Page 211 of 353 FirstFirst ... 111161201209210211212213221261311 ... LastLast
Results 3,151 to 3,165 of 5289

Thread: The...

  1. #3151
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    αν εχεις τπτ παλιες Βαβελ παντως.. τα μαζευω εγω
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  2. #3152
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    ποια εκκλησία γαμωτοχριστοσας
    σαλλλλονικιός δεν είσαι συ;
    Εσύ μη γαμάς πολύ.
    Έχει σχέση ποιος μοιράζει τα ρούχα; Αποκλείεται και η εκκλησία να κάνει και κάτι καλό που και που;
    ΚαΙ επειδή είμαι και εγώ σαλονικιός ρωτα να σου πούνε για τη ΧΑΝΘ και τί κάνει η εκκλησία όταν θέλει.

  3. #3153
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    ...δεν χρησιμοποιεί ούτε και ένα απειροελάχιστο κομμάτι της περιουσίας της;

  4. #3154
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    Default

    Συμφωνώ 100% μαζί σου, αλλά δεν είναι το θέμα μας αυτό. Όταν όμως βλεπεις οτι κάνει κάπου καλό, δε βλέπω το λόγο να πεις γαμω το χριστό σας δώστε τα αλλού.

  5. #3155
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    πάντα υπάρχει λόγος να πεις γαμώ το χριστό και πάντα είναι καλύτερα να τα δίνεις κάπου αλλού που κάνουν συνολικά σοβαρό έργο (αλλιώς τα δίνεις και στη ΧΑ).

    προφανώς είναι καλύτερο από το να τα πετάς στα σκουπίδια ε, δεν είναι καν αυτό το βασικό μου πρόβλημα με την εκκλησία.

  6. #3156
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    εγω πιστευω στην Παναγια γαμω τον Πλατανια
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #3157
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    @Atropos
    γιατί να δώσω τα ρούχα μου σε κάποιους που έχουν πολλά ρούχα και ακίνητα και χρυσάφια και την εθνική τράπεζα και μετοχές και επιχειρήσεις και αφορολόγητα κι απόλα για να τα δώσουν αυτοί στους απόρους της επιλογής τους και να μην τα δώσω εγώ κατευθείαν σε απόρους

    τι διαφέρει από το να περιμένω να αναδιανείμει τα αγαθά το κράτος ή ο καλός καπιταλιστής ή η λειτουργία της αγοράς

    εν τέλει για να γίνει ένα μικρό παροδικό καλό αναπαράγω και βασίζομαι σε ένα θεσμό που ενέχεται απ' τη φύση του και ενισχύει με τη δομή, τη δράση, την ηθική και την ιδεολογία του χίλια δυο μεγάλα κακά: την πίστη σε παράλογες οντότητες, την ανωτερότητα του δόγματος απέναντι στη λογική, την εκμετάλλευση ανθρώπων αγράμματων, τη χειραγώγηση σε φασιστικά και μισαλλόδοξα ιδεολογήματα, την υποταγή στην εξουσία του καίσαρος, την υποκρισία σε επίπεδο βαθιά κοινωνικό και άλλα πράγματα χωρίς τέλος
    το χειρότερο είναι όμως ότι για πολύ κόσμο που θέλει να κάνει το καλό και όντως τη κάνει, η εκκλησία είναι ένας πολύ καλός τρόπος οι άνθρωποι να προσφέρουν και να καθησυχάζουν τη συνείδησή του χωρίς ποτέ να μπορούν να πετύχουν κάτι περισσότερο από μια ελεημοσύνη ή ένα φιλόπτωχο ταμείο.
    η εκκλησία και η κάθε θρησκεία μόνο μ' αυτό τον τρόπο προσπαθεί να αλλάξει τη ζωή μας και το κάτι παραπάνω όχι μόνο δεν το θέλει, αλλά το πολεμά δραστικά από τη γέννησή της

    γαμωτοχριστό της

    ενώ το ίδιο μικρό παροδικό καλό μπορώ να το πετύχω μόνος μου, χωρίς να αναπαράγω και να χρησιμοποιώ αυτούς τους σάπιους οπισθοδρομικούς κουτοπόνηρους σεξιστές φασίστες του κερατά
    Last edited by rat_poison; 28-02-2013 at 21:05.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  8. #3158
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    βασικα ολο το ζουμι ειναι εδω...
    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    για να τα δώσουν αυτοί στους απόρους της επιλογής τους

  9. #3159
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    λιακοπουλος τωρα. αξιαγαπητος

    "ειναι ανωμαλια της φυσης το φεγγαρι να δειχνει μονο τη μια μερια του"
    "ιπταμενες μηχανες το 10.000 πΧ"
    δεν τα προλαβαινω
    Vielen Dank für alles was mal war

  10. #3160
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Αν κανείς ξέρει τι παίζει για το παρακάτω ας στείλει ένα πιέμ πληζ:
    Μόνιμος κάτοικος εξωτερικού με αυτοκίνητο που χρησιμοποιείται από άλλους (πχ γονείς) στην Ελλάδα αλλά είναι στο ΑΦΜ του πρώτου, πρέπει να κάνει κάτι για εφορία και αν ναι, τι;
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  11. #3161
    wtch trial's victim Fucking Wizard's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Tanelorn
    Posts
    457

    Default

    Quote Originally Posted by wraithgr View Post
    Αν κανείς ξέρει τι παίζει για το παρακάτω ας στείλει ένα πιέμ πληζ:
    Μόνιμος κάτοικος εξωτερικού με αυτοκίνητο που χρησιμοποιείται από άλλους (πχ γονείς) στην Ελλάδα αλλά είναι στο ΑΦΜ του πρώτου, πρέπει να κάνει κάτι για εφορία και αν ναι, τι;
    Μαλακία που δεν ειπα τοσο καιρο τιποτα,γιατι εχει αρκετους εδω που ζουνε εξωτερικο.
    Λοιπον, φιξερ,αρτ,ατομ σμασερ και λοιποι ενδιαφερομενοι, μεχρι 28/3/2013 θα πρεπει να δηλωσετε στην εφορια οτι ειστε μονιμοι κατοικοι εξωτερικου.Πως γινεται αυτο? Θα πρέπει να ζητησετε βεβαιωση ή πιστοποιητικο φορολογικης κατοικιας απο την εφορια της χωρας που ζητε.Το στελνετε στην Ελλάδα με μια εξουσιοδοτηση (κανονικα θελει ειδικο πληρεξουσιο και προτοιμιστε να εξουσιοδοτησετε το φορολογικο σας αντιπροσωπο) και πρεπει να κατατεθουν στην εφορια που ανηκατε οσο εισασταν Ελλαδα.
    Δεν εχει σημασια εαν το δηλωσατε οταν φυγατε απο την Ελλαδα οτι θα ειστε κατοικος εξωτερικού.Ολο αυτό γινεται για να μην σας διπλοφορολογισουν και αφορα το 2011.Δηλαδη, απο οτι λενε, μολις περασει η ημερομηνια θα αρχισουν να κανουν διασταυρωσεις και στην περιπτωση που παραληψατε την διαδικασια θα σας φορολογησουν για τα εισοδηματα που ειχατε στο εξωτερικο (για το 2011).
    Ακομα και αν δεν εχετε εισοδηματα στο εξωτερικο ή δεν κανατε ποτε δηλωση στην Ελλαδα ή μετακομησατε στο εξωτερικο μεσα στο 2012, να το κανετε ετσι και αλλιως, γιατι α) απο του χρονου, φορολογικη δηλωση θα κανουν ολοι οσοι ειναι 18 και ανω, ασχετα αν δεν εχουν να δηλωσουν τιποτα και β) γιατι ειμαστε σε ενα ανοργτανοτο κρατος και ποτε δεν ξερεις τι θα σου ξεφουρνησουν.
    Το ιδιο ισχυει και για αυτους που δεν εχουν ελληνικη ιθαγενεια,ζουν στο εξωτερικο και εχουν περιουσια ή εισοδημα στην Ελλαδα.

    Στην περιπτωση σου ραθ, εκτος απο τα παραπανω,θα πρεπει να καταθετεις φορολογικη δηλωση δηλωνοντας το αυτοκινητο.
    "I know this: if life is illusion, then I am no less an illusion, and being thus, the
    illusion is real to me. I live, I burn with life, I love, I slay, and am content."

    http://www.myspace.com/cosmicplunge
    http://el-gr.facebook.com/pages/Cosm...p_178091127385

  12. #3162
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Fucking Wizard View Post
    Quote Originally Posted by wraithgr View Post
    Αν κανείς ξέρει τι παίζει για το παρακάτω ας στείλει ένα πιέμ πληζ:
    Μόνιμος κάτοικος εξωτερικού με αυτοκίνητο που χρησιμοποιείται από άλλους (πχ γονείς) στην Ελλάδα αλλά είναι στο ΑΦΜ του πρώτου, πρέπει να κάνει κάτι για εφορία και αν ναι, τι;
    Μαλακία που δεν ειπα τοσο καιρο τιποτα,γιατι εχει αρκετους εδω που ζουνε εξωτερικο.
    Λοιπον, φιξερ,αρτ,ατομ σμασερ και λοιποι ενδιαφερομενοι, μεχρι 28/3/2013 θα πρεπει να δηλωσετε στην εφορια οτι ειστε μονιμοι κατοικοι εξωτερικου.Πως γινεται αυτο? Θα πρέπει να ζητησετε βεβαιωση ή πιστοποιητικο φορολογικης κατοικιας απο την εφορια της χωρας που ζητε.Το στελνετε στην Ελλάδα με μια εξουσιοδοτηση (κανονικα θελει ειδικο πληρεξουσιο και προτοιμιστε να εξουσιοδοτησετε το φορολογικο σας αντιπροσωπο) και πρεπει να κατατεθουν στην εφορια που ανηκατε οσο εισασταν Ελλαδα.
    Δεν εχει σημασια εαν το δηλωσατε οταν φυγατε απο την Ελλαδα οτι θα ειστε κατοικος εξωτερικού.Ολο αυτό γινεται για να μην σας διπλοφορολογισουν και αφορα το 2011.Δηλαδη, απο οτι λενε, μολις περασει η ημερομηνια θα αρχισουν να κανουν διασταυρωσεις και στην περιπτωση που παραληψατε την διαδικασια θα σας φορολογησουν για τα εισοδηματα που ειχατε στο εξωτερικο (για το 2011).
    Ακομα και αν δεν εχετε εισοδηματα στο εξωτερικο ή δεν κανατε ποτε δηλωση στην Ελλαδα ή μετακομησατε στο εξωτερικο μεσα στο 2012, να το κανετε ετσι και αλλιως, γιατι α) απο του χρονου, φορολογικη δηλωση θα κανουν ολοι οσοι ειναι 18 και ανω, ασχετα αν δεν εχουν να δηλωσουν τιποτα και β) γιατι ειμαστε σε ενα ανοργτανοτο κρατος και ποτε δεν ξερεις τι θα σου ξεφουρνησουν.
    Το ιδιο ισχυει και για αυτους που δεν εχουν ελληνικη ιθαγενεια,ζουν στο εξωτερικο και εχουν περιουσια ή εισοδημα στην Ελλαδα.

    Στην περιπτωση σου ραθ, εκτος απο τα παραπανω,θα πρεπει να καταθετεις φορολογικη δηλωση δηλωνοντας το αυτοκινητο.
    Ωπα, Ωπα! εγώ κάθε χρόνο κάνω μηδενική φορολογική δήλωση στην Ελλάδα! πρεέπει να κάνω όλη αυτή την μανούρα; -καλά ξέρω την απάντηση. πρέπει.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  13. #3163
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Χμμμμ, για μένα δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Σε άλλη χώρα ζω, σε άλλη δουλεύω και πληρώνω φόρους. Και γω μηδενική δήλωση κάνω στην Ελλάδα. Τεσπά, σε 2 μέρες θαμαι στο μπουρδέλο, θα κοιτάξω να μάθω.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  14. #3164
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Χμου, βασικά από αλλού μου λένε οτι επειδή το Ηνωμένο Βασίλειο έχει κάποια φορολογική συνθήκη με την Ελλάδα, αν δεν έχω τεκμήριο στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να δηλώσω το ξένο εισόδημα που φορολογείται στην Αγγλία. Για να δούμε...
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  15. #3165
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    εγώ έχω ένα αγροτεμάχιο 150τμ στο ονομά μου νομίζω...θα ρωτησω και γυρω και εδω πανω τι παίζει και αν ξερει κανεις.
    1) e4, c5
    2) Νf3

Similar Threads

  1. THE OMG-ENTELWS-OFFICIAL OFF TOPIC THREAD.
    By tamagothi in forum General Discussion
    Replies: 14993
    Last Post: 26-04-2011, 04:14
  2. THE OFFICIAL OFF TOPIC THREAD.
    By Mitsmann in forum General Discussion
    Replies: 31511
    Last Post: 31-03-2008, 17:53
  3. den einai entelws theiko...
    By Amnesiac. in forum Music Discussion
    Replies: 36
    Last Post: 22-02-2005, 02:29
  4. Entelws ilithia?
    By ConJoined Thighs in forum General Discussion
    Replies: 12
    Last Post: 10-11-2004, 13:32
  5. den einai entelws frikaleo...
    By Amnesiac. in forum General Discussion
    Replies: 146
    Last Post: 05-10-2004, 20:06

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •