Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 102

Thread: ποδηλάτες της παρασκευής

  1. #16
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by chris_boss View Post
    κλείνουν κεντρικούς δρόμουν τριών λωρίδων έχοντας την απαίτηση να τους περιφρουρεί και η αστυνομία. γενικά κάποιοι που μάλλον θεωρούν ότι η πόλη (η Αθήνα) δεν τους αφήνει να κυκλοφορουν καθημερινά με τα ποδήλατα τους (και σε ένα μεγάλο βαθμό έχουν δίκιο), έχουν αποφασίσει να πηγαίνουν ΒΟΛΤΑ κάθε παρασκευή βράδυ ως μπούγιο. δε θα είχα καμιά αντίρρηση να γίνεται σε μία λωρίδα της κυκλοφορίας, αλλά όταν λες "κλείστους" και αφήνεις μόνο ασθενοφόρα, κάτι δεν πάει καλά, κάτι έχουν μπερδέψει. αν κατεβήκαμε από τα δεντρα και κάναμε κοινωνίες για να προσπαθούμε να εφαρμόσουν στο τέλος το νόμο της ζούγκλας, ας το διαλύσουμε το μαγαζί, ξέρωγω
    Γεια, είμαι φανατικός ποδηλάτης και φανατικός καπνιστής. Το πρωί τρώω θανατάκι απ' την εξάτμισή σου ενώ θα μπορούσες κάλλιστα να παίρνεις λεωφορείο/μετρό/τρόλλεϊ/ποδήλατο από την αμαξάρα σου για να πας εκεί που θες. Το βράδυ στα μπαρς μου λένε ότι δεν μπορώ να καπνίζω γιατί βρωμίζω τον αέρα σου και θα μπορούσα να πάω έξω να καπνίσω.

    Άντε γαμήσου φίλε μου!
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  2. #17

    Default

    ντεν εκω αφτοκινιτο καρντια μου

    edit: θα έπρεπε πριν ανοίξεις το βόθρο σου να καταλάβεις το "συγκεκριμένα" που τσαμπούνησα, το οποίο δηλώνει πως στηρίζω τα ποδήλατα σα μέσο μεταφοράς, αλλά όχι αυτό το "παραλύουμε την πόλη για τη βόλτα μας"
    Last edited by chris_boss; 02-05-2011 at 00:01.

  3. #18
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Αναφερόμουν στον συλλογικό Εσένα, στα δίκαια αιτήματα των Ποδηλατών, όσο και στην μερική επιβολή μέτρων για την υγεία των πολιτών πάντα όπου υπάρχει κέρδος (ΛΕΦΤΑ). Να απαγορευτεί η κυκλοφορία (σε φάση δακτύλιος) όσων κάνουν με αυτοκίνητο λιγότερα από 10 χλμ. απόσταση άμεσα και θα σκεφτώ να φύγω απ' τη λωρίδα σου.
    Last edited by Dythor; 02-05-2011 at 00:07.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  4. #19
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    νταηθορ το Mode "απανταω σ οτι πιστευω βριζοντας κουλιστικα" θα πρεπει να ενσωματωθει και με patch αντιληψης κειμενων.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  5. #20
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Τι σημαίνει βρίζοντας κουλίστικα; Βρίζοντας σαν κουλός (δηλαδή;!) ή βρίζοντας σαν την Κούλα (δηλαδή;!);
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  6. #21
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    cool!!!!
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  7. #22
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Α. Ευχαριστώ!
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  8. #23
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by Dythor View Post
    Να απαγορευτεί η κυκλοφορία (σε φάση δακτύλιος) όσων κάνουν με αυτοκίνητο λιγότερα από 10 χλμ. απόσταση άμεσα και θα σκεφτώ να φύγω απ' τη λωρίδα σου.
    τι είναι η αθήνα ρε βλαμμένε, φιλιατρά;

  9. #24
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Καταρχάς, εξηγήστε μας και μας τι συμβαίνει ακριβώς και πως ακριβώς οι ποδηλάτες αποτελούν πρόβλημα. Στη Θεσσαλονίκη δεν είναι τόσο έντονο το πρόβλημα αν και ο αριθμός ποδηλατών αυξάνεται. Όσο για τις λωρίδες, δεν έχω πετύχει να μπαίνει κανείς (σπάνια) και σε ελάχιστες περιπτώσεις και αυτές προς τα δικαστήρια (λολ) έχω πετύχει να τις καβαλάνε για πάρκιν.


    Quote Originally Posted by Dythor View Post
    Γεια, είμαι φανατικός ποδηλάτης και φανατικός καπνιστής. Το πρωί τρώω θανατάκι απ' την εξάτμισή σου ενώ θα μπορούσες κάλλιστα να παίρνεις λεωφορείο/μετρό/τρόλλεϊ/ποδήλατο από την αμαξάρα σου για να πας εκεί που θες. Το βράδυ στα μπαρς μου λένε ότι δεν μπορώ να καπνίζω γιατί βρωμίζω τον αέρα σου και θα μπορούσα να πάω έξω να καπνίσω.

    Άντε γαμήσου φίλε μου!
    Dythor, τελευταία χρησιμοποιώ αρκετά αυτοκίνητο. Θα ήθελα να χρησιμοποιώ ποδήλατο αλλά μένω ψηλά στην πόλη και είναι δύσκολο να το ανεβαίνω. Λεωφορείο δεν παίρνω γιατί δεν έχω καμμία διάθεση να πληρώνω ακριβά (1 ευρώ) ένα μέσο το οποίο δεν έρχεται στην ώρα του, αργεί να με πάει, στιβάζομαι σαν σαρδέλα. Όχι δεν θυσιάζω να ξεκινήσω 15 λεπτά νωρίτερα επειδή δεν έρχεται στην ώρα του και αργεί να φτάσει στον προορισμό του. Στην τελική και το λεωφορείο εξάτμιση έχει και θανατάκι θα σε κερνάει. Το οτι καπνίζεις δεν μου λέει τίποτα γιατί δεν έχω κάποια διαφορετική επιλογή μεταφορικού μέσου που να μην εκπέμπει ρύπους, εσύ έχεις την επιλογή να μην καπνίσεις ή να καπνίσεις έξω αν ενοχλείται κάποιος. Στην τελική ο οδηγός χρησιμοποιεί το αυτοκίνητο για εξυπηρέτηση, εσύ καπνίζεις από απόλαυση.

    Όπως και νά χει νομίζω οτι το λάθος είναι στους κανόνες. Όχι στους καπνιστες/οδηγούς/μπάρμεν. Άρα το να στρέφονται τα βέλη ανάμεσα στους ποδηλάτες - οδηγούς είναι ηλίθιο. Βάλτα με όσους δεν θεσπίζουν/εφαρμόζουν κανόνες.

  10. #25
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Good son μεσες ακρες, συμβαινει το εξης. Υπαρχει ενας συλλογος-ομαδα-κατι απο ποδηλατες στην αθηνα (η και αλλα μερη που ερχονται δε το ξερω) οι οποιοι θελουν να εκφρασουν τα δικαιωματα τους στην ποδηλασια-ασφαλη μετακινηση γενικα τελος παντων το σωστο δικαιωμα τους να υπαρχουν επι ισοις οροις.
    η εκφραση αυτη ομως γινεται με μεσοβραδυνη (οχι πολυ αργα, απο 22:00 και μετα περιπου) πορεια καθε Παρασκευη σε δρομους της αθηνας η οποια γινεται με τους ορους που λεει ο Κρις Μπος και επισης το ολο θεμα που καταντα βλαμμενη την εκφραση ειναι οτι πραγματικα ειναι ΠΟΛΛΟΙ. δηλαδη ο δρομος κλεινει κανονικα, δεν κλεινει για να περασει τρενο π.χ. μιλαμε για ωρα κοντα στο εικοσαλεπτο απο εκει που περνανε. και κλεινουν ολο το δρομο.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  11. #26
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Είχα ακούσει οτι έχετε πρόβλημα με τον αυξανόμενο αριθμό των ΠΟΥΣΤΗΔΟΙ αλλά αυτό είναι αξιοσημείωτο.

  12. #27
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by Mitsmann View Post
    . μιλαμε για ωρα κοντα στο εικοσαλεπτο απο εκει που περνανε. και κλεινουν ολο το δρομο.
    Τι λες τώρα!?1 20 ΟΛΟΚΛΗΡΑ λεπτά?
    Kill the wise one!

  13. #28
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    μου εχει τυχει 2 φορες για να λεω οτι ηταν τυχαιο. Ολο αυτο επισης συνοδευεται απο πατρινο καρναβαλι για παντα διαθεση με σφυριχτρες ιαχες και πανηγυρια.
    την δευτερη φορα που τους πετυχα ηταν στην Ομονοια οπου εκτος απο το να κλεινουν την Πειραιως, αποφασισαν να μπαινουν αρκετοι στα στενα και να πεταγονται στα σταυροδρομια σαν ηλιθιοι.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  14. #29
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Quote Originally Posted by Mitsmann View Post
    . μιλαμε για ωρα κοντα στο εικοσαλεπτο απο εκει που περνανε. και κλεινουν ολο το δρομο.
    Τι λες τώρα!?1 20 ΟΛΟΚΛΗΡΑ λεπτά?
    Ένα αυτό. Και δεύτερο, πλέον είναι γνωστό, δεν κυκλοφορείς εκεί τέτοια ώρα, αργείς ένα 20λεπτο να βγεις στο δρόμο. Σιγά που παθαίνει η ζωή σου. Για τις λίγες περιπτώσεις που πρέπει να κυκλοφορήσεις εκείνη την ώρα στο κέντρο, πάρε ποδήλατο, μετρό ή τα πόδια σου. Στην τελική πόσους δρόμους κλείνουν; Τους λίγους πιο κεντρικούς; Παράλληλοι δεν υπάρχουν;

    Γενικά καλοπερασάκηδες σας κόβω.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  15. #30
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by Mitsmann View Post
    μου εχει τυχει 2 φορες για να λεω οτι ηταν τυχαιο. Ολο αυτο επισης συνοδευεται απο πατρινο καρναβαλι για παντα διαθεση με σφυριχτρες ιαχες και πανηγυρια.
    την δευτερη φορα που τους πετυχα ηταν στην Ομονοια οπου εκτος απο το να κλεινουν την Πειραιως, αποφασισαν να μπαινουν αρκετοι στα στενα και να πεταγονται στα σταυροδρομια σαν ηλιθιοι.

    To ότι μπόλικος κόσμος από αυτούς είναι εξίσου ηλίθιος με όλη την υπόλοιπη Αθήνα είναι γνωστό και αναμενόμενο. Οι σφυρίχτρες-ιαχές-οτιδηποτεαλλο, είναι δικό τους πρόβλημα. Και μένα μου χει τύχει μια φορά. Δεν έπαθα κάτι να περιμένω, Παρασκευή βράδυ (αν γινόταν περισσότερες φορές την βδομάδα, να το συζητάγαμε). Αν από την άλλη κάποιος είχε ανάγκη να περάσει (προβλημα υγείας ή whatever ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ) και δεν το αφήσανε να περάσει, ε γαμώ το σπιτάκι τους όπως και να χει. Εχει τύχει πολλές περισσότερες φορές να περάσω από Ιερά Οδό βράδυ και για να περάσω με τα κωλομάγαζα να τρώω 20λεπτα. Γιατί? Όχι γιατί κάποιοι πέρναγαν με ποδήλατα εκείνη την ώρα. Όχι γιατί είχε γίνει κάτι. Αλλά γιατί τα γαμημένα τα μαγαζιά νομίζουν ότι τους ανήκει και ο δρόμος πέρα από τα πεζοδρόμια.

    Αντί να χαρούμε που υπάρχει κόσμος που επιτέλους ψιλοξυπνάει και αντί να πάει σε 45353634 ίδια μπαρ να πιει, να κάνει τα ίδια και τα ίδια που γίνονται τα τελευταία εκατονοχτακόσια χρόνια,να δώσει λεφτά για τις γαμημένες υπερτιμημένες μπόμπες που του σερβίρουν και για το σάπιο φαγητό, προτιμά να πάει μια ΒΟΛΤΑ με το ποδηλατό του. Και καθόμαστε και τον βρίζουμε γιατί μας καθυστερούν 20 λεπτά. Ε χέστε με ε.
    Kill the wise one!

Similar Threads

  1. Επίθεση στο ΑΤ Αγίας Παρασκευής
    By carheart in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 102
    Last Post: 30-01-2010, 02:02

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •