Page 25 of 28 FirstFirst ... 152324252627 ... LastLast
Results 361 to 375 of 408

Thread: Αγορα Κινητου Τηλεφωνου

  1. #361
    Senior Member comma.divine's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    ΆαααααααΧεν
    Posts
    172

    Default

    Εγώ πάντως πήρα πρόσφατα το Honor 6 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος (παρ ότι γενικά δεν έχω και πολλές απαιτήσεις). Η Honor είναι ουσιαστικά εταιρία της Huawei, απλά πουλάει τα κινητά της μόνο μέσω ίντερνετ. Μέχρι τώρα δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα και, απ τα λίγα που ξέρω από κινητά, είναι αρκετά καλή σχέση τιμής/χαρακτηριστικών. Στο μεγάλο plus η μπαταρία και οι κάμερες.

    http://www.hihonor.com/es/pages/products/compare
    τούπα τούπα

  2. #362
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by Xtikio View Post
    Γαμημένα αιφον δεν κολλάνε και με κολάζει αυτό
    Άσε μας, ρε χτικιέ, με τα άιφον, που πληρώνεις τα τριπλάσια λεφτά για το 1/3 των λειτουργιών και δεν κολλάνε κιόλας. ΟΥΑΟΥ.

    Δε μπορείς να παίρνεις ΑΛΚΑΤΕΛ των 100ε και να περιμένεις να λειτουργεί σαν smartphone της προκοπής ε. Μείνε σε Android, πάρε κάτι ποιοτικότερο. Πες μας πόσα λεφτά διαθέτεις και τι απαιτήσεις έχεις.
    Life begins at 45°.

  3. #363
    Otaku
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Κοιλάδα του Πεσαβάρ
    Posts
    696

    Default

    το market των κινητων ειναι μια μεγαλη ηλιθιοτητα

    εχεις λεφτα για πεταμα? παρε το τελευταιο iphone
    δεν εχεις? παρε Moto E/G και κανε την δουλεια σου

    οτιδηποτε κυκλοφορει αναμεσα σε αυτα τα μοντελα ειναι gtp που λεγαμε καποτες

  4. #364
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Βασικά λες μαλακίες. Υπάρχουν κινητάρες με εξαιρετικά specs και λειτουργικό, σε εξαιρετικές τιμές (βλέπε Nexus 4/5, LG G2/3 κτλ κτλ). Χωρίς να πιάσω καν τα ασιατικά.

    Όποιος αναφέρει iphone σε συζήτηση για κινητά, είναι απλά γραφικός ή/και τεχνολογικά ανάπηρος.
    Life begins at 45°.

  5. #365
    Otaku
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Κοιλάδα του Πεσαβάρ
    Posts
    696

    Default

    εχει παει 2015 και ακομα κανετε σαν ΠΟΥΤΑΝΕΣ με τα μπλιμπλικια της apple

    ναι ειναι overpriced, αλλα δεν τρεχουν lagdroid και το hardware τους ειναι top notch δεν σπανε ευκολα

  6. #366
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    "Ναι, πληρώνεις 800€ και παίρνεις specs των 250€, αλλά δε σπάνε".
    Life begins at 45°.

  7. #367
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    Βασικα αν δινει κανεις 300 τοτε παιρνει ενα nexus ή ενα one+ και ειναι αρχοντας

  8. #368
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Εγω παντως εχω ενα LG που πηρα με $120 και ειναι μια χαρα, δεν κολλαει σχεδον ποτε, και οταν κολλαει συνερχεται μεσα σε μισο λεπτο.

    i-phone γιατι να εχει κανεις αν δεν ειναι hipster/κλαρινογαμπρος/χαζογκομενα bimbo?

  9. #369
    Otaku
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Κοιλάδα του Πεσαβάρ
    Posts
    696

    Default

    one+ λεει το πρωτο closed beta κινητο που περιμεναν ολοι πως και πως και αποδειχθηκε και αυτο... GTP!!!


  10. #370
    Otaku
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Κοιλάδα του Πεσαβάρ
    Posts
    696

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    i-phone γιατι να εχει κανεις αν δεν ειναι hipster/κλαρινογαμπρος/χαζογκομενα bimbo?
    hipster με iphone ισως βρεις αν πας πισω στο 2011 με καποιο τροπο

  11. #371
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ισως στην Ελλαδα, που πλεον και οι χιψτερς δεν εχουν λεφτα να το παιξουν εναλλακτικοι με τα mini mac τους.

  12. #372
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Quote Originally Posted by Xtikio View Post
    Γαμημένα αιφον δεν κολλάνε και με κολάζει αυτό
    Άσε μας, ρε χτικιέ, με τα άιφον, που πληρώνεις τα τριπλάσια λεφτά για το 1/3 των λειτουργιών και δεν κολλάνε κιόλας. ΟΥΑΟΥ.
    Γαμώ την apple, τον ψυχαναγκαστικό καταναλωτισμό, την οικουμενικότητα της παρωπιδισμενής αμερικανιάς και ΝΑΙ, ειναι υπερτιμημενα τα iphones. Τελεία και παύλα.
    Αν κάποιος είναι σε θέση να συμβιβαστεί με το γενονός ότι πλήρωσε +100~150€ για αέρα κοπανιστό και ...έχει 400-500€ να πάρει ένα iphone5 (τόσο περίπου δεν παίζουν;..) τότε θα διαθέτει ένα κινητό αξιοπρεπές από πλευράς υλικού (ούτε καν top notch τούρμπο κλπ) που θα τρέχει ωστόσο με το μακράν ανώτερο λειτουργικό σύστημα στην αγόρα.
    Haters gonna hate, ξαναλέω, σκατά στο hype του μήλου!... αλλά... User Experience και διαχείρηση υλικού και εφαρμογών καλύτερη από του iOS --δεν--υπάρχει-- Πληρώνεις πολλά λεφτά ...για το καλύτερο λειτουργικό σύστημα που αφορά αυτές τις συσκευές.

    ...και επειδή έχουμε άποψη αλλά δεν είμαστε φανμπόηδες:
    Συνάδελφος έχει ένα motorola που τρέχει με android lollypop και λίγο που το χάζεψα, έχει υπέροχο user interface. Ο ίδιος μου λέει ότι έχει εξίσου καλή διαχείριση πόρων, δεν lagαρει γενικά καθόλου, μπορώ να ρωτήσω και να μάθω συγκεκριμένο μοντέλο, τιμή κλπ...

    Χτικιέ σε έχω γράψει μα δεν σε έχω ξεχάσει γιαβρί μου ε, απλά εξακολουθώ να είμαι σε φάση "Δουλειά-σπίτι-μπύρα-κατάθλιψις-ύπνος-repeat"...

    Deafening, painstaking, BB King

  13. #373
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    O Άλιστερ συνοπτικά μας είπε τα iphone καλύτερα από τα android, ότι είναι το ακριβότερο και ένα από τα φθηνότερα και όλα τα ενδιάμεσα παπαριές και το αποκορύφωμα όλων ότι το onplus βγήκε πατάτα. Αν είναι ο ίδιος που είπε και ότι ο Θηβαίος είχε και κάποιο δίκιο στις δηλώσεις του ο χρήστης είναι ο νέος μου κολλητός, μην τον αγγίξει κανείς, θα έχουμε άλλα.

    Χτικιέ, κοίτα για xiaomi note, στα 200, όπου και να διάβασα λένε ότι βγήκε σκυλί και στα λεφτά του αυτά τα specs που έχει απλά δεν τα βρίσκεις σε άλλο κινητό.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  14. #374
    αισθηματίας Κέβιν Σόρμπο's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    468

    Default

    Quote Originally Posted by Aleister View Post
    one+ λεει το πρωτο closed beta κινητο που περιμεναν ολοι πως και πως και αποδειχθηκε και αυτο... GTP!!!

    αρλουμπας.

    το oneplusone ειναι ονειρεμενο. για 2015 barely outdated αλλα ονειρεμενο.

    το oneplustwo ειναι ολιγον κοροιδια ομως.

    Σε αλλα νεα, νεο moto g <3

    https://www.youtube.com/watch?v=bEfOwHkmfdI

  15. #375
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Λολ το iphone5 είναι υποδεέστερο του N4 μου στα πάντα (εκτός από το storage, το οποίο μας είναι παντελώς αδιάφορο) και έχει υπερδιπλάσια τιμή. Γενικά η apple είναι γιατομπούτσο, αλλά κάποια προϊόντα της έχουν λόγο ύπαρξης. Τα τηλέφωνά της είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ άχρηστα, πριν καν συνυπολογίσεις το οικονομικό. Παντελώς. Χωρίς καμία υπερβολή.

    Προχτές ψάχναμε σε ένα iphone5 πώς μπορούμε να επιλέξουμε δρόμους χωρίς διόδια στο gps και δε γινόταν Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Φυσικά, αν έχεις iphone, πάντα πηγαίνεις από την ακριβότερη διαδρομή, γιατί είσαι ηλίθιος. Και όχι μόνο αυτό, αλλά όταν άνοιξα browser και δοκίμασα να ανοίξω google maps, έβγαλε μήνυμα "invalid url" λολολ. Κλαίω με τα ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ που υποστηρίζετε κάποιοι.

    Χτικιέ, αν βρω το κινητό που θέλω σύντομα, σου πουλάω το Ν4 μου, αψεγάδιαστο, με Android 5.1.1, στη μισή τιμή.
    Life begins at 45°.

Similar Threads

  1. Αγορά Projector.
    By Tonosalata in forum PC & Games
    Replies: 14
    Last Post: 26-12-2010, 21:12
  2. Αγορά Drums
    By Drumsick in forum Musicians Chat
    Replies: 97
    Last Post: 20-11-2010, 20:30
  3. Αγορα Λαπτοπ
    By jack the ripper in forum PC & Games
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-2009, 13:39
  4. Κινεζικη Αγορα
    By Strasnic in forum The Marketplace
    Replies: 0
    Last Post: 10-06-2008, 17:33
  5. Internet μέσω κινητού
    By Dragonlord in forum PC & Games
    Replies: 1
    Last Post: 31-12-2004, 16:13

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •