Results 1 to 9 of 9

Thread: MLS

  1. #1
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    1 στους 8 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default MLS

    Επειδη ζηλεψα απο τον Mitsmann, και επειδη ηθελα να εχω κι εγω ενα τοπικ για μια λιγκα με μια ομαδα που στηριζω,
    και επειδη φετος η πολη μου εχει καλη ομαδα, θα κανω κι εγω το παρον τοπικ.

    Λοιπον, η ομαδα φυσικα ειναι οι New York Red Bulls, με σημα τον κοκκινο ταυρο. Φετος εχει την ατυχια (?) να εχει προπονητη τον γνωστο σε μας Hans Backe (!). Δεν πτοουμαστε ομως, καθως το ροστερ εχει τους εξης αξιοσημειωτους παικτες:

    1. Thierry Henry
    2. Rafa Marquez
    3. Jan Gunnar Solli, γνωστος απο Rosenborg που τον αγαπαμε
    4. Juan Agudelo, ανερχομενο ταλεντο με αμερικανικη υπηκοοτητα
    5. John Rooney, μικρος αδερφος του Wayne, κατευθειαν απο Μακλσφιλντ
    6. Luke Rodgers, ΚΑΡΑΦΛΑΣ Αγγλος με τιμιο παρελθον σε Σριουσμπερι, Γεοβιλ, Κρου, Νοτς Καουντι και γαμαει οσο τον εχω δει, δυστυχως μονο σε εκτεταμενα στιγμιοτυπα αρκετων αγωνων, γιατι πολυ προσφατα αρχισα να ποναω την ομαδα. Off the pitch he has courted controversy as a "bad boy" figure, coming into conflict with managers, opposition players, and the general public.


    Στο παρελθον εχουν τιμησει τη φανελα της ομαδας οι γνωστοι απο τα Πανινι κυριως και το World Cup 1994, Alexis Lalas, Tab Ramos, Claudio Reyna, Tony Meola οπως και οι Lothar Mattheus, Juan Pablo Angel, Youri Djorkaeff, Roberto Donadoni, Tim Howard, Andrzej Juskowiak...

    Η ομαδα στην αρχη της σεζον (Μαρτιος 2011 - Νοεμβριος 2011) βρισκεται στην τριτη θεση συνολικα με 11 βαθμους (3Ν-2Ι-1Η), αλλα στην πρωτη θεση της Ανατολικης περιφερειας, καθως εχουν παρομοιο συστημα με το ΝΒΑ και μετα το τελος της κανονικης διαρκειας θα πανε σε playoffs. Στα 15 χρονια που υπαρχει ο θεσμος, οι New York Red Bulls εχουν μολις μια παρουσια σε τελικο, στην οποια εχασαν.

    Eδω η μεγαλη νικη με 4-0 στην εδρα της μισητης D.C. United μολις πριν μια βδομαδα, με δυο γκολ απο τον Thierry Henry, o oποιος πηρε μπροστα επιτελους. Στηριχτε οσοι γουσταρετε, μισηστε οσοι ειστε haters.



    Last edited by FIXXXER; 24-04-2011 at 11:56.

  2. #2
    グリーンマシーン green_machine's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    376

    0 στους 2 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    σε παω ρε φιξξξερ αλλα οχι mls βρε αγορι μου, οχι

  3. #3

  4. #4
    Funeral Frog Mayhem's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    rue morgue
    Posts
    1,180

    Default

    στο λος άντζελεζ δε πήγε αυτός;

  5. #5

    Default

    Στο Houston.

  6. #6
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    0 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Τριτη νικη στη σειρα και πρωτη θεση στην Ανατολη.
    Επιασε δυο απιαστα ο τερματοφυλακας της Kansas City, οπως και ενα (κακο) πεναλτι απο τον Ραφα Μαρκες.
    Luke Rodgers μη σταματας καραφλα.



  7. #7
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    3 στους 3 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Ξεκιναμε με ενα νεο καπως αστειο:

    http://www.mlssoccer.com/news/articl...heads-not-here

    Ουτε ενα μηνα δεν αντεξες ρε παπαρα Κοκε? Ημαρτον.

    Απο την προηγουμενη ενημερωση, ειχαμε αρκετες αγωνιστικες για τους New York Red Bulls. Δυστυχως το καλο σερι αποτελεσματων σταματησε με την ισοπαλια πριν κανα μηνα με το Los Angeles καθως ισοφαριστηκαμε λιγο πριν το τελος του ημιχρονου, και εκτοτε η ομαδα μετραει 3 ακομα ισοπαλιες και μια ηττα, μαλιστα εντος εδρας. Συνοπτικα:

    7 May 2011
    Los Angeles Galaxy- New York Red Bulls 1-1

    (Τα γκολ ο Thierry Henry και ο Landon Donovan)






    15 May 2011
    New York Red Bulls - Chivas USA 2-3

    (γκολ απο τους Henry, De Rosario ενω για τους Chivas εκανε χατ τρικ ο Justin Braun, πανεμορφο γκολ το πρωτο του)





    21 May 2011
    Houston Dynamo - New York Red Bulls 2-2

    (ΓΚΟΛΑΡΑ στο 1' για τον Richards μετα απο αψογο κοντρολ και στρωσιμου του λατρεμενου καραφλου Luke Rodgers, προβαδισμα για το Χιουστον στο 82' με γκολ του Κοκε, ισοφαριση στο 91' απο τον Μπαλουτσι)





    25 May 2011
    New York Red Bulls - Colorado Rapids 2-2

    (γκολ απο Henry και Luke Rodgers, το 0-1 με παπουτσελειο πεναλτυ)





    28 May 2011
    Vancouver - New York Red Bulls 1-1

    (παλι Luke Rodgers το γκολ )



  8. #8
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default




    Εναλλακτικα εδω αν δεν ανοιγει λογω περιοχης: https://www.facebook.com/MLS/videos/10153713872798887/


    Εκτελεστηκαν 22 πεναλτι, δινουμε εμφαση στο 18ο πεναλτι που θα εδινε την προκριση στο Κανσας


    Ον τοπικ, τα τελευταια 4 χρονια που αυτο το τοπικ εχει μεινει στην αφανεια, εχουμε δει πλεον παικτες οπως Πιρλο, Ντρογκμπα και πολλους αλλους να μετακομιζουν στην 'murica, εστω κι αν ειναι μεγαλοι σε ηλικια, και το επιπεδο εχει αναβαθμιστει αρκετα. Φετος ξεκινησε να παιζει και η New York City FC (και ολοι οι φιλοι μου την στηριζουν λογω του οτι το γηπεδο των Red Bulls ειναι στο New Jersey), αλλα πηρε πουλο και το χαρηκα, γιατι εγω απο αντιδραση στο κυμα των bandwagoners (!) εμεινα πιστος στους Red Bulls.

  9. #9
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    τη συνταξη θα την παρουν ολοκληρη η θα παιξουν περικοπες?

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •