμένα αντανακλαστικά μπορεί να έχετε, μιλιταρισμός απόψεων μόνο όταν θίγεται η χοντροκωλάρα σας ή μπαίνει το χέρι στο δικό σας πορτοφόλι.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Μπορεί να κάνουν προκαταβολικά αντίποινα γιατί αν όντως φτιαχτεί ποδηλατόδρομος είναι που θα γελάσει και ο κάθε πικραμένος με το τι παπί, τι ντελιβεράς έχει να μπουκάρει εκεί μέσα και το τι ταρίφας έχει να κεράσει θάνατο σε χαρούμενους ποδηλάτρεις που θα σκεφτούν ότι θα γίνουμε αμστερνταμ.
    Ποιο καλό παλικάρι σας είπε ότι στο Άμστερνταμ που το λέτε όλη την ώρα δε μπαίνουν οι παπάκηδες στους ποδηλατόδρομους; Πιο συχνά είναι εκεί παρά στο δρόμο και ο μόνος λόγος που δεν είναι πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχουν τόσοι όσοι στην Αθήνα. Οι ταρίφες θάνατο θα κεράσουν γιατί οι ποδηλατόδρομοι δε θα είναι παρά μια γραμμή στο οδόστρωμα (αν γίνουν ποτέ), ενώ στο Ολλανδία είναι συχνότερα εντελώς χωριστά από το δρόμο, σε ένα κέντρο που δεν έχει αυτοκίνητα έτσι κι αλλιώς κλπ. Οι ποδηλάτες εκεί σέβονται τον κώδικα, έχουν πάντα φώτα μπρος πίσω (με τα πρόστιμα να είναι συχνότατα) ενώ εδώ βλέπω συχνότατα τα παιδιά με τα ποδήλατα να τα γράφουν όλα σταρχιδια τους. Εκτός αν και αυτό είναι μέρος της "δράσης".

    Γενικά εγώ γουστάρω ποδήλατα και δράσεις, αλλά εκτός από την καφρίλα (έλλειψη παιδείας για τους κυριλέ) του Έλληνα οδηγού, υπάρχουν και αντικειμενικοί λόγοι γιατί δε μπορούμε να γίνουμε Άμστερνταμ ή ακόμα περισσότερο "Άμστερνταμ". Και δε νομίζω να λύνεται κάποιο από τα προβλήματα με το να αργήσει ένας νόμιμος οδηγός μια ώρα να πάει στη δουλειά του Παρασκευή βράδυ. ΚΑΘΕ Παρασκευή βράδυ.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  7. #37
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Ποιός πάει ρε μαλάκες στη δουλειά του κάθε Παρασκευή στις γαμημένες δέκα το βράδυ που να χρειάζεται οπωσδήποτε αυτοκίνητο και να πρέπει οπωσδήποτε να περάσει από τον ράντομ κλειστό δρόμο; Ταξική ανάλυση θα επιστρατέψει ο Μιτσμανν για να μαρσάρει το ΜΙΤΣΜΟΜΠΙΛ να πούμε.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  8. #38
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    παραξενο να βλεπω ποστ οντονιαν χωρις μαρινακη_αισχος_ελληνικο πρωταθλημα_μπεναλντι κλπ κλπ

    ζεις λοιπον....δεν εισαι ενα μαικροτσιπ

  9. #39

    Default

    Δεν κατάλαβα πόσο μεγάλη σημασία έχει το που πάει ακριβώς ο καθένας. Και το "δουλειά" είναι πάντα σχετικό. Εγώ προσωπικά τέτοιες ώρες ΓΥΡΝΑΩ από δουλειά, μετράει; Μπορεί να μην "πειράζει" να αργήσω να πάω σπίτι μου, αλλά ρε φίλε αν δουλεύεις μέχρι τις γαμημένες 10 ΠΕΙΡΑΖΕΙ να φας μισή ώρα ακόμα στο δρόμο γιατί κόλλησες πίσω από τους δράστες.

    Είναι δουλειά να πας cinema; Μάλλον όχι, αλλά αν πέσεις στην πορεία και χάσεις την ταινία είναι λίγο μαλακιά, όχι; Ειδικά αν έχεις ήδη πληρώσει πχ. Είναι δουλειά να πας να πάρεις την 12χρονη κόρη σου που έχει βγει πρώτη φορά σε ΜΠΑΡ και της είπες ότι 10 ακριβώς θα περάσεις να την πάρεις από το μαγαζί και τελικά φτάνεις 11μιση;

    Γενικά ξεκολλάτε, δεν είναι όλος ο κόσμος άπλυτο φοιτηταριό.

    00ι00 το ποδόσφαιρο με απασχολεί μόνο το χρόνο που κάνω να ποστάρω στο er και αν θέλεις το πιστεύεις. Απλά έχω αποφασίσει να βγάζω μια τέτοια μαλακία δω μέσα. Τώρα γιατί πόσταρα εδώ, πραγματικά γουστάρω τα ποδήλατα. :ρ
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by Harbinger of Death View Post
    Παραλύει για είκοσι λεπτά. Και τι εννοείς δεν έχει γίνει ενημέρωση; ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, περίπου στις 10, τι άλλη ενημέρωση χρειάζεται; Όσο για το "κλείστε τους, κλείστε τους" (!) προφανώς και καλά κάνανε. Θα μπεις με μηχανάκι στην ποδηλατοπορεία; Και μόνο που το δοκίμασε κόσμος φρίκη είναι.
    πρώτα απ' όλα, το "20 λεπτά" ήταν ένα αυθαίρετο νούμερο που πέταξε κάποιος. Εγώ έγραψα πόση ώρα έκανα μέχρι να φτάσω, σκέψου πχ τα λεωφορεία που ήταν πίσω μας και ακολουθούσαν.
    Απ' ό,τι φαίνεται δεν ξέρεις πώς και πόση είναι η λεωφόρος κηφισίας. Η λεωφόρος κηφισίας λοιπόν είναι 12 χιλιόμετρα και περνάει από πέντε περίπου διαφορετικές περιοχές. Παράλληλος δρόμος δεν υφίσταται, μιας και η κηφισίας περνάει από γέφυρες, κόμβους, βουνά, πεδιάδες και το μουνί της μάνας της.
    Σχετικά με αυτό. Δε "δοκίμασε" κανείς να μπει μέσα στην πορεία με μηχανάκι (δεν άφηναν οι μπάτσοι εξάλλου). Προσπαθώντας όμως να την προσπεράσουμε από παράλληλους δρόμους, παραδρομους κλπ, μάντεψε: ξαναβγαίναμε στην κηφισίας! Τα παράπονα για αυτό στη ρυμοτομία.
    Επίσης εγώ μέχρι προχθές ήξερα ότι οι βόλτες ξεκινούσαν τα μεσάνυχτα με διαφορετικό προορισμό κάθε βδομάδα. Το να ξεκινάς στις 10 και εν γνώσει σου να το κάνεις όλο αυτό το πράμα και να χαίρεσαι κιόλας μετά το θεωρώ θράσος. Αυτά που κράζουμε στους μαλάκες τους οδηγούς να τα κάνουμε κι οι ίδιοι, μπράβο.
    Τέλος, άμα ήταν "φρίκη" να είναι τα μηχανάκια μέσα στην πορεία (το οποίο όπως σου εξήγησα ήταν αναπόφευκτο και δεν έγινε λόγω προσπάθειας ή οτιδήποτε), ας μας άφηναν να φύγουμε απ'τη λωρίδα που είχε ανοίξει, για να κάνουν κι αυτοί τη βόλτα τους πιο ήρεμοι. Το "κλείσ'τους" δηλώνει σαφή πρόθεση να ταλαιπωρηθεί ο άλλος όσο πάει. Εξήγησέ μου σε παρακαλώ αν μπορείς πώς ένας σοβαρός ποδηλάτης αισθάνεται καλά με τον εαυτό του κάνοντάς το αυτό στους συμπολίτες του, όταν ο ίδιος ταλαιπωρείται καθημερινά από τη μαλακία του καθενός στο δρόμο.

    Quote Originally Posted by Harbinger of Death View Post
    Επίσης, η πορεία γίνεται δέκα το βράδυ. Η ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗ πλειοψηφία του κόσμου δεν έχει δουλειά τότε, έχει πάει σπίτι του. Εσύ μπορεί να είχες δουλειά, αλλά αν έβλεπες γύρω σου όλοι για ποτάκι πήγαιναν.
    Κι εσύ πού ξέρεις δηλαδή ρε άνθρωπε τι κάνει ο κόσμος στις δέκα το βράδυ; Εγώ είχα δουλειά, ο άλλος μπορεί να'χε να προλάβει κτελ, ο παράλλος μπορεί να έπρεπε να πάει στο αεροδρόμιο ας πούμε. Το "παρασκευή βράδυ είναι κι όλοι πάνε για ποτό" είναι μία παπαριά ολκής και λογική δεκάχρονου.
    (και αυτό που λέει ο οδονιαν γενικά.)

    Quote Originally Posted by Harbinger of Death View Post
    Πιστεύεις ότι όλη αυτή η χολή δε βασίζεται στο ότι απλά ταλαιπωρήθηκες επειδή έτυχε να έχεις δουλειά εκείνη την ώρα; Εάν δεν το ξέρει κάποιος, είναι μανίκι να το πετύχει τυχαία. Εφόσον το ξέρεις όμως, νομίζω μπορείς να βρεις εναλλακτική οδό ή να περιμένεις το απαιτούμενο μισάωρο, έστω. Ή να προγραμματίσεις βάσει του ότι έχει ποδηλατοπορεία. Το θετικό της δράσης απλά αντισταθμίζει τις λίγες περιπτώσεις όπου η αργοπορία είναι αναπόφευκτη (στις οποίες θέλει συζήτηση εάν περιλαμβάνεται η δική σου).
    δεν πιστεύω ότι έβγαλα χολή. Ούτε όμως πιστεύω ότι έχει κάποιο θετικό η "δράση" αυτή για κάποιον εκτός από τους ίδιους που ευχαριστιούνται τη βόλτα τους και το ότι σκόπιμα ενόχλησαν τη μισή αθήνα. Δε μιλάμε (ξαναλέω) για τις οργανωμένες πανελλαδικές πορείες κλπ που έχουν και ένα νόημα. Μιλάμε για τύπους που κανονίζουν με τους μπάτσους να ταλαιπωρήσουν τον κόσμο και εν τέλει μόνοι τους χαίρονται και τραβάνε βιντεάκια με τα κινητά τους για να τα ανεβάζουν μετά στο φέησμπουκ και να λένε πω ρε φίλε κοίτα πόσοι μαζευτήκαμε τέλεια ήταν μπράβο μας.

  11. #41
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Quote Originally Posted by Dythor View Post
    Ποιός πάει ρε μαλάκες στη δουλειά του κάθε Παρασκευή στις γαμημένες δέκα το βράδυ που να χρειάζεται οπωσδήποτε αυτοκίνητο και να πρέπει οπωσδήποτε να περάσει από τον ράντομ κλειστό δρόμο; Ταξική ανάλυση θα επιστρατέψει ο Μιτσμανν για να μαρσάρει το ΜΙΤΣΜΟΜΠΙΛ να πούμε.
    Nταηθορ το ΜΙΤΣΜΟΜΠΙΛ εχει πεθανει εδω και 2 μηνες οποτε παω με συγκοινωνιες 1ον, και δευτερον αν ζουσε θα μαρσαρε τον κωλαρακο σου.
    Πληροφοριακα κατεβηκα Ομονοια για να μην αλλαζω 20 μετρο πηγαινοντας Πειραια, για να παρω το Γ18 το οποιο δεν ηρθε ποτε οσο περιμενα 20+ λεπτα (Ανιμαε ωραια η ειρωνια, οντως δεν ειχα τι να κανω και το βρηκα διασκεδαστικο) γιατι ειχαμε το χαππυ πεταλς παρεηντ.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  12. #42
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Κι επειδη μολις το κοντρολ των προηγουμενων ποστς με ειδοποιησε οτι κοροιδευετε το 20λεπτο, δεν ξεκινησε η λεωφορειαρα σε κανα 20λεπτο, απλα με φισκα την Πειραιως (η οποια απ την Πετρου Ραλλη και μετα ειναι μιαμιση λωριδα και φυσικα ειχε φαει ηττα) το λεωφορειο δεν ηρθε ποτε, οποτε πηρα τα 20 μετρο και οποτε για να κατεβω Πειραια απο Αττικη εκανα περιπου 1 ωρα κι ενα τεταρτο.

    Κι οταν δεν καταλαβαινετε απλα νοηματα για να στηριξετε την αποψη σας, ειστε 2 φορες βλακες.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  13. #43
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by morphine View Post
    Σε όλο αυτό η απάντηση δεν είναι "ναι αλλά αν γίνει ποδηλατόδρομος θα μπαίνουν οι ταρίφες και τα παπιά, άρα όλο αυτό είναι οκ", δηλαδή στο φασισμό απαντάμε με φασισμό, τι διεστραμμένη λογική είναι αυτή;
    Μην υπερβάλλουμε, δεν πήρα ποτέ το μέρος ποδηλατών/ατενίστας/επιμελώς-αχτενίστας και όποιου άλλου θέλει να κάνει critical mass για οτιδήποτε χαζοχαρούμενο σε αυτή την πόλη.
    Απλά, ρε παιδιά, στ' αρχίδια μας κιόλας. Πηγαίντε από τις κυλιόμενες.

  14. #44
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Αντί να χαρούμε που υπάρχει κόσμος που επιτέλους ψιλοξυπνάει και αντί να πάει σε 45353634 ίδια μπαρ να πιει, να κάνει τα ίδια και τα ίδια που γίνονται τα τελευταία εκατονοχτακόσια χρόνια,να δώσει λεφτά για τις γαμημένες υπερτιμημένες μπόμπες που του σερβίρουν και για το σάπιο φαγητό, προτιμά να πάει μια ΒΟΛΤΑ με το ποδηλατό του. Και καθόμαστε και τον βρίζουμε γιατί μας καθυστερούν 20 λεπτά. Ε χέστε με ε.
    Ανιμαε αν και εισαι αμπαλος οσον αφορα το Λαμπρη, γενικα σε εκτιμαω και σε θεωρω πολυ σοβαρο χρηστη και με ωραιες αποψεις. Αυτην την παραγραφο τι την ηθελες? Δηλαδη η εναλλακτικη του να κανεις ποδηλατο Παρασκευη βραδυ στις 22:00 ειναι να πας σε ενα μπαρ για υπερτιμημενες μπομπες, να φας σαπιο φαγητο και να κανεις τα ιδια που γινονται τα τελευταια 100-800 χρονια? Εγω μπορει να θελω να παω:
    α) σε μια συναυλια
    β) σε ενα φιλικο σπιτι
    γ) στην Ομονοια για το νεο DVD της Τζουλιας
    δ) στο μπαρ του φιλου μου που ενω δινει μπομπες στους αλλους, σε μενα δινει ΓΑΜΩ ΤΑ ΠΟΤΑ και τζαμπα κιολας
    ε) περιπου 200-700 αλλα ενδεχομενα

    Τι σχεση εχει το που θελει να παει και που ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να παει ο καθενας εκεινη τη συγκεκριμενη ωρα της ημερας? Ο δρομος πρεπει να ειναι ανοιχτος για οσους πρεπει να τον χρησιμοποιησουν. Τα λεφτα τα οποια πηγαν για την κατασκευη του δρομου, προηλθαν ΚΑΙ απο τα δικα μου λεφτα καθως ειμαι φορολογουμενος πολιτης και εχω το δικαιωμα να χρησιμοποιησω αυτο το δρομο ΟΠΟΤΕ ΚΑΥΛΩΣΩ, με τον ιδιο τροπο που εχει το δικαιωμα ο ποδηλατης να κανει ποδηλατο οποια στιγμη γουσταρει στο συγκεκριμενο δρομο. Το οτι τρωει καυσαεριο στη μαπα ο καθε μογγολος φανατικος καπνιστης που το κανει απο ιδεολογια αλλά παραλληλα θελει να σπαει τα αρχιδια των οδηγων γιατι κατα τα αλλα ειναι φανατικος με υγιεινη ζωη και παιρνει το ποδηλατο του για βολτα μονο, ειναι κατι το οποιο αποτελει αλλο προβλημα, και δε θα πρεπει να την πληρωνουν οι συνανθρωποι μας για αυτο.

    Πριν πεις οτιδηποτε ειτε εσυ ειτε το αλλο το μογγολο, για να παω οπουδηποτε απο εκει στο διαολο που μενω, μονο με αμαξι μπορω να κινηθω και γι αυτο το παιρνω για οπου χρειαστει να παω. Περαν του οτι μετα τις 1200 δεν υπαρχουν συγκοινωνιες, αντε πες 2 την Παρασκευη βραδυ. Οδηγω Prius, πως σου φανηκε.
    The rest is just

  15. #45
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by Mitsmann View Post
    Κι επειδη μολις το κοντρολ των προηγουμενων ποστς με ειδοποιησε οτι κοροιδευετε το 20λεπτο, δεν ξεκινησε η λεωφορειαρα σε κανα 20λεπτο, απλα με φισκα την Πειραιως (η οποια απ την Πετρου Ραλλη και μετα ειναι μιαμιση λωριδα και φυσικα ειχε φαει ηττα) το λεωφορειο δεν ηρθε ποτε, οποτε πηρα τα 20 μετρο και οποτε για να κατεβω Πειραια απο Αττικη εκανα περιπου 1 ωρα κι ενα τεταρτο.

    Κι οταν δεν καταλαβαινετε απλα νοηματα για να στηριξετε την αποψη σας, ειστε 2 φορες βλακες.
    Ετρεξες στις κυλιομενες ή καθοταν κανας μαλακας αριστερα?
    The rest is just

Similar Threads

  1. Επίθεση στο ΑΤ Αγίας Παρασκευής
    By carheart in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 102
    Last Post: 30-01-2010, 03:02

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •